CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lillily

Gemuk je ke yang diorang nampak kat aku?

mesti umur tt bawah 30 tahun..
kalau ya, rajin2 workout..
metabolisma masih tinggi..
sangat mudah untuk turunkan berat badan..
hanya 30min brisk walking, 4 kali seminggu..
Insyallah u can do it..

Dik TT. ..kalau suami x kisah peduli kan orang lain kata...akak lebih suka dgr apa yg suami kata dari orang lain kata. ..pedulikan mulut orang. ...yg penting suami x kisah dan suami suka. ..

Adik akak berat badan dia 67kg kira dia paling berisi dlm family akak. ..suami dia x kisah pun...tapi akak cabar dia kuruskan badan dengan jogging dan exercise. ...dlm masa 6 bulan dia dah turun ke 51kg. ..sekarang dah kurus. ...

Rate

1

Suami tak paksa diet, terima seadanya, puji cantik. Jangan percaya. Tak ada lelaki yang suka perempuan yang overweight.

Awak jaga badan untuk awak sendiri. Awak perempuan. Semua perempuan nak cantik.

Kalau muda, belum ada anak, kesihatan okay kenapa tak boleh jaga badan?

yuki812 replied at 27-4-2020 12:00 PM
i assume u takde anak lagi kan..still not pregnant yet dan sihat walafiat.

maaf cakap..i tak leh ...

Nice one...

Tt.. beli timbang

Diet n senaman bole bantu jaga kesihatan drp.penyakit - kanser,darah tinggi, kencing manis,

Apa.kata tt g klinik, cek gula, t.darah. ikut nasihat doktor
Ambil segala perlian n kutukan tu sebagai pembakar semangat utk tt jaga kesihatan seterusnya boleh kurus secara sihat..
Be positive.

Ya Allah toxicnya family ni untuk kehidupan TT.

1- beritahu husband. saya tak selesa a, b, c,d.. segala hal beritahu husband supaya dia faham. Saya ni bab anak, 11 tahun dah kawen, tapi belum ada anak. Dua kali gugur. Tohmahan Hinaan apa lagi saya belum rasa. Semua dah rasa. Saya phd holder. Ada yang kata, Kakak bab belajaq pandai, bab buat anak Bodoh. Hah. Saya cerita kat husband semua benda yang orang kata. Husband saya supportive. Dan kami sama sama elak orang yang beri toxic dalam kehidupan kami.

2. So yang kedua adalah jangan jumpa mereka yang  toxic ni. Bagitau husband. Toxic peoples make me stress. Awak nak ke saya stress?

3. Turun kg sikit pun canang ke semua. Ini saya buat ketika saya misscarriage. So at least toxic people kata. Oh, Kakak boleh mengandung rupanya. Same goes to you, oh, turun berat.. Biarlah turun gram aja pun.

4. keringkan hati dengan berdiam apabila terpaksa berjumpa. Saya memang diam. Saya senyum orang kata. Balik rumah saya nangis senangis nangisnya... Lepas tu saya maki sikit. Then cuba melupakan..

5. Mari raikan hidup dengan family sendiri. Believe me, one day boleh nampak yang kurus tu bukan satu anugerah yg blh di bangga bangga. Macam kes saya, ada ja orang yang mengata saya tak boleh mengandung, anaknya sendiri tidaklah menjadi manusia sangat..

Semoga TT tabah. Always put yourself as your priority ya..

Rate

1

Follow Us
I have a friend, sealu kena perli bab2 berat badan ni. Mula2 mmg la husband nya suruh buat tak layan je, lama2 husband pun sama sekali menambah bara. Masa tu dia mmg rasa sangat2 down. Lagi2 bila husband asik la hint2 suka tgk opis mate nya yg slim, bergaya bla..bla..blaa. Confident level jadi sampai tahap zero, walhal bagi aku dia tak lah gemuk mana pun, maybe sebab dia tinggi so nampak mcm bagak la jugak. puas lah aku nasihat, kelemahan kau ni satu je (tu pun bukan lah kelemahan tahap mana pun) lain2 semua kau superb, kerja cekap, pandai masak, muka lawa, solat cukup siap amalan2 sunat semua buat, laki kau tu yg tak bersyukur. Then aku kata, mcm ni lah, apa kata kau tanamkan azam dalam diri, nak turunkan berat badan khusus utk kesihatan dan utk buat kau happy.

slowly dia ambik nasihat aku tu. control diet, workout consistently...alhamdulillah...lama2 mmg nampak ketara perubahan dia. badan yg bagak slowly jadi slim...dah la dia tinggi, mmg cantik bodynya, dengan muka lawa dia. dia pulak mmg sejenis yg bergaya, kena sangat lah dng body baru dia, everyday dtg kerja fresh je muka. ramai yg tergus dan tak kurang yg memuji2. husband sampai jadi cemburu gila lah bini dah lawa. lagi2 husbandnya pulak perut makin naik, dan rambut makin nipis. hambik kau....padan muka je aku ucapkan....
Nasib baik lah member aku ni sejenis isteri solehah, takde nya nak tergugat dek puji2an...she just chill2 je menikmati her new appearance. anak pun baru sorang...mmg mama hot sungguh..

Moral of the story, hendak seribu daya. you are entitled to your own happiness.

Rate

1

assalam tt..maaf kalau terasa

tapi 77kg memang dah tahap obese..walau tt tak suka macam mana pon, tt perlu turunkan berat badan..bukan sebab nak cantik ke nak pakai seksi ke apa tapi sebab kesihatan..

tak payah diet kaw2 sampai kurus kering tu tapi cukup la sampai dapat normal bmi..dan lagi satu, gemuk is absolutely not awesome

Tt happy ke tgk badan sendiri kat cermin? Ke elak2 nak tgk..tu petanda dah tu you pun tak suka diri sendiri gemuk

Jgn fikir sgt ape yg diorg ckp sis..kwn sy lg berat dr sis & dia happy2 je tp yg penting jaga pemakanan..kalau bdn kurus tp kolestrol tinggi pn x guna sis..mcm sy ni la

Sis ignore je apa org kata, as long as sis happy dgn berat sis & hubby okay sje, should be no problem..jaga makan, jaga mental health, jaga kesihatan..x kisah la gemok ke kurus ke yg penting badan sihat & x bnyk penyakit..in sha Allah

Deidra replied at 27-4-2020 11:54 AM
I ada tgk satu video yg psl ppuan ni kena dumb dgn suami sndiri sbb size bdn dia lah..gigihla dia be ...

Setakat kalau hang kena DUMB dgn tok laki hang kerna dia nak hang kelihatan sedap dimatanya..bukan berkudis pun hang kan dendra????think positif.......dari dia DUMP hang????kan???

Covid19 replied at 4-5-2020 05:36 PM
Tt happy ke tgk badan sendiri kat cermin? Ke elak2 nak tgk..tu petanda dah tu you pun tak suka diri  ...

the problem is bila TT lihat cermin tiap pagi...dia tak lihat dirinya gumuks...itu yg jadi masalahnya...

yuki812 replied at 27-4-2020 12:00 PM
i assume u takde anak lagi kan..still not pregnant yet dan sihat walafiat.

maaf cakap..i tak leh ...

Yg ramai kurus selim melim tak sampai tahap gumuks gedempol pun boleh kena cerai pasal apa pulak yukisuki??? atau suami yg boroi sebab itu isteri mintak dilepaskan????

menakkautau replied at 12-5-2020 08:01 AM
Yg ramai kurus selim melim tak sampai tahap gumuks gedempol pun boleh kena cerai pasal apa pulak y ...

dulu gemuk..skrg kurus..
dulu itam..skrg putih..
dulu bodoh..skrg pandai..
boleh???

sarahmirza replied at 27-4-2020 07:43 AM
Gemuk ni pun kadang sebab hormon.
Ada kawan i gemuk abadi sebab dia ada asthma tahap amik ubat yang ...

Peluh malam 'berdayung' tak cukup kah odah???? to burn off the calories???? macam macam improvasi twists boleh buat....spooning twist, bungee twist, pillar twist....

fyi...mengikut kajian....20minutes mendayung ibarat lari quarter miles...

hang bayangkan.....

nikmat mana yg nak hang kufuri odah???

yuki812 replied at 12-5-2020 08:05 AM
dulu gemuk..skrg kurus..
dulu itam..skrg putih..
dulu bodoh..skrg pandai..

Pendayungan dlm proses pembikinan anak anak dlm fasa bodoh atau pandai suki????

menakkautau replied at 12-5-2020 07:58 AM
the problem is bila TT lihat cermin tiap pagi...dia tak lihat dirinya gumuks...itu yg jadi masalah ...

Cermin ajaib

Covid19 replied at 15-5-2020 04:52 PM
Cermin ajaib

Cermin Da Vinci....

Gemok or kurus tu pilihan masing2 dik. Kalau rasa nak kurus kena ikhtiar. Pikir Kita buat untuk diri sendiri je. Walaupun Awak kata husband tak kisah. Tapi mana tau kalau2 dia just nak jaga hati Awak je. Sementara boleh kurus baiklah Awak menguruskan diri.

Lillily replied at 27-4-2020 08:49 AM
Nope. Dia xpnah paksa I diet ke apa. Dia mmg xkisah. Family dia je kisah lebih

77kg tu mmg berat sis... turun kan la berat badan tu... husband u tetap syg u regardless gemuk atau kurus, tp am sure dia lagi suka tengok u slim down.. target laa berat badan bawah 60 kg...

I dulu2 zaman amek pil hormon utk pregnant, penah cecah berat 74 kg.. tinggi i 162 cm... mmg gemok la dulu.. then 2011 i start kenal gym.. i suka dancing... 2 tahun i amek masa reduce weight ke range  52-56 kg.... maintain until now, alhamdulillah.. tak kurus sgt, tak gemok sgt... maintain ideal weight cukup lah