CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

"Layanan Berbeza BCL dan Hidayah Balu Abam Bukan Kerana Status Mereka, Tapi

Nasib baiklah Dayah tak mencapup d mana2.. I like dia.. look classy la sikit.. jangan nampak kemaruk sgt Dayah.. You go girl!

Dua2 kes mengajar kita sesuatu. Semoga kedua2 arwah ditempatkan di kalangan org yg beriman.

I dr dulu smpai skrg, suka stalk family bcl. Sbb kita yg tak bahagia ni pon..rasa bahagia je tengok bunga. Mcm tak percaya asyraf yg sentiasa tersenyum tu...dah berada di alam lain. Semoga Bunga dan Dayah di beri kekuatan untuk teruskan hidup.

isteri tu buruk baik suami dia hadap tau, dengan mak kandung sendiri pun anak lelaki pandai sorok macam2 rahsia nikan pulak ngan adik beradik. tapi dengan isteri , kalau laki jahat ke , pemalas ke, isteri walaupun baru kahwin setahun dua, dia tahu tau. takde istilah ko baru kenal 2 tahun kami dah kenal berpuluh tahun sejak suami khau lahir.

Member aku dulu dgn ex husband dia, kena pukul laki, tapi FIL dia xcaya.. Depa pikir depa kenal anak/abg/adik mereka. Kali kedua kena pukul, FIL dia xdak uma dia dpt lari keluar n kantoi kat jiran masa jantan tu tgh seret kawan aku tu masuk uma, jiran g selamatkan bgtau kat family laki tu baru depa percaya sbb ada saksi.. dan2 tereveal la jantan tu kaki pompuan, kikis bini kaki pukul segala.. Hanya isteri yg benar2 kenal suami tu mcm na, bukan mak pak, adik beradik jauh sekaliiiii...

kiyudi replied at 24-2-2020 02:31 PM
ckup2 la issue, sgt terkesan utk i...sbb i pn kematian suami jgk...

cuma xde issue berebut harta, ...

Pasal mertua u ada hati perut...

Sangkar_Emas7 replied at 24-2-2020 02:44 PM
Dua2 kes mengajar kita sesuatu. Semoga kedua2 arwah ditempatkan di kalangan org yg beriman.

I dr ...

I pun mcm still denial.... tiap pagi bngn tdo terfikir biar betul AS dah takde.

Follow Us
Macam biasa stigma orang melayu ni giler rebut harta. Adik beradik yang baik pun boleh jadi gaduh dengan harta pusaka.

Nana_Man replied at 24-2-2020 03:07 PM
I pun mcm still denial.... tiap pagi bngn tdo terfikir biar betul AS dah takde.

Kalau kita pon masih in denial...mcm ssh nk move on, mcm mana la kan agaknya Bunga nak harung semua ni kan....

Ramai org memang tak pandang sebelah mata kat surirumah sepenuh masa ni. Even akak2 online seller dari ruma pun fikir gitu.Kirakn mcm surirumah ni takde backbone.semua nk harapkn laki.
Tu sbb kalau pompuan tu ada good job, pls lah jgn sacrifice jd surirumah, melainkn betul2 takde sapa nk jaga anak2.
Tapi dlm kes dayah, dia keje atau tak keje sama jer. Tetap kene bully mcm ni.

husna_amal replied at 24-2-2020 03:08 PM
Macam biasa stigma orang melayu ni giler rebut harta. Adik beradik yang baik pun boleh jadi gaduh de ...

Yes, mcm stigma. Tapi tak semua mcm ni. Ada yg baik2 jer tak tuntut.

Sangkar_Emas7 replied at 24-2-2020 03:09 PM
Kalau kita pon masih in denial...mcm ssh nk move on, mcm mana la kan agaknya Bunga nak harung semu ...

Kalau i jd Bunga, i will feel very lost. Waktu siang masa ramai yg masih melawat, mgkn tak rasa sunyi. Tapi bila mlm, rasa sunyi dan rindu tu dtg lagi kuat.
Lgpun bunga pun muda lagi.. bila tgk kawan2 lain yg still ada suami, mesti terasa jgk.

Nana_Man replied at 24-2-2020 03:16 PM
Ramai org memang tak pandang sebelah mata kat surirumah sepenuh masa ni. Even akak2 online seller da ...

terpaksa setuju sebab aku penah jobless lepas bersalin..pastu ade la yg pandang slack kat aku ni..tapi memang betul kalu wanita bekerjaya ni ramai orang pandang tggi n anggap gaji orang tu banyak sampai sebulan makan xhabis2..urghh

betul betul betul... apa apa pun atas sikap manusia tu sendiri.   kalau dah jenis tamak harta dunia ni,   pakai pi la kopiah besar bakul bawang bertudung labuh selebar khemah..... harta pusakanya pasal tetap berhati binatang

chicozinn replied at 24-2-2020 03:49 PM
terpaksa setuju sebab aku penah jobless lepas bersalin..pastu ade la yg pandang slack kat aku ni.. ...

betul!! tu apa yg MIL,BIL, SIL aku dok fikir sampai MIL aku tergamak ckp aku tak tlg anak dia lgsg!!!!!!!!! stress mak ni. segala bil, hutang2 aku aku bayar sendiri tau!

Nonones replied at 24-2-2020 03:51 PM
betul!! tu apa yg MIL,BIL, SIL aku dok fikir sampai MIL aku tergamak ckp aku tak tlg anak dia lgsg ...

akhirnya ade gak orang sependapat ngan aku..beb, aku kan sampai heran org dok ckap gaji aku ni banyak namati sampai nak mempersoalkan mana baki gaji aku..eh rengsa lah camni..

chicozinn replied at 24-2-2020 03:54 PM
akhirnya ade gak orang sependapat ngan aku..beb, aku kan sampai heran org dok ckap gaji aku ni ban ...

tu gaji beb, aku ni sampai tahap ke bonus aku pun dorang persoalkan! rengsa gila aku rasa! duit aku, suka hati aku lah. lantakkan je beb, bkn dorang bg kita mkn, bg gaji, kita susah blm tentu dorg nak tlg esok lusa. bolayan kan saja! dorang ingat, anak laki dorang bayar semua, si bini ni goyang kaki duit gaji lgsg tak sentuh. heyyy! zaman skg, bini pun sama2 tanggung expenses rumahtangga hokeh

chicozinn replied at 24-2-2020 03:49 PM
terpaksa setuju sebab aku penah jobless lepas bersalin..pastu ade la yg pandang slack kat aku ni.. ...

Padahal ada surirumah yg ada savings, tapi pompuan2 yg berkerjaya ni savings pun kosong. Haha

sk8er: tp aku x setuju kaunselor kata kenalilah keluarga mertua sblm kawin.byk je contoh masa suami hidup ok je dgn keluarga mertua, lps suami mati baru kelu ...

kdg kdg suami dok hidup pon dah keluar taring.kahkahkahkah .

Nonones replied at 24-2-2020 03:51 PM
betul!! tu apa yg MIL,BIL, SIL aku dok fikir sampai MIL aku tergamak ckp aku tak tlg anak dia lgsg ...

Nasib i garang jgk ngan family laki. Takde kasi chance kene bully walaupun i ni jobless skrg..haha

chicozinn replied at 24-2-2020 03:54 PM
akhirnya ade gak orang sependapat ngan aku..beb, aku kan sampai heran org dok ckap gaji aku ni ban ...

Ckp jer baki tu kosong.. trus jalan..
ada jgk family yg kepochi gitu skali.