CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guguk2007

Kisah paling seram yg korang alami Setakat ini

Oicc.. menarik nii.. macam cerita jin saja. Saya pon pernah lihat jin pancung kepala jin. Tapi jin panglima laa (ketua jin).. pancung jin jahat yg lain.. Malaikat mana boleh nampak. Jin tuu rasanya. Jin ada berbagai jenis. Ntahlaa.. tapi naluri saya kata itu jin rasanya. Tapi menarik juga pandangan tuan. Kehalusan alam.halus ini dia pelbagai level.. yang paling halus.. malaikat la. Kalau setan nak bagi orang nampak dia. . dia akan merupa kepada sesuatu benda lain. Saya confuse sket setan dgn iblis nii.. saya boleh nampak sket22 saja.. biasanya setan ni..dia ada tanduk banyak.. hahaha ntahlaa..

X taulah nak cakap paling seram ke apa..
Tapi ni antara pengalaman seram lah
1. Opis HQ - meja aku mengadap rak fail, di antara rak fail tu ada ruang kosong. Tengah aku busy buat kerja, Haaa..tu dia kawan aku tercongok kepala dia di antara ruang kosong tu, menyeringai ek, tapi aku perasan kepala dia macam teleng ke senget ye. Aku gelak je masa tu, sbb ingat kawan aku si N saja menyakat sbb dia memang kuat menyakat. Lepas tu aku smbg kerja balik, aku x perasan si N hilang..eh laju dia berjalan & tak dengar pon bunyi selipar jamban dia tu.

Bila dia balik ke meja,( meja sebelah aku je,) aku tanya dia rajin kau menyakat ek.. dia tanya nyakat apa? Tadi kau berdiri dekat rak fail tu. Dia mati2 cakap takde, dia sendiri x berani nak masuk tempat rak fail tu sbb semacam je rasa,  dia ckp dia p smoking.. takde masa nak masuk tempat rak fail tu, sbb tempat rak fail tu gelap, takdak lampu . Dah siapa pulak aku nampak tu??? serius aku masih ingat rupa si N yg menyamar tu, sebijik muka dia, dgn muka menyeringai tu, rupanya banyak cite angker dekat opis HQ ni nampak je riuh, aku je tak tau sbb sebelum ni aku kerja opis lain. Rupanya kes menyerupai org lain ni dah banyak berlaku, mungkin dia saja nak berkenalan, . Nasiblah labu.
.
2 - hotel apartment dekat melaka - clue : ada pool tingkat 9, ada mall bawah..ahaha..taulah tu kan.
Family day belah mertua, jadi dapat apartment 3 unit, tingkat 13 ke 15 ye, lupalah.
Ok balik dari makan pusing2 melaka dah tengah malam, siang mandi pool, kepenatan semua.

Balik apartment tidohlah kan, lepas tu dlm pukul 3 - 4 pagi, aku terjaga,anak nangis nak susu, lepas buatkan susu, aku nak sambung tido balik, tu diaaaa.. bunyi org menangis mendayu dayu..hu..hu..hu..macam sedih sangat gayanya.. sebijiklah kau dengar bunyi org menangis kalau korang tengok cerita seram kan..memang dengar dekat & jelas sangat meratap sedih tu, aku tak tau dia ada kat dalam ke dekat luar bilik ke.. yela tingkat pon da tinggi, siapa jela nak menangis pagi2 buta ni, nasib x tunjuk muka ye

jiwasemangat replied at 17-5-2021 09:17 PM
Oicc.. menarik nii.. macam cerita jin saja. Saya pon pernah lihat jin pancung kepala jin. Tapi jin p ...

awak dgn saya, lain.. dh saya kena g jihad.. masuk dlm kapalterbang mh370 yg hanya tinggal badan shj.. ekor, sayap semua dhx ada. lampu pun tinggal yg emergency saja. tgk blog saya.. disebalik tabir misteri..

..saja saja nak cerita:
..dah ter baca tentang 370, dulu2 saya suka meninjau2 alam ghaib nii (skang tak lagi). Walaupun sekadar lihat gambar potret orang, saya dapat tahu dia masih hidup atau sebaliknya (sbb boleh perasan ada roh dlm badan orang tuu jadi dia masih hidup laa [dgn sekadar lihat gambar sahaja]). Saya lihat mangsa mh370 satu2 dan saya nampak memang ada yg masih ada roh ..dan ada yg dah tiada (masa tuu baru kecoh tentang mh370). Bila saya bagi tahu ustaz saya.. dia larang saya buat demikian. Alasan nya..ada antara mangsa yg ada saka, dan nanti saka dia cari saya. Kendian saya pon stop buat kerja2 nakal tu semua.. so. Stop dan stop.

jiwasemangat replied at 23-5-2021 04:19 PM
..saja saja nak cerita:
..dah ter baca tentang 370, dulu2 saya suka meninjau2 alam ghaib nii (skang ...

mrk semua masih hidup.. masa pg yg ke 14(saya diberi 15 hari) sblm subuh .mrk semua bertolak ke negara lain(secara ruhani), setelah diIslamkan.

antara yang terbaru :

1) 2013

- masa tu ofis berpindah ke s.alam . duk menyewa dengan member , mak dia dan adik dia . ada 1 malam tu tengah duk melepak dengan member tengok tv , tah macam mana mata i terpandang dapur , i nampak ada `perempuan` pakai baju kurung bunga2 kecil `melintas` dari bilik kecil ke dapur dan tebus ke dinding . i tak bagitau member i tu sebab ingat i salah nampak. pada pagi tu, masa i nak gi keje , i tengok ada miss call dari member i . i pun tanya dia : kenapa call ? dia bagi tau :  malam lepas kitorg naik bilik tu , dalam pukul 12++ am gitu tombol pintu bilik mak kena pusing seolah-olah macam ada org nak masuk. mak member i tu ingat kitaorg , tapi mak dia malas nak bukak pintu tu sebab ngantuk tahap gaban . i pun cerita lah apa yang i nampak masa tengok tv tu. malam tu memang bergema ayat2 alquran .

2) akhir 2014

- masa ni i dah dapat transfer ke kl (rumah my parents) . di sebabkan bilik jarang pakai iyelah tuan punya bilik  keje kat s.alam . so i hanya balik on weekend sahaja. lepas beberapa hari lepas dapat transfer , i jadi super duper penat sebab nak membiasakan diri dengan suasana baru dan i terlupa nak pasang ayat2 al quran . masa tengah on the way nak tido , i dapat rasa macam ada `org` naik atas katil dan tido sebelah i . i pun apa lagi cepat2 capai  handphone dan pasang ikim fm , kebetulan pulak ikim fm tengah mainkan alunan ayat2 al `quran . `org` tu blah sebaik sahaja dengar alunan ayat2 al quran ( hak nie mmg i dapat rasa `org` tu bangun) . lepas tu i pun sambung tido .

3) 2018

- masa i tengah cover keje kawan ofis i sebab dia kena attend meeting , boss i join sama meeting . so kat ofis memang tak ramai yang tinggal sebab mostly PA dan big boss join meeting yang sama. tengah i dok ralit buat keje , i nampak pintu bilik my boss tu terbuka dan tertutup . i pon sekodeng lah kat  blind dan nampak macam ada orang . si i ingat my boss balik ofis sat . lepas beberapa jam , PA boss i tu balik ofis dan jeng2 dia bukak pintu bilik boss i . boss i tak ada dalam bilik dia . i bagitau pa tu , dia habaq memang pintu bilik boss i selalu terbuka dan tertutup sendiri .

kawasan pejabat nie memang haunted , sesiapa yang balik lambat memang kene kacau dek ` kawan` yang ada kat ofis nie. ada member ofis nie cerita masa tu dia kena stay back sebab nak siapkan keje , dalam  pukul 8+ pm gitu , dia dengar macam ada `org` berlari2 dalam ofis nie dan yang paling best `org` tu panggil member i tu : mama2 , adik lapar lah jom lah makan. pucat member i , tapi dia tak boleh nak balik sebab keje tak siap lagi . last2 member tu cakap : kejap lagi aku balik , aku nak siapkan keje nie . terus senyap` kawan` tu.  dalam masa yang sama member i tu pasang alunan al quran sekuat2 sampai bergema satu ofis. lepas siap keje , member i tutup segala suis dan tutup pintu utama ofis . dia dengar bunyi dari dalam ofis  macam barang2 dalam ofis di campak seolah2 marah dengan member i tu sebab bukak ayat2 al quran.

Follow Us
pengalaman paling seram dan takut buat dbell pada tahun 2020/2021 ni..
tak bercakap pun kena fitnah.. bercakap pun kena fitnah.. mcm mcm dunia skrg ni.. masing2 nak jadi pakar, kejap jadi hakim, kejap jadi doktor, kejap jadi ahli politik.. kejap polis, kejap pakar forensik.. haishhh..

Kisah seram yang dialami - bila kau dibesarkan oleh manusia psiko-toksik sehingga menyebabkan kau dapat tekanan jiwa yang teruk....Hantu pun boleh lari jumpa speseis ni.

paling seram tgk balance account bank sendirik

namr replied at 28-5-2021 04:03 PM
paling seram tgk balance account bank sendirik

Sama la kita. Hahahha lagi2 musim2 covid ni. Aku dh la bkn mkn gaji. Jemmmm otak. Hahah Ujian dari Allah

I tatau la seram ke idak cerita i ni. Beshe beshe je la kot. Ok citer dia camni:

I pernah kerja kat company catering di area Kelana Jaya....so mula masuk situ I dah rasa semacam je opis ni. So ada sekali tu I kena stay siapkan kerja, org lain semua dah nak balik. Diorang mcm "takpe ke u duduk sini we all nak balik dah ni" I pun habaq la takpa i ok je lagipun sikit je lagi nak settle.

So diorang gerak je tak sampai lima minit tiba-tiba mesin photostate berbunyi mcm ada kertas keluar. I dah tak sedap hati dah. Pastu i rasa tak best so i ckp baik-baik "i nak siapkan kerja ni, sikit je tinggal. Dah siap nanti i balik" Ok so i siapkan apa yg patut, tutup pc lampu apa semua, kunci opis pastu i blah. I tak pi pun kat tpt photostate machine tu sbb sepatutnya i kena tutup lampu kat area situ but then ahhh esok jela kawtim.

So esoknya i pi kerja, i pi tgk kat machine tu kot2 ada kertas ke fax ke yg kluar. Haram takde. Haihhh. Mujur jugak la dia gurau manja kalau dia muncul kat situ maybe i pengsan sampai esok la jawabnya.

Ada lagi gangguan tapi nanti i sambung lagi esok lusa ka tgk mood.

Kalau yang paling aku rasa cam terkesan kat jiwa of course la time kita baru pertama kali ternampak kan makhluk hodoh tu.

Setakat ni yg ngeri mimpi mimpi je la.. tpi adik I pernah alami waktu sheolss nk pi skolah.

Time tu dia ada aktiviti skolah yg kena smpai skolah awal. So dlm pukul lima pagi , sheolls dah bersiap siap tingkp dia bkk and dia nampak kt tangga umah jiran kita sesosok tubuh memakai kain putih perca dan rambut panjang mengerbang kusut masai sedang main tangga ngn bergentong kt handle tangga tu.

Kecut perot sheolss. Katanya nasib baik lembaga tersebut membelakangi sheolls. Trus sheolss blah dan tutup tingkp tu. dan tunggu matahari naik bru ke skolah

ciklahcuteII replied at 17-5-2021 07:21 PM
saya pernah berlawan dgn cik ponti(seorg forumer pompuan yg agak terkenal 10 tahun lepas) dan saya ...

CikLah...kenapa lama sangat menyepi. Tak dgr berita. Fb pun senyap aje.. Anyway.. Harap CikLah sehat dan baik2 saja ya!

Zazama replied at 7-6-2021 12:29 AM
CikLah...kenapa lama sangat menyepi. Tak dgr berita. Fb pun senyap aje.. Anyway.. Harap CikLah seh ...

memula, komputer rosak.. guna hp, dh x leh masuk blog.. jd buka fb dan page.. dh kena hack dua kali..hp baru pulak rosak.. dh book nk beli laptop ngn anak sedara.. x tau bila dpt.. byk masalah ..

ciklahcuteII replied at 7-6-2021 12:47 AM
memula, komputer rosak.. guna hp, dh x leh masuk blog.. jd buka fb dan page.. dh kena hack dua kal ...

Semoga semua dipermudahkanNYA ya. Inshaallah..

pelbagai tp seram2 gitu aje la

zaman sekolah rendah - rumah kampung keliling kebun pokok koko pisang dan kelapa, makanya ular tu adalah biasa. tidur dgn ular pun pernah. tempat tdo org dedulu, bawah tilam yg berlapikkan kayu tu ada ruang utk simpan barang. kenapa aku ckp tdo dgn ular? sebab ular tu ada kt ruang bawah kayu tuuu. kucing la jgk yg berjaya mengesan. selain tu, jumpa ular dlm laci stokin. ingatkan tali pingang sekali bergerak daaaa hehheee.. dan paling takleh blah, kucing bawak ular kecik yg dh mati masuk kelambu. dia lambung2 ular tu kt sebelah kita. apalagikkkk ibarat tak jejak kaki ke tanah la kita bgn dan lariiiii.. mesti kucing tu kesian kt arwah mak kot sb kejut kejut tak jgk bangun utk bersiap pegi sekolah. dia dtg bawak ular, haaaaa baru laju desup bangun . mcm lawak kan, tp fakta okay!!

zaman duduk asrama - histeria melanda... kami bergelut lebih kurang 4jam sebelum ustaz dtg asrama. kena tendang tang perut, siap gelak pun ada tp antara pengalaman yg amat berharga. bila org cerita pasal histeria tipu bagai.. sesungguhnya bg sesiapa yg dh pernah hadap dpn mata sendiri, pasti akan berkata ianya benaran belaka. yelah jin syaitan itu wujud kan... selepas dr kes tu, asrama kami selalu la kena gangguan mcm mlm2 buta ada yg bermain tolak2 kerusi meja di ruang belajar. ehh yg tiru suara kami pun ada.. yg menyerupai kengkawan pun ada..tp kami buat dek je laaa.. seram mmg la seram, tp hadap aje la janji tak ganggu sampai terjadinya histeria lg. tobat!

bila dh besar ni, suka mengembara termasuk la mendaki gunung bagai. pernah terserempak dgn harimau. dia tgk kita, kita tgk dia. sudahnya dia mendengus & blah. jarak dkt je lebih kurang 3-5meter. alhamdulillah syukur dlm lindunganNya.. sampai bawah, ranger temubual dan meraka kata mmg situ kawasan lalu lalang family harimau tersebut

kisah seram lain kena kacau masa dlm hutan tu, mcm dh lali naw naw. byk buat dek je sambil membaca segala jenis ayat dan surah yg terlintas

kena ragut sampai terima 7jahitan dikepala pun agak ngeri dan seram. yelah kepala kot.. aku yg kena pun rasa seram. kwn tlg cek tempat luka sebelum ke klinik. dia kata "berlobang dalammmmm" aku terus cakap "aku kenal korg lagi" siap sebut nama sorang2. mcm lawak kan?? tp mmg lawak pun.. nak tenangkan diri sendiri jgk masatu

tu jela takat ni. kang aku  lg yg aku igt, aku tambah hehehe

Yang seramnya rumah jiran sebelah ni selalu ada bunyi mcm orang ramai wp mmg xde orang...dan dia sendiri pun ada gek citer rasa cam ada org lain dlm rumah dia tp saya x sampai hati nak bgtau apa yg kitaorang dengar selama ni, diaorang ni mmg jenis solat dan mengaji, xtau la apa benda tu. Mmg terganggu ler especially time PKP diaorang mmg balik kg.

Ok sambung lagi lepas kejadian photostate gerak sendiri malam tu, I dah tak berapa sedap sangat hati nak stay lama-lama kat opis. So nak jadi cerita dua tiga hari lepas kejadian tu, I kena susun balik A4 paper yg office order, location current kat bilik meeting hujung sekali nak alihkan ke area mesin photostate kat depan ni.

So otw nak pi angkat kotak A4 paper tu I kena lalu koridor in between bilik bos (2 bilik belah kiri 2 bilik belah kanan). Kebetulan pulak masa tu bilik yg no 4 terbuka pintunya. Dah lalu, confirm la terpandang direct kat bilik tu. Tau tak apa I nampak?

I nampak mcm anak bos I (tu mmg bilik dia) tengah menyengih kat I DALAM GELAP. Ah sudah I mcm eh betul ke apa I nampak ni. Maybe I nampak kerusi kot, I dok pikir nak sedapkan hati. So I angkat box ke photostate area, so nak patah balik kena lalu koridor yg sama sbb ada 3 4 box lagi masa tu. Nampak lagi sekali bilik tadi tu. Baru lah I nampak kerusi saja dalam tu, takdak dah "anak bos" dalam tu. Dan kejadian ni berlaku masa siang ya time tengahari camtu.

Lepas dari insiden tu I rasa maybe "dia" saja nak perkenalkan diri kat I sebab yelah I kan org baru kat situ. So I selalu buat bodoh jelah. Paling best ada sekali tu masa ptg around 4:30pm camtu, kat depan mata I ni masa tgh bising-bising dengan semua bos depan mata I dok marah apa tah masa tu, pintu opis I tibajah terbukak sendiri perlahan-lahan. Opis lama I tu kat belah atas so takde angin tolak pintu tu. Lagipun memang pintu jenis berat. I cakap kat senior "Bang dia main pintu pulakk" member sengih je mcm blur sotong. Aduh.