CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Cari-Azza

Raya Ni Perempuan Je Buat Semua Kerja, Lelaki Pemalas! Betul Ke?

Masa aku membesar dulu mmg stress sebab parents aku duduk rumah tua. Bayangkan raya pertama kena masak untuk 100+ orang yang datang lenggang2 makan x basuh pinggan. Dah la x boleh pakai pinggan pakai buang, kena keluarkan pinggan kaca coklat nenek aku. Pastu kena pasang langsir kat 15 tingkap. Adik beradik lelaki just cat rumah (bukan tiap2 tahun) dengan mesin rumput je, lepas tu guling2. Sekarang atok nenek dah xd3, aman dunia. Kadang2 pagi raya baru masak.

kalau kecik2 dulu ayah dengan abang2 cari daun palas, buka daun, kait kelapa, proses sampai jadi santan. pastu potong ayam, potong daging, basuh. yg perempuan start potong2 bawang sume pastu masak apa yg dah disediakan. bab baju, ada sorang yg akan ambil contract iron baju sebab org ni mmg xde buat kerja lain selain gosok baju je.. yg kemas rumah pon sama..

unguaurora replied at 19-5-2020 10:36 PM
Uols kategori jantina mana? Iols is konfius..hihihi. maybe xde jantina = (jantan + betina)

Omg i baru tahu jantina tu dtg dari perkataan jantan betina digabungkan tak perasan pula sblm ni..ha ha

Aku jenis x bole bila tgh bz keja kat dapur....laki bersenang lenang layan tv.... aku jerit panggil tolong sekali...potongkan ayam ke...bawang ke...skrg dah senang....dia pun dah terbiasa...sblm aku masak dia akan tanya apa2 yg perlu dipotong...dia buat dulu then tinggal aku punya turn utk masak...laki kena ajar dari mula kawin...kalo ko dah masa mula kawin layan mcm raja....jgn harapla bila anak dah 4 dia nak tolong ko

boleh jek laki buat..tp nanti tak puas ati ngan hasil dia..ko buat la sndiri

I buat semua sendiri. Husband I buat juga, cuma kalau dia buat rasa macam hasil dia tak puas hati. So I prefer buat seorang. hehe

Follow Us
12
Return to list New