CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guguk2007

Kisah paling seram yg korang alami Setakat ini

jiwasemangat replied at 30-5-2020 08:23 AM
Pengalaman..
Aku dulu masa sekolah.. rajin, ulat buku. Kalau ada exam topic ujung bulan.. masa awal ...

kiranya lama gak la ko kena penyakit malas tu?? dari zaman study sampai la dah keje??

nuatom2590 replied at 30-5-2020 06:01 PM
Aku penah ada kisah yang tak berapa nak seram,
Dulu masa ak menengah rendah aku bersekolah di sebu ...

agaknya member ko tu sleep walking kot??

terpaling replied at 2-6-2020 05:07 PM
kiranya lama gak la ko kena penyakit malas tu?? dari zaman study sampai la dah keje??

Dulu saja.. lepas aku tahu sebab nya.. aku mula pasang shielder.. now ada lagi sket-sket, under control.. Actually impossible to cure 100%.. setakat boleh bertahan, lawan balik..  kira ok la..

... penyakit malas: kat 7 tahun jugak aku merana. Aku teringat kisah nabi Yaakub 7 tahun kena penyakit. . and then sembuh. Itu la yg menjadi penguat tiup semangat aku.

Bole tak bagitau detail cara2 berselawat sampai keluar lembaga hitam tu. Akk pn asyik kena penyakit M ni. Bila dh 40s ni makin M. M dia lain macam. Rasa beza la ngan sebelum umur 40s ni. Huhu. Bukan nak syak diri sendiri ada gangguan, cuma nak kurangkan rasa M ni je.

Silmy replied at 2-6-2020 09:39 PM
Bole tak bagitau detail cara2 berselawat sampai keluar lembaga hitam tu. Akk pn asyik kena penyakit  ...

Samela sis, penyakit M kite ni mcm senada..serious

Follow Us
EncikAiskrim replied at 25-5-2020 04:32 PM
Janganlah, iolss takut la sebab selalu tengok muka bermasalah iolss

sebab tu kena baca doa sebelum tgok cermin sebab menatang tu dok dlm cermin kot.

haifawehbe replied at 3-6-2020 07:50 PM
sebab tu kena baca doa sebelum tgok cermin sebab menatang tu dok dlm cermin kot.

Selama ni pernah dengar tapi betul ke sebab kekadang ada perasaan seram gak bila bertentangata

Silmy replied at 2-6-2020 09:39 PM
Bole tak bagitau detail cara2 berselawat sampai keluar lembaga hitam tu. Akk pn asyik kena penyakit  ...

Saya selawat yg simple saja.. yg dlm solat tuu. Cuma nya masa kena tu.. dah pasrah sangat.. rasa mcm telur dihujung tanduk. Kat Allah saja sandar harapan.. sambil selawat sambil ingat Allah (seolah macam hati saja yg terkumat kamit, mulut dah kena sealed). lama lama benda tu tak tahan agak nya.. so, dia lompat pergi ntah mana-mana tak tahu..

haifawehbe replied at 3-6-2020 07:50 PM

..dia bukan dlm cermin

Kalau ikut faham saya, benda tu ada dlm diri kita. Semasa rasa takut pàndang cermin tuu.. kita yg original sedang takut kepada dia yg tak ori itu laa ..
Satu lagi.. benda tu memang ada kat luar badan tapi kita pernah experience pandang dia sebelum ini.. so, jadi la takut..

Tapi, tak payah laa takut..

supernaturalee replied at 1-6-2020 11:23 PM
Awal2 filem
Kemungkinan 15 min pertama
Lps syafiq balik dr banglo tu

.. dah ulang banyak kali.. tiada la pulak, dah kena potong agak nya (saya check kat youtube saja)

.. sebelum scene pakcik forensik berjambang makan roti pakai glove tu rasa nya.. dlm lab pon makan roti.. lab etique pon fail.. haha

... antara gangguan tahap tinggi ialah sihir dari Tok Cha. Satu hari tu, ada sorang pakcik kena sihir. Dia datang berubat, then kira under pengawasan laa.. sbb rawatan sihir sangat sukar. Pakcik ni ada saka. Saka dia telah di interrrogate.. kenapa tak jaga pakcik ni, sedangkan tugas saka jaga badan tuan nya..(saja saja bertanya sbb nak faham kan .. what is saka). Then saka tu jawab, bila jin sihir Tok Cha datang menganggu, dia (saka) ni akan lari sebentar dari badan tuan nya.. sbb jin Tok Cha lagi hebat.
*Moral of the story:
Saka yg ngaku jaga tuannya.. jangan percaya sangat. Dia pon lari kalau ada gangguan lain datang (maksud disini, saka biasa.. bukan panglima/ laksamana bagaii tuu)

jiwasemangat replied at 4-6-2020 06:20 PM
... antara gangguan tahap tinggi ialah sihir dari Tok Cha. Satu hari tu, ada sorang pakcik kena sihi ...

Betul la ni. Tapi ilmu tok cha ibarat habuk di dalam alam semesta jika dibandingkan dgn ilmu Allah. Selalu yg arif dan pandai melawan ilmu Tok Cha adalah guru2 madrasah di selatan Thai. Kerana itu kena tahu siapa yg nak merawat. Biar rasi dgn sakit pesakit.

jiwasemangat replied at 4-6-2020 12:57 PM
.. dah ulang banyak kali.. tiada la pulak, dah kena potong agak nya (saya check kat youtube saja)
...

Scene kt bilik post mortem tu ye
That guy selalu berlakon komedi wtk2 sidekick kpd sidekick
Ni kn cerita serius
Xkena nk gmbrkn ahli forensic mkn time dpn mayat mcm tu
Infact die tap lg roti tu di mayat
Gile ape
Dh lh mayat bau sgt3 busuk ya
I believe ko kje puluh thn hdp mayat mcmn sekali pun
Xdenya ko lalu nk mkn dpn mayat mcm tu

Kan dr @ipes2

terpaling replied at 2-6-2020 05:09 PM
agaknya member ko tu sleep walking kot??

Haah aku anggap sleepwalking je la weh..hahah
Tapi aku tak tahu la kawan B aku ni jenis mengigau hari2 ke cane.
Sebabnya kes kawan B aku ni mengigau teruk malam tu pastu aku dan minah A akan pastikan kitorang tido dulu dari lain, cuak gak weh bila teringat kejadian malam tuh

Pehtu dalam dua minggu camtu, aku dan minah A macam dah boleh lupakan sikit2 kejadian malam tu. Malam tu kitorang menyembang lagi...hehe
So aku baring meniarap la menghadap si minah A ni, tapi minah A ni dah tak meniarap dah, die hanya mengiring sebelah je ngadap aku, Tujuan die taknak nampak si minah B ni hahaha

Tengah2 syok sembang weh, die si minah B ni bergerak, die hanya angkat Kepala saja ngadap aku (badan still berbaring) sekali die tengok aku, die bagi senyuman weh. Syok lagi siap mata die terbuka putih je aku tengok. Pehtu die baring balik macam takde pape yang berlaku.
Aku ni terkejut la pandang je si B sambil hadam ape yang berlaku.
Minah A tengok aku senyap, die pandang minah B, takde pape berlaku, die tanya aku kenapa dan minah B ada buat pape ke.
Aku dan2 cakap kat A, dah la jom tidor Esok aku bagitau.

Keesokkan nya aku bisik je kat minah A, dah tak bagitau B dah, malas dan takut pun ada hahahha

Sejak tu jarang la kami nak stay up lambat2, tambah2 dorm kena rombak kes kitorang bawak seludup henpon ke asrama, dah duk ngan kawan2 yang baik2 ja, so tido awal la sikit. Hahaha gilo apo nak stay sorang2. Hahahha

supernaturalee replied at 5-6-2020 01:30 AM
Scene kt bilik post mortem tu ye
That guy selalu berlakon komedi wtk2 sidekick kpd sidekick
Ni ...

terima kasih supernat,
ha ha saya tidak kerja di bidang forensic tetapi sekadar kena record dan document death scenes ke, diagnose / pronounce death ke, banyak la. orang kena tembak, gantung diri kat pintu, mati tengah cucuk dadah, mati kena langgar, mati gantung diri kat pokok, mati gantung diri dalam toolshed etc etc. tapi selalu lah kena pergi ke PM sebab hendak tahu kenapa pesakit kita mati. yang paling teruk saya jumpa pun pesakit kami yanmg obese, tak muat fridge, kena letak kat depan fridge; summer pulak tu. busuk sangat. tapi saya tidak yakin pekerja2 disitu akan makan etc semacam yang supernat ngomel sebagai tak mungkin itu

jiwasemangat replied at 1-6-2020 09:51 PM
Satu hari tuu.. MIL aku buat birthday party cucu dia.. dia jemput aku sekali. Benda yg paling aku ge ...

Kenapa kat rumah MIL you tu kotor, banyak benda2 tu walhal secara fizikalnya bersih? Adakah sebb MIL you membela? Atau sebab kawasan tu itself?

Btw, suka baca responds dari you. Banyak info yg i baru tau

Twirlyhoo replied at 7-6-2020 10:40 AM
Kenapa kat rumah MIL you tu kotor, banyak benda2 tu walhal secara fizikalnya bersih? Adakah sebb M ...

Rumah MIL secara fizikal.. bersih
Setelah bertahun-tahun aku cari jawapan ..kenapa?

Tiba2 hilang mood nak tulis.. (mula nya aku nak buka cerita intro dulu ..)

Aku straight to the point laa.. ok:
-FIL aku dia ada saka.. (level tinggi2. istana marii..)
-FIL aku deny (tak nak ngaku). So, dia live dgn saka tu (bersama anak, bini), sepanjang usia dia kat rumah tuu.
-Bila membesar bertahun tahun bersama saka (kat rumah tuu).. dia (saka FIL) akan menarik jin2 liar lain sama2 berkampung kat rumah dia.. cari geng (point ni ramai org tak tahu--> so, jauhilah saka, plss).

-(Secara umum) Jin2 yg ngacau org nii..  dia suka benda kotor.. [penah kat umah MIL aku, masak nasik panas2 pon boleh basi] .. sakit, demam jangan cakap laa.., dah macam sarapan..
-Satu hari tuu (dulu2 masa belom tahu apa2).. aku doakan, nak tahu, kenapa misibat kat rumah FIL aku turut menimpa famili aku sendiri.. then aku nampak kat dalam rumah dia macam rumah tinggal 100 tahun tak pernah diduduki (alam negeri seberang).. penuh berabuk, sarang labah2, busuk, kotor, ... ngeri aku tengok..
-so, aku buat coclusion, maybe sbb itu semua yg datang rumah FIL/MIL aku akan rasa panas, nak gaduh, sakit demam.. makanan basi.. pening.. haha
-aku suruh dia pindah, dia tak nak (aku rasa dia dah sayang kat saka tuu agak nya.. dah lama hidup bersama kan.)

*MIL aku tak.membela.. saka tu yang datang himpit nak damping,

jiwasemangat replied at 7-6-2020 11:45 AM
Rumah MIL secara fizikal.. bersih
Setelah bertahun-tahun aku cari jawapan ..kenapa?

Oo..gitu kisahnya.Thanks ya atas explanation tersebut

Ada la bbrapa peristiwa mcm seram tp sbb blur..jd lambat tangkap..

Kisah ni pernah share dlm thread sapa ntah

Saya p tidoq rmh mertua...dlm bilik kami tu ada satu katil king satu katil single...bilik agak besaq jadi katil single tu terasing jauh skit dr katil king

Mlmtu ntah la, saya p tidoq katil single . Suami dan anak kat kat king

Tgh tido..tiba suasana jd mcm riuh, terdgr suara org bercakap dlm bhsa yg sya tk pernah dgr. Dr ckp tu mcm lebih dr dua org.

Suara tu ckp tu stop dpn pintu bilik kami..dan dgr pinti dibuka, dan rasa pintu terbuka dan ditutup semula.
Kemudian makhluk tersebut mai naik katil saya, dia baring ujung kpla sya, dpt rasa dia mengerekut sambil dia genggam erat ibu jari saya.
Mmg jelas rasa ibu jari saya digenggam, dan rasa tubuh dia mengerekot ( mcm fetus dlm perut) ujing kpla saya

Saya kumpul kekuatan..bgun terus p baring sebelah suami..sambil bc apa2 yg patut.

Smpai skrg masih teringat ingat..dan masih terasa ibu jari digenggam.