CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5898|Reply: 43

Bila dapat jemputan kahwen dari bekas BFF

Post time 7-2-2020 12:55 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Tahun lepas aku dapat jemputan kenduri kahwen...dari bekas sahabat aku...

yang aku anggap kawan baik, dan latarbelakang hidup kitorang pun sama...kitorang sama2 membesar dari dysfunctional family...

aku rapat dengan die 4 tahun lepas grad dan lepastu tiba2 je satu hari die dah tak reply whatsapp aku...dan aku pun take it as die dah takmau kawan dengan aku...and it goes on until 5 years...

Lately kat twitter ada viral pasal 'Jangan sentap kalau tak dapat jemputan kahwen, siapa kita bagi orang tu'...

Kes aku terbalik pulak...aku terkejut dapat jemputan kawen, yang aku fikir siapa aku bagi diri dia...

Hari Kenduri tu aku pergi juga...aku datang sorang2 bawak hadiah yang tak seberapa...

Dalam kad kahwin aku nak tulis lirik lagu yang dia minat, tapi aku tak jadi tulis sebab aku rasa 5 tahun dah cukup lama untuk kita tak kenal seseorang.

Lirik lagu berbunyi camni:
'You sit there in your heartache, waiting on for some beautiful boy to, to save you from your old ways, you play forgiveness watch it now...here he comes'...

Aku hanya mampu ucap 'all the best' dan doakan kebaikkan untuk dia...aku rindu dia, tapi aku rasa biarlah rindu tu hanyut seperti bunga kalung terapung di sungai Gangga...

Aku tau dari kisah hidup dia, dia layak hidup bahagia, dan aku doakan kebahagiaan dia walau aku tak lagi dalam hidup dia...sebab kita pernah kawan baik dulu, dan dia pernah datang rumah aku bawak kek untuk bday aku...fyi aku tak ramai kawan dan aku memang tak sambut bday...(huhu sorry bunyi childish gila)

Begitulah perasaan jadi orang dewasa ni ek...dan aku masih lagi sedang belajar untuk jadi matang...

sekian saja...

p/s: 'you gotta leave it, leave it, leave it, leave'.

Rate

1

kalau xde kambing golek jgn dtg sis buat bazir duit minyak je

Edited by dua_chzy at 7-2-2020 03:12 AM

Ko dah kenapa pergi juga wedding tu? Ex bff akak for many2 years dari zaman skolah menengah sampai abes U, yang akak dah buang karna pangai tak semenggah, terserempak masa tengah soping pon akak buat tak kenal sis. Rilek la. Hapo nak fikir2 nak melankolik bagai. Ex bff ja pon.

Rate

1

CiliPadiSedap replied at 7-2-2020 02:45 AM

Khen? Masalah sister ni dah pergi pon. If akak, akak buang ja kad tu.

Huh.. sebab dia pun dah kawen jadi lirik tu dah tak valid.. ni i bagi lirik ganti untuk u.

Yesterday. Love was such an easy game to play. Now I need a place to hide away. Oh, I believe in yesterday.

Rate

1

Aku pernah dpt invitation Dr ex BFF Dan jugak ex bf.. Tp mmg aku x p lah.. Mcm x der keperluan lak rasa nk p..

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 7-2-2020 02:45 AM

ekekeke saya datang pun time lauk kenduri dah habis...tak makan sangat...

dua_chzy replied at 7-2-2020 03:10 AM
Ko dah kenapa pergi juga wedding tu? Ex bff akak for many2 years dari zaman skolah menengah sampai a ...

huhu bukan ape, maybe die nak mula hidup baru jadi die nak reconcile hal2 yang lepas...tapi takbleh deny la perasaan melankolik tu, sebab die kawan yang baik jugak...and maybe along the way die dah start berubah dengan cara dia sendiri...

ekekeke mahaplah saya melayan perasaan, perubahan hormon kertu barangkali

Lagubestbest replied at 7-2-2020 03:17 AM
Huh.. sebab dia pun dah kawen jadi lirik tu dah tak valid.. ni i bagi lirik ganti untuk u.

Yester ...

'Imagine all the people, living in harmony...' ekekeke

Perawankota replied at 7-2-2020 03:34 AM
Aku pernah dpt invitation Dr ex BFF Dan jugak ex bf.. Tp mmg aku x p lah.. Mcm x der keperluan lak r ...

huhu both tu berpisah cara baik ke atau ada drama?

macam saya takde angin takde ribut die diam camtu je...maybe mase tu die dah start berubah dari segi fesyen2 dan makeup2 ni...lebih jadi matured sket dan saya sampai skang stuck macam gaya budak sekolah kuikuikui...

Kalau orang (kawan) ni tetiba jarakkan hubungan walau pernah tido sebantal atau rapat camana pun dulu, learn to walk away sis. Takpela dah g pun wedding tu, bagus la tak berkira. Lepas tu biarlah dia dengan hidup dia, ko dengan hidup ko. Make yourself happy

Rate

1

Aku baru kehilangan bff
Malas amik pot dah ..dia tu warga lindungan kabah

dua_chzy replied at 7-2-2020 03:10 AM
Ko dah kenapa pergi juga wedding tu? Ex bff akak for many2 years dari zaman skolah menengah sampai a ...

Betul. Ex uni pon yg berperangai taik aku dah block. X kuasa nk jadi kawan lnsg. Dlm grup pun aku x respon tunggu masa je nk keluar grup. Meluat ngan manusia yg dh tua bangka tp masih berperangai budak uni sikit2 dlm grup nk mintak blanja. Dahlah jumpa jrg2. Ingatkan bila jumpa xdelah nk bkira. Balik2 bila kita ajak makan semedang je kita yg sponsor. Lps ni mmg aku x hengen nk jumpa dah.

Rate

1

Bgus jgak la uols ni, pi kenduri dia, sbb uols kata mmg frenship dh renggang. Jadi mcm iols ni, di boo layan kan oleh bestie iols masa wedding dia (iols ni mmg dia ada text jmput, parents dia pn mmg dtg rmh bg kad, kami berjiran). Klo dh takmo tgok muka iols ni, knapa la jemput kan. Iols tk sngka smpai skrg ada org snggup buat dkat iols yg ceria & happy ni sebegitu

Smpai ada 2 org kwn iols notis dgn layanan dia. Msa tngkap gmbar sama2 kakak dia terjerit2 suruh iols msuk sekali, dia buat tak tau je, pndang ke lain, gila tau! Lpas tngkap gmbar, iols salam ucap thniah & terus balik. Smpai skrg iols mnyesal pi kenduri tu. Balik rmh, berderai air mata iols, sbb weols kenal sedari darjah 4. Iols tak tau apa salah yg iols buat.

Msa iols nak kawen, 2 yrs later, bestie iols yg sorg ni la revealed why she boo layan kan iols, klo tak smpai mati iols tak tau reason behind her perangai. Rupanya dia tak suka iols closed dgn kwn2 lain (dlu iols duk obersea, bkerja, sthun balik 2,3 kali) dia ckp iols dah berubah, siap suruh org lain tk perlu closed dgn iols, pdhal yg slalu tak jwb call & answer text tu dia, tiap kali iols balik, dia tk prnah jwb call pn, jahat okey! Bestie lain ok je.

So smpai skrg, iols boo layan kan je bila bestie lain ckp psal dia, yg sorg ni (tukang bgtahu) je yg tau, yg lain2 mmg tak tau kes ni. Tak hingin iols nk reconciled bagai. Evil pnya pmpuan!

Sorry terbebel...

Rate

1

bff tu sama jantina ke?

what ever pun, doakan je happy hingga jannah. and kdg apa kita sangka x sama dgn apa yg dia pikir.

kalau ending x elok xpayahla pegi buang masa and karen je. Even so pegi ke x pegi ke x mengubah apa apa.

dua_chzy replied at 6-2-2020 07:11 PM
Khen? Masalah sister ni dah pergi pon. If akak, akak buang ja kad tu.

xpelah at least makan free.. harap lauk sedap.

jap...ko putus kawan based on assumption je ke? sebab dia tak reply msg ko je? ke ada ayat yng aku terlepas pandang

ko punya BFF dgn ko sama jantina ke lain2...?

sbb akak nak komen lebih2..akak nak tahu ni dulu.hahhaahah

doubleA replied at 7-2-2020 06:26 AM
Kalau orang (kawan) ni tetiba jarakkan hubungan walau pernah tido sebantal atau rapat camana pun dul ...

sebabkan dia jemput tu la saya rase die pun cuba jadi matang dalam hal ni...benda dah lepas dan maybe masing2 pun mase tu sibuk nak mula kerjaya masing2...saya hadir pun macam simbolik farewell je haha...bye2 gitu, all the best gitu

makadek replied at 7-2-2020 08:16 AM
Aku baru kehilangan bff
Malas amik pot dah ..dia tu warga lindungan kabah

warga lindungan kaabah tu yang macam mane ek?

yang kecelaruan jantina ke?
atau 18,19 kali aura kuat?

huhu