CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4951|Reply: 24

TAK PERNAH BERUBAH

Post time 29-2-2020 09:23 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
ok, baru2 ni kan, budak kelas aku masa belajar dulu invite aku dalam group whatsapp utk satu event nanti.

sebelum ni pun aku leave group sebab apa guna aku masuk dalam group tu kalau abaikan aku. masa tengah rancak dorang berborak, bila aku masuk je semua diam. kalau terus berborak pun, dorang abaikan aku..

bukan takat dalam group whatsapp je, dekat luar pun sama.. ajak aku keluar, tapi dorang abaikan aku. tapi tu dulu la.. sekarang ni jarang gila nak jumpa dorang.

yelah, aku ni tak sekaya, berjaya macam dorang. tapi aku tak guna kesenangan orang lain utk diri aku sendiri..

semalam pun tengah berborak, masih lagi abaikan aku. soalan aku sorang pun taknak jawab. tapi kalau ada orang lain msg dalam group tu, ramai pulak respon.

dorang ada group lain khas utk mengata aku, mengata family aku. sedangkan aku tak pernah cerita keburukan family / burukkan dorang dekat kawan2 lain. biar aku je yg tau perangai buruk dorang sendiri. dorang mengata member lain, aku simpan cerita dorang.

walaupun sebelum ni banyak kali dorang buat taik dekat aku, tetap aku tolong dorang. sebab aku fikir berharganya nilai persahabatan.

seriouslah.. korang bila nak berubah ni????? masing2 dah 30+ tahun kan.. takkan la nak jadi macam ni je? hidup dalam keadaan bongkak, sombong bodoh?

Rate

1

Kesiannnn nyaaaa chuolls bebenang pn shendu je ni.. Bkn mudah nk ubah orang selain diri sendiri berubah...kalau chuolls selalu pk hal diorang mmglah sakit hati pe kata buat deng jer..knpa chuolls nk rasa downgrade sangat

makadek replied at 29-2-2020 11:15 AM
Kesiannnn nyaaaa chuolls bebenang pn shendu je ni.. Bkn mudah nk ubah orang selain diri sendiri beru ...

iols tak kisah sendu je benang.. sebab iols cuma nak luahkan..

Kurex replied at 29-2-2020 11:20 AM
iols tak kisah sendu je benang.. sebab iols cuma nak luahkan..

Ok2 iolls pn baru meluah perasaan sendu mendu bab kawan ni mmg susah..

Lepas event ko left la group andai itu lebih menenangka hati, less people less drama

Rate

1

Kalau aku jd ko, aku bg sedas dua. Pastu left group. And pesan siap2 jgn invite. Soal dorang nk mengata ko dgn family biarkan, dosa tu dorang yg tanggung. Nanti pandai2 la merangkak kt akhirat cari ko mintak ampun., aku pun penah je jd cm ko, buat group utk mengata aku. Sdgkn time susah, aku yg tolong dorang. Pinjam duit bagai. Start dari situ,aku buat hal aku je. Sbb org mcm tu mgkn tak berubah or mgkn ambik masa nk sedar diri. So,jauhkan diri siap2. Tak rugi pun hilang kawan mcm tu. Lagi tenang ada la.

Rate

1

Follow Us
ape yg trigered sgt

dok diam2 aman2 be silent reader sudaa

Kalau aku jadi ko, aku persetankan je kawan2 yang macam tu. Diorang tak layak dipanggil kawan pun. Tak pernah lagi dalam sejarah orang mati sebab takde kawan, tapi banyak dah berlaku orang mati sebab kawan. So lantak pi la diorang tu kurex, ko hidup hepi2 aman2 je la tanpa diorang tu

Rate

1

tagas replied at 29-2-2020 02:19 PM
ape yg trigered sgt

dok diam2 aman2 be silent reader sudaa

Aku cuma nak pastikan dorang takde sengketa dengan aku lagi.. rupanya tetap tak berubah..

oh come on kurex.. ignore them. U dont need them to justify who u are. U bagus ke tidak ke atau apa pun none of their business.. their opinions is not import.  Just be U. Happy and bersyukur dgn apa yg ada. Nanti things will go smoothly for u. Org yg suka mengata dan belittle others ni wont go anywhere. So enjoy je ur life

kwan je ngan aku..meh.

pedulikan diorg. ko buat hal sendiri. ko improvekan diri ko bagus2. jgn biarkan org lain mempengaruhi perasaan kita sampai hidup kita pon kucar kacir..

stay cool..stay humble bro...

Rate

1

assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

kau jaga hubungan dgn Allah, kurex.  Dia akan buat org lain kasihkan kau.  betul, tk tipu ni.  contoh - tgk arwah abam bocey.

Rate

1

bila baca curahan hati kurex. teringat plak kisah sendiri.
just nak kata. cian nya awak. bertabahlah

sabar lah kurex,apa kata left jer tp sblm tu ko bagi lah sedas dua ,siap2 pesan
jgn sesiapa memandai2 add ko dah.biarlah aman2 jiwa ko dr melayan perangai
diaorg gitu kalau ko dah tau mmg tak akan berubah diaorg dgn ko..nnt pepandai
lah diaorg cr ko bila tiba masanya ya..

Rate

1

Edited by per706 at 12-6-2020 02:11 AM

Ada kwan sorang mcam awak ni(si B)dia minx advice ritu nk hadap si A ni.sebnarnya kitorang agak rpat gak bertiga smpi ada wasap grup,tpi along the way tu, sya dpt rsa x best dgn si A ni.jenis yg bermuka2,sbb da byk kali kantoi. MO dia,dgn kita mcm nk mati dia kutuk si polan, tpi bila kita tgk dia ngan si polan rpat mcam #tilljannah. Da byk kali.mula ignore tpi makin lama makin kerap plak prsan.
Bhaya dgn dia ni,dia buat org percya smpi tahap cerita msalah,then dia bley p canang kat org len. Wtf sgt. Sya pernah kena skali ngan dia ckup la,mmg busuk tu aku akn igt smpi bila2. Tggal lagi jenis mlas nk.musuh,tgur2 gitu je la.tu pon kalu dia tgur2 layan je la.gelak2 jugak.full stop. Xde sya nk cri dia mcam dlu lepak lma2..sya jenis org buat taik ni,mmg tu la skali.im able to make u still feela attach to me but at the same time i dont really give a damn about you anymore.

Yg si B ni jenis hati lembut org buat camna pon ujung2 cari jugak,tlong jugak.A ni klau sush mmg akn ngendeng B.tpi bila msalh ko da settle, di who r yuss kan aja si B ni..da kerap sgt sya perati
Ada msalah cari.da.settle berambus.bila Si B ada prob, dia sket x tlong,siap tolak kt sya soh tlg settle kan.A aman2 ja idoop,'masalh ko,bukn masalh aku' n keep spreading bad words ttg B ni.b**** sgt prangai. Tu pon lgi B dok hadap.gak.ngadu sedih la A buat muka kat dia.punca apa tak tau.kadg kalu B dok ckp ngan dia,dia bley buat x lyan,pdahal mmg tau org tju kat dia.

So i advice B ni, after all those bloody stupid attitude, JUST IGNORE HER,F****** IGNORE HER.kalu dia tgur ko layan je.kalu x,x pyah nak mesra alam sgt.mmg tu yg A nk.ko je yg terhegeh2 nk kejar dia.dia layan ko cam smpah, time nk cari,da senang berambus.mmg words i savage gak kt B,sbb nk bgi dia sedar,nk bgi dia nmpak. Ye la,smpi tahap tgur elok2 smbil2 dia lalu kt meja B, dia bley buat muka sependa.amendeee gitu??!!!! I ckp kat B jga maruah tu ha.jgn nk cheap sgt.bukn i nk soh dia bermusuh.sebb dosa kan putus kan silaturahim.kwan je la.tpi x yah cari,dia tgur layan je la.kalu xde buat hal ko. X yah nk jadi starter sgt. N dia folo advice tu. A pon prsan dia cam len, pndai lak nk benti kt meja B kdg ajak borak.anjirrrr..,

It is better for u to have only one loyal friend than having a bunch of crap crowd.sorry tt terlbih menceceh...hahaha geram dgn org yg suka layan others like rubbish.fefiling kasta tggi.sometimes u just have to feed ur ego and ur pride.

Rate

1

Ada je perangai setan mcm ni... Akak pun selalu kena dik dgn kawan2... Dalam WhatsApp asyik citer pasal kejayaan kekayaan kelawaan n mcm2 ke-an lah diorang ni...Mula2 bitter gak sbb sorang ni akak dah mcm "kita menang sama2 kita kalah sama2" punya friendship.. tapi akak wat der wat lek aje sekarang ni... kalau birthday akak wish, kalau beranak pun akak wish, kalau mati pun lagi akak wish.... otherwise right ticks kan jerrrr

Rate

1

Group hang ni llki jg kah
Pelik btl sikap jantan2 skg

Sekarang ni dah ok ke @Kurex?

adila39 replied at 22-4-2020 09:26 AM
Sekarang ni dah ok ke @Kurex?

Tak ok lagi... Sebab ada sorang tukang buat fitnah, satu buat cerita, satu kaki hasut....

Kurex replied at 22-4-2020 02:24 AM
Tak ok lagi... Sebab ada sorang tukang buat fitnah, satu buat cerita, satu kaki hasut....

la ye ke, xpelah kurex u sabar ek.

fitnah ni xkan kemana just keep doa and meantime u happy happy je la

12Next
Return to list New