CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: caramel_cloud9

Beli barang kemas / emas di mana?

Close [Copy link]
mamajawie replied at 16-8-2021 09:22 AM
bagus chuollss create awareness untuk ahli forumer lain..iollss rasa chuollss bertuah sbab sama2 d ...

Dia mesej saya tengah malam semalam, marah sebab saya tulis kat cari.

Terkejut juga. Agaknya dok refresh thread ni banyak2 kali takut ada cerita baru yg keluar.

But yes, saya tak nak orang lain terkena mcm saya kena.

nasi^impit replied at 16-8-2021 09:49 AM

Terkejut juga. Agaknya d ...

SEE??kalau betul penjual jujur dia takkan cari chuollss siap marah2 chuollss sebab citer benda betul..dia tu patutnya admit dia salah bukannye dia marahkan org lain lak..gila sepera dia ni..

mamajawie replied at 16-8-2021 10:05 AM
SEE??kalau betul penjual jujur dia takkan cari chuollss siap marah2 chuollss sebab citer benda bet ...

Suami saya baca mesej saya dgn dia pun, memang boleh kena darah tinggi. Tu pun dia kata, tahan juga awak 2 minggu deal dgn dia

Ridzuan5555 semoga Allah permudahkan urusan you utk dapat balik duit you. Ameen.

nasi^impit replied at 16-8-2021 01:52 PM
Suami saya baca mesej saya dgn dia pun, memang boleh kena darah tinggi. Tu pun dia kata, tahan jug ...

untung 2mgu..my SIL da setahun da ni xdapat lagi baki duit dia

Saya mesej marah ke sis. Saya tak marah sis. Saya mengaku salah cuma saya minta bukt sahaja yg kena 4 tahun lps last sekali sis. Minta maaf salah saya semua. Yg tak sampai atau refung mohon baik saya mahu selesaikan minta maaf banyak2

mamajawie replied at 16-8-2021 10:05 AM
SEE??kalau betul penjual jujur dia takkan cari chuollss siap marah2 chuollss sebab citer benda bet ...

Saya tak marah puan ni sis. Saya minta sahaja kalau ada yg belum lunas nak selesai kan byrn kerana barang tak terima. Saya terima salah saya dan akam selesaikan. Screenshot duit tak ada betul sbb memang tak ada. Saya minta selesai elok dan tak mahu bergaduh dalam forum

Follow Us
ctredzuan replied at 17-8-2021 07:10 AM
Saya tak marah puan ni sis. Saya minta sahaja kalau ada yg belum lunas nak selesai kan byrn kerana ...

Selesaikan la duit tertunggak tu. Jangan pandai ambik duit sahaja. Ingat duit tu kita bagi anak anak kita makan.

Berkat ke tak berkat?

Saikonya cik ct wan kembang ni! I hampir2 terpedaya tapi sebab i mcm takde duit lagi masa tu so i terlupa terus .nasib baik i dilindungi waktu tu .cuma cik ct kena bawak2 beringat ya pengasuh2 awak yg jaga anak ramai2 tu kalau bayar guna duit haram, tak berkat tau. Berapa ramai mangsa yg dah mendoakan benda2 buruk untuk awak

Saya tak marah puan ni sis. Saya minta sahaja kalau ada yg belum lunas nak selesai kan byrn kerana ...

Awak tak payah bermuka2 kat sinilah ct wan kembang oi..kat group emas fb pun awak dah femes org cari sbb menipu!

marigold90 replied at 17-8-2021 09:12 PM
Awak tak payah bermuka2 kat sinilah ct wan kembang oi..kat group emas fb pun awak dah femes org ca ...

Itu la bunyi baik je kat sini. Kita yg hadapinya tahu la perit berurusan dgn dia. Kalau ingat balik memang sakit hati. Wpun saya dah dpt refund tp teringatkan kawan2 kat sini yg dah setahun tak dapat2 balik duit, kita pun sedih.

Make sure you guys follow up dia hari2 sampai dia bayar habis. Dia ambil duit kita sekelepuk, tp bila nak refund, ada hati nak bayar sikit2. Kalau saya memang tak bagi muka.

Awak tak payah bermuka2 kat sinilah ct wan kembang oi..kat group emas fb pun awak dah femes org ca ...

Apa nama group fb tu? Tu la risau saya kalau ada lagi jadi mangsa. Sedih!

nasi^impit replied at 17-8-2021 10:27 PM
Apa nama group fb tu? Tu la risau saya kalau ada lagi jadi mangsa. Sedih!

Update emas harga semasa nama group tu kalau tak silap..bila baca2 komen mmg ramai yg terkena

ingatkan SIL iollss je terkena sorang rupanya ramai da terkena..eh kembalila ke pangkal jalan..x malu ke curi duit orang ni?dah la jual emas benda yg mahal..orang kena tipu jual tupperware pun da sumpah seranah seller ni kan plak barang kemas..apsal ko x pajak je emas2 ada kat tangan ko pastu ko bayar je la customer2 ko tu..kat sini kemain cakap soh mesej/wasap ko balik takut terlepas pandang la pe la..ehhh kalau ko jujur dalam berniaga, setiap customer ko mesti ko tulis dalam buku x boleh nak harapkan hp semata2..basic berniaga x tahu ke?apa benak sangat oh lupa terlalu banyak makan duit customer sbab tu lepu semacam..

posting fb tu tarikh bila chuollss?banyak sangat scammer lahanat dorang dedahkan dalam group tu..

mamajawie replied at 18-8-2021 10:43 AM
posting fb tu tarikh bila chuollss?banyak sangat scammer lahanat dorang dedahkan dalam group tu..
...

Alamak saya tak ingatla..sbb dalam 2 bulan lepas ada orang bagitahu tak dpt barang juga daripada ct ni..dan ct mcm biasa muka tak malu tetap munculkan diri dalam komen dengan ayat saya bukan scammer macam dalam forum ni..tebal betul kulit ct ni

marigold90 replied at 18-8-2021 12:27 PM
Alamak saya tak ingatla..sbb dalam 2 bulan lepas ada orang bagitahu tak dpt barang juga daripada c ...

takut post tu kena benam sebab cari pakai nama si seller takde kluar lak..

mcm mana boleh jadi mcm ni eh CT, dulu bukan main sombong dgn customer..lain kali klu waktu kat atas jgn lupa pandang kat bwh sama ya

marigold90 replied at 18-8-2021 12:27 PM
Alamak saya tak ingatla..sbb dalam 2 bulan lepas ada orang bagitahu tak dpt barang juga daripada c ...

Sabar je la orang macam ni.

Dalam mesej dia pada saya, asyik sebut astagfirullah astagfirullah. Tunggang agama ke apa?

Bila saya suruh report ig dia, dia cakap saya tutup periuk nasi dia. Saya tgk dia aktif lagi promote emas. What if ada orang lain lagi terkena? Nauzubillah.

Ct, ingat setiap perbuatan tu malaikat catat.

Seriously guys, pergi report la kalau tak dapat refund!!! I is kenot. Bila dua kali tracking no salah, saya dah mesej dia non stop sampai dia refund. Yes, my husband dah siap nak ajak pergi balai or upah pemungut hutang (boleh tau). Wpun 1+++ je, tetap duit kita.

nasi^impit replied at 18-8-2021 04:29 PM
Seriously guys, pergi report la kalau tak dapat refund!!! I is kenot. Bila dua kali tracking no sala ...

Dia ni belum kena bantai lgi ngan mana2 customer yg dia da kelepet duit tu..tak takut ke kalu acik2 gi santau ko pkai bomoh siam x pun upah gangster gi pkul ko laki bini?jangan jadi baghal sangat konon takde duit nak byar tapi dok buat senyap je slagi customer x bersuara