CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mizz_LoL

Seram d kampung halaman

edoraixora replied at 6-5-2020 12:14 PM
nenek tua siapa lah kiranya?
hantu ke

Nenek tu lah yg mengamalkan ilmu hitam..  Dy tu mrupakan jiran kpd arwah tok ny.. Dia mnggunakan ilmu hitam dy pd arwah tok sebab dy trlalu dengki.. Sedangkan dy juga pndai mngubat org.. Tp.. Xde spe yg nk brtandang.. 1 kg tu taw dy mcm mne.. N 1 kg tu takot dgn dy.. Sdgkan ank saudara sndri pon dy hnta santau.. Dengki dy tuh mmbuatkan smpai arwah tok mninggal.. Stiap hari memuja..

edoraixora replied at 6-5-2020 12:16 PM
kat kampung aku ni, dedulu lah masa aku kekecik skolah rendah ada sorang tokki yg terer ngubat org.
...

Hmm Alhamdulillah sempat buang smua tu.. Kalo da brkaitan dgn saka ny.. Org kata payah jugak la nk buang dy tuh..

dua_chzy replied at 5-5-2020 08:50 AM
Tu la sumpahan ummah yang hada bloodline pandai mengubat bagai ni.

Anak cucu cicit piut jadik sen ...

Sedih bila baca ayat sumpahan tu.. Huwaaaaaaaaa..

dua_chzy replied at 5-5-2020 09:50 AM
Orang2 macam kita ni, akak syak dahulukala nenek moyang kita hada buat perjanjian dengan iblis. Ke ...

Lagi sekali nak menangis.. Sungguh sy sangat setuju

edoraixora replied at 6-5-2020 12:16 PM
kat kampung aku ni, dedulu lah masa aku kekecik skolah rendah ada sorang tokki yg terer ngubat org.
...

Ni aku rasa.. Dia yg buat perjanjian berdarah.. Jadi dia saja boleh putuskan.

sarah82 replied at 6-5-2020 08:36 PM

pernah dgr x nama ilahkatibrani.. dulu2 zaman silent reader x buat akaun forum lagi selalu baca kisah dia dlm forum.. misteri jugak dia.. dia ada kelebihan nmpk apa yg kita x nmpk. ditakdirkan suami dia pun ada kelebihan sama.. mcm2 kisah baca dari dia .. paling seram yg keluarga kat Negeri9 berdendam dgn keluarga dia sggup buat perjanjian dgn syaitan utk hapuskan keluarga dia.. meremang baca kisah2 dia.

Follow Us
Lavender85 replied at 6-5-2020 10:23 PM
pernah dgr x nama ilahkatibrani.. dulu2 zaman silent reader x buat akaun forum lagi selalu baca ki ...

Ada baca citer dia... Tapi x habis.. Menarik kisah dia.

Sebenarnya ada betul.. Ex bf pun ada kelebihan yg sama.. Nampak

sarah82 replied at 6-5-2020 10:28 PM
Ada baca citer dia... Tapi x habis.. Menarik kisah dia.

Sebenarnya ada betul.. Ex bf pun ada k ...

ye ke? kisah2 dia menarik sgt lagipun dia pernah keje area warehouse kawasan rumah rasanya.. sini punya ofis area warehouse mmg seram2 pokok besar2 pernah jugak kena kacau masa tggal sorg2 dlm ofis nk siapkan keje.. pastu kat kj punya aparment kot dia stay pun byk gangguan. ada kisah ikan duyung, org kerdil ada .. rasanya paling menarik kisah org kerdil tula .. tapi betul ke wujud? yg mcm smurf tu?  tadi dh jmpa nama dia ilahkhatibrani.. last cite dia tahun 2009 x silap.. tadi cari last seen dec 2019.. harap2 dia aktif balik la.. seronok baca cerita2 dia

Lavender85 replied at 6-5-2020 10:38 PM
ye ke? kisah2 dia menarik sgt lagipun dia pernah keje area warehouse kawasan rumah rasanya.. sini  ...

Dia kan boleh nampak.. Jadi dia magnet sebenar pada benda2 tak berfaedah tu

Lavender85 replied at 6-5-2020 10:38 PM
ye ke? kisah2 dia menarik sgt lagipun dia pernah keje area warehouse kawasan rumah rasanya.. sini  ...

Ai percaya wujud sebab:

1. Mak aiol pernah nampak masa sheol tinggal asrama di umur belasan tahun. Pakai topi lonjong baju hijau lari2 kat bilik asrama.

2. Bff aiol kat U pernah nampak kat bilik laundry kolej. Sama macam mak ai nampak tapi bergigi taring, mata merah. Tengok sheol sedang cuci baju sambil gelak2 mengejek. Kejap lari2, kejap duduk atas tempat berus baju tu, tengok sheol. Tapi karna sheol haibat dah biasa nampak hantu, sheol buat dek. Bukan sekali, banyak kali muncul.

3. Kelig aiol pernah nampak. Sheol tidur ayam kat kereta (husband drive). Pehtu tetiba rasa takleh bangun (kena tindih). Bila sheol bukak mata, sheol nampak ada mahkluk kerdil, pakai topi lonjong, baju serba putih, takda muka, sedang duduk atas dada sheol. Sheol berjaya bergerak dan terpukul benda tu sampai terpelanting pi dashboard. Boleh pulok benda tu toleh balik kat sheol (dan sheol boleh rasa benda tu sedang marah). Sheol menjerit, laki brek mengejut, pastu benda tu hilang. Sukor tak eksiden.

Edited by dua_chzy at 7-5-2020 02:50 PM
sarah82 replied at 6-5-2020 08:32 PM
Sedih bila baca ayat sumpahan tu.. Huwaaaaaaaaa..

Dah nasib. Tak tau camna nak break. Kena berubat sungguh2 kot.

Anak2 aiol, kalau masa sekolah rendah masih boleh nampak hantu, ai nak bawak pi berubat hilangkan mata ketiga tu.

Orang normal tak tau, betapa sengsaranya boleh nampak/rasa hantu ni. Pi mana2 jah, jadik macam magnet. Dah la pengalaman tu surreal macam antara betul dan idok ja. Cerita kat orang pun, orang tak pircaya sebab tak penah merasa. Chuol tau tak sampai dalam flight pun aiol boleh tetiba kena tindih takleh bergerak? Aiol tido2 ayam masa tu pehtu aiol tiba2 rasa macam ada menda nak datang pi tindih (rasa ada something menjalar dari kaki). Tapi belum sempat bangun duduk tegak, dah kena. Pehtu masa tu ai dengar macam bising betul dalam cockpit tu. Dengar suara orang gelak, bercerita, hapa segala, seolah sedang berpesta. Macam tepi telinga ja bunyi tu. Ai mati2 ingat penumpang2 kapal yang sedang cakap2 gelak penuh gembira masa tu. To my surprise, bila ai dapat gerak, amekawwww sunyi senyap jah cokcpit! Ai sampai tengok2 sekeliling sebab tak pircaya. Surreal sangat. Sampai sekarang ai tatau apa betul ka idok apa ai dengar tu. Jika betul, suara sapa yang ai dengar bergelak ketawa, macam sedang berpesta penuh gembira tu?

Btw ni dalam flight AirAsia. Chuol ingat tak dulu pernah kuar news, apek Cina ni pi bukak pintu kecemasan masa flight sedang take off sebab nampak hantu? Ntah2 betul ja apa dia nampak tu... Masa tu apek tu dikecam gila.

dua_chzy replied at 7-5-2020 02:36 PM
Dah nasib. Tak tau camna nak break. Kena berubat sungguh2 kot.

Anak2 aiol, kalau masa sekolah ...

Faham sangat.. Iols kena masa kat wad.. Iols pejam mata saja.. Dengar sibuk sangat katil sebelah iols mcm kecemasan.. Buka mata x ada apa.. Pejam jadi balik.. Last sekali buka org mengaji kat phone baru boleh tido.. Stress sebenarnya.. Tido pun mmg on org mengaji. Kalau tak mesti dengar org mengekek mengilai kat tepi telinga.

Pernah benda tu hari2 tunggu iols balik kerja part time kat gerai nasi ayam mlm2..ciskek betul.. Bila kita bagitau apa yg kita rasa org akan gelak.. Kata penakut la.. Tahyul la..

Dan setiap benda buruk nak jadi kat keluarga mesti iols nampak dulu.. Huhuhu.. Masa iols kena buatan org pun iols nampak dlm tido tu mcm mana org yg buat tu upah bomoh buatkan iols.

sarah82 replied at 7-5-2020 03:44 PM
Faham sangat.. Iols kena masa kat wad.. Iols pejam mata saja.. Dengar sibuk sangat katil sebelah i ...

Mizz_LoL replied at 6-5-2020 06:52 PM
Nenek tu lah yg mengamalkan ilmu hitam..  Dy tu mrupakan jiran kpd arwah tok ny.. Dia mnggunakan i ...

Nauzubillah....moga sempatlah nenek tu bertaubat.

Uols nak balik kampung, mesti scary kann

sarah82 replied at 6-5-2020 08:36 PM

Mungkinlah...alhamdulillah lah arwah tokki tu pikir panjang, xnak anak cucu pulak bermasalah kemudian hari.

dua_chzy replied at 7-5-2020 02:34 PM
Ai percaya wujud sebab:

1. Mak aiol pernah nampak masa sheol tinggal asrama di umur belasan tah ...

Fuhh... serammmmmmmnyaaa

edoraixora replied at 7-5-2020 04:33 PM
Mungkinlah...alhamdulillah lah arwah tokki tu pikir panjang, xnak anak cucu pulak bermasalah kemud ...

Bagus tokki tu.. Kalau tak.. Anak cucu kena hadap.

"Mujur Tok aku ni pndai dlam mngubat org.. Setelah keadaan menjadi pulih, aku jadi payah nak tido malam tu.."

Hmmm bukan mujur, tapi memang kena hadap lah. Rumah org pandai mengubat ni memang spooky dan horror. Sebab kita tolong org berubat, benda tu kacau org yang ubatkan tu.

Abg saya join perubatan Islam jugak. Memang stress mula mula tu. Benda yang dia nak cuba buang dari pesakit tu akan kacau the whole family. Tinggal tahan tak tahan je. Ada awal PKP 1 haritu, abg saya balik kampung sekejap. Malam tu saya rasa nak makan tapi tertido. So pukul 12:50mlm mcm tu terjaga sebab ada orang tarik saya sampai tergelincir dari katil. Saya anggap saya mengigau je dan bangun tu terus pergi dapur nak masak simple2.

Lepas settle semua saya masuk bilik semula 1:15pagi, check phone ada whatsapp dari abang saya yg kat bilik sebelah.
"Ko ada rasa benda kacau tak kat bilik ko tuh?"
Tengok waktu sent 12:55mlm. Meaning 5minit lepas bangun. Betul lah yg saya kena sentap sampai tergelincir dari katil tu sebab kena kacau, saya husnudzon mengigau je.

Sampai saya jadi tak suka dia balik kampung kalau saya ada kat kampung sekali. Benda tu aktif mengacau. Lagi pulak kakak ipar saya tu kena buatan org sampai sekarang tak sembuh lagi

dua_chzy replied at 5-5-2020 12:50 AM
Tu la sumpahan ummah yang hada bloodline pandai mengubat bagai ni.

Anak cucu cicit piut jadik sen ...

Betul setuju. Lagi lagi keturunan bomoh. Memacam cucu cicit kena nanti

dua_chzy replied at 5-5-2020 01:50 AM
Orang2 macam kita ni, akak syak dahulukala nenek moyang kita hada buat perjanjian dengan iblis. Ke ...

Sebab setan bukan melayu. Setan ni berpegang teguh pada janji kan sis. Dah tok nenek dulu buat perjanjian tak pikir panjang, cucu cicit yg kena bahana nya. Kalau setan ni bangsa melayu senang, sebab melayu janji selalu dicapati. Ni setan keturunan iblis, jenis pegang teguh pada janji.

Kalau perasan ada satu scene Kuda suami Kak Limah dlm filem latest Hantu Kak Limah tu. Dia tanam putik jagung kat dalam hutan dan siap berpesan pada bini bukan manusia dia tu "jangan balik selagi tak jadi pokok jagung" tu yg bertahun bini hantu dia tu tunggu, memang mustahil lah nak hidup.