CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guguk2007

Kisah paling seram yg korang alami Setakat ini

jiwasemangat replied at 29-5-2020 10:23 AM
.. aku sampai pekan salak lama.. dah jauh kedepan sana, luar dari kawasan asal.. kat situ ada keda ...

oo ok..kalau kat salak..byk laa ..ingat ko terus masuk sepang KLIA..x de warung

Pengalaman..
Aku dulu masa sekolah.. rajin, ulat buku. Kalau ada exam topic ujung bulan.. masa awal bulan sebelumnya lagi aku dah habis study semua benda.. kira budak scorer laa.. masuk U.. ok la, still rajin. Then aku continue .. tapi tengah further study .. aku jadi malas ya amat-amat. Aku pon heran kerana ia nya bukan sifat aku.. tapi memang malas se malas malas nya. (Malas ni datang lepas kawin.. aku kawin masa study). Kalau ada assignment due date nya besok.. aku tak rasa apa-apa pon.. buat tak tahu saja. Tak takot langsung utk fail.. Aku pon seram dgn keadaan aku sendiri. Aku selalu doa kan semoga Allah bagi aku rajin balik. Kerja aku semua aku buat lebih kurang saja. Finally ..Kadang kadang aku pon heran macam mana aku dpt submitt my work walau last minute. Sampaikan dalam hati .. aku kata, my success doesnt belong to me at all.. all belong to yg maha kuasa (serius.. sbb aku malas sesangat sangat). Allah saja yg bagi rezeki lulus kat aku.. aku rasa macam aku tak sumbang apa apa pon. Sumbangan malas ada laa..

Ada sekali tuu.. aku tak penah lupa until now. Aku kat dlm bilik opis aku. Siang of course!. Aku ngantok sangat.. tak larat gila gila sedangkan ada kerja kena settle.  Dalam hati aku kata.. kenapa ni.. kenapa ni..apa yg berlaku nii.. jin mana pulak yg kacau aku nii.?? Sambil pejam mata tuu.. aku solawat sungguh-sungguh dalam hati.. aku dah putus harap, cuma mampu solawat sahaja dlm hati. Mata dah pejam.. Dalam pada bersolawat tuu.. tiba-tiba aku rasa ada benda besar gelap hitam melompat keluar dari dalam badan aku. Dia lari keluar dari diri aku sendiri. Keluar saja lembaga ntah apa apa tu.. aku terus rasa badan aku segar ringan dan bertenaga balik.. Baru aku tahu.. lembaga hitam itu antara penyebab malas aku selama ini.. now .. ok.. tapi org keliling pulak.. macam ntah apa apa la pulak.. tapi ok.. dulu tak matang now dah matang.. masalah tetap ada.. hadapi je laa..

Moral nya:
Jangan berputus harap dari rahmat Allah..

Aku penah ada kisah yang tak berapa nak seram,
Dulu masa ak menengah rendah aku bersekolah di sebuah sekolah yang baru dibukak, aku dan kawan2 aku ni kira macam 1st batch kat sekolah tula.

Asrama tu 4-5 tingkat camtu, pastu bentuk petak segi empat tepat di mana semua dorm berada di wing kiri dan kanan, koridor tengah depan dan belakang dihubungkan dengan rumah warden surau dsb. Tengah2 tu tempat roll call kitorang pas balik prep malam. Asrama kitorang perempuan terletak di tepi padang, sebelah kuarters guru, dan sebelah blok kemahiran hidup, dan sekolah kitorang dikelilingi oleh ladang kelapa Sawit  ..
Sebelum tu aku nak cerita keadaan dorm aku dulu. Satu dorm 8 orang je, katil setingkat, susunan lak dari pintu dorm (menghadap tingkap tempat roll call) ada 3 katil, menghadap dinding tengah 2 katil, dan 3 katil lagi mengadap tingkap sebelah kuarters guru) dan hujung tingkap ni pintu nak ke toilet. Toilet kitorang bersambung dengan dorm sebelah. So dalam erti kata lain 2 dorm kongsi 1 bilik air. Tak payah menapak keluar koridor malam2 nak ke toilet oii, tapi still penakut nak g toilet tengah2 malam ajak orang jugak.

So satu malam tu lepas light off, aku bersembang dengan kawan aku, saje taknak tido lagi duk sembang pasal pakwe alam maya yang kitorang kenal dan bersembang melalui henpon yang telah diseludup tu,hehehe. Zaman remaja kan. Masa tu kedudukan aku kat katil tengah menghadap tapak roll call dan kawan aku (minah A) pulak katil yg menghadap dinding tengah, kalau tidor Kepala aku dekat la ngan Kepala dia. Tapi nak bersembang kami 22 orang meniarap face to face baru rancak sikit nak bercerita. Yang lain semua dah tidor dan dengar suara kitorang je, tupun kitorang sembang cover2 la kan.

Tengah ralit duk bersembang tetiba kawan aku  (minah B) yang sedang tidor kat katil hujung menghadap tingkap keluar (kuarters guru) dan sebelah pintu toilet tu bergerak2. Macam nampak rimas camtu. Kitorang terdiam la kan, duk perhati je minah B ni kenapa. Tetiba minah B bangun dan berdiri straight atas katil die sambil membelakangkan kami, die pandang straight je ke tingkap yang ditutupi langsir tu. lama gak la die dalam keadaan macam tu mau seminit dua gak la. Aku dengan minah A ni diam je perhati, takde niat nak panggil minah B ni dan tanyakan kenapa. Tak lama pastu minah B ni dalam keadaan berdiri tu tolak langsir, cara die tolak langsir ni dahsyat taw aku tak tau macam mana langsir tu boleh terbuka sampai habis (langsir yg gantung kat railing tu) minah B sikit pun tak gerak untuk sambil tolak langsir tu ke hujung. So kami 3 orang nampak la suasana luar yang serba gelap kecuali diterangi lampu pagar je. Kat luar tingkap tu kuarters guru yang kosong, belakang kuarters tu pulak ladang kelapa sawit so memang gelap ya amat la situ. Aku dan minah A dah cuak tengok keadaan macam tu. minah B masih lagi berdiri menghadap tingkap yang menunjukkan suasana luar yang gelap. After a minute kot minah B ni baring balik kat katil dia, dia baringkan diri pun badan straight ja weh tanpa bengkok lutut tahan dengan tangan ke hape. Bergegar katil dia waktu dia hempaskan badan dia tu.

Jadi tinggal la aku dan minah A ni terkulat2 terkejut pun sama. Pandang keluar tingkap rasa seram walaupun takde entiti lain kat luar sana. Masing2 tak sanggup nak pi tutup langsir. Last2 kitorang beralih menghadap ke depan untuk cepat2 nak tidor. Aku tutup satu badan aku ngan selimut. Debaq taktau nak habaq lagumana weh, peloh berceqau. Nasib aku aku tertidoq gak..huhuhu

Esok pagi waktu bersiap sebelum pi sekolah, aku cakap la kat minah B yang die tu mengigau teruk sangat sampai buat lagutu. So minah A pun mengiyakan citer aku. Si minah B tu terkejut gila pastu die marah kami 2 dia kata dia mana penah mengigau pun. Hahahahah

Nasib la takde drama lebih2 dari kawan aku minah B malam tadi, kalau tak sekali2 ngan aku kejung kat situ nanti. Haish taknak aku. Aku suspek macam ada je yang tak suka bebudak ni tidor lambat kot atau semua tu Kebetulan je. Husnuzon weh

Sori ar tak best sangat citer aku ni. Tq bagi aku share citer aku. Assalamualaikum

Keras kejung macam tuu.. petanda mungkin pocong

Satu hari .. ada sorang kakak. Dia datang jumpa kawan aku, mamat yg pandai berubat tuu. Dia kata badan dia rasa berat dan kalau dia nak tertidur.. mulut dia macam nak bersiul. Aku try tengok apa dlm badan dia.. Aku nampak satu benda macam batang kayu.. tegak keatas. Aku nampak bahagian tengah batang kayu itu sahaja. Bahagiam awal & hujung aku tak nampak. Besar sangat macam batang pokok tua. Keliling dia berlumut lumut penuh pokok pokok memanjat dan berlendir. Batang tu nampak kotor dan (.. macam kotoran longkang).. Aku boleh nampak time itu sahaja.. tapi aku tak tahu benda apa.. Bila bersendirian.. kakak tu cakap dia seolah-olah berdesir.. Bila habis rawatan.. mamat kawan aku cakap.. dalam badan akak tuu, sebenarnya ada ular yg sangat besar dan kotor sangat. Akak tu berdesir sbb ular itu guna badan akak tu utk berdesir macam ular.. jadi betul laa pandangan aku cuma aku tak boleh lihat keseluruhan ular tu sahaja. Itu lah cerita aku..

Raya br ni 1st time tgk filem pusaka
Tertarik dgn logo polis dlm tu
Lain beno dgn logo yg biasa tgk
Kot lh ada yg create logo utk balai sndiri selain yg sedia ada
So, google lh balai polis dlm pusaka tu
Hasil gugelan balai tu dkt kg sblh aku je

Follow Us
mdhelmi replied at 24-5-2020 12:05 AM
ada 1 lagi cerita
ni aku dengar dari sesorang tapi x ingat sape

seramnya kalau aku sendiri nampak yg ni..

haifawehbe replied at 24-5-2020 06:48 AM
kisah paling seram iols alami masa tengok cermin. iols pasti muka dlm keadaan biasa tapi dekat cermi ...

aku tgh keliru ni lawak atau cite seram..

aku pernah kena tindih dgn hantu jepun.. memang nampak jelas muka hantu jepun tu depan muka aku.. siap aku boleh describe lagi muka hantu tu cemana.. bila budak bilik aku kejut, macam hantu aku menjerit2 tengah2 malam tu.. terus baca ayat kursi..

cite ni tak la seram sangat tapi bagi aku seram la kot.. sebab 1st time kena tindih.. dah la nampak muka hantu tu clear habis depan muka aku.. lepas kes ni, banyak kali gak aku kena tindih pastu.. tapi aku lupa dahla cemana.. yg 1st time ni aku ingat sampai skang..

ni la pengalaman masa aku belajar dulu..

supernaturalee replied at 1-6-2020 12:26 AM
Raya br ni 1st time tgk filem pusaka
Tertarik dgn logo polis dlm tu
Lain beno dgn logo yg biasa t ...

Logo .. balai polis which one.. tak perassan pulak
..min ke berapa?

Sebut pasal gumpalan awan putih kat area sepang ni, betul la. Makcik iol tinggal kat kg warisan tu. Pukul 8pm je pun dah terkena. Awan tu ikut dia. Dah la drive sorang. pucat muka dia sampai rumah. Cousin iol cerita. Lepas tu terus dia pindah duduk area bangi.

Satu hari tuu.. MIL aku buat birthday party cucu dia.. dia jemput aku sekali. Benda yg paling aku geli.. ialah apabila kena makan-makan kat rumah MIL aku.. reason nya.. kat dlm rumah dia, luar rumah dia, depan rumah dia.. banyak ji*. Ramai gila.. aku geli sbb benda ji* nii.. dia suka kotoran.

(MIL aku sangat suka buat makan-makan & secara fizikal, rumah dia amat bersih)

Aku lah antara org yg kelihatan sombong kat mata famili MIL aku sbb selalu refuse to have meal with them..(geli woi, makanan dia org kotor [campur ji*])

(Go back to the birthday party.) Semua makanan di letakkan di depan rumah..sbb sedara mara ramai sangat yg datang. Depan rumah dia ada pokok mangga. Dari atas pokok mangga tu, aku nampak satu jembala** tengah menyemburkan segala air liur/ muntah dia kearah hidangan makanan, kek birthdah etc.. ee kembang tekak aku nak makan. Aku sangat sangat tak lalu nak makan waktu itu. ntah laa macam mana aku hadapi situasi itu.. kalau x makan org cakap aku sombong.. aku minum saja agak nya, ambik hati.. aku dah lupa dahh apa lagi yg berlaku. tapi memang melekat laa..aku ni sombong.

FYI: kalau MIL aku buat gathering makan makan.. mesti ada sedara yg gaduh-gaduh..(suasana jadi panas). Aku cuba nak explain kat dia org.. tapi dia org macam x caya kat aku.. so, aku lantak kan je laa..

Makhluk dlm rumah MIL aku tuu.. dia tak suka kita org anak beranak beramah mesra (dia nak kita org sentiasa gaduh).. Aku dah explain, jangan buat gathering, MIL aku degil, nak juga buat.. now aku cakap, kalau nak buat juga.. buat utk adik-abang-kakak.sahaja.. luar dr itu jangan invite.. dlm famili sendiri, kalau rasa panas nak gaduh.. boleh bersabar lagi...
..that said for today

jiwasemangat replied at 1-6-2020 05:12 PM
Logo .. balai polis which one.. tak perassan pulak
..min ke berapa?

Awal2 filem
Kemungkinan 15 min pertama
Lps syafiq balik dr banglo tu

Ada satu minggu tu direct iols bukak utube psl arwah mona fendey dgn asiklah tgk iluminati sampailah malam jumaat tu iols kena kacau teruk sgt..seramlah sampai subuh x tidur..

..yes memang pon. Kalau aku.. tengah tengok muvie seram.. aku pandang keliling juga. Kalau ada yg numpang tengok sama-sama. Terus aku tutup the muvie. Seriau.. Biasa nya.. tak boleh habis laa.. aku akan escape tengok plot yg excited sahaja..

Lagi satu, for everyone information.. (jangan bagi tau org.. haha..). Bukan setakat movie saja benda tu datang.. let say kalau korang try 2 understand their invisible world.. dia mesti datang serang. Tambah tambah kalau nak tahu sangat tentang illum**** dan yg seangkatan dengan nya. Dunia dia org sangat luas. Tak ter explain menggunakan gambaran dunia kita.

setakat ni Pakcik belum ada pengalaman mistik...Inysa Allah, tak akan.

jiwasemangat replied at 1-6-2020 09:51 PM
Satu hari tuu.. MIL aku buat birthday party cucu dia.. dia jemput aku sekali. Benda yg paling aku ge ...

ya Allah..moga adik baik2 saja..x tercapai akalku..

jiwasemangat replied at 27-5-2020 08:12 AM
..sebab dia suku sakat roh. Roh itu tiada penghujung, kalau bunuh, dia tak mati.

suku sakat roh?...biar betul....

noor2 replied at 2-6-2020 12:23 PM
suku sakat roh?...biar betul....

Yes
Manusia meninggal..
--> entiti visible (jasad zahir) dia musnah jadi tanah [for a time beeing]
--> entiti invisible (roh.. salah satunya), dia tak musnah, kekal*

Roh : kejadian nya, makhluk yg ada permulaan tapi tiada pengakhiran..(has no ending)

..macam itu lah penerangan lebih kurang.. kalau bukan ahli fikir, tolong jangan fikir sangat .. nanti si syai*** pesongkan your thinking.

Aku pon, pikir sikit sikit sahaja, kalau rasa macam nak melalut lalut nak terjun lautan dalam.. terus aku padamkan dari fikiran ini.. (ilmu/ guru kena ada..its a must)

jiwasemangat replied at 2-6-2020 01:02 PM
Yes
Manusia meninggal..
--> entiti visible (jasad zahir) dia musnah jadi tanah [for a time beein ...

..kalau tak, jadi macam gila isin.. meroyan.. ntah apa yg org cakap tuu..