CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: black_handbag

xxxxxxxxxxxxx

Lps aku baca semua ok..

Aku ada 2 kemungkinan yg TT hadapi.

1. Yg mengacau adalah yg menumpang. Cara nak halau keluar adalah pagarkan balik. TT sila cari perawat yg dtg pagar rumah. Sebab pagar ni kalau tak halau yg mengacau sebelum dipagar rumah, karang mengamuk makhluk x berfaedah tu sbb tak boleh keluar.. Aku cukup anti dgn perawat2 pemalas tak nak dtg rumah pagar kan rumah org minta tlg.. Hamjad sungguh perangai nya.

2. Kemungkinan saka atau nama yg sedap didengar adalah KETURUNAN. Yg ni aku penah terangkan kat byk thread.. Tapi tak apa.. Aku happy hari ni sbb tok tido lena semlm jadi aku taip balik apa yg pernah aku tulis. Keturunan ni bukan sama mcm citer hantu melayu tu tau. Kuat atau tidak keturunan seseorg berdasarkan darjat org yg membuat perjanjian berdarah. Kalau makin tinggi darjat dia maka makin susah nak rungkaikan perjanjian berdarah tu. Halimi juga ada bagitau ada 2 jenis perjanjian berlapis2 iaitu sama ada kena jamu atau tak jamu. Yg tak jamu ni akan dtg bila diperlukan.

Dan utk pengetahuan semua bukan setiap generasi akan jadi pewaris.. Keturunan ni memilih...ada yg sampai 2-3 generasi baru keturunan pilih utk pewaris. Salah satu ciri penting adalah pewaris yg dipilih tu memilik perangai atau fizikal yg sama mcm penjanji asal (moyang korang la tu)  ada juga dtg bila dirasakan pewaris dlm keadaan terancam.

Jadi sila selidik keturunan angpa tau

takayama replied at 27-12-2019 01:45 PM
memula ayah akak sealed his lips
tp bila akak mula interrogate dia dgn pelbagai soalan, ayah akak ...

Ok.. Dia ikut sebelah mak.. Ayah kakak anak sulung?

AliyaSophia88 replied at 27-12-2019 01:32 PM
Betul ikut orang pintar. Diorang tau kite takut melalui aura kite. Bile takut aura kita merah. Tu  ...

yg pasti klu ayah akak dtg rumah bermlm mmg aman damai rumah akak dekat sebulan lbh

pernah sekali ms anak bongsu akak msh kecil lg dia gie tunjuk something kat atok dia
sekali ayah akak baling garam dgn campuran lada hitam tetiba anak akak tepuk tgn
kitaorg yg tgk cam

sarah82 replied at 27-12-2019 01:48 PM
Ok.. Dia ikut sebelah mak.. Ayah kakak anak sulung?

ayah akak bkn anak sulung
dia anak no 4
yg sulung dah meninggal 24 tahun yg lalu

Ni petua utk halang sesiapa baca hati dan fikiran angpa semua.. Hahahaha.. Aku selalu kena.. Meh aku ajar cara aku buat.

Aku baca 3 atu 7 kali Al Fatihah ikut kelapangan aku.. Aku selawat 3× dan aku minta Allah swt tutup semua minda dan hati aku dari dibaca oleh semua makhlukNYA. Selepas tu aku bykkan baca doa Nabi Yunus a.s

takayama replied at 27-12-2019 01:49 PM
ayah akak bkn anak sulung
dia anak no 4
yg sulung dah meninggal 24 tahun yg lalu

Jadi mng keturunan dtg purely sebab nak jaga ayah kakak.. Cuma kakak tanya ustaz tu.. Keturunan tu pun tercedera kan?

Follow Us
sarah82 replied at 27-12-2019 01:51 PM
Jadi mng keturunan dtg purely sebab nak jaga ayah kakak.. Cuma kakak tanya ustaz tu.. Keturunan tu ...

xde plk ustaz ckp ttg tu
tp jujurnya akak pernah ternmpk "khadam" tu bertenggek kat kepala ayah br ni
disbbkan dah biasa ternmpk bendalah tu xdelah terkejut
cuma akak kata kat "khadam" tu jgn buat hal dgn adik yg jaga ayah

dan juga setakat krismis br ni si hindu tu msh mencari jln nk serang ayah akak

sarah82 replied at 27-12-2019 01:49 PM
Ni petua utk halang sesiapa baca hati dan fikiran angpa semua.. Hahahaha.. Aku selalu kena.. Meh aku ...

thanks share petua sara

takayama replied at 27-12-2019 01:59 PM
xde plk ustaz ckp ttg tu
tp jujurnya akak pernah ternmpk "khadam" tu bertenggek kat kepala ayah b ...

Sorry kakak.. Sy terasa nak tgk.. Tapi skrg jiwa tgh memberontak.. Kalau dulu.. Boleh la tlg tgk ilmu dan cara si hindu ni guna... Skrg.. Makcik bongsu minta sy tlg pun sy x boleh tolong selagi sy dlm fasa memberontak.. Hahahaaha.. Last time sy seru yg dok bomohkan kan makcik bongsu sampai kesudah x berani muncul.. Geram sy dgn org2 yg aniaya org lain guna ilmu hitam ni.

takayama replied at 27-12-2019 02:00 PM
thanks share petua sara

Semoga dpt membantu...

sarah82 replied at 27-12-2019 02:02 PM
Sorry kakak.. Sy terasa nak tgk.. Tapi skrg jiwa tgh memberontak.. Kalau dulu.. Boleh la tlg tgk i ...

awatnya jiwa memberontak tu sara, darah muda kan

akak kekdg jer dpt tgk sara, klu diberi pilihan xnaklah tgk sbb x berahi pun muka deme tu
cuma bab khadam hindu tuelah yg akak nk sgt taw saper yg hantar dan knp
ayah akak dah lama stop jd perawat sbb faktor usia
akak mmg dah lama bising kat ayah bila dia merawat org, keluarga dpt tempias
so ayah akak mmg slow down last year seblm tragedi dia terjatuh tu

arwah ibu akak meninggal pun angkara terkena sihir angin sarah

igt balik kejadian lama tu mmg mengguris hati akak

sian arwah ibu akak dr bdn berisi terus tinggal tulang
ikutkan x lama juga arwah ibu menanggung hazab
jujur kata akak susah nk maafkan org yg perdajal ibu akak
hrp dia mereput dgn dosa dia tu

takayama replied at 27-12-2019 02:09 PM
awatnya jiwa memberontak tu sara, darah muda kan

akak kekdg jer dpt tgk sara, klu  ...

Org ni.. Erm.. Entah la.. Sy cukup benci betul dgn org yg sihirkan org lain.. Hari tu masa sy tlg makcik bongsu.. Mmg sy seru suruh dia mai.. Sy nak tgk dia mcm mana.. Tapi berani main kot jauh... Kalau yg buat tu org tak terpelajar sy tak kisah..ni terpelajar ada master gala bagai....manusia ni bila hati hitam depa dah lupa limit kejahatan.

fifie_olin replied at 27-12-2019 10:00 AM
kucing bole membantu jgk ek

citer la pengalaman ko

aku tatau la membantu org lain ke tidak..tp aku pun jenis tok laki slalu outstation balik lambat etc..
Sblm bela kucing2 ni, aku tido selalu rasa mcm ade yg perhati..pastu kenkdg dlu..tp bkn selalu, ade la skali dua dgr mcm ade menda bisik2 kat telinga masa tgh tido.. mcm org menguap tp jenis kasar2 bunyi nya..tp seiigt aku ade la sekali dua je yg sgt2 jelas..and yg tu plg extreme..

Lastly, husbnad aku bawak balik kucing 2 ekor..jadi peneman aku..yg aku tak bubuh dlm cage pun sbb dah toilet trained..
Kenkdg memalam buta bebudak dua ekor tu tido dekat2..kdg2 tgh aku tido sekor melompat atas bdn meow2 suh mangun..rupanya air hujan masuk tingkap umah.. cumanya..lepas aku bela dedua ekor tu..aku da x rasa sunyi or mcm diperhatikan.. aku cuma akan seram klau tetiba sekor p tgk tingkap mcm nk bergado walhal umah aku tingkat blah atas2.. cecpt aku psg org baca surah yassin or ayat kursi sampai terlelap sendiri..

Kenkdg bunyi guli2 tu mmg biasa..cumanya tak seteruk dlu sampai ade yg menguap kasar kat tepi telinga masa laki iols outstation..

dyana612 replied at 27-12-2019 09:11 AM
i rse kucen ni mmg membantu, sbb i ada bagi makan kat kucen jalanan ni,dia selalu la tgk2 rumah tp ...

kan..sbb bila kite jaga kucing2..mgkn kucing2 pn ade sense nk bgtau kalau2 kite dlm bahaya ke hape..
ni pendapat ngn pengalaman aku..pengalaman org aku tatau..

sarah82 replied at 27-12-2019 01:23 PM
TT sembang dgn mak dan ayah TT tanya depa detail tentang keturunan depa berdua dan jenis saka yg d ...

Sarah, you selalu suruh org tanya keturunan. Maklumat keturunan mcm mana tu?

Lagi satu, kalau anak angkat boleh turun saka juga tak? Atau dia cari betul-betul keturunan?

sarah82 replied at 27-12-2019 02:21 PM
Org ni.. Erm.. Entah la.. Sy cukup benci betul dgn org yg sihirkan org lain.. Hari tu masa sy tlg  ...

betul tu sarah tahap pendidikan bukanlah ukuran  org tu bijak
sihirkan org mcm deme tu akan menongkat dunia plk

Edited by sarah82 at 27-12-2019 03:06 PM
orenmango replied at 27-12-2019 02:55 PM
Sarah, you selalu suruh org tanya keturunan. Maklumat keturunan mcm mana tu?

Lagi satu, kalau  ...

Siasat detail.. Contoh katanya moyang angpa adalah raja pada masa tu.. Tapi mai kat angpa.. Dah jadi org biasa.. Tapi sebenarnya angpa tetap berdarah raja.. Jadi keturunan a.k.a saka angpa ni kuat la.. Level tinggi...yg ni yg susah nak buang.

Tentang anak angkat.. Aku pernah tanya halimi since mama aku adalah anak angkat arwah tok aku dan arwah susukan mama aku.. Aku tanya kenapa aku yg jadi pewaris bukannya cucu kandung arwah tok.. Halimi dan Ah Kwan bgtau aku dianggap daging keluarga arwah tok aku sebab mama aku adalah anak susuan arwah.. Selain tu aku yg paling rapat dan jaga arwah sampai ke akhir hayat dan aku dipilih dari dlm perut mama aku lagi.

takayama replied at 27-12-2019 02:56 PM
betul tu sarah tahap pendidikan bukanlah ukuran  org tu bijak
sihirkan org mcm deme tu akan ...

Depa bukan tak tau kesannya pada diri depa dan keluarga.. Setiap sihir ada timbal baliknya.. Kalau tak jadi pada org yg depa sihirkan.. Kesan pada diri depa.. Kalau x jadi kat depa...akan jadi pada keluarga or keturunan depa.. Benda simple.. Apa kita buat sama ada baik atau jahat Allah bagi ikut perbuatan kita.

Tapi tu la.. Ada org ni depa fikir seronok tgk org yg depa sihir sakit

Oh keturunan tu menentukan kuat atau lemah saka yg nak dibuang ya @sarah82

Kalau anak angkat tak jadi susuan tak dipilih ke?

orenmango replied at 27-12-2019 03:09 PM
Oh keturunan tu menentukan kuat atau lemah saka yg nak dibuang ya @sarah82

Kalau anak angkat tak  ...

Setahun aku bukan pertalian darah tak dipilih..

Yap.. Aku selalu ckp angpa kena selidik keturunan angpa sebab baru angpa tau sapa dan apa yg perlu diberitahu kat perawat.

Keluarga aku dah cuba byk perawat tapi semua tolak..pesan 1st arwah ustaz yg cuba tlg kami adalah JANGAN MARAH, JGN SERU dan ingat HANYA ALLAH MAHA PELINDUNG.