CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6858|Reply: 43

Dilema, tolong aku!

Post time 5-5-2020 03:52 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Bebyyyy._ at 6-5-2020 03:13 AM

Aku sebenarnya skrg tengah dlm dilema pasal relay kitorang, okay let me story first. Aku kenal seorang lelaki ni dah hampir 2 tahun since kami kerja at the same workplace before aku resign sebab nak sambung degree, and bf aku tu dapat army. Masa tu aku kenal dia takda la lama sgt before we got couple, then bila dia bagitahu yg dia dapat army so bermula lah kisah LDR kitorang, then aku tunggu dia sampai habis rekrut and aku sanggup pergi tengok dia passing out dkt pusasda.

Entah kenapa aku rasa sayang sgt sgt dkt dia, before this dgn lelaki lain aku tak pernah rasa mcm ni. Okay aku nak ringkaskan cerita lah, masa dia dlm rekrut tu, banyak dugaan terjadi dkt aku, ramai lelaki lain yg cuba nak tackle aku sampai sanggup berhabis duit bagi mcm mcm hadiah dkt aku but aku still tak layan and setia dgn bf aku. So, lepas dia habis rekrut tu hubungan kami pun takda masalah masa mula mula tu.

Aku sebenarnya masa mula kenal dgn dia, aku tak berani langsung nak buat benda yg bukan bukan, and same goes to him tapi bila dah lama kelamaan tu, dia dah mula tunjuk belang dia, dia dah berani sentuh aku but jangan salah faham, we never do that 'hubungan intim' tu no! Entah kenapa bila dgn dia, even aku solat pun aku still rasa bila dgn dia rasa ada nafsu tu beb and dia pun sama, bila fikirkan balik aku rasa mcm nak tinggalkan dia, sbb dah rasa mcm diri ni berdosa sgt weh tapi hati aku sayang sgt sgt dkt dia. And dia pun sedar apa salah silap dia.

Family kitorang pun dah kenal each other, so payah lah kalau kitorang nak breakup nanti mcm mcm plak parents tanya. Dia pun skrg tgh struggle kumpul duit utk bertunang and nikah tapi mak ayah aku tak bagi ada apa apa ikatan lagi dlm masa terdekat ni sbb aku tengah study lagi, baru semester 3 paling tak pun tahun depan baru aku nak graduate.

So, skrg ni aku nak minta pendapat korang dkt sini, patut ke tak aku tinggalkan dia, aku rasa bersalah and berdosa sebenarnya beb, aku solat but bila aku dgn dia kitorang mcm dah tak kisah langsung nak touch each other ke ape. Hm entahlah, aku serabut la skrg dgn study lagi, dgn perasaan serba salah ni lagi.

Comments

tolong edit buat perenggan ya syg. kesian kwn2 nak baca  Post time 5-5-2020 10:30 AM

Rate

1

Kalau xnak n takut nak pegang2 kapel dgan gay je dek. Usahkan pegang, tgok kau pun dia xnak agaknya. Choyyy jah gigih iols baca igtkan masalah apa la. Takat mcm ni ko berpuasa jela dek tiap kali keluar dating tu tak pun bawak spe2 teman pegi dating so xde la pegang2.

Cuma nak cakap ko gatal2 nak pegang ni sila pegang smpai kawen smpai mati yach. Sbb iols ad kawan dgan 1 kapel ni ms kapel peluk2, kiss2, bg ayat sweet kt socmed ujong2 lepas kawen sour n bitter jah dek masing2...

Kalau macam ni lebih elok diputuskan aje hubungan tu dik. Kalau dah nampak akan terbabit jerat percintaan lebih teruk nak menuju ke arah zina. Or nikahlah bagi menghalalkan hubungan. Dah nikah baru tahu selebihnya. Now you feel the heat from the fire burning, sebab tengah bercinta, once you get married, you might only feel the warmth from the ashes.

Ko sunat x dulu? Masalahnyo kalo ko break dgn dia pun dan kapel dgn laki lain, blh jamin ke bnd sama x berlaku?

dik lain kali buat karangan ada perenggan ye, kami ni bukan alien boleh baca ayat tanpa perenggan

Tt, akak nak pesan ni. Sebelum kawin, jangan sayang sangat kat pasangan kita. Sebab bila sayang sangat, tu yang kita rasa sanggup bagi segalanya (u are 1 step toward zina). Kalau jodoh u dengan dia tak panjang nanti, tergamak ke u nak bagi bakal suami u saki baki bopren u tu?

So pada i, kalau u break dengan dia pun tak selesaikan masalah. Sebab u sendiri benarkan lelaki pegang u macam tu. Nanti esok lusa kalau berkapel dengan orang lain, pun u akan bagi orang tu buat benda yang sama. Pusing2 gitu je la.

Jadi perempuan biar 'mahal' dik. Jangan jual murah2 macam tu kat lelaki. Cemana kita nak pasangan kita respect kita nanti kalau kita pun tak respect maruah sendiri.

Rate

1

Follow Us
U bakal ada masalah bila kawin nanti sebab time bercinta semua cela  jadi xnampak sebab sedang dibutakan dengan seks. Err.. kalo boleh upload video dating ehem ehem u guys kat prnhub okay. Untuk pedoman bersama.

Amalkan SOP semasa berdating dikk..Jaga penjarakkan semasa berduaan, pakai handsanitizer supaya virus gatal2 dalam diri  tu hilang dan pakai mask utk elak bercium secara xsengaja...#kitajagakita #stay safe

Zaman akak dulu pun ada member macamni. Pergaulan culture shocked sikit sebab jauh dari parents
Kalau cinta mati teruskan dgn perkahwinan, insya Allah bahagia. Tak semestinya buat dosa masa bujang akhir merana. Sama2 kena ubah

KIM.K replied at 5-5-2020 07:01 AM
Zaman akak dulu pun ada member macamni. Pergaulan culture shocked sikit sebab jauh dari parents
Kal ...

Thankyou akak sebab memahami situation saya. In shaa Allah, kami berdua pun sedang berusaha utk menghalalkan hubungan ni, doa yg baik baik shj.

Cuma terkadang tu, bila sesorang akan terkenang balik apa yg dah berlaku selama perkenalan kami, saya dah buat byk kali istikharah, saya berdoa kalau dia bukan jodoh yg terbaik buat saya mohon jauhkan kami tapi hati saya masih tetap kuat menyayanginya kak, tak tahu mcm mana nak explain hanya Allah yg Maha Mengetahui.

Megikari replied at 5-5-2020 05:43 AM
Tt, akak nak pesan ni. Sebelum kawin, jangan sayang sangat kat pasangan kita. Sebab bila sayang sang ...

Baik kak, terima kasih utk komen yg sangat membina dan memberi keinsafan buat saya. Sebenarnya, dulu saya seorang yg sangat pemalu kak, tapi bila dah meningkat dewasa pergaulan pun semakin bebas.

Namun, alhamdulillah saya bersyukur Allah masih memelihara saya, dan memberi petunjuk utk setiap doa yg saya minta selama ni.

isseliparjepun replied at 5-5-2020 04:44 AM
Kalau macam ni lebih elok diputuskan aje hubungan tu dik. Kalau dah nampak akan terbabit jerat perci ...

Yaa, saya faham. Terima kasih atas pendapat tu. Berkali kali saya nak putuskan hubungan ni, tapi si dia masih tak mahu melepaskan saya. Buat masa ni saya cuma mampu berdoa utk terhindar dpd berbuat kesilapan yg sama lagi.

Mudah je. ...jgn sentuh2 pegang2 dah...kenalah bertegas dari sehari ke hari kononnya rasa berdosa tapi jumpa tetap buat juga .. apa kata bgtau dia..."ayang , beby tak nak kita bersentuhan dah tunggu kita kawin nanti...beby rasa berdosa sangat pada Allah. ..beby tak nak kita dihumban dlm neraka kelak". So ayang lepas ni jgn sentuh2 beby lagi faham!" Why not tegas mcm tu..

Rate

1

Bebyyyy._ replied at 5-5-2020 07:26 AM
Yaa, saya faham. Terima kasih atas pendapat tu. Berkali kali saya nak putuskan hubungan ni, tapi s ...

Doa x cukup kalau tangan tetap menjalar bila jumpa...badan tetap rela disentuh...nafsu tetap x dapat tertahan.....kita doa tapi usaha ke arah mengelak tu x de....X guna juga. ..

Bebyyyy._ replied at 5-5-2020 07:21 AM
Baik kak, terima kasih utk komen yg sangat membina dan memberi keinsafan buat saya. Sebenarnya, du ...

Ok sis. Jangan dilajak jauh ye
Kalau dah sampai serah semua.. peknen confirm ditinggalkan sebab itu stage lain

Solution jangka masa pendek : jangan dating, bila jumpa f2f tak dapat tahan nafsu kan? Jangan jumpa, long distance relationship sudah

Solution jangka masa panjang : kawen. Dah memang saling menyayangi kan? Tahun depan tak lama. Tapi kalau tak tahan sangat pujuk la parent untuk restu kawen risau terbabas. Memang kalau deeply in love ni both parties tend to ikutkan nafsu walau solat. Attraction tu kuat, semoga kuat juga lepas kawen

Rate

1

Dik, masa sekolah dulu cikgu tak ajar buat perengan ke?

klu x nak bersentuhan bwk kwn
kluar la bertiga
abis citer
x yah la smpi nk putus segala
kata dah syg sgt2

tp sekarang pkp kan.... so assuming you guys sedang berjauhan & ramadhan. Boleh lah bawa bincang macamana nak overcoming Hal tak tahan tu. at the same time Boleh doa. Actually I pun x expert, lagi2 I ni pun non Muslim.

Muda lagi ko ni dik... Baik ko hidup bujang puas2 dulu... Kerja pub tak lagi... Esok dh kawin life is 360 tau... Pk masak2