CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: irapie

"Buat Silap Sikit, Kau Habis.." - Membesar Dengan Ibu Yang Depresi

HazeLJoseph replied at 9-2-2020 10:49 AM
Aku sebagai psychiatrist dan akan graduate aku punya phd  bulan ni, kes ini kes terpencil tak patut  ...

Sy MDD dan sy abusive. Bila bc ni teringt anak sendiri. Anak sulung selalu jadi mangsa. Kisah nya sebab ms kecik sy pun selalu jd mangsa dera mental & fizikal oleh makcik pakcik. Sebab sy duduk dgn diaorg dl. Jd bila anak buat simple mistake pun, saya mcm flashback blk dan terus pukul anak. Tp Alhamdulillah.. Skrg dh kurang sebab dh jmpa psychiatrist, on medication. Doakan sy sembuh ya. I want to break the cycle. Saya tak nak anak sy jd mcm sy bila dia besar nnt.

Rate

1

mrsdean replied at 12-2-2020 01:14 AM
Sy MDD dan sy abusive. Bila bc ni teringt anak sendiri. Anak sulung selalu jadi mangsa. Kisah nya  ...

betul kena break the circle, enviroment dan paling penting mindfulness.Just ingat kita taknak anaknkita rasa apa kita rasa.Itu yg selalu sy practices pada patient.Alhamdulilah MDD ada kesembuhan,bagi pesakit yg tiada kesembuhan,saya sangat kagum dengan ibu yang mampu menahan tangan dan amarah.Tiada screaming,tiada pukul,bila dia trigger,dia akan lari kunci diri dia.Kerana dia tiada mampu utk sembuh,dia sgt high functioning dan cuba yg terbaik

KIM.K replied at 7-2-2020 05:23 PM
Ada hikmahnya. Susah nak bantu orang meroyan ni, dia akan kerjakan orang bertahun2 macam mangsa di ...

Betul. Orang luar yang tak faham mungkin anggap kita anak tak prihatin. Bapa akak strok dah lebih tujuh tahun, semakin lama semakin menguji kesabaran dengan sikapnya yang diluar dugaan. Seperti sudah jadi orang asing yang kita perlu kenali dari mula. Belum lagi sikap adik beradik. Aduhai, tak tahu bagaimana nak jelaskan.

Edited by KIM.K at 12-2-2020 10:55 AM
HazeLJoseph replied at 9-2-2020 10:49 AM
Aku sebagai psychiatrist dan akan graduate aku punya phd  bulan ni, kes ini kes terpencil tak patut  ...

Ko study PhD macamana tu. Duk 2 jam dengar luahan ikut sop biasa ke

Ke ko yang onggile kat sini. Ramai yang melalui physical abuse takyah berbahasa macam experience beno. Nampak takbanyak hands on

Mental illness ni verbal abuse & sabotaging kuat. Lama2 initiate physical abuse. Ko handle mild cases

orgsepang replied at 12-2-2020 10:37 AM
Betul. Orang luar yang tak faham mungkin anggap kita anak tak prihatin. Bapa akak strok dah lebih  ...

Lain mind control orang mental illness ni. Dah tua, morbidly obese or taklarat physical tu yang lagi menggila nak control orang. Dia takda control on their own selves. Family jadi disfunctioning sebab handle benda ni hari2

Kita berniat nak tolong parent waktu memerlukan tapi bertukar cerita lain

KIM.K replied at 12-2-2020 10:54 AM
Ko study PhD macamana tu. Duk 2 jam dengar luahan ikut sop biasa ke

Ke ko yang onggile kat s ...

Sorry kalau tak sependapat.Untuk jadi psychiatrist bukan buat assigment 2 tahun dan 6bulan latihan. Asa banyak cabang dalam setiap step.When a fake account babbling,aku x patut mendengar sebenarnya. Sekarang ni cerita dia, kau ke yang duduk tidur makan dan segala aktiviti patient dalam wad? kita orang kena perform untuk pembelanjaran kami.Aku tak bercakap hal seperti depression saja,depression adalah picisan,bukan  dsmv5 pun melainlam mdd. Banyak lagi diagnosis yg mungkin kau tak tau,kami bukan sekadar ubat,psychoanaylsis dan bermacam lagi. Yang kau beria sangay nak menghencap orang, kau sakit ke apa? kau tau.. sebab org mcm kau ni,aku sarankan org ramai supaya tiada social media.Mental illnesses akan lebih teruk dengan komen2 negative dan hal2 negative. Thats why akubm sendiri tak ada social media,aku ada disini pun sebab baca berita semasa. Terpulanglah kau nak cakal apa,yabg berjuang,yang menderita bukan kau.Kami buat kerja lapanga.Masuk sampai segala pendalam ceruk2 kampung, melepaskan mereka yg dikurung,dimandikan,dan dibawa ke hospital utk pengubatan.Maybe jasa kau lebih besar dan mulia dari team psychiatry,  tahniah. Kami manusia dan kami juga berjiwa sama dengan mereka.Kerana kami jugabpernah menjadi pesakit.

Follow Us
Edited by KIM.K at 14-2-2020 11:19 AM
HazeLJoseph replied at 14-2-2020 08:52 AM
Sorry kalau tak sependapat.Untuk jadi psychiatrist bukan buat assigment 2 tahun dan 6bulan latihan ...

Sori komen aku ni buat psychiatrists sentap. Memang membazir masa jumpa psikiatris kerja ikut office hour fikir nak balik saja. Boleh reschedule kalau laki kau nak kutip gi lunch bukan listen blankly to your patients

Bila org tengok muka disinterested kau terpaksa ended the session abruptly.  No conclusion derived just psikiatris nak gi lunch? Bodohnya

Sama je pemalasnya zaman belajar,  aku pernah jadi subjek dua jam/bulan disuruh membebel pelajar psikologi just nak penuhkan kredit. Takde conclusion yg dibuat just ye, yes, aha kawan2 pun bole response lebih baik. Korang memang tak berapa ikhlas zaman belajar. Aku amik minor psikologi dulu top scorer

Bila masuk kerja charge RM500 per session buat perangai yg sama. First few sessions kutip duit free tadah telinga. This is the reason family therapist sendiri cerai berai. Orang nak tengok something concrete paham, tangible values untuk masalah moden. Teknik ko kalau setahap social workers sila masuk kampung

Aku pun mcm tu... Setiap hari, Ade je nak bantai ank, sepak ank padahal kecik je hal tu... Tp pastu Haku calm pastu minta maaf, n cth ptg tu ank2 Ade wat silap cikit mmg kaw2 Kene marah, pastu maaf balik sampai sekarang mcm nie...

12
Return to list New