CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LatteAis

Aku sunyi hidup sorang

If siblings bz dgn family, u boleh visit them.. main dgn nieces n nephew kadang2 boleh kurang rasa sepi..
mcm friends or housemate they will leave you eventually, sbb kerja or married.. nanti u rasa lg lost..

Kawin je la

Edited by Zhana at 22-4-2020 05:58 PM

Hi. Berhati2 memilih pasangan sbb u berisiko mertua sekeluarga buli (mental torture) disebabkan u yatim piatu. Mula2 kita sangka mereka ambil berat sbb kita ni lemah, tetapi sebenarnya mereka ambik kesempatan atas kita... Sy dah kena. Walaupun sy bukan yatim piatu. (Arwah) mak seorg yg sgt reserved & mengalah , so dia ada pon tak dpt nak “melindungi” saya. Adik beradik pulak tak close sbb masing2 dah ada keluarga sendiri drp sy kecik lagi.

Lebih baik berkawen dgn kawan baik... sbb kawan takkan buli kita dan faham kita. Boleh selesaikan masalah dgn realistik..
Kesilapan sy paling besar dlm hidup ialah apabila sy melalui liku2 hidup yg sukar , sy memilih jalan keluar dgn berkawen org yg sy baru kenali, dan meninggalkan kawan2 sy . Sepatutnya kami sama2 hadapi mengharungi cabaran hidup sehingga sekurang-kurangnya mendapat kerja tetap yg pertama. Sekurang-kurangnya sy beri peluang rakan  yg ada perasaan pada saya (vice versa) dan menghadapi kenyataan hidup dgn matang. Tapi saya lari dari kenyataan , sy rasa bila kawen macam dlm buku fairy tale “.......and they lived happily ever after”
Tapi saya silap. Lari dari mulut buaya masuk mulut naga

Rate

1

couple lah.. pastu kawen

LatteAis replied at 22-2-2020 06:47 PM
Macam mana sis boleh kuat.. Maybe take time kot? I did a lot of things untuk hiburkan diri. Sekara ...

Bercuti dan mengembara itu satu cadangan yang baik. Dalam beratus negara di dunia, sudahkah TT melihat sendiri keajaiban setiap negara?Mungkin boleh buat senarai dan melihat sendiri keindahan alam ciptaan Tuhan mengikut masa dan kesempatan yang ada.

Kesian dengar cerita tt ni. Memang betul orang cakap, kesunyian tu boleh membunuh jiwa. TT tak boleh biarkan benda ni berlanjutan. Kena cari partner cepat2 untuk isi kesunyian tu. Sentiasa berhubung dengan adik beradik dan kawan2..Semoga hidup tt akan lebih vceria lepas ni..aamin..

Follow Us
wdl577 replied at 12-4-2020 01:22 AM
Salam adila.... I read your statement with much interest part yang “rotten and old as a loner” r ...

Sorry to hear that..Besarnya pahala u jaga mak. Bukan semua orang boelh dapat peluang tu. Saya pun kadang2 sunyi jugak. Even dah ada anak..tapi sometimes kita kena sembang dgn org sebaya. Husband pulak memang 24/7 kerja.. Adik beradik pulak jauh. Kadang2 nak hilangkan sunyi..mai la singgah kat forum..boleh lega baca org dok komen macam2.

baik single dr dpt couple yg toxic....

kelak kau akan ckp, i love my single day....

eh

Kita pun sunyi tinggal seorang...boleh la geng..  

mudanya dik.. harap uols bertabah dan kuatkan semangat.. boleh try cari kawan baru yg ada minat yg sama.. mungkin suka pergi jogging kt taman2 baru tak pernah pergi ke.. tapi hati2 dik cari kawan baru tu.. jgn salah berkawan takut binasa pula nanti.. all the best..

noor2 replied at 16-4-2020 08:46 AM
Choi hang ni dik. ...meh jadi adik akak dalam forum ni....

Meh kita kenalan. ...umur berapa ni  ...

salam kak .. maaf lama saya tk log in sebab ada hal.. umur adik 25 asal singapore jantina laki2 akak bole email saya putramulia5@yahoo.com adik pun nk kenal akak lagi lebih dekat.. adik tunggu email kakak atau..
sayang akak..

Benabdil replied at 12-6-2020 05:44 AM
salam kak .. maaf lama saya tk log in sebab ada hal.. umur adik 25 asal singapore jantina laki2 ak ...

Ko ni dah kenapa Benabdil. ...adoi. ...tiba2. ..

noor2 replied at 12-6-2020 06:17 AM
Ko ni dah kenapa Benabdil. ...adoi. ...tiba2. ..

kak maaflah saya jujur nk kawan please.. munkin saya ni. ukan taste akak kot..

Benabdil replied at 12-6-2020 06:29 AM
kak maaflah saya jujur nk kawan please.. munkin saya ni. ukan taste akak kot..

Kawan.apa dgn akak yg dah pangkat mak mak ni....anak akak pun dah umur 19 tahun. ..akak ni perempuan mak2 yg gemok. ...jalan pun terpaksa guna tongkat sebab peha besar gedabak ni...rasanya ada gout sekali ni...dah la dgn kencing manis dan darah tinggi lagi......adehhhhh

noor2 replied at 12-6-2020 07:07 AM
Kawan.apa dgn akak yg dah pangkat mak mak ni....anak akak pun dah umur 19 tahun. ..akak ni perempu ...

segala yg kita ada semuanya anugerah tuhan kak.. penyakit tu pun anugerah sebab tuhan sayang kita kerana setiap penyakit yg kita terima dgn redha dan sabar adalah pencuci dosa kak.. saya ikhlas nk kawan dgn akak tk kiralah apa keadaan aka pun  yg penting berkawan biar seribu.

Benabdil replied at 12-6-2020 07:21 AM
segala yg kita ada semuanya anugerah tuhan kak.. penyakit tu pun anugerah sebab tuhan sayang kita  ...

Haha. ..ko ni kan Ben. ...berat akak ni 100kg dah rasanya. ...baru lepas check jantung .....muka pun penuh jeragat ni ha.....

Pi kawan dgn aweks forum yg single mingle tu....mengada betullah ko ni....gelak guling akak tau....haha

noor2 replied at 12-6-2020 07:25 AM
Haha. ..ko ni kan Ben. ...berat akak ni 100kg dah rasanya. ...baru lepas check jantung .....muka p ...

akak nk seribu daya tknk seribu kata.. kan saya kata ssya tk kisah pun saya jujur nk kawan dan saya tk pilih tua ke muda .. akak kirim saya email lah boleh kan?

noor2 replied at 12-6-2020 07:25 AM
Haha. ..ko ni kan Ben. ...berat akak ni 100kg dah rasanya. ...baru lepas check jantung .....muka p ...

akak kita pm je bole

Benabdil replied at 12-6-2020 07:48 AM
akak nk seribu daya tknk seribu kata.. kan saya kata ssya tk kisah pun saya jujur nk kawan dan say ...

Dah....akak malas layan ko dah dik. ..ni last reply akak. ..pi cari perempuan single dlm forum ni....akak dah la tgh stress kucing akak mati kena racun. ...

Cane ya aku rasa nk racun pulak pembunuh kucing akak tu balik ......stress stress  ok.....

Ok Ben bye

noor2 replied at 12-6-2020 07:52 AM
Dah....akak malas layan ko dah dik. ..ni last reply akak. ..pi cari perempuan single dlm forum ni. ...

oklah tkpe  orang dh tk sudi.. Assalaamualaikum kak