CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jongos

Update : Kisah Sedih Berakhir...

jongos replied at 6-6-2020 02:21 PM
He he not now kang nampak sgt ade terpikir nak acah2 nak tgk jeles x, tp sis saya dah doa kat alla ...

Doakan yang terbaik buat sis dan suami. Jangan putus2 berdoa ye. Semoga sinar kebahagiaan milik anda berdua.

julia5094 replied at 6-6-2020 04:54 PM
Doakan yang terbaik buat sis dan suami. Jangan putus2 berdoa ye. Semoga sinar kebahagiaan milik an ...

Tq sis for doa aminn

jongos replied at 2-6-2020 04:02 PM
Mmg sis betine tu molot hangsuang kalo ko bgs y x kawin2 sampai umur 40an dah asik berskandal je b ...

prmpuan blh puji laki org tu baik bagai.. dh dia nk kat ko mmg la dia layan helok lebih dari layan bini!

chinta89 replied at 11-6-2020 09:54 AM
prmpuan blh puji laki org tu baik bagai.. dh dia nk kat ko mmg la dia layan helok lebih dari layan ...

Kan mcm penah serumah sekatil nak puji bagai so pathetic, mmg dasar perampas x kisah org punye, kalo pompuan baik akan stop kalo tau laki org

ko sundalkan aja betina tu
ko wassap dia ko maki kan aja.
sebb dia tak faham situasi org dah kwen kan sbb dia andartu. iols dulu mmg maki sundal gatal bijik kt betina yg goda laki iols. laki iols pon i ngamukkan jugak i baling HP dia smpi retak seribu skrin dia dan i halau dia berambus. banyak cekadak aku penat2 jaga anak ko ada masa mesej betina lain. sekali tu jelah betina hadir dalam rumah tangga iols utk gegar masjid orang. inilah ujian uols. yang penting cara u hadap.

naina replied at 11-6-2020 05:02 PM
sebb dia tak faham situasi org dah kwen  ...

Ha ha x de wasap, dia pakai fb messenger je, lg pon dia dah blok iols,iols ramai je kwn andartu tp x sangap camtu, baik2 n cantik ok je,siap iols carikkan partner lg ,
Mmg iols ngamuk ari tu mintak cerai x nak plak apoo ingat hadap sgt

Follow Us
Honestly, bila hati sakit, nak sembuh agak payah. Org2 yg mengalami je tahu perasaan tu. Cuma tepuk dada tnya hati. Adakah rasa syg tu masih ada. Jika ada, berilah peluang utk sekali lg. Sebab suami u tak adalah sampai berzina ke apa. Cuma u pun kena be careful with your husband and the girl. Org lelaki ni bila nk curang, pasti ada 1001 cara.

RoselIa replied at 12-6-2020 11:10 AM
Honestly, bila hati sakit, nak sembuh agak payah. Org2 yg mengalami je tahu perasaan tu. Cuma tepuk  ...

Ya betul tiap2 hari iols doa tolong rawat hati i yg hancur, sayang ade tp x mcm dulu la n dia janji ni je sekali dia wat perangai hu hu hopefully betul la

jongos replied at 12-6-2020 06:59 PM
Ya betul tiap2 hari iols doa tolong rawat hati i yg hancur, sayang ade tp x mcm dulu la n dia janj ...

Doa bnyk2. Jgn dgr ckp org. Yg pntg hati kita.

Edited by chilly at 13-6-2020 02:55 AM
copy_paste replied at 2-6-2020 11:10 AM
ala biase la tu suami nakal2 sikit,tapi ko kena la hati2,jgn bagi muka dah,kalau boleh ugut ko ugut  ...

Macam minuman instant jawapan kau ni. 2 in 1. Agree to disagree.

Sekarang musim new normal. Statement nak mampus macam 'biasalah tu suami nakal-nakal sikit' 'laki berduit is okay untuk mendua' tu irrelevant dah. Benda dah biasa buat seronok buat memang liat nak tinggal. Kalau tak berfaedah elok buang jer perangai tu jauh-jauh.

Statement 'pandai makan tak pandai simpan' pon tak legit lagi dah. Dah kau pon kata sendiri 'bodoh sangatla nak runtuhkan apa yang dibina'. Dah tau bodoh kenapa nak buat ye tak? Cuba la makan dan makan dan makan dan terussss simpan. Tak pecah perut tu. Takde istilah pandai makan pandai simpan. Baik menyimpan bekalan di hadapan daripada membebankan diri  dengan perangai sampah tu heh.

p/s; tak marah kopipes pon sekadar menjawap persoalan tt

chilly replied at 13-6-2020 02:51 AM

Sekarang musim new normal. S ...

semua lelaki ada perangai nakal2 tu bezanye boleh kawal dgn x je,
sbb semua lelaki ada naluri nk meramaikan umat,cuma ada yg xleh tahan dgn dorongan nafsu,
tu yg dia x fikir berbaloi ke tak,
tp jgn risau lelaki xkan pandang gadis lain kalau bini cukup 3 perkara,
jaga mata,
jaga perut,'
jaga katil,

mcm aku kenapa aku x curang walaupun bini aku x cukup 3 perkara,bukannye aku xnakal bukannye aku ni baik sgt tapi aku tahu kemampuan aku kalau nk tambah x mampu,
dari aku tambah baik aku kasi duit lebih utk bini aku upgrade cukupkan 3 perkara itu,

chilly replied at 13-6-2020 02:51 AM

Sekarang musim new normal. S ...

Ha ha garangnye sis tp iols suka statement sis tq

copy_paste replied at 13-6-2020 10:12 AM
semua lelaki ada perangai nakal2 tu bezanye boleh kawal dgn x je,
sbb semua lelaki ada naluri nk  ...

Bro, apa maksud naluri nak meramaikan umat? Lps tu jaga mata maksudnye?
Btw u somi yg baik gitew he he

jongos replied at 13-6-2020 06:15 PM
Bro, apa maksud naluri nak meramaikan umat? Lps tu jaga mata maksudnye?
Btw u somi yg baik gitew  ...

naluri meramaikan umat tu nafsu nak main la,kalau xde nafsu tu xramai la umat,buang mase je main,buat penat,leceh... baik buat benda lain kan...

jaga mata maksudnye isteri jaga penampilan,diri dan rupa tetap menawan,umo dah 40 still lagi cun,
aku nampak isteri yg miliki suami kaya kebanyakan cun2 je sbb duit ada utk jaga rupa,

kalau suami xde duit(mcm aku) cmne isteri nk buat bg cantik,salah aku la hahahaha sbb tu aku x cari lain,kalau aku dpt gadis cun pun bila kawin pecah jugak muka,same je,baik stay dgn apa yg ada,nt ade duit g la repair kasi makeup power hahahahaha....

tapi kalau duit ada isteri malas nk jaga penampilan jgnnn salahkan suami cari lain hahahahahhaa,

jaga katil dgn perut tu faham dah kan....

copy_paste replied at 13-6-2020 09:38 PM
naluri meramaikan umat tu nafsu nak main la,kalau xde nafsu tu xramai la umat,buang mase je main,b ...

Ha ha pjg lebar explain ok faham, nak meramaikan umat bole tp dgn sorang je la geli la celup sana sini eeuuww, tp iols byk member yg kategori agak perfectla masak sedap2 n siap ckp tok laki suka masakan dia ending cerai gak ade betine lain, terasa iols ble kata masak sedap2 somi suka,
so to me kalo dah perangai gatal2 tu individu bkn sbb2 di atas, yg atas tu betul la jugak tp not main reason kalo nak buat dia buat gak
Just my 20cents

jongos replied at 14-6-2020 03:09 PM
Ha ha pjg lebar explain ok faham, nak meramaikan umat bole tp dgn sorang je la geli la celup sana  ...

masak dah sedap,
tapi penampilan out,pun boleh jd jugak,
atau masak sedap,body muka lawa tapi main xdpt out jugak,

mungkin kawan ko xjaga 2 tu lagi,

naina replied at 11-6-2020 05:02 PM
sebb dia tak faham situasi org dah kwen  ...

syabas betteh!!!

ko hadap betina lain, sila berambus. ni kalau kita pun tolong support kewangan eh ehhh ada hati nk bercinta ngn betina lain. huh.

anggeriklatifah replied at 4-6-2020 04:21 PM
aku percaya kau panggil betina sebb permpuan tu cakap cam tu

kurang ajar

Boleh tak ajar saya mcm mana nak stalk wassap husband yang berlock password bagai ni guna hp kita?
Hihihihi...

Masalah TT sama macam saya... cumanya saya dicurangi 10 tahun baru saya tahu.
Siap pakej dah kawen kat siam dah 2 org ni.
Again within this 10years, again dia skandal lagi with another girl.

Tapi semua ni saya baru je dpt tahu... 6 bulan lepas.
Now masih dalam peringkat hati berbelah bagi dengan macam2 perasaan

sayacantik replied at 16-6-2020 11:17 PM
Boleh tak ajar saya mcm mana nak stalk wassap husband yang berlock password bagai ni guna hp kita? ...

Omg sis u berbelah bagi lg nak cerai? Siap kawin tu, I yg tau 4 bln kenal pon mintak cerai, siannye u, y lama sgt x dpt detect? I wish u all the best, bkn nak menghasut tp sakit hati dengar n kesian, sori ye, pls share yr story

Saya tk mampu nak cerita.. sedihnya tuhan je yang tahu.
Tp after 9 months struggling with the heartbroken, the sadness, alhamdulillah i’m getting better.
Tapi up and down tu biasa lah... it’s not easy utk let go the perasaan after tahu kita dikhianati.

Longggggg story and to cut short.. saya masih stay lagi together with him.
Kenapa? Sebab saya masih sayang, sebab husband masih memujuk mohon peluang, sebab anak2, sebab family in laws yang tak henti2 memujuk, dan paling utama... sebab Allah masih belum paling kan hati saya lagi.

Setiap hari saya berdoa... moga allah sembuhkan hati. 18tahun berkahwin and 5 years couple2 zaman muda mudi... mmg hati saya hancur ranap teruk.
Setiap hari saya berdoa moga allah tunjuk kan jalan keluar utk perkahwinan ini. And until today... masih belum ada petunjuk lagi.. Maka, stay lah saya di sini..