CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: copy_paste

Aku rasa tak selesa bila duduk kat rumah.

dah ade anak 2,
kadang bila anak aku kacau diorg mcm marah2,tahu pun terganggu kalau x suka blah lah bisikku dlm hati,aku menyirap la aku sabo je tunggu oneday nt

wow senang curang je,xde pasangan utk dicurangi

kalau adik ipar ko dtg weekend,ko ajk laa bini ko kluar jalan2 bdua amik angin...
buat laa xtvt bersama
lama2 adik ipar ko faham

netto_ replied at 6-2-2020 11:51 AM
Tegelak aku bace psl mslh ko ni. Ko merajuk la tgk die pujuk x. Kalau xpujuk bole kering gak ko

aku dah pernah merajuk,xtegur 2 ari je bini aku dah nangis2 mintak aku bercakap semule...

Tegelak aku bace psl mslh ko ni. Ko merajuk la tgk die pujuk x. Kalau xpujuk bole kering gak ko

aku dah pernah merajuk,xtegur 2 ari je bini aku dah nangis2 mintak aku bercakap semule...

Follow Us
Mz1271 replied at 6-2-2020 11:55 AM
kalau adik ipar ko dtg weekend,ko ajk laa bini ko kluar jalan2 bdua amik angin...
buat laa xtvt ber ...

dia dtg dia duk sorg2 pun boleh sementara aku ngn anak bini aku kuar,pedehal org bujang janji dia  dpt 'balik rumah'
aku xnk jadikan rumah aku sebagai 'rumah diorg'
aku nk diorg dtg sbg tetamu bukan 'balik' sbg isi rumah...

copy_paste replied at 6-2-2020 10:29 AM
aku kalo time nk ngesek mmg aku sengaja x kunci pintu kot2 ade yg terjah masuk saje biar kot kanto ...

Ko jadilah annoying kat rumah tu. Pakai boxer je tak pakai baju masa kat rumah. Lepas makan jgn cuci tinggal je atas meja kalau makan bersama adik dia. haha Terus terang je dkt ipar ko tu. Takyah takut apa2. Talak kat tgn kau kalau bini ko mintak cerai sebab ko halau adik dia. dia nak justify apa dekat pejabat agama

aduh TT ni, aku n ko sebenarnya dalam situasi yg sama je..sbab aku skang stay uma mertua yg mana laki aku konfem akan lebihkan belah dia n slalu bila kitorang nak gi dinner kat luar pun dia ajak akak dia n anak2 buah dia join skali tapi aku laki bini yg blanje dorang..

skang ni alhamdulillah da kurang sikit "gangguan" dari ipar duai sebab ri tu aku terus sound laki aku ckap kita ni nak spend masa bertiga je (aku, laki aku n anak kami) sbab aku keje jauh pergi pagi2 n malam bru sampai uma slalu smpai je rumah aku da penat nak layan laki n anak aku pun takde masa plus laki aku skang da berjinak2 join politik lagi la kurang spend time ngan aku..

pas aku sound je kitorang memang ade gaduh sikit la sebab aku terus cakap marah2 dia sbab memang da xtahan sangat..sampai bila nak pendam perasaan cmni kan..at last dia mengaku dia pun da jarang spend time ngan aku n anak & skang ni kami banyak buat "family time" just kami bertiga je..

pokok pangkalnya KOMUNIKASI..aku kalu xkuat iman mau aku minta cerai @ flirting ngan colleague tapi aku sayangkan family aku lagi2 anak aku sorang ni..hope TT kalu boleh banyakkan komunikasi dengan wife n jangan la pikir psal nak menambah ke atau nak bercerai..

Hang print out kronologi percintaan-perkahwinan-ambang perceraian shanazz ahmad dgn nabila akak nilopa... Tampal kt dinding ala2 CSI.. kl bini hang tanya, cakap je hang tgh kaji kes isu adik2 ipar/keluarga duduk rumah sekali & fail nusyuz sbb xpatuh suami

supermum replied at 6-2-2020 12:04 PM
Ko jadilah annoying kat rumah tu. Pakai boxer je tak pakai baju masa kat rumah. Lepas makan jgn cu ...
Ko jadilah annoying kat rumah tu. Pakai boxer je tak pakai baju masa kat rumah
-ni aku mmg buat,kdg aku la yg rase annoying bila pakai mcm tu

Lepas makan jgn cuci tinggal je atas meja kalau makan bersama adik dia.
-selalu aku lepas makan kalau aku tinggal bini aku yg bising sbb meja bini aku yg kemas bukan SIL aku,cuma aku letak pinggan dlm singki jelah aku x cuci,

ko ni pun TT rajin2 la ajak bini gi kluar rumah..gi makan pas balik keje pun xpe..xpun saja je gi jalan naik kete round2 kedai ecoshop ke, kat pekan sana ke camtu..org pompuan ni kalu ajak berjalan dorang suka..

chicozinn replied at 6-2-2020 12:07 PM
aduh TT ni, aku n ko sebenarnya dalam situasi yg sama je..sbab aku skang stay uma mertua yg mana lak ...

-mmg same lebih kurang je,kalau kuar mkn ajak SIL mmg kitorg la kena kuar modal,

-bab komunikasi tu mmga da dah jelaskan situasi tu,cuma masalah skrg bini aku xtahu cara nak enyahkan adik2 dia,

-2org ,sorg dah nak kawin,tu pun jenuh carikan alhamdulilah dpt kalau x sampai ke tua la duk ngn kitorg...

-ni lg sorg tinggal,walaupun dia selalu tido kat asrama pekerja tp tiap weekend mesti ada,barang2 dia pun byk tinggal kat rumah aku nih memenuhi ruang, rumah aku skrg ni mmg bersepah,yerlah org bujang xpandai kemas...umah pun bukan beso mmg utk keluarga kecik je,kalau dah ramai org dewasa mmg barang dapo,sabun basuh baju,barang2 dlm bilik air cpt la abis..

-sial nyamuk byk, sekali aku check dlm bilik air bakul barang SIL aku bertakung air penuh jentik2,babi tol

RumiMenari replied at 6-2-2020 12:10 PM
Hang print out kronologi percintaan-perkahwinan-ambang perceraian shanazz ahmad dgn nabila akak nilo ...

kes shanaz tu pasal adik2 ipar duk sekali serumah ke same kes mcm aku ni????
aku xpernah amik tahu hal2 rumahtangga artis selama ni

copy_paste replied at 6-2-2020 07:05 AM
-aku rasa betul la tu bini aku cmm x respek aku je,patutnya kalau aku ckp xnk x suka dia kena la b ...

Hang pun dok pk ex ex ex...scandal je. X redha dengan bini sendiri. Haaa ni Allah anta adik ipar ko tu nak uji ko punya Iman. Jadilah suami yang bijak. Cakap sendiri dgn adik ipar tu, x jumpa rumah sewa ke????? Nak abg carikan????? X paham lagi x tau lah.

chicozinn replied at 6-2-2020 12:12 PM
ko ni pun TT rajin2 la ajak bini gi kluar rumah..gi makan pas balik keje pun xpe..xpun saja je gi ja ...

kalo duk kg best byk mase,duk bandar ni kalo boleh nk cpt sampai rumah  sbb penat,ptg anak nk g mengaji lagi,
malam bini nk masak lagi,pastu nk kuar jog lg,minggu dpn aku kena kerja mlm lagi,mase xde,duit xde,scandal xde

Lolalala replied at 6-2-2020 12:22 PM
Hang pun dok pk ex ex ex...scandal je. X redha dengan bini sendiri. Haaa ni Allah anta adik ipar k ...

5 tahun SIL duk ngn kami,xkan yg sorg lagi tu nk tanye cmtu,lgpun dia ada asrama pekerja xkan la dia nk duk bilik sewa,
kalau duk umah baru leh la tanye sbb aku nk bini aku bgtau umah baru xnk bwk sape2,tp masalah bilik sewa SIL aku xde transpot nk ulang alik tmp kerja pulak,
babi tul pusing2 aku jgk kena pikir

copy_paste replied at 6-2-2020 12:24 PM
5 tahun SIL duk ngn kami,xkan yg sorg lagi tu nk tanye cmtu,lgpun dia ada asrama pekerja xkan la d ...

Ko belikan basikal buat adiah birthday kat dia. Hahahahahaha. Nnt lepas pindah, asal weekend je (atau hari dia akan dtg) ko kena constant ajak bini ko dating or holiday. Alasan ckp x de dirumah utk anta dan ambil. Pandai la dia. 2bulan buat gitu, haaaa pandai la adik ipar tu berdikari

copy_paste replied at 6-2-2020 12:24 PM
5 tahun SIL duk ngn kami,xkan yg sorg lagi tu nk tanye cmtu,lgpun dia ada asrama pekerja xkan la d ...

Bilik ada extra ko buat la opis ke, bilik bertukang ke, makmal ke.

copy_paste replied at 6-2-2020 12:18 PM
-mmg same lebih kurang je,kalau kuar mkn ajak SIL mmg kitorg la kena kuar modal,

-bab komunikas ...

urm, memang kita relate to each other..cam aku lak msalah2 skang :

1. kluar makan tapi ipar duai ikut siap berangkut anak2 lagi..bila makan aku laki bini kne tanggung sbab dorang mostly anak ramai n bini tak keje..

2. anak2 sedara laki aku ni kuat amik barang aku takde minta izin. contoh ri tu aku beli oren dalam 10 biji aku boh dlam esbok n bila soknya aku nak makan tinggal sebijik je..anak aku pun xsempat nak jamah sbab dia baru umor 2 tahun setengah n sah2 la xreti nak amik sendiri..bila selidik2 rupa2nya anak2 sedara laki aku yg amik asyik kluar masuk uma mil aku buka esbok..

3. anak2 sedara laki aku suka amik barang2 anak aku..cam aku laki bini belikan anak aku mainan ke vitamin konfem beli hari ni sok lesap..anak aku tu xpandai cakap lagi so bila gi uma ipar2 skali tengok mainan2 anak aku kat sana skali ngan botol2 vitamin (aku kenal sebab aku ade koyakkan label kat botol saja nak tengok mana hilangnya vitamin2 anak aku selama ni)..

4. abang ipar aku jenis kuat jeles ngan laki aku..aku laki bini ade kete sorang satu n abang ipar aku ni pinjam la kete laki aku last2 da lebih setahun pinjam n roadtax maintenance sume laki aku yg bayarkan..abang ipar dia kedek namati sesen pun xde kluarkan..bila aku ckap kat laki aku dia boleh ckap kesian kat akak ipar dia dulu dorang dedua keje skang anak da 4 so bini dia benti keje so ade sesak sikit duit xckup pakai..macam la aku n laki aku ni duit berjuta2 dalam acc masing2 ckup pakai.

5. aku prasan sejak aku dok uma mil ni abang ipar aku rajin bawak anak dia gi stay uma mil aku..padahal bini dia xkeje pun tapi sebab b4 this mil aku yg jaga anak dia so anak dia xboleh tgok mil aku jaga anak aku lak..siap nangis2 tolak2 anak aku depan mata aku ni sebab ckap mil aku da xsayangkan dia mil aku sayangkan anak aku tu..aku cam omg, what a nonsense yachhh!!kalau aku belikan anak aku makanan ke mainan dia pun nak gak sampai anak aku nangis2 sebab barang dia kena amik..so i know who is the culprit yg slalu copet barang2 ank aku slama nih..

**ni aku da bersuara ngan laki aku nak tinggal uma sewa..xpun terpaksa la balik uma mak aku yg mana lagi jauh dari tempat keje aku ni..hmmm