CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

"Layanan Berbeza BCL dan Hidayah Balu Abam Bukan Kerana Status Mereka, Tapi

Beribear replied at 24-2-2020 02:39 PM
Harusnya tekan kan pembelajaran adab, akhlak, simpati & empati dlm diri supaya esok2 tak jd mcm ni.  ...

Bab islamik ni pun kadang subtle saja di mata kita
Ada family nampak tak islamik tapi aman damai sebab amalkan sunnah

Nana_Man replied at 24-2-2020 09:21 PM
Hahaha.. baru prasan u suka marmalade.. gi try apply jd anak angkat pak mat lah. Free flow marmala ...

Skrg ni apply anak angkat xde point...sbb yuna dh sapu adam...so beli jela kt luar ni.wuwuwuuuu

Ladybird910 replied at 24-2-2020 09:24 PM
Skrg ni apply anak angkat xde point...sbb yuna dh sapu adam...so beli jela kt luar ni.wuwuwuuuu

U leh tgk ig pakmat.. tgk kat ner dia jual.

Nana_Man replied at 24-2-2020 09:26 PM
U leh tgk ig pakmat.. tgk kat ner dia jual.

Ahahhaaa...so comel la nana ni...how suwit u nak tlg i jmp bapak angkat to be ni....ehehehehhe

RatuDunia94 replied at 24-2-2020 01:14 PM
Kannn.. ujung2 yg org duk kecam couple ashraf-bunga hidup bertunjangkan budaya barat liberal seksi m ...

Dalam fam iols pun ada
Yang husnul khatimah org yg takbuat sakit hati org lain, kena buli, fitnah

Yang mati bed ridden kuat gaduh belaka. Maaf nak cakap, iols ingatkan mak iols tentang fam yg mati bedridden ni masa hidup rajin beragama tapi hubungan dgn manusia tak jaga. Yang konon liberal mati mudah
Sejak haritu mak iols berubah sikit tak berapa berkira

chicozinn replied at 24-2-2020 03:49 PM
terpaksa setuju sebab aku penah jobless lepas bersalin..pastu ade la yg pandang slack kat aku ni.. ...

Walaupun aku bekerja sepenuh masa tp aku lebih respect suri rumah sepenuh masa... Itulah yg jg finance, itulah yg jaga rumah... Yg jaga makan minum aank suami... Blum ckp yg mengajar ank kerja sekolah, mengaji, solat...ingt x stress ker duk rumah?  (Ni dgn syarat xder org gaji, sma keperluan buat sndr trmasuk hntr and jemput ank sekolah ya....) yg bekerja sepenuh masa ni pun belum tentu ada saving... Sb dh bnyk pki ke pengasug lah, bus sekolah lah, tuition lah

Follow Us
Ladybird910 replied at 24-2-2020 09:27 PM
Ahahhaaa...so comel la nana ni...how suwit u nak tlg i jmp bapak angkat to be ni....ehehehehhe

Hahaha... mana tau rezeki u jd anak angkat pak mat. Pak mat pun dah balik msia.

Ladybird910 replied at 24-2-2020 09:27 PM

msdummy.2018 replied at 24-2-2020 09:28 PM
Walaupun aku bekerja sepenuh masa tp aku lebih respect suri rumah sepenuh masa... Itulah yg jg fin ...

I respect ngan both surirumah dan working mums. Pasal sama2 penat. I dah rasa being in both situations.Dan pasal takde savings, bergantung pd gaji dan gaya hidup masing2 jugak.
Yg penting, jgn bagi org lain pijak2 dan bully kita.

msdummy.2018 replied at 24-2-2020 09:28 PM
Walaupun aku bekerja sepenuh masa tp aku lebih respect suri rumah sepenuh masa... Itulah yg jg fin ...

Thank you kerana menghargai kami surirumah
mmg i selalu anggap yg i ni PA suami
dibayar allowance bkn saja2
byk hal nak kena urus
so that suami boleh tumpukan pada kerjanya
saja

Tanah Rumah aku kt kampung tu, bukan nama bpk aku. Tp nama bapak sedara n mak sedara dia.  menumpang tanah org je. Tp alhamdulillah sampai skrg dorang xde usik pun kitorang,, xde sorang pun antara penama2 tu dtg nk tuntut.

Lagi satu,Masa arwah nenek aku meninggal pun (belah bpk) adik beradik bpk aku xamik tau pun. Bila tny sape nak tapak rumah nenek aku tu,, semua xnak. Sampai skrg tanah tu masih lg nama arwah nenek aku. Sorang pun xberminat nk amik tukar nama.,

But family arwah abam ni aku rasa mcm keterlaluan sgt. Amik kesempatan ats dayah yg lurus tu.

Bukan sebab kerjaya tp sb tolenransi keluarga mertua.. Kau mse suami kau tgh hado mungkin mertua kau lyn mcm puteri kayangan.. Bila suami dh xde dan suami kau pulak bnyk harta yg x di wasiatkan nah mase tu nenek moyang sgale setan keluar.. Yele sape taknak oii duit bekoyan.. Aku harap dayah ngn hamzah x msok lg la kwsn buaya tu ntah ape lg le akan jadi kalau die g duduk sne..

KIM.K replied at 24-2-2020 09:21 PM
Secara peribadi setuju dgn komen yang kata bcl ada harta

Tapi realiti yang betul ialah cakap kaun ...

Staf library jabatan acik, laki bini keja gomen. Lakinye tudm pilot kapai terobang ape tuh yg manjang tehempas jek dulu
Laki mati. Anak kecik lagi 2boys 1girl. Pencen laki sheols dpt byk jugak sbb campur dgn duit tanggungan anak2. Mak mentua pun dpt pencen arwah sominye tuh tapi sikit la pecahannye
Mak mentua tak puas ati sbb esok2 sheols tua, sheols pun ade pencen sendiri jugak. So mak mentua tu nak duit pencen yg sheols dpt. Sampai skang ni tak abis2 dok paksa sheols bagi duit pencen tu

Edited by KIM.K at 24-2-2020 10:21 PM
Acikgomen replied at 24-2-2020 10:10 PM
Staf library jabatan acik, laki bini keja gomen. Lakinye tudm pilot kapai terobang ape tuh yg manj ...

Ketobang nuri ye kaka
Fam kesurupan duit adik beradik ni biasanya sejarah gaduh harta dah bertahun. Kuat bertekak adik beradik

Harta anak pun harta dia. Harta adik pun dia punya. Anak sedara kena paksa bayar hutang arwah ayah. Harta menantu pun dia punya. Ex laki pun harta dia
Itulah iols nekad nak buat prenupt. Nak block siap2 tangan masuk rumahtangga iols plak pasni. Nak cegah sekali daripada iols jadi macam diorg

Nana_Man replied at 24-2-2020 09:23 PM
Memang beruntung dpt in law yg sayang dan appreciate menantu.. tapi sayang.. ajal AS cepat.

AS pulak sejenis husband yg nmpk sgt syg kt bini dia and anak dia. Kalo Ai jd bcl mmg xle nk move on dh.. Hari2 menangis

Nonones replied at 24-2-2020 03:51 PM
betul!! tu apa yg MIL,BIL, SIL aku dok fikir sampai MIL aku tergamak ckp aku tak tlg anak dia lgsg ...

Family iols pun macamni.
Bukan nak meluah sangat dalam porum
Tapi iols dah puas kena maki forumer, sindir, buka thread private tentang iols yg aku tak pernah jumpa. Tuduh macam2 sebelum tau hal sebenar
Fitnah tu lebih berat dari membunuh sebab orang percaya tanpa banyak soal

Sangkar_Emas7 replied at 24-2-2020 03:09 PM
Kalau kita pon masih in denial...mcm ssh nk move on, mcm mana la kan agaknya Bunga nak harung semu ...

I selalu imagine yg Bunga mesti Akan dapat Mimpi yg Sama byk Kali..which is as tak mati pun, dia hidup je...Bunga sure mengadu kenapa orang cakap as dah meninggal? Buat Bunga sedih je...tapi sudahnya bila terjaga dia sedar Tu semua mimpi je..as mmg dah takde...sob sob

realist_13 replied at 24-2-2020 02:25 PM
Lagi2 org yg cek2 BCL solat ke tidak tu...

Eehhhh.. busy body nya.. mana dia dapat surat lantikan jadi pemeriksa ibadah orang lain ni?

Nana_Man replied at 24-2-2020 09:38 PM

Hahaha.aminnnnn to that

Alahai dikkk.. jangan la pukul rata semua family macam tu. Abag aku meninggal.. elok je family aku layan akak ipar aku. Mak n adik beradik lain tak usik walau seposen pun duit arwah. Malah semua diserahkan kepada akak ipar aku untk membesarkan 3 org anak dia yg dah jadi anak yatim. Akak ipar aku surirumah sepenuh masa.

Fyi.. bukan family aku je macam ni. Berlambak family yg hormat balu and anak2 yatim. Biasa la kehidupan mmg macam ni dan manusia ni ada macam2 perangai. Tapi untuk generalise kalau bekerja org layan elok.. auri rumah org layan tak elok, cetek sgt la dik pemikiran tu