CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: warrior007

Aku lelaki dan aku sensitif

Sesuai tajuk..
Memang cute je. TT mmg lelaki yg sensitif.
Hal anak beranak ni..
Nk compare ngn adik beradik..

Mmg takkan adil. Sampai bila2.. Walopun parents tetap cakap.. Kasih dicurahkan sama rata.. (ni mak ai cakap sendiri. Ayat mulut dia tau)

Terima je la.. We cannot choose our parents.. Kan. Walaupun Tun Mahathir pernah jawab dalam satu temuduga bila org tanya pasal kesihatan dan umurnya yg panjang, dia jawab.. "choose your parents wisely" - - ni aku jumpa kat fb.

warrior007 replied at 23-4-2020 08:32 PM
Ok sambung...

Perihal kena suruh. Bila mak ayah aku perlukan pertolongan, aku jugaklah orang pert ...

Mula sekali akak nmpk TT ni anak yg baik. Ibu bapak mmg akan suka suruh anak yg baik buat keje lebih.
Marah pun selalunya pada anak yg tak melawan..
Nmpk mcm tak adil kan? Tp itula yg biasanya ibu bapak buat. Maksud adil bukan kena bg sama rata.tp kena letak sesuatu pd tmptnya.
Abg TT ni pendiam, org pendiam ni bahaya. Kita tak tau dia akan memberontak macam mana. Sbb tu abang TT jarang kena marah.

Masa kakak TT cerita ttg ayah TT menung berhari hari tau mak TT ngandungkan TT tu dlm keadaan serius ke gurau gurau? Mana ada mak ayah yg tak nak anak. Cuma org lelaki kan fikir panjang, sbb tu ayah TT menung panjang.
Ttg beli buku pulak, total buku TT tu mmg mahal betul smpi rm200, logikle mak TT mcm geram, sbb rm200 boleh beli mcm mcm. Lagipun mak TT tau TT pandai, tak perlu buku pun takpa, tp mak TT tetap belikan jugak.nmpk sgt mak TT syg kan TT.

warrior007 replied at 23-4-2020 03:33 PM
Ok aku sambung.

Soal makan. Dalam family aku, aku sorang je yg tak makan ikan dan aku tak makan s ...

Soal makan ni kelakar..
Parents TT ni bukan parents zmn skrg yg akan tanya anak bak makan apa. Ibu zmn dulu, mmg akan masak ikut tekak suami. Harap maklum.
Parents zmn skrg ja yg suka masak ikut tekak anak anak.
Kalau bab ni, confirm TT yg terlebih sensitif.
Akak pun byk tak minat menu mak akak masa kecik. Tp akak tak pernah ckp apa apa.
Tp bila dah pegang duit sendiri, dah pandai masak, baru cerita dekat mak sbnrnya akak tak minat dalca, tauchu, gulai ikan masin, which is semua feveret mak akak..hahaha
Mak akak lps akak bgtau hentam gelak, sbb baru mak akak tau, kenapa setiap kali masak menu tu, mesti tak habis dulu.

rikashi replied at 18-5-2020 10:14 PM
Mula sekali akak nmpk TT ni anak yg baik. Ibu bapak mmg akan suka suruh anak yg baik buat keje leb ...

"Maksud adil bukan kena bg sama rata.tp kena letak sesuatu pd tmptnya"

Bgs ayat ni

Wari ni umur dh berapa

Mak, ayah dgn abg plk umur berapa
Yg abg tu ms sekolah dulu mmg xberapa ke
Die kje ape sblm ni
Knape berhenti
Korg baik x
Maksudnya selalu sembang2 dak
Hang out ke
Or at least keluar beli brg rmh sm2

Bnyk plk soalan aku ni

Follow Us
kesiannya TT.. aku takde nasihat nak bagi sebab semua yg lain dah bagi nasihat yg boleh pakai.. cuma aku harap TT bertabah dan belajar rajin2.. grad elok2 pastu cari kerja elok2.. good luck TT..

huhu.. payah la bile pengomen nak komen tpi tak paham isu tt... kisah tt dari kecik sampai besar yg majoriti porumer terlepas pandang.. dah waktu darjah 5-6 jadahnye nak pndai masak tom yam segala.. adoii..

skrg ni tt da pandai kekdahnya.. ko nak makn ape..tt bleh masak...

kepada tt..telan selagi bleh telan..tahan selgi bleh tahan.. xpun ko telan je meggi waktu ko balik umah cuti sem ke ape ke... waktu da abes tanggungjawab mak bapak kot beri makan+pakai+education (walau pun xadil) ko terus berdikari dan kuar umah seek ur own hapiness... ketidak adilan yg ko rase tu akan berikan ko momen yg manis tuk ko build diri sendri...

at least mak pak ko x rosakan ko sepertimana abang ko yg duk ngeram telor yg xmenetas-netas tu.. segala tugas n chores dlm umah yg ko buat tu..ko anggap la ngalamn idup sebelum berdikari.. nnti ko sewa rumah xder la ko jadi roomate yg pengotor..berak x flush...makan xbasuh.. tu semua berikan manfaat pada ko dlm keadaan ko rase ko teraniaya...

I feel u tt...
Aku pon anak bongsu. Masa kecik slalu kena compare ngn kakak.
Anak2 x suka kena compare tp mak ayah xtau..
Apa je aku nak contoh mcm baju, mesti akak aku dpt jgk..
Mmg aku x dimanjakan pon dan tak setuju langsung org cakap anak bongsu manja.

TT pernah tak tanya dgn mak, kenapa layanan mak berbeza utk u and abg tu?

mmg sakit hati bila parent berat sebelah kan,
nasib baik aku x kena mcm tu sbb aku pun bongsu,
hahahah sbb aku mmg diundang dengan harapan anak perempuan...

sbb tu aku ni sebenarnye aww skit hahahahahaha,...

TT ade kelebihan,buktikan kehadiran TT bukan sia2 buat parent,
aku pun pernah jugak TERlanjur dpt anak x diundang,tapi anggap lah itu rezeki pemberian allah,
kalau kita rancang xnk tp allah nk bagi jugak ade rezki anak tu,rasanye parent TT x prcaya dgn rezki allah dan x redha kot,

Orix replied at 23-4-2020 04:11 PM
perlu ke chuols highlight soal ni? sama jelahhhhh claim income tax ke tax exemption ujong2 mak dia ...

Post ala2 educated hujung2 rupa sama je tax exemption hahaha kelakau iols baca
Ai pun berharap tt punya hidup lebih baik lepas ni. Nampak tt pun berusaha utk bagi kehidupan yg lebih baik kalau ada anak sndiri
Ai benci mak bapak derhaka. Sumpah benci. Orang agamawan jarang highlight makpak toksik!!

TT iols doakan uols dapat kerja hebat dan berjaya. Bleh sewa luar atau beli rumah sdiri nnti dan kahwin bina family yg TT idamkan. Semua orang deserve a better life!! I hope you will find your true happiness sooner or later. Amin ya rabbal alamin

Jgn peduli those naysayers. Dorang tak penah rasa apa TT rasa

Orix replied at 8-5-2020 11:03 AM
Kalau mcm ni la pemikiran ko patot la ramai mak bapak pikir diorg berhak buat apa sj pd anak2 dia. ...

Let them be. Ai rasa enough w husnuzon. Husnuzon x kena tempat lgsg. Orang x penah rasa hidup dlm tempat tt dilayan secara x adil. TT dah cukup bersabar kot dapat parents/family toxic. Just bcoz dia x didera, x dibagi kereta, terus kata tt hati tisu. Hahaha funny gila mentaliti acik2

evlinne replied at 15-7-2020 07:27 AM
Ai pun berharap t ...

yg kelako dia x paham apa yg TT cuba smpai kan. TT nak ckap duit beli buku tu bukannya mak dia kena bayar pun sebenarnya (mak dia dpt tax exemption, drpd bayar cukai buta2 baik guna duit tu utk beli buku anak), tapi mak dia still bebel harga buku utk pelajaran anak dia

evlinne replied at 15-7-2020 10:50 AM
Let them be. Ai rasa enough w husnuzon. Husnuzon x kena tempat lgsg. Orang x penah rasa hidup dlm  ...

Ya, mentaliti org kita asalkan anak tu hidup (tak mati kena pukul, tak cacat kena pukul, tak mati kebuluran), anak kena balas jasa mak bapak. Hidup ini sebenarnya lebih drpd sekadar hidup. Bak kata Hamka, hidup sekadar hidup babi kat hutan pun hidup.

Orix replied at 15-7-2020 01:20 PM
Ya, mentaliti org kita asalkan anak tu hidup (tak mati kena pukul, tak cacat kena pukul, tak mati  ...

Kan uols. Hidup ni diciptakan utk berkasih sayang. Nabi sendiri diutuskan dan berdakwah dgn penuh kasih syg. Bukan sekadar hidup je

Kes Anak kena rogol, anak kena tinggal tanpa nafkah pun disuruh maafkan mak pak bila org tua tu dah uzur. Dah nama pun manusia, tipulah xde sifat pendendam amarah benci sume tu

where r you tt.........
Jgnlah hilang sepi gitu ja
Abaikan je acik2 porem yg kata uol hati tisu

evlinne replied at 15-7-2020 07:27 AM
Ai pun berharap t ...

Takut nanti anak2 voice out
Makbapak adalh kebal

Acik paham dgn situasi ko..sbb acik dulu pn lagi dasyat kena diskriminasi ... Dn mak acik benci acik..sbb acik ank yg tk di undang dn acik adlh beban dia sbb dia benci ex dia yakni bapak acik
Sehingga acik dh tua mcm ni pun mak acik msih double std..tp acik buat derk je... Malas dh layan..
Sejujurnya andai mak acik pergi pn acik tk terkesan..

Oh acik tk menurun mcm mak acik didik anak2..
Tp sikit sbyk 5% mcm tu terikut kalau ank buat perangai.. Teremosi sbb acik ni kena dera ..mental dn fizikal.. Jd bila ank melawan sikit acik akn emo dn mengamok... Kesan penderaan ank2 ni akn terkesan selamanya
.. I got your points harap sok kawin tk buat kat anak2 mcm tu.acik syg gila kat anak2 acik.ank sulung acik akn sound direct kalau npk acik nk pilih2 kasih..acik ok je...

apam replied at 8-5-2020 11:07 AM
Tanggungjawab anak taat kepada  makbapak

dan tanggungjawab mak pak bukan kangkang buat anak je.