CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: DatinAxia

Kos Majlis Perkahwinan makin tak masuk akal

Plan untuk anak2 aku baik zantan or  anok tinno
Aku uat majelis nikah saja lepas tu sewa restaurant / khemah kecik masak sendiri .
Hanya 100/150pax saja hadir yakni yg penting2 lepas tu korang p lah amik gambau outdoor sana .. Cukup..duit hantaran kot dpt 12/15k ko nk juga buat terpulang tp aku tk akan keluarkn belanja sbb aku dah set nk bagi complete set barang elektrik..muktamad. kalau besan nk ckp kedeks ado mak kesahhhh..ko nk buat aku dtg je majelis sambut menantu tu...

Duit salam keruk belum tentu dpt cover balik cost2 semua tu

Duit2 aku dihari tua utk joli laki bini ...

makadek replied at 25-2-2020 07:54 PM
Plan untuk anak2 aku baik zantan or  anok tinno
Aku uat majelis nikah saja lepas tu sewa restaurant ...

Ahhh i love your thinking.... sangat practical!!!

yonq replied at 11-2-2020 05:00 PM
aku rasa boleh je cut cost kalau ada contact atau pandai/sanggup mencari... bagi aku la, benda2 maca ...

Scammernye biz door gift tu.

Edited by makadek at 26-2-2020 11:35 AM
DatinAxia replied at 26-2-2020 12:00 AM
Ahhh i love your thinking.... sangat practical!!!

Yes sbb aku dah tengok banyak "keruntuhan" mak bapak lepas majlis.hati mereka terluka teruk..beb di hari tua apa kita nk sbgai mak pak hati yang tenang bahagia tak tersakiti..kau buat majlis depa ..grand2 belum tentu depa akan jaga hati kita grand2 aku very cakna bab duit dan perasaan..di hari tua esok aku laki bini inshallah tabungan sampai ke persinggahan terakhir tu mencukupi dn ada rezeki lebihan duit kiteorg tu dpt kt diorang jugak...so bagi kami enjoi laki bini.... Smtra tu korang bina kehidupan..mcm aku bini kehidupan tnpa bantuan.ar gitcheww

wahhhh...topik ni reminds me to 15yrs back..

dalam manis, ada pahitnya me punya majlis sanding ni..

me nikah dulu, baru sanding tapi xdela jauh beza date nikah tu. nikah terbang dalam RM1,500 n menu nasi lemak ayam berempah utk 100 pax..

sanding dalam 10k (termasuk beli bahan basah kering, sewa kemah, deko kemah utk band muzik n upah band) sebab buat rewang . make up, pelamin n baju semua sekali pakej dalam RM 1,200. cuma goodies pack je terlebih n kebetulan xtra tu guna masa kenduri qeqah my dotter after a 4 years.

pahitnya, bila bff berjanji nak bermalam sesambil meneman n menolong pape yg patut, dia x datang n next day, dia datang sebagai tetamu. amik 3snap gambar, me suruh diorg balik sbb x sempat nak melayan (padahal dalam hati bengkak membara)

Kalau ikutkan masa aku kawen 10 tahun lps, aku nak nikah aje kt masjid . Then kenduri doa selamat then bersurai. Takde bersanding bagai. Tapi menghormati permintaan kedua belah pihak yg nak bt majlis, so kami ikutkan aje. Psl kdng2 majlis kawen ni, parents pengantin yg lebih psl masa ni la diorang nk jmp sedara mara kawan lama. Ikutkan jemputan aku dan suami tak smp 100 org pun hahah. Tapi parents dua belah, terus jadi 2,000 org.

Follow Us
adik kawan i tengah plan.. ambik catering kat rawang termasuk tempat sanding makan mekap semua 19k.. ni untuk 1000 pax.. murah ke mahal?

ramaramu replied at 12-3-2020 10:07 AM
adik kawan i tengah plan.. ambik catering kat rawang termasuk tempat sanding makan mekap semua 19k.. ...

murah le ni... tapi tapi tapiii.. nnti ada addditional cost lain.. photographer laa.. videographer la... doorgifts la.. hantaran2 laa....

mak bapak aku org biasa je.. kerja lebih rendah dari kerani... hidup sederhana.. masa adik aku nak kawen tak ada dewan.. so mak aku buat kat hotel 4 bintang di KL.. dalam rm40k je all in... ni ceria 3thn lepas...parents aku jenis semua kenduri kawen guna budget dorg.. owh tapi adik aku bayar rm15k mcm tu sbb dia ada kumpul duit n separuh duit hantaran... lg pun adik n adik ipar ade aset sendiri dah sebelum kawen...  suka lah sanak saudara datang kenduri kat hotel... parents tak de lah berkira sebab adik aku skarang bg mak ayah rm500, aku n kakak aku pun bagi rm1k.. bill2  dorg pun kitorg bayar semua... kalau ade budget why not  buat kat mana2 ko suka kan.. sedekah makan kat org ape yg ko suka kan..  tp makesure jangan berhutang... tp wedding aku bebiasa je..

DatinAxia replied at 12-3-2020 01:12 PM
murah le ni... tapi tapi tapiii.. nnti ada addditional cost lain.. photographer laa.. videographer ...

of course it is cheap.. i was being sarcastic..

best dengar cite2 DatinAxia .teringin kdg2 nk buat majlis mcm DatinAxia.tapi x mampu .ikut mana patut je .tapi memang sweet la .byk idea semuanya minat .suka semuanya cara DatinAxia.memang kena cri yg bertanggungjwb ? . tolong doa kan saya please . nak dpt yg baik dgn bertanggungjwb atas semuanya . saya buntu xthu buat apa .tmbh skrg pkp n covid . mcm mna nak buat kenduri mcm ni ? . kalau lelaki tu bgi alsan byk mcm ne ? .bantu saya

I would love an intimate wedding, jemputan keluarga terdekat aje. Then spend 2-3k untuk belanje budak-budak susah makan sedap. Kfc ke ape ke. Dorg akan happy kita pun happy. Compared to nak belanje orang-orang yang dah memang ada makan for the day kan? heee my 2 cents.