CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16964|Reply: 123

xxxxxxxxxxxxx

Edited by black_handbag at 12-4-2022 10:52 AM

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bilik2 yg 3 lagi tu sila gunakan.. Bagi rasa u miliki. Lps tu buka la bacaan suci al quran kat bilik2 dan ruang tamu..

black_handbag replied at 26-12-2019 01:39 PM
i dah cuba pasang quran kat youtube u .. tapi malam tu ada jgk gangguan. last2 skrg i dah penat so ...

Kekekeek.. Mainkan surah al baqarah 24 jam utk 3 hari...lps tu wangikan rumah. Wangi rumah ni.. Selain bagi aura positif ia juga buat makhluk tak berfaedah tak suka duduk...pastikan sampah dibuang sebelum maghrib.

black_handbag replied at 26-12-2019 01:47 PM
ok i cuba tips u ni nanti. surah al baqarah tu je ye..

Yap.. Cuba.. InsyaAllah stop ganggu.. Kalau ganggu juga.. U sound dgn firm dan muka x ada perasaan... Yg ni rumah u dan anak u. Jgn kacau

Kaka dah biasa sgt dgn bunyi kat bilik x berpenghuni kt rumah kaka ni, even bilik yg ada penghuni pun kekdg bunyi entah apa2. Apa kaka buat xde buat apa just buat cam biasa aje, suka hati ko ler nk buat apa tp klu lelebih kang klu kaka dah naik marah mmg deme gak akan kena
Jdkan kebiasaan mengaji bukan aje sekadar buka yt atau psg radio whatsoever utk halau benda tu sbb deme x kisah pun klu benda tu cuma rakaman bukan dr mulut tuan rumah.
Klu dpt setiap hari mengaji is good tp klu x dpt buatlah selang seli dan bila nk tido tu zikir ajelah apa yg mampu, InsyaAllah hati akan tenang walau ada bunyi penumbuk atau derapan tapak kaki

Sblm tido pastikan pingan mangkuk dh basuh sinki kosong. Sampah buang luar rumah

Follow Us
Aku share experience aku ye...a few years back dlm 5 tahun lepas, aku tinggal berdua dgn abg aku. Aku dok masterbedroom almarinya berpintu sliding. Tengah2 tido atau baru nak lena ada benda akan hempas pintu sekuat2nya. Every single night. Sampaikan satu tahap aku tidur tak tutup lampu langsung... Masa tu aku tau belah mak generasi sebelum2 aku ada belaan....but tak pikir sangat, sebab a few years sebelum tu kami dah buat upacara buang belaan.

So fast forward to now, aku dah tinggal rumah lain together dgn sis aku. Every night kami mimpi ular, baby, hantu etc. These past few months mimpi makin kerap...which prompt us utk jumpa ustaz. As it turn out rupa2nya..."belaan" nenek moyang belah ayah kami nak cari owner baru. Letih tau, bila kami baru je buang belaan belah mak(2nd time) ingatkn dunia akan aman...tapi dah cerita lain pulak..

Selain daripada mimpi, weols "disentuh", "diusik" & ada kelibat bayang hitam kat tangga rumah. So nasihat ku berjumpalah dengan ustaz..mintak nasihat pada yg ahli. Kita tak tau sama ada itu gangguan light2 atau ada kisah lain...

black_handbag replied at 26-12-2019 02:01 PM
haa seramnya dengar.. boleh buat xtau ye.. seramnyaa..klu meols mmg seram sejuk dah.. sbb selaluny ...

dulu2 rs seram sejuk gak tp sekrg ni buat dek aje
klu lelebih kaka akan sound benda tu sbb mengganggu
dedulu mmg kaka psg mp3 utk bacaan alquran

now lps dgr dr seorg alim ni kaka baca manually
so klu dgr bunyi tu buat dek aje
kena kuatkan hati, kang dia gelak aje sbb takut kat dia
nnt dialog dia
"jom kita buat onar lg, tuan rumah pun takut kat kita"
sesekali ajaklah kengkwn dtg utk solat berjemaah kat rumah tu

Apo yang misteri nyaaa?  

Ko kentot ada bau tadak rupa haa..tak misteriuss punnnnn

sis vokuru hantu kopek tengah bertukang tu

saje nak share dgn u tt, tapi cerita aiols ni tak seram atau ada bagi tips lah hehe

dalam sebulan dua ni aiols tinggal bertiga je dengan anak toddler.  rumah sama mcm umah tt, dua tingkat dan 4 bilik. tu pun aiols tido kt ruang tamu je sbb senang bagi aiols, sejenis risau tak menentu pikir pintu dah kunci ke belum. so aiols amek pendekatan tido bawah je la senang, senang dgr kalo ada pape kt luar org nak masuk mencuri ke ape.

dipendekkan cite, mmg ada a few times tgh tido lena tetiba bunyi ada orang ketuk pintu. suprisingly, bunyi tu takde la kuat, tapi aiols sangat peka so bila bunyi tu aiols akan terus tersedar dan jadi berdebar-debar. cane ehh nak explain - tak kuat tapi bunyi tok tok macam dengar kat tepi telinga je. terus bukak mata and rasa berdebar-debar gitu. tapi biasanya aiols tak pikir pelik, aiols jenguk kat luar je kot ada cobaan-cobaan orang nk masuk rumah ke ape ke.

so far baru jadi 2-3 kali je. and bilik kat rumah ni, all 4 memang aiols kan masuk hari-hari. satu masuk sbb nak mandi, satu sebab nak amek baju keje, satu sebab nak amek baju anak-anak. lagi satu aiols jengah2 je

jin la tu
ko tak buat doa selamat ker
panggilla jemaah surau ke jemaah masjid ker
buat la sedikit kenduri ker baca baca yaassin

rumah masa memula masuk dibacakan surah AlBaqarah

ni semua prosedur standard
supaya rumah tak berkongsi dengan mahkluk lain

nak bg pendapat je..dah alang2 xde siapa kat umah..better TT bela kucing ke hape..biar kucing je tawaf dlm semua bilik semua ruang..

sorry kalau pendapat i x membantu TT sgt ya...

beli radio quran kecik tu sis, pasang ja 24 jam. my house pun buat lagu tu.. gangguan dia mmg bukan kaleng kaleng dah.. siap.menunjuk rupa smpai aku lari keluar dr rumah bawak anak, menggigil start keta cabut ke rumah mak, husband lak tak balik lg time tu and it happens waktu maghrib, bukan tgh mlm ka apa.. kdg dia main guli luar bilik.. mmg betul2 luar bilik.. pi tgk kat ustaz pun, dia kata depa tumpang sbb rumah biaq lama.. we bought a 2nd hand house.. so awal2 tu mmg rasa berat ja nk balik rumah and rasa suram.. mcm mood2 citer seram tu.. ada sekali aku ternampak kain putih beterbangan kat tgkap.. pastu budak nangis.. sekali jenguk pocong rupanya depan pintu sliding.. i thought my mind was playing with me, pi balik kat ustaz, yes, mmg hantu setan tu...semua tu saja nk kacau..  pastu my father bg radio.kecik tu, kami pasang 24 jam.. and kami pakai jam azan tu.. yg setiap masuk waktu solat dia azan.. kurang dah gangguan.. walaupun ada la kdg kdg dia nk buat onar.. tp usik2 manja.. aku perasan kalau sampah biaq lama ka, or sbb aku ada anak kecik, jadi lambat buang diaper kotoq dlm diaper pail, depa suka la kacau2 manja.. kdg mcm berdiri belakang.. i felt it sbb kalau mlm, dr cerah, tetiba malap that area.. so kalau hasben takdak, mmg aku cabut rumah my mom.. idok la aku tggu.. kang dia main cak cak lak.. maybe u should pi tgk kat darul syifa ka, depa mai cleanse rumah gitu... my sil pernah buat, so far gangguan tu stop sbb mild ja kot.. try la..

Radio al quran membantu.. Aku ni jaga tok kat rumah dia yg ada 6 bilik dan 4 bilik ayaq kosong.. Hanya pakai 2 bilik + 1 bilik ayaq lps bibik Indon lama kamjad lari. Dan sebabkan aku dah diberi salam pengenalan mlm 1st aku dtg jaga tok kat rumah dia ditambah pulak aku tawaf rumah cari punca pintu bergegar.. Jadi bila bibik lari.. Rumah tok ni tahap suram gaban gitu.. Aku bancuh susu tok aku nampak dari ekor mata kamjad makhluk tak berfaedah berlarian sana sini gitu.. Aku dok makan kat dapur aku dengar jebon tu berlarian2 atas alang rumah.. Opkos aku punya angin tahap gaban marah.. Jadi aku beli 2 radio al quran.. Aku pasang kuat2 kat dapur dan ruang tamu.

Lps tu aku lap rumah dgn cuka.. Nak cari geruh sgt dgn aku.. Aku bagi geruh la.. Takat kacau aku.. Aku redha lagi.. Tapi kacau tok.. Opkos aku marah..tak ada sapa boleh kacau pesakit aku jaga kecuali aku

kau masuk bilik tu, azan kn aje. settle.

Selain tu sis kalau u free,usahakan untuk solat di setiap bilik yang ada.contoh,subuh di bilik u sendiri,zohor bilik A,asar di bilik B..pasang ayat2 quran memang bagus tapi lagi cantik u solat sekali dalam bilik2 tu..kalau tak mampu setiap waktu solat,balik kerja time waktu solat maghrib and isyak u buatlah dekat bilik yang berlainan setiap hari..

tanak-balik replied at 26-12-2019 03:51 PM
nak bg pendapat je..dah alang2 xde siapa kat umah..better TT bela kucing ke hape..biar kucing je taw ...

i rse kucen ni mmg membantu, sbb i ada bagi makan kat kucen jalanan ni,dia selalu la tgk2 rumah tp satu hari dia berdiri kat dapur rumah i sambil buat isyarat kucen nk gado,pdhal i tgk xde spe pon kat situ, mse tu xde seram lg, sbb nk bgi dia mkn ikan rebus, bila dah ready, i crik dia dah xde, pdhal mse tu semua pintu berkunci kecuali tingkap yang sgttt la tinggi, xtau la apa dia takutkan smapai sanggup keluar kat tingkap tu dlm kelaparan.. lagi satu cerita mse tu i tgh sarat mengandung, husbnd plak shift mlm, dia sanggup teman i sepanjang minggu tu sampai kul 4 pg, pastu dia akan keluar sendiri, pdhal dia kucen outdoor,dia mmg xske dduk rumah sepanjang mlm, tp agaknya dia tahu minggu tu i dah nk bersalin, dia sanggup tunggu..sbbtu kteorg mmg syg sgtt dia..

black_handbag replied at 27-12-2019 09:12 AM
bila sebut pasal saka ni, teringat lak dulu arwah atuk mmg ada membela. masa nak meninggal tu siap ...

Yes uols! Sebijik sebijon experience gangguan & upacara weols utk belah mak buat first time dekat 10 tahun dulu. Tup2 few months back weols kena buat lagi satu upacara. Ni upacara melayarkan bahtera sak* ke lautan, siap dengan bekalan makanan & pakaian.

Entahlah uols, ustaz yg baru weols jumpa ni kaedah merawatnya lain. Katanya yg 1st time tu tak dibuang abes.

Soalan iols kat uols, uols ada senggugut tak, yg membawa ke sakit pinggang? Darah period ada keluar hitam/hijau?Tangan kebas tak? Badan lenguh2? Ada tak rasa tapak kaki digaru2? Masalah angin yg membawa ke ulu hati?
Selalunya gangguan sakit perut start lepas asar.. Weols & sister banyak diusik fizikal, tapi all this while weols ingatkan ada masalah kesihatan. Rupanya bendalah tu nak keep in touch.. Iols pun tak paham...iols punya dok dlm perut..yg cuit2 kat luar ni pun ada gak..

Ustaz iols pegi tu siap lakonkan lagi cara pergerakan sak* weols...tak lawak ok.. Dahla dia siap bgtau sak* tu suka duduk kat sekian2 tempat..nak nangis iols nunggu tarikh berubat.

Klu dh sampai ketuk pintu tgh2 mlm lak tu, kna ikhtiar atasi ler. Khuatir ni gangguan berat.