CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

"Layanan Berbeza BCL dan Hidayah Balu Abam Bukan Kerana Status Mereka, Tapi

VespaSilbe replied at 24-2-2020 02:08 PM
Biras iols pernah cakap iols bukan family member kat iols
Bab harta FIL iols abang dia kaut semua
...

you jangan taktau you...ustaz ustazah, berkopiah berniqab bagai pun perembat rete anak yatim...hadiah orang bagi ke anak yatim macam laptop, ustazah yang lenjan buat rete sendiri...

pengalaman iols sendiri...bab rembat rete anak yatim ni majoriti bukan pakai ala2 model catwalk tau...sedih sangat2...itulah fitnah dunia atas manusia...bab duit habis gelap mata semua...

bukan pertikai pakaian baik2 menutup aurat, tapi peel penunggang agama akan menyarung pakaian baik2 untuk mengaburi perbuatan terkutuk diorang

Nonones replied at 24-2-2020 03:51 PM
betul!! tu apa yg MIL,BIL, SIL aku dok fikir sampai MIL aku tergamak ckp aku tak tlg anak dia lgsg ...

Macam ipars and mentua in hell iols ja ni...jadi surirumah kena hina..
Konon anak dia penat nak bela bini nnt..tak dibenarkan ada anak kalau boleh anak tunggal ja..

Iols pun boleh agak kalau apa2 jadi kat laki iols..maybe iols macam hidayah..even now pun ipar tak malu bagitau kalau weols cerai pun adik dia boleh tuntut hak harta pusaka iols. Rengsa ya keloarga melayu mata duitan ni

salmon-suki replied at 24-2-2020 02:43 PM
Beza kalau org y dr kecik dah merasa duit byk dgn y orka baru nak up...may justice prevail..so,dahh  ...

Iya.....

Aku harap ank aku berjodohan dgn pompuan tak bekerja tapi berpelajaran dan bkn dari keluarga yg susah.....maaf aku bkn pandang rendah org susah...tapi dah byk aku tgok dan jd dlm family aku sundiri....abg aku kawin dgn org susah ....mak pak bercerai....mak kerja bersihkn rumah org....asal dari setinggan ...bila kawin dgn abg aku ada maid dari ank pertama lg.....pastu dpt dok banglo tapi perangai mcm musibat.....habis keluarga aku nk di kontrol nya....semua kena ikut ckp dia....asyik ckp abg aku saudara tua so dirang kena dihormati.....masalahnya abg aku dah mcm kebau balau cucuk hidung ...aku sorang je dia tak berani...aku nk tapak kaki kan aje......

So...ank aku, klu blh aku tanak org susah....biar ank aku sorang cari duit....bior menantu aku tu nanti blh teman aku shopping, ngeteh & lepak lepak.....

Dalam bab harta pusaka ni....org yg baik pun boleh twist personality. Bila dah tgk duit byk....
Itu lah pentingnya nilai kasih sayang.....dan pegangan agama

anastasia7 replied at 25-2-2020 02:02 AM
MIL i pula suka sangat i tk kerja, jaga anak2. Dia kata anak dia (my husband) boleh tanggung. Dia  ...

Ya...hanya isteri je faham suami. Walaupun mak, tapi bila dah dewasa anak tak kan cerita semuanya pada mak. mungkin tak nak susahkan hati mak...so mak ingat dia senang lah...
mmg ada mak mertua yg pandang hina kat isteri , ingat ank dia yg tanggung semua. Belikan itu ini...dia tak tahu, isteri ni sama sama ikat perut nak teruskan kehidupan....

jazaa100 replied at 25-2-2020 09:16 AM
Iya.....

Aku harap ank aku berjodohan dgn pompuan tak bekerja tapi berpelajaran dan bkn dari ke ...

Tulaaa..sbb kalau jenis org susah dr kecik n baru merasa duit byk,dorg jd makin lama makin tamak..

Sis tak pernah bwk abg tu pegi berubat ngn ustaz ke?kot2 bini tu dah guna2 kn abg sis je..

Follow Us
kita ni jangan terlalu membanding banding orang lain
contoh bapak budak ni dulu
kejanya sik mengondem keluarga aku
kata adik beradik aku macam2
sedangkan tidak mencermin diri dan tak bersyukur

kita kena lihat situasi dan bagaimana keadaan mereka terbina
kalau diri serba serbi lengkap masih tak mampu melaksanakan tanggugjwb sempurna
ada hati nak kondem orang lain
contoh seorang anak yang lahir dari keluarga yg sempurna didikan dan agama
jangan pula nak kondem keadaan orang lain yang levelnya rendah
kau kalau tak lahir dalam keluarga yang menjaga kau sempurna belum tentu kau mampu berada ditempat kau sekarang.

begitu juga kita membanding bandingkan situasi orang lain
sedangkan mereka terbina dari dua kehidupan berbeza
cara berbeza dan takdir juga berbeza
apa yg kita lihat adalah pengajaran dan hikmah yg dapat kita pelajari dari setiap apa yg terjadi.
cukuplah doa sesama hamba dan berdiam saja dari berkata yang menyakiti.

realist_13 replied at 24-2-2020 02:27 PM
Family sinclair’s tu ada adab, tu sbb tk jadi mcm yg d sebelah sana...

Adab serta ilmu..baru berjalan seiring...

Adab Tanpa ilmu, jadila bid'ah (Dalam perkara berkaitan agama)

Ilmu Tanpa adab, jadila istiqomah Dalam kesesatan...

Edited by jazaa100 at 25-2-2020 10:14 AM
salmon-suki replied at 25-2-2020 09:55 AM
Tulaaa..sbb kalau jenis org susah dr kecik n baru merasa duit byk,dorg jd makin lama makin tamak.. ...

Arwah mak ada dulu pi tanya knp jd mcm tu kat sorang yg pandai beeubat...dia bgtau dah kena mandrem dgn mak mertua ....masa tu mak mertua pun ada sekali kira besan mak akk lah kannn.....ha..ha...terkedu kat situ...sbb masa tu dia ikut jantan....jd besan berdua ni pi lah berubat....sampai dah ikut jantan pun tak blh di ceraikn.....punya kuat aura mandrem....

Tapi mak akk sayang giler kat dia... apa je dia buat mak akk sokong....sampai bg harta pun dia dpt double dari kitorang.....konom dialah nanti yg akn jaga adik adik....pdhal dia yg punahkn semua.....

Dgn akk dia tak berani sbb akk ckp direct kat ank dia, mak kau beruntung masuk dlm family kitorang sbb kitorang tak pernah campur pun hal korang....mak kau SRP pun tak lepas....dok setinggan tapi dpt dok banglo...
Akk ckp mcm tu dgn harapan ank dia bgtau mak dia....message sampai....

Hujung hujung hayat mak akk kata....tak pe...nanti jumpa kt pdg mashyar.....

Beribear replied at 24-2-2020 02:39 PM
Harusnya tekan kan pembelajaran adab, akhlak, simpati & empati dlm diri supaya esok2 tak jd mcm ni.  ...

“Ilmu tanpa adab ibarat api tanpa kayu bakar. Adapun adab tanpa ilmu ibarat ruh tanpa jasad.”

Nana_Man replied at 25-2-2020 08:00 AM
Tapi ada ke org dulu keje akauntan lurus pembaris betul2? I tunggu dayah shoot back jer.

i think dayah ni xdela lurus beno. Maybe sbb hormatkan family arwah suami dia, dia diam je. Tp xmustahil satu hari nnti dia meletup.

Edited by pinksarah at 25-2-2020 02:29 AM

Bcl bernasib baik punya family dan family in laws yg baik, masing2 tahu hormat menghormati..ada issue berkaitan family they quickly resolved so x jadi lebih besar..

I x rasa Hidayah dilayan buruk sepanjang berkahwin. Arwah suami Hidayah layan isteri dgn baik, family ikut serta layan dgn baik..selama arwah Abam hidup belum kedengaran psl desas desus masalah keluarga..meaning family arwah ni segan dgn arwah..

Bila jd mcm ni, i salahkan mereka yg kurang mencari ilmu bab pengagihan harta, bab layanan kepada balu dan anaknya..andai dorang equipped themselves with ilmu faraid, hibah and such..i percaya benda x merebak teruk jd besar mcm ni..

Stigma masyarakat typical mindset mmg akan ckp oh perempuan kena bekerja..wajib bekerja..nnt laki tinggal laki mati laki cari lain tinggal sehelai sepinggang..masyarakat kita mmg mindset dh kena pinned mcm tu for so long..smpikan bila bermenantu, dpt menantu x bekerja terus downgrade that person..

I had my fair shares as well, to the extent org kata isteri ni TIDAK LAYAK tuntut harta sepencarian dgn suami andai isteri x bekerja..thats how the mindset works! So, kita yg bergelar isteri ni equipped ourselves..be it working wife or home maker, jgn mengikut sahaja..work and stand for ur rights..klu kita ladies x berani ke depan menuntut hak atas dasar segan dan malu di cop gila harta..then u are on the loosing side, BIG one!

Semua wanita bergelar isteri waima apa sekalipon background they share the same pros and cons when it comes to household, marriage, kids..in fact, home maker wife considered underpaid sbb buat keje x berkesudahan without consistent monthly pay cheque..

Mertua pon klu jenis x reti jaga mulut, klu sindir bash menantu..menantu kena berani stand up..ini bukan lg zaman p ramlee yg perempuan kena tunduk kpd ideology hormat x tentu ke hala dan takut kena cop derhaka..

Org tua ke muda ke..

Klu x reti nak hormat sesama manusia, then they dont deserve an ounce of respect from others as well..!

Sazida replied at 25-2-2020 02:15 AM
i think dayah ni xdela lurus beno. Maybe sbb hormatkan family arwah suami dia, dia diam je. Tp xmu ...

Ada lah tu yg advice her what to do..

Bising dlm socmed bukan boleh selesai masalah..

Org dtg interview, dtg bertanya khabar..dan bertanya kpd dia..dia hanya jawab benda yg betul..x de selindung..

Kenapa pihak suami dia boleh melenting tiba2 klu benda tu dorang x buat?

Nak justify dkt socmed sbb nak raih simpati org? Hidup dorang family suami tu more on people's validation..

Sedangkan balu x ada pon buat rayuan keluar tv media byk kali just nak bgtau kesusahan dia..

Why org still nak tlg the balu walaupon dia x ckp byk..x justify byk?

Org yg hatinya ikhlas, tiada agenda tersembunyi, mmg mudah disenangi tanpa effort yg byk pon..

jazaa100 replied at 25-2-2020 10:08 AM
Arwah mak ada dulu pi tanya knp jd mcm tu kat sorang yg pandai beeubat...dia bgtau dah kena mand ...

Aiyooo..ni spesis y tak bersyukur pn..siap mandrem lg menantu..

Tp lps bawak berubat pn mmg xde pape perubahan ke?geram plak kita baca

salmon-suki replied at 25-2-2020 10:36 AM
Aiyooo..ni spesis y tak bersyukur pn..siap mandrem lg menantu..

Tp lps bawak berubat pn mmg xde ...

Mak akk berubatkn bg dorang jgn bercerai je.....yg pasal mak mertua mandrem kan tu mak tak pernah ubat pun.....

jazaa100 replied at 25-2-2020 10:39 AM
Mak akk berubatkn bg dorang jgn bercerai je.....yg pasal mak mertua mandrem kan tu mak tak pernah  ...

Aigoooo kakaa....tp ada je y pak sepupu sy mcm lembu dicucuk idung gk..tp ktorg xtaw laa dia kne guna2 ngn wife ke x..semua harta peninggalan arwah nenek sedara wife dia bolot,xkasi even satu sen pun kt adik beradik pak sepupu tu walhal y lain semua lelaki kot..

Siap hina2 lg org lain..dah laa spend that illegal money foolishly..beli kete etc..tp rumah dan tanah tergadai..last2 dpt balasan..mmg sy padan mukekn je dia..hahahah

Sazida replied at 25-2-2020 10:15 AM
i think dayah ni xdela lurus beno. Maybe sbb hormatkan family arwah suami dia, dia diam je. Tp xmu ...

Yeahh!! I'm waiting for it. Tapi biarlah letupan tu secara classy..

pinksarah replied at 25-2-2020 10:27 AM
Bcl bernasib baik punya family dan family in laws yg baik, masing2 tahu hormat menghormati..ada issu ...

Betul ckp u!! Agree 100%.

salmon-suki replied at 25-2-2020 10:50 AM
Aigoooo kakaa....tp ada je y pak sepupu sy mcm lembu dicucuk idung gk..tp ktorg xtaw laa dia kne g ...

Mak akk byk sembang dgn akk sblm meninggal....kisah kisah dulu....tu yg akk tau cite.....sbb masa dorang kwin, akk kecik lagi....tak tau hal hal ni semua ...pasal berubat tu...mak akk ni chinese....mana tau sgt hal hal ni....blh pi berubat tu sbb masa tu dorang nk bercerai....mak mertua dia le yg ajak mak akk pi berubat......tetiba terpecah rahsia kata kena mandrem dgn mak mertua....he..he...

Harta senua mak akk dah bg sesiap sblm meninggal...jd memang tak de faraid....tapi tu lah...dia lah yg dpt double sbb ank kesayangan kann....yg teruknya...masa nk bg tu...dia yg menantu pulak yg terlebih lebih...dia blh kata...tanah yg tu...bg kat sapa...yg ni..bg kat sapa....cehhh...kau tu menantu je....memang tak malu langsung....akk yg ank ni pulak yg dok senyap malu nk bersuara.....apa yg mak bg...amik je lahhh kannn....

Tu sbb akk kata....serik tgok org susah dpt senang ni.....

jazaa100 replied at 25-2-2020 11:04 AM
Mak akk byk sembang dgn akk sblm meninggal....kisah kisah dulu....tu yg akk tau cite.....sbb masa  ...

Okb kan..mmg nampak pattern dia caner...sama mcm y wife pak sepupu sy tu laa..dr kecik hidup kais pagi mkn pagi,tgk plak duit seketul depan mata,mmg rabun terus laa..mmg hidup dorg mcm2 bala kena..balasan mkn harta tak sepatutnya