CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ramai belajar dari kesilapan silam ketika PKP. Masa sebelum PKP berjoli sakan dg

Acikgomen replied at 30-5-2020 10:30 AM
Pasai tu la acik bebel jgn buat utang
Kalo muda umo 30an lagi gedik nak berutang, takpe lah jugak ...

Cap dah boleh lupakan berhutang Vios tu.. Koko2 dah offer suruh tackle dia!

yuki812 replied at 29-5-2020 09:58 PM
tu ko dating zaman bila??
70an..80an..ni dah zaman millenium..dah wawasan 2020 dah...
ko tak bac ...

aku blm begitu dinasourlah. Aku kahwin 2001. So dating ujung 1998 mcm tu. Zaman millenium ni mmg semua serba susah sebab manusia jd lbh materialistik. Org ada aku pun nak. Inilah jadinya. Nak harapkan laki/bini yg perfect sedangkan kita pun byk kelemahan. Itulah mgkn sebab mengapa byk young couple divorce these day. Perkara remeh temeh pun blh jd smp cerai berai. Cinta sd jd lebih murah sebab wang yg di pandang dulu. Nasiblah aku bukan dr golongan millenium yg serba fake most of the time. Smp kahwin dan cinta pun jd fake.

MeghanK replied at 29-5-2020 09:54 PM
tu la kadang risau tengok bebudak kat opis ni berbelanja..kita tau gaji dorang banyak mana tapi je ...

nasiblah aku tak perlu fikir isu isu begini skrg dan aku takde anak utk fikir hal begitu juga. we are making a right decision. Budak2 skrg susah nak di atur sebab  zaman digital dan semua benda easily blh access. Suka tak suka benda benda ni byk bagi pengaruh. Aku pun tak tau aku blh handle anak2 begini so best choice, tak yah beranak

SPACE COP GABAN replied at 29-5-2020 10:01 PM
Setuju...tgk bdk2 muda skrg yg fresh grd..bru kerja...bergayanya bkn main..handbg jenama x kalah.. ...

aku ingat aku sorang je berfikiran begini. Kita yg nak beli brg branded pun ribu ribu kali fikir sebab melibatkan byk duit. Aku rasa orang orang begini bila kena musim pkp, depa  ni yg paling byk melalak minta bantuan sebab duit saving takde. Ko tau tak, aku dah tak kerja sejak March. Bantuan seketul apa pun tak  dpt. Tak layak katanya. Skrg ni aku tgh cari kerja part time pun tak dpt. Tp kami blh survive sebab ada saving. At least cukup for the next 2 years. Aku tak harap kerajaan hand out. Dpt syukur Alhamdulilah, tak dpt kalu, nak buat camna. Life goes on gitu

aku dah nak masuk 4 series. skang ni tinggal hutang rumah jer.
yang lain2 saving + investment top up2 jer la setiap bulan untuk bekalan masa tua dan sakit nnt.

Kak-Leen replied at 30-5-2020 10:50 AM
Wah! Ada bau nasi minyak ni!
Cap, apa lagi? Jgn buang masa!

Sis koko kaya raya wei..rugi cap kalau x tackel..

Follow Us
Jangan berbelanja secara boros'

KEHIDUPAN mewah yang dinikmati sekali seumur hidup ketika kemuncak karier perlu dimanfaatkan sebaik mungkin pemain bola sepak supaya tidak mengemis di kemudian hari.

Itu peringatan pemenang kasut emas 2002, Khalid Jamlus supaya pemain bola sepak sentiasa berhati-hati ketika mengecapi kemewahan seterusnya tidak tunduk kepada nafsu untuk berbelanja secara boros.

Khalid yang juga bekas pemain kebangsaan berkata, dia pernah melalui situasi berada di puncak karier dengan mendapat pelbagai imbuhan sekali gus memahami kehendak pemain bola sepak yang ingin bergaya dan berbelanja secara mewah.

"Peringatan saya hanyalah satu iaitu kita merasai kemewahan sekali saja sebagai pemain bola sepak, namun jika tersilap langkah dan tidak beringat sudah pasti akan hanyut.

"Ketika ini, kebanyakan pemain bola sepak bergaji besar dan itu adalah rezeki masing-masing dan tidak perlu dipersoalkan oleh pihak tertentu.

"Cuma sebagai individu yang pernah berada di situasi berkenaan, pemain perlulah merancang masa depan berbelanja secara berhemah dan beli apa yang perlu saja," katanya, ketika dihubungi Arena Metro, di sini.

Khalid yang ketika zaman kegemilangannya menyarung jersi dua pasukan gergasi iaitu Perak dan Selangor turut menasihatkan pemain bola sepak berbelanja untuk perkara berfaedah terutama membabitkan aset dan pelaburan sebagai persediaan usia tua.

"Karier pemain bola sepak hanya boleh bertahan sehingga usia 35 tahun dan selepas itu akan suram atau lebih buruk tidak lagi mendapat tempat dalam pasukan utama.

"Oleh itu, bersiap sedialah menghadapi situasi berkenaan kerana jika tidak melakukan persediaan awal sudah pasti menyesal di kemudian hari," katanya.

Sebelum ini, Arena Metro melaporkan trend terkini pemain bola sepak tempatan yang menayang kenderaan mewah di laman sosial masing-masing seterusnya menarik perhatian netizen terhadap tindakan terbabit.

Tonggak JDT Safawi mula mencuri tumpuan apabila menayang kereta Porsche Cayman 987 berharga lebih RM600,000 sebelum disusuli pemain naturalisasi pertama negara, Mohamadou Sumareh yang berbuat demikian dengan bergambar bersama Mercedes A-Class hatchback.

Artikel ini disiarkan pada : Sabtu, 30 Mei 2020 @ 6:00 AM

shernazz replied at 30-5-2020 10:09 AM
Ye la.kan
Adek iols ada juga outstation over the sea.jadi mmg berguna la bila ada cc...
Memula p ...

Benda klu kita buat tujuan baik, baiklah jadinya. Bila jd orang yg tak blh control diri nak suping dgn cc, terimalah akibatnya. Tp aku rasa bank mmg suka ni klu yg kaki suping dgn cc pastu byr paling minimum sebab derang blh mkn lebih interest

Kak-Leen replied at 30-5-2020 10:54 AM
Cap dah boleh lupakan berhutang Vios tu.. Koko2 dah offer suruh tackle dia!

khenzz...summore aku utang keta dh abis bayar...myvi 2008 dan exora 2013...

cukup la..keta short distance 1  dan long dustance 1

R2D2 replied at 30-5-2020 11:03 AM
Jangan berbelanja secara boros'

KEHIDUPAN mewah yang dinikmati sekali seumur hidup ketika kemunca ...

Bg aku la..klu mampu...dah ada aset dan simpanan semua..nak beli...beli la klu korg mampu...duit korg sndr...mcm aku pun mula2 keje pki city...3 bulan keje tu aku ikat perut simpan down payment...sbb minat kan..lpas tu baru beli rumah..tanah..buat umrah segala la yg aku nak....lepas tu skrg dh 10 thn keje aku dh jual kete city tu dulu lpas 5 thn pki dan beli kete lain sbb anak dh 2 org dan senang nak balik ganu...ni lg 3 thn abis byr estima mungkin nak beli merc pulak...tp estima ni xnak jual...sayang sgt sbb xpenah rosak...kete nk g keje bwk myvi je...motor time blaja dulu ex5 pun ada lg. Dah 20thn..tu pun sayang nk jual...lg 3thn lpas beli merc nak buat rumah banglo dkt tanah tu...tu planning...anak2 semua dh ada aset cuma blm hibahkan lagi..

So klu rasa mampu nk beli dan byr..buat je..tp klu sakit nk byr jgn mennyusahkan org keliling dan mak bapak...parents ko bukan bank untuk waktu terdesak time muda dan anak2 bukan investment utk korg mintak duit masa tua...

CC bukan tak boleh pakai
nak pakai
pakai la
gold ka
platinum ka
dulu mcm2 promo
kalau pakai platinum akan dpt layanan istimewa bila masuk kedai

CC ni kalau dh swipe hari ni
bila balik rumah, mampu byr habis
memang terbaik
kalau tunggu statement dtg
byr pun minimum shj
lupakan bab bergaya ada CC

Rumah aku dkt s2 ni..betul2 taman umah aku ni depan sket ada mcd..sblh tu shell..sblh tu starbuck..jln kaki pun blh..sapa org sban tahu la taman apa aku ddk ni....skrg ni starbuck ada buy 1 free 1...berjujut kete beratur smpi ke jln besar...tp aku jarg pegi beli...sayang duit...bru 2x je aku masuk situ...kad starbuck pun xde...kg sungguh aku rasa aku ni...tealive dkt centrio tu pun ramai bbnu beratur...sedap sgt ke?

Peterpan17 replied at 28-5-2020 10:40 PM
Rugilah top up FD. Interest sgtlah ciput. not worth it

selain asb, kat mana lagi bole simpan dpt interest tinggi

Doakan sy pun free debt jugak. Ada PL, ptptn, sebijik rumah n sebijik keta. Ada beli tanah lot tapi tk buat rumah lgi sbb kerja sllu kena transfer. Rumah pun beli semi-d low cost sbb nk dekat dgn org tua. Kdg2 rs menyesal sbb beli rumah kecik tapi daripada takde rumah at least ada jugak kan.  Ada emas sikit. Saving asb adalah utk 3 bulan kecemasan. Nak tingkatkan saving ni lagi nnt.  Bestnya bagi sape2 yg dh free debt tu. Saya harap dapat nikmatinya nanti masa tu umur dah 45 thn huhu.

Kak-Leen replied at 30-5-2020 10:52 AM
Riba. Tp ada benda yg marhein mcm akak dan suami terpaksa hutang. Rumah dan kereta. Skrg rumah & p ...

Saya tak maksudkan hutang rumah tu, kak. Rakyat marhaein memang beli rumah hutang.

Saya maksudkan berhutang untuk pelaburan. Tak kisah la ASB ke, TH ke atau apa2 lah. Paling banyak org buat ASB loan. Ada org buat personal loan, masukkan ke TH. Tu haram.

Nokiaman replied at 30-5-2020 08:14 AM
Inilah..Melayu Bodoh..
Kalo cina da beli 7rumah daaa

dia tak minat rumah..dia minat kereta..

lurve82 replied at 30-5-2020 11:28 AM
Rumah aku dkt s2 ni..betul2 taman umah aku ni depan sket ada mcd..sblh tu shell..sblh tu starbuck..j ...

Rasah Kemayan ke uuuu? Area Ong kaya nie..hihi

shaz_bella replied at 30-5-2020 11:52 AM
Doakan sy pun free debt jugak. Ada PL, ptptn, sebijik rumah n sebijik keta. Ada beli tanah lot tapi  ...

samalh aku beli rumah kecil tpi sbb aku jrg balik kampung, xduduk pun rmh tu tpi bulanan boleh byr lgi
abg aku beli rmh teres 2tingkat xduduk gak last dgr dia nk jual, mcm aku gak jrg balik kampung keje site, tpi hrga 2x ganda hrga rmh aku
ingt nk beli tanah lot/rumah semi d bila balik kampung nanti, kdg nyesal beli rmh kecil bila tgk rmh kwn2 besar2

lurve82 replied at 30-5-2020 11:28 AM
Rumah aku dkt s2 ni..betul2 taman umah aku ni depan sket ada mcd..sblh tu shell..sblh tu starbuck..j ...

Tealive sedap. Kalo ikut nafsu, mau hari2 saya belasah Tealive tu. Tapi, takut lak kencing bersemut, kengkadang je lah saya merasa.

Peterpan17 replied at 30-5-2020 11:04 AM
Benda klu kita buat tujuan baik, baiklah jadinya. Bila jd orang yg tak blh control diri nak suping ...

Itu la
Sebab interest depa boleh tahan tinggi
Sebab tu depa suka offer cc utk tengok tahap.disiplin kita tu...mcmana bayar tiap.bulan..jadi.lepasntu.kalau nak buat pinjaman beli rumah atau apa apa..depa.rujuk tu aje..cantik bayar..senang lah approve