CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kuroblack

Masih ada rasa cinta

yuki812 replied at 14-12-2019 08:58 AM
saya blajar bangkit melalui apa yg saya suka. cari motivasi yg kita rasa enjoy..ringan dan mudah m ...

Jarang dah saya update social media saya. Baik fb atau ig. Saya tak nak orang buat spekulasi ttg diri saya. Saya fokus pada kerja dan circle yang kecil shj.

Tapi bila balik rumah, rasa rumah tu kosong. Kosong sangat. Dah tu mula la mengalir air mata. Tapi cecepat paksa diri tengok atau buat benda lain.

Sekarang ni, saya tengok tmpt kenangan pun, saya sedih. Saya elakkan pergi sana. Cepat cepatlah perasaan ni berlalu.

Nak makan pun paksa supaya kesihatan tak terjejas. Bila dia ada, saya buat biasa macam tak sedih tapi bila dia tak ada, memanglah cepat benor jd cengeng.

noraidil_06 replied at 14-12-2019 02:51 PM
this is nice yuki. u reminded me why i like forum.

Sbb tu saya pilih forum sebagai salah satu platform utk buat anjakan

mbhcsf replied at 14-12-2019 04:09 PM
i see, begitu ke ceritanya,
okay , i rasa , walaupun susah, take things positively, sebenarnya ap ...

Buat masa skrg, saya taknak fikir tentang jodoh. Saya trauma. Sakitnya lalui benda yang sama setiap hari. Pedihnya hati tu, mungkin sukar saya nak padam.

Saya sedang cuba bangkitkan diri walaupun selalu terkandas. Beberapa hari ni, asyik meleleh je. Tambah pulak asyik hujan je, lagilah suasana melankolik.

Saya cuma nak dia sedar, biar lambat atau cepat, yang dia dah kehilangan satu permata yang berharga sebab leka dengan apa yang dia kejar.

kuroblack replied at 16-12-2019 03:22 PM
Sbb tu saya pilih forum sebagai salah satu platform utk buat anjakan

kan..
kalau saya stress masa kat ofis..baca komen2 diorg ni sume boleh gelak sendiri..
information pon dapat..hepi pon dapat.
mcm2 ada dalam ni..

TT.. Adakah dia.. Seorg yg sangat2 berbaloi utk TT redah segala ujian yg ada? Adakah cinta dia mampu buat TT ketawa dan menangis?

Kalau jawapan YA...jangan putus asa pada hbgn TT dan si dia. Pertahankan sebaik mungkin.

Jangan jadi org yg menyesal meninggalkan hbgn  dan menyesal seumur hidup kerana meninggalkan si dia.

@sarah82

sedih pulak baca quote sara ni.

TT i wish you well. Susahnya situasi mcm ni, i dunt know what advise you sbb berat lagila bila u yg hadap.

For now maybe, just ignore, TT gi la bercuti ke atau balik kampung...buat something yang TT suka..benda yang TT tinggalkan lama.  Find yourself..carilah kekuatan diri tu. And...time will heal all..find the strenght dulu nanti TT akan tau apa nak buat.

Follow Us
adila39 replied at 20-12-2019 01:38 PM
@sarah82

Sorry Mod.. Buat Mod sedih.. Tapi kalau TT berhenti berusaha.. Dia tetap akan kalih ke belakang kan tertanya2 "kalau aku tak putus asa sampai si dia ckp tiada lagi cinta.. Adakah jln hidup ni akan berbeza".

TT pernah dengar lagu Empty Space? Bila kita dengar lagu tu.. Kita boleh rasa kesedihan dan kekesalan kerana tak berjuang habis2 utk mempertahankan cinta mereka.. Dia merosakkan diri dia utk hilangkan rasa bersalah tu.

TT.. I been there before.. Dan sampai skrg.. Ada masa tentu2..hati ni bagi diseru2 oleh si dia yg aku putus asa bila dengar berita yg dia dah ada wanita lain.. Aku x usaha utk cari kebenaran.. Tapi aku mengalah utk kebaikan dia dan keluarga dia.

Dia pernah ckp.. Bila hati aku teringat kat dia..tu tanda hati dia sedang memanggil aku.. Dah hampir 10 tahun.. Tapi cinta yg dtg kemudian tak mampu buat aku rasa apa yg pernah aku dan dia rasai. Hatta dikhianati dgn cinta baru pun.. Aku tak menangis dan sedih.. Sbb tak ada kesedihan cinta yg mampu buat aku menangis kecuali kehilangan cinta dia..

Jadi.. Kalau TT rasa dia adalah seorg yg berbaloi utk dipertahankan ...maka jgn putus asa.

sarah82 replied at 20-12-2019 05:55 AM
TT pernah dengar lagu Empty Space? Bila kita dengar lagu tu.. Kita boleh rasa kesedihan dan kekesala ...

betul jugak...hmmm maybe shah alam ni mendung so semua mood jadi mendung and sedih.

adila39 replied at 20-12-2019 02:02 PM
betul jugak...hmmm maybe shah alam ni mendung so semua mood jadi mendung and sedih.

Kan.. Cuaca sebenarnya mempengaruhi mood kita.. Hahahahaa..

sarah82 replied at 20-12-2019 01:55 PM
TT pernah dengar lagu Empty Space? Bila kita dengar lagu tu.. Kita boleh rasa kesedihan dan kekesala ...

jangan camtu sarah..
jgn toleh lagi..
kalau tak..sampai bebila pon kita ssh nak berteman..
ini lah problem terbesar yg i hadapi..
bkn tak jumpa lelaki yg baik2 lepas tu..
skrg pon mmg baik..
tapi sgt ssh nk hati ni terbuka tul2 tuk org lain..
ntah apa2 ntah..diri sendiri pon hado..
mencuba lg..moga diizinkan allah..

yuki812 replied at 20-12-2019 02:34 PM
jangan camtu sarah..
jgn toleh lagi..
kalau tak..sampai bebila pon kita ssh nak berteman..

InsyaAllah.. Kita sama2 kuat.. Buka lembaran baru.. Dan tak toleh2 lagi... Tgk dia yg ada kat situ dan tertanya2..adakah jln ni lain kalau usaha utk dptkan dia.

sarah82 replied at 20-12-2019 02:51 PM
InsyaAllah.. Kita sama2 kuat.. Buka lembaran baru.. Dan tak toleh2 lagi... Tgk dia yg ada kat situ ...

berapa banyak tahun tu terbuang tu sarah?
kdg fikir..mcm bodoh je gitu..sia2..
apapon allah maha mengetahui..

yuki812 replied at 20-12-2019 02:58 PM
berapa banyak tahun tu terbuang tu sarah?
kdg fikir..mcm bodoh je gitu..sia2..
apapon allah maha ...

Tu la.. Kadang2..rasa dia dekat sgt.. Tertunggu2 dia cari.. Tapi hampa.. Jadi skrg perlahan2 utk tak pandang ke belakang dah.

sarah82 replied at 20-12-2019 01:43 PM
Sorry Mod.. Buat Mod sedih.. Tapi kalau TT berhenti berusaha.. Dia tetap akan kalih ke belakang ka ...

Sarah,

Dia memang dah cakap cinta tu dah tak ada. Sy pun dah cuba pelbagai cara untuk pulihkan hubungan, sampai sy rasa apa lagi cara yang ada untuk saya cuba.

Setiap kali cuba cara, setiap kali juga gagal sebabnya hanya sy seorang yg usaha. Sy ajak bercuti tak mahu, sy ajak lunch tak mahu, sy masak tak makan, sy ajak keluar pun tak mahu. Sy nampak, dia tak gembira, Sarah.

Dia mampu buat sy gembira tp dia juga mampu berikan luka yg mendalam untuk sy. Lebih byk luka dari gembira i guess. Tapi, jauh sudut hati sy, sy tahu sy tak mungkin akan jumpa lelaki seperti dia lagi. Kebaikan dia pd sy buatkan sy mahu bersama dia hingga Jannah tp mungkin rancangan Allah ada yg lg baik utk sy.

Andai dia tak leka dalam dunia yg dia mahu dan sy mampu menarik dia, mungkin kami adalah pasangan yg bahagia. Tapi, kali ni, sy cuba redha dan bangkit. Kesal mmg ada tapi kalau ini yang terbaik untuk kami, sy cuba.

adila39 replied at 20-12-2019 01:38 PM
@sarah82

Terima kasih mod.

Sy pun dah beritahu pada family sy tadi. Ingatkan dah kuat rupanya meleleh jugak masa cerita tadi.

Mereka okay. Mereka tetapkan sokong dan berikan perhatian pada sy. Sy sedang bercuti dengan semua ahli keluarga. Sy dah bagitahu, jangan sebut ttg ini. Sy taknak meleleh lg.

Cukup cukuplah. Setiap hari juga sy buat istikharah. Minta bantuan Dia, tapi masih belum jumpa jawapan. Cuma hati sedikit tenang.

Sy cuma harap sy kuat utk hadapi semua ni.

Semoga sis TT kuat dan tabah. Biasalah, putus cinta pun sedih. Apatah lagi suami tawar hati.
Sedih tu normal sis. Tapi jangan diikut sangat perasaan. Sis tt kerja tak? Kalau kerja, sila busykan diri dengan kerja & aktiviti2 lain.

Kawan saya ada jugak 3-4 org bercerai diusia muda (35 thn ke bawah). And hidup mereka lebih gembira setelah berpisah dgn pasangan yg tidak lagi mencintai mereka. Awal2 berpisah/ dapat tahu suami ada scandal, mereka memang sedih. Lama-lama mereka happy. Time will heal.

kuroblack replied at 20-12-2019 04:14 PM
Sarah,

Dia memang dah cakap cinta tu dah tak ada. Sy pun dah cuba pelbagai cara untuk pulihkan  ...

Jadi..dah semua buat.. Maka.. Masa utk TT keluar jgn kalih belakang.. Dia yg bakal melalui kehilangan tu nanti

sarah82 replied at 20-12-2019 02:03 PM
Kan.. Cuaca sebenarnya mempengaruhi mood kita.. Hahahahaa..

bukan piyed kau?

hukhukhuk

Baca first post TT dah dpt detect fikiran tu berkecamuk.. and u said u have anxiety? Kesian.. u have my sympathy. T_T

I rasa ok je nak give up knowing kita dah usaha byk utk selamatkan relationship.

Tapi itu lahh we cannot stop the heart from loving.. sob sob. hati kita pun tak reti nak menilai org tu worth the fight or not. For now kene acknowledge perasaan sendiri.. semoga kekuatan tu dtg sendiri utk menghadapi kehidupan yg baru.