CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guguk2007

Kisah paling seram yg korang alami Setakat ini

Pengalaman seram baru baru ni bila tengah buat assignment kat laptop tiba tiba laptop terpadam satu benda pun tak save lagi maka meroyan lah sis sorang sorang

So far takde lagi pengalaman seram apa apa (mintak dijauhkan) cuma pernah sekali waktu I study kolej. Time tu duduk hostel. Waktu tu pukul 8 malam cmtu. tingkap bilik sentiasa terbuka sbb nak angin masuk. Iols tengah study waktu tu    pastu tiba tiba dengar perempuan menjerit mengilai kuat gila memang terkejut beruk aku dah la sorang time tu. Rupanya ada orang kena histeria betul betul dekat bilik bawah iols pasal tu suara mengilai tu kedengaran begitu dekat terus I whatsapp member suruh balik bilik cepat sambil tu buka surah yassin.

haifawehbe replied at 24-5-2020 06:48 AM
kisah paling seram iols alami masa tengok cermin. iols pasti muka dlm keadaan biasa tapi dekat cermi ...

Aku pernah tengok cermin nampak muka aku berubah jadi ala2 mix singa + serigala. Makhluk dlm cermin tu tak menyeringai. Dia just pandang aku dgn pandangan marah & sinis. Aku rasa sbb dia marah aku gi berubat.

Ada aku cerita kat thread aku 'Catatan-catatan Gangguan' post #12.

Dahlia.Julia replied at 15-6-2020 07:54 PM
Aku pernah tengok cermin nampak muka aku berubah jadi ala2 mix singa + serigala. Makhluk dlm cermi ...

yihhhh seramnya yang ni kalau iol memang terlentang dah dlm bilik air tu terkejut

234126 replied at 16-6-2020 05:39 PM
yihhhh seramnya yang ni  kalau iol memang terlentang dah dlm bilik air tu terkejut

Kejadian tu berlaku kat bilik tido.

Mula2 nampak kat cermin tu, aku tak terus lari. Sbb masa tu otak tak boleh nk proses. Mcm keliru2 terpana gitu. Siap tgk semula, ingatkan salah pandang.

Pengalaman aku semuanya kelakar..

iol ade exp.ni mcm mimpi bwak ke reality.ecehhh

iol kalau tido mmg sejenis kne sumbt sumthin dlm tinger.sebabkn mudah sgt dgr bnda2 xsepatutnya yg bole ganggu-gugat tido iol.tp citer iol xde kne mgene dgn hal ni pun la.saje nk story je.

satu mlm tu iol tido mcm biasa sumbat earphone msuk tinger tp xde la dgr lagu pun.lama2 tu lena dah.so skrg kt alam mimpi la.dlm mmpi tu gelap gelita je.dr jauh nmpk chya mcm lampu kalimantan dlm keadaan menegak.mkin lama makin dkt tp xtakut sbb ingtkn lampu biasa je.keadaan iol time tu still atas katil tgah baring terlentang.kepala je toleh ke kanan tgok arah lampu tu.

makin lama makin dkt, makin dkt.betul2 kat depan iol cahaya tu mkin lama makin melebar dgn ketinggian yg sama.last2 kluar la rupe sebenar lampu tu.lampu tu sebenarnye makhluk pocong ye.dgn muka kelam bengis tenung je muka iol ni.time ni iol xbole nak baca ayat2 suci dah sbb tak terkeluar dr tekak.yg iol bole buat sebut Allahu Akhbar je.byak kali sebut ye kira menjerit la sbb pocong tu makin dkt pulak muka ke iol.iol pejam mata sbb x sggup tgok smbil mulut still jerit Allahu Akbar Allahu Akhbar.peluh jgn ckp la.last2 adik iol kejut iol dr tido sebab sheol takut.sheol ckp iol jerit Allahu Akhbar byak kali dlm ketakutan, kepala still toleh ke kanan.iol mmg xprasan pun smpai ke reality iol jerit.and sejujurnya iol xprasan pun iol tgah mmpi sbb benda tu mcam real gile.berpeluh btul lak tu.smpai ke pagi xbole tido sbb takut nk tutup mata.terkebil2 je la tgok siling smpai subuh

ok itu je nk citer.sorry kalau bosan

Follow Us
jiwasemangat replied at 1-6-2020 09:51 PM
Satu hari tuu.. MIL aku buat birthday party cucu dia.. dia jemput aku sekali. Benda yg paling aku ge ...

salam.bukan tak percaya cuma nak tanya.macam mana nak percaya tu benar2 jadi dan bukan awak yg ada ganggguan sampai boleh nampak benda macam tu?maksud nya tu cuma awak punya khayalan

nikola.tesla replied at 19-6-2020 03:29 PM
salam.bukan tak percaya cuma nak tanya.macam mana nak percaya tu benar2 jadi dan bukan awak yg ada ...

Salam.
"Macam mana nak percaya itu benar2 jadi..."

Komen--> kalau tiada ilmu/ pengalaman/ perbincangan dgn org yg boleh nampak/faham tentang alam negeri sebelah sana, memang susah nak percaya. 'ia' nya wujud antara sedar/tak sedar/ tanpa batasan fizikal yg jelas. Iaitu sangat mirip dgn khayalan. (tiada rakaman movie makhluk gaib yg jelas, kerana 'kekaburan' itu adalah sifat mereka*)

*sifat makhluk ghaib--> kekaburan, ketakutan, emosi extreme (+ve & -ve). Contoh perbandingan: manusia ada 2 tangan, 2 kaki etc., ada anggota yg jelas, tapi tidak bagi mereka di alam sana. Rupa mereka ditunjukkan berbeza, yess!.. utk org berbeza. Kalau pada org ilmu tinggi, dia tunjuk rupa sebenar, kalau ilmu rendah skett, dia tunjuk sekadar rupa nya dlm bentuk penyamaran .. kalau utk ilmu lagi-lagi rendah, dia hantar hant* raya saja.. kalau dia nak berkenalan, dia hantar cik ponti.. pochong semua tuu

Satu lagi, macam mana nak verify (pastikan betul-betul), apa yg di sangka itu betul (bukan lakonan, mainan, tipu daya makhluk itu, atau khayalan minum ketom...) --> tak tahu nak jawab macam mana. Kena dekat dgn Allah taala saja laa.. kalau rasa diri semakin khusyuk solat, x sombong riak, fekah, ibadat semua semakin merendah diri ikut syariat.. kira betul la agaknya.. kalau rasa jadi raja langit, bumi.. sila kembali le pangkal jalan.

..risiko penipuan dari alam negeri seberang sangat sangat tinggi. Apa tak nya, di alam yg nyata ini pon berbagai khilaf boleh wujud .. ini kan pula di alam sana yg bersifat kabur..(kena berzikir banyak banyak sebenar nya.. tapi aku tak der la banyak zikir ..haha)

salam.bukan tak percaya cuma nak tanya.macam mana nak percaya tu benar2 jadi dan bukan awak yg ada ...

"...bukan awak yg ada gangguan..."

Jawapan--> gangguan itu biasa bagi saya disini. Kalau tak di ganggu, maka tak mampu saya memahami tentang hal negeri alam seberang.

Macam mana ada manusia boleh lihat alam ghaib? -->(*regardless explanation from scientific version).. manusia dpt lihat melalui 2 cara, mata hati & mata batin. Mata hati boleh terbuka bagi para wali & org tertentu yg di pilih Nya. Mata batin boleh terbuka bagi mereka yg ada jin sak*, ada jin datang numpang @ ada pengawal spesial (kadang kala di keliru sebagai sak*).. dah laa explanation for this time, actually they hate very much to those try to make other human understand about them.. next time will continue..

Sebenar nya, saya pon tak suka nampak aktiviti mereka.. kerana bila nampak apa mereka buat, kitaa boleh kaitkan dengan amalan ahli sesuatu kuarga dlm rumah. .. maksudnya , keburukan, kejahatan, benda x elok semua tu, semakin tak seronok nya, kalau melibatkan org yg kita hargai/ hormati. So, lebih baik tak nampak.
Haha ..ntahlaa
*dulu2 aku leh nampak banyak, then aku doa semoga jangan la nampak sangat, sekadar nampak utk keselamatan famili aku dah laa.. aku minta supaya menjadi lebih faham sahaja.. so, now, dah x nampak sangat, tapi boleh faham laa..

Aku dah pernah jumpa :
..mak hantar jin utk jaga anak kat hostel (histeria)
..ayah sihir kan anak
..abang sulung sihir kan adik bongsu
..kakak sihirkan adik
Kalau kawan kena kan kawan tuu.. kes yg tak terperanjat laa..

groundfloor replied at 26-5-2020 03:00 PM
Kenapa cik ponti xboleh dibunuh?

sapa kata cik ponti x leh dibunuh?  setan laknatullah boleh dibunuh dgn izin Allah swt. nyawa mrk laknatullahpun milik Allah.

jiwasemangat replied at 27-5-2020 08:12 AM
..sebab dia suku sakat roh. Roh itu tiada penghujung, kalau bunuh, dia tak mati.

ayyo.. .mesti kamu x pernah tgk bgm mrk laknatullah pun mati. mrk laknatullah bkn nya berasal dari pompuan mengandung yg mati.

ciklahcuteII replied at 17-5-2021 05:58 PM
ayyo.. .mesti kamu x pernah tgk bgm mrk laknatullah pun mati. mrk laknatullah bkn nya berasal dari ...

Memang laa laknatullah..
Macam orang.. kita laa orang tuu. Kita ada permulaan tapi tiada pengakhiran (akhir kita  bentuk roh kat akhirat nanti). Kalau kena siksa dlm neraka.. selama-lamanya (kalau tak masuk surga laa..). Dan sebaliknya

Cik Ponti.. dia ialah roh yang tak.diterima.. sebab .. ?engkau gi sembang ngan cik ponti sendiri laa.. sebab apa roh dia dimurkai..
Dah macam tok dukun pulak aku ni..

Antara yg ada awal tapi tiada akhir:
Jin..setan..iblis.. sorga.. neraka & manusia (keadaannya adalah dlm bentuk roh di alam akhirat)
*jangan tanya aku apa beza roh, jiwa, nyawa, semangat etc.. carik laa sendirik

Antara yang ada awal & ada akhirnya:
Kucing..anjing..ular..rimau..kambing etc
* aku bagi nii ikut pemahaman Islam.. kalau engkau orang ikut fahaman lain.. terpulang laa..

Nasihat aku.. jangan difikir sangat tentang roh ini..kalau ada knowledge .. diam22 dah laa.. nanti mata satu datang cari engkau.. hahahaha

jiwasemangat replied at 17-5-2021 06:15 PM
Nasihat aku.. jangan difikir sangat tentang roh ini..kalau ada knowledge .. diam22 dah laa.. nanti m ...

saya pernah berlawan dgn cik ponti(seorg forumer pompuan yg agak terkenal 10 tahun lepas) dan saya pernah berlawan dgn pontianak2 peliharaannya.
apa yg mustahilnya mrk laknatullah mati?
walaupun mrk x berjasad.
saya pernah melihat bgm malaikat memancung setan laknatullah yg kluar dr tanah(semasa pembersihan tempat yg bernama haihao divietnam, yakni dlm area mh370 masih berada di sana),