CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zhana

Luahan perasaan : Tawar hati dengan suami

Zhana replied at 19-4-2020 01:18 PM
Masa muda dah puas beremosi. Now i feel nothing. Tawar je hidup. Bosan pon ye jugak

Ok maybe sy ...

dun wori sis..sy yg lagi muda pun kadang emo gak yg ntah pape. takper..ok je meroyan dalam ni. ramai share problem emosi dalam ni...boleh sama share idea kan.

It was me to be blamed . Dari lahir sampai sekarang. Now anak2 selalu marah saya , kalau dornag tak dpt apa dorang nak. Musim PKP sy buat arahan kat suami apa nak buat (since dia selalunya jadik bodoh sgt salah decide pasal anak2) tapi mmg hampeh la.

Pernah sekali anak permepuan sy umur 22 tahun ketuk pintu bilik mintak wifi. Sy tak bagi password sebab masa tu dia ada tugas ajar adik2 , (silibus dah ditetapkan) tapi adik2 rebel. So dia pon tak buat apa kerja pon. Dia ketuk pintu bilik saya marah2 cakap kenapa lahirkan dia blablablabla cara dia cakap macamkan sy ni mak yg tak pernah pedulikan dia . Baru sekali tak kasi password wifi dah nak ngamuk macam tu . Saya kecik hati sgt . Tapi sy tak suka la kecik2 hati dgn anak . Ada sepupu selalu kecik hati dgn anak. 1 hari gaduh teruk & sepupu saya curse anak dia, aleh2 anak dia accident hari sama. Skrg bedridden. Sepupu saya yg kena jaga dia pulak. Teruk ok nak jaga. Bukan boleh biar je. Sy tknk la nasib sampai camtu. Tupasal sy berkurung je dlm bilik sambil istighfar. Takut2 bukak pintu bilik jadi gaduh sbb anak sy mmg jenis menjawap dan tak hormat mak. Harap2 Allah ampun dosa saya & anak saya

Zhana replied at 19-4-2020 04:53 AM
Tq. Memang simpan sorang2 je selama ni. Asek kena lperli tak bersyukur je kalau buka mulut. Ungkit ...

Emmmm... berat nya masalah you. Macam2 isu sebenarnya.. bkn suami you je i rase. Tapi you sendiri dah ada masalah dlm diri di sebabkan byk perkara berlaku dlm hidup u. I mmg marah gile bile dgr kes pencabulan kanak2 bawah umur ni. Sbb memori tu akan kekal sepanjang hayat dan pembesaran jadi tak normal mcm kanak2 lain.

Hakak simpati ngan ko dek....tapi hakak pessimist skit bab anak yg 22yo tu....suami hakak sejenis yg wont allow anak2 (all boys) kurang ajar ngan i....dia akan make sure anak2 minta maaf ngan hakak....suami hakak silver spoon spoil brat only child....bila mak dia meninggal hakak nampak dia banyak berubah....tolerate ngan hakak and anak2....hakak credit arwah mil for this!

fliphair8 replied at 19-4-2020 01:38 PM
Hakak simpati ngan ko dek....tapi hakak pessimist skit bab anak yg 22yo tu....suami hakak sejenis yg ...

Dulu masa muda , sy agak strict dgn anak2. Tapi standardlah budak2. Kalau sy mintak tolong buat kerja mmg dorang takkan buat.

Tapi suami sy akan marah sy balik depan anak kalau anak2 melawan saya. Alasan dia saya garang sangat (byk kerja nak kena buat) . Sy susun jadual anak sy swimming, piano, enopi (macam kumon tapi bukan) ...  Saya nak “heret” anak bersiap  masuk keta nak hantar bukan senang. Tapi sy kuat kan semangat jugak.
Kadang ngadu kat suami. Tapi tiap kali ngadu dia cakap tak perlu hantar tu semua ilmu dunia . Kelas mengaji je cukup... Anak2 saya sekolah swasta agama & malam pon hantar mengaji jugak... takkan sekolah dah byk mengaji takkan kat rumah pon pagi ptg siang malam belajar ngaji jugak.  Lama kelamaan sy give up jugak. Sbb anak2 pon sambil lewa , tkde sokongan ayah. Kdg sy marah anak sy sbb tak siap / practise piano, tapi sy kena marah balik dgn suami DEPAN anak2

fliphair8 replied at 19-4-2020 01:38 PM
Hakak simpati ngan ko dek....tapi hakak pessimist skit bab anak yg 22yo tu....suami hakak sejenis yg ...

Tahniah... sis mmg bertuah dalam hidup...

mak mertua tak suka saya. Marahkan pihak saya terima pinangan . Malah cakap kat anak2 saya “mak awak jahat”

Follow Us
Tahun lepas masa nak dekat raya puasa saya kena mild pneumonia ... batuk teruk sgt ... tak boleh tido .. dan kadang2 ada hallucination. Saya panggil anak2 bagi arahan masak  (nak buat nasi himpit/ ayam masak kicap etc) . Cakap dah la terbatuk2. ...

Aleh2 malam raya tu, suami saya yg buat semua. Sy yg sakit tak boleh bangun tiba2 macam kena rasuk jin terus turun bawah tanya kenapa masak???? Kan saya dah suruh anak2. Anak sulung lelaki tua setahun dari yg perempuan .No2 yg perempuan 22yo skrg  tu la...

Hb saya cakap anak2 tak tahu. Well. Mmg tak tahu. Tapi mak sakit dorang la kena buat kan patutnya. Bergaduh la saya kat dapo sambil didengari anak2
Sakit pon tiba2 boleh bangun gaduh

Suami mmg susah buang sikap dia melemakkan anak2.

Tapi dgn sy sangat strict drp mula kawen. Masa baru kawen syacam happy dpt suami strict dgn harapan anak2 berdisiplin.

Ternyata saya salah. i was to blamed for everything. Anak2 ada peguambela (suami & family in laws)

Apsal ramai kena potong kedit kat sini

Zhana replied at 19-4-2020 11:41 AM
Awak... PKP . Duniamenjadi sempit. Dunia kita rumah kita je

opss sori maksud sy lepas pkp ni la

zuriey replied at 19-4-2020 12:05 PM
Kak..saya alami perasaan mcm akak skrng..cuma jalan cerita kita berbeza..
Tawar hati walau suami ad ...

moga kehidupan sis berubah.

b_n_c replied at 19-4-2020 11:33 AM
tt, kesian awak, sy blh rs perasaan awak skrg ni, hati awak tgh sakit sb sedang playback balik hal2  ...

betul. kena lupakan 'body pain' dari kenangan masa lalu. lepaskan. dan redha. sekarang tt kena live in the present moment. saya dulu ada fasa macam ni. salahkan suami.. mertua.. sampailah s ke satu masa saya let it go.. saya redha.. saya cuma nak bahagia masa kini dan masa akan datang

hydrangea replied at 19-4-2020 02:15 PM
betul. kena lupakan 'body pain' dari kenangan masa lalu. lepaskan. dan redha. sekarang tt kena liv ...

-Lupa kan benda lepas
-maafkan
-redha

How?

Even solat pon tak brp nak ikhlas skrg
Ok some might say, ikhlaskan solat. How? Tell me how

Saya masuk ke board agama sejak tak keluar, dulu ada jugak la attend kuliah kat rumah jiran2. (Sy dah lama terperuk. Drp sblm pkp) kadang2 geram nak reply tapi masa tu belum register . Mmg tak boleh reply.

Banyak yg saya baca suami2 kat bod agama anggap isteri ni macam beban utk dia. Why kawen kalau rasa beban. Kawen kan tujuan nak halalkan keseronokan ... then berseronokla dgn isteri. Apa masalah lelaki muslim kat bod agama ni ye

Sila hadam

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

TT.. satu aje saya nak bg tau... hidup ni bkn apa yg kita nak.. tp apa yg kita patut buat.. kita sllu nak spt apa yg kita inginkan pd hal apa yg kita lalui tu lah sebenarnya kemanisan dan iktibar yg patut kita pk utk jd lbh baik...

Saya bckp dr pengalaman.. dulu saya mcm tt.. kita pk kita yg buat semua.. kita lah yg itu kitalah yg sebegini.. org mmg nmpak kita yg xbetul pdhal kita rasa kita dah buat yg terbaik.. saya pernah tawar hati dgn suami.. pernah bercerai dan kawin semula... pernah nak bercerai balik sbb xblh ngam dgn suami.. suami saya mcm suami tt.. taat solat... taat dgn mak sgt2.. tp saya xkisah sbb saya tau nnti snak2 akan taat dgn kami jugak... byk la yg saya rasa mcm jugak tt rasa.. boring, frust, tp kan... lastnya bila arwah suami meninggal.. masa tu saya nampak.. bkn hidup kita yg kita nak sibuk fikirkan.. tapi apa pengakhiran kita... saat Allah nak cabut nyawa kita.. saat urusan jenazah kita.. saat pengkebumian kita dan saat kita dah masuk kubur... masa tu kita nampak apa yg sebenarnya patut kita buat dlm hidup kita... dan saya nmpak kerana taat nya suami saya tu.. mmg pengakhirannya sgt2 baik... sehingga kita kami semua sgt2 cemburu...

Maaf panjang lebar.. moga tt diberi rahmat dan jln penyelesaian yg baik dlm menghadapi kemelut diri.. kita yg kena berubah dan muasabah diri sbb kita mmg xblh nak ubah org kecuali org itu ubah dirinya sendiri...

Edited by CiliPadiSedap at 19-4-2020 02:36 PM

manusia hidup dalam 6 zone berbeza :

> masa lampau sedih
> masa lampau happy
> masa sekarang
> masa depan sedih
> masa depan happy
> masa sekarang yang tak mampu berubah

setiap manusia ada ratio dalam 6 zone, jika manusia hidup dalam masa lampau sedih itu namanya depress

ratio yang optimum untuk jadi manusia mengikut turutan :
> masa lampau happy
> masa depan happy
> masa sekarang
> the remainder terletak kat bawah.

untuk create masa depan happy kena belajar visualization. u visualize nak hidup macam mana, capai kejayaan apa. emosi apa yang ada masa itu. semua orang boleh berangan tapi tak semua orang berjaya capai

keypoint visualization:
> visualize
> tulis
> tampal gambar
> terapkan nilai emosi
> bayangkan process dan orang apa u perlu jadi untuk capai kejayaan tersebut, contoh nak jadi doctor u kena jadi ulat buku
> lepas tu buat timetable action plan
> nilai emosi dalam visulize akan beri power dalam subconcious mind u untuk berjaya.

buat buat sampai jadi. sama juga dengan toxic relationship. kena visualize

To TT, saya harap awak bleh clarify perasaan awak dekat shuben awak.

Bila saya baca awak nak berskandal saya naik pelik sebab kenapa awak nak berskandal padahal awak masih lagi menjadi isteri orang?kalau betul da tawar hati, minta lepaskan secara sah. Semoga awak berbahagia

Kjp lg smod yg bsubahat trus ban aku

What is smod?semut tau la

Rate

1

roseisflower replied at 19-4-2020 03:01 PM
What is smod?semut tau la

Awak dh guna coway? Skrg tgh ade sale 70% awak