CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jongos

Update : Kisah Sedih Berakhir...

Antara 2ekor tu..sapa gedik lebih???jantan kaa betino????? Takmo jwpn dua2.

Then..ko rasa berbaloii kee cerai bagi depa dua bergumbiraaaa?

Meiizu replied at 30-5-2020 11:13 PM
Antara 2ekor tu..sapa gedik lebih???jantan kaa betino????? Takmo jwpn dua2.

Then..ko rasa berbalo ...

X tau sbb now dah clash, somi kata just kwn sbb birah tu dah ade boipren katanye, tats y saya nak baca fb messenger semua nak tgk takat mn kwn tu

puan,

Puan buat ketupusan jgn ketika marah.

pada i , puan saja yg layak buat keputusan

cuma bearing this in mind:

a) ni dia curang berapa kali ? kalau kali ke 2 - okay memang dia tak makan saman
b) anak anak ade ke?
c) how is he as a hubby and father

tu la Puan, masalahnya dlaam dunia warga Adam amat amat bermasalah - tak ada satu pun jiwa warga Adama ni i can tell u  ihlas dan jujur , seikhlas mana ibu bapa kita sayang kita.
they have issues. memang Puan marah sebab disakiti dan kepercayaan tu dah tak ada.

tak pe buat masa sekarang puan rawat hati  - dan mohon Allah bagi rasional Puan balik dan Puan kena tegas.

tegas kerana ALLAH

sebab suami puan tu curang emosi
selayaknya perhatian diberi pada halal
tapi tak

itulah warga Adam ni , well sebab tu rasuulullah saw sabda sayang ibu 3 x dari sayang abah

sebab emamglah warga Adam ni - memang masalah dalam ikhlas, tulus dan jujur dalam relationship
depa minafik semunafik manusia actually.
itu mereka.
moga Puan doa bebetul dalam solat malam agar diSISIHkan warga Adam yg tak berguna.

insya ALLAH.

mohon Allah uruskan emosi u, just serahkan segala kusut emosi u kat Allah minta tolong Allah leraikan dan minta Allah bagi petunjuk lelaki ini disisihkan sekira mendatangkan mudharat emsi dan segala- galanya bagi u masa depan dan sekarang.

mbhcsf replied at 31-5-2020 01:57 PM
puan,

Puan buat ketupusan jgn ketika marah.

Tq bro ke sis ni, selama dia mencurang action cam biasa x de apa2 dgn saya pon ok.rupanye blkg tikam .baru first time curang tu kata dia la sbb saya pon x perasan b4 ni. Tp saya rasa ye pestaim.
Mmg now saya go with the flow. Saya x ckp sepatah pon benda penting je tu pon sekali 2.
N saya nak tanya ok ke saya nak hire hacker? Trusted ke? Kang melayang duit obersea plak tu thx uols

tt...aku ni tk pandai nk nasihat org....aku paham perasaan ko camne...tp aku cuma bg semangat iaitu ko uruskan diri ko dulu...tumpu pada ibadah...letak rasa cinta dan sayang tu pada allah no 1...uruskan perasaan ko yg geram sedih kecewa kejap on off tu....pasal laki ko tu..ko letak tepi dulu..kalau ko tk sihat batin or jiwa ko...sihat kan dulu yg dua ni...pulihkan semangat ko utk teruskan kehidupan.....suami ni pinjaman dr allah je tt...bukan hak mutlak kita..allah boleh ambik anytime (mati or cerai).jgn terlalu pening memikir hal suami ko hal scandal dia....diam je ..diam tu mahal..diam tu emas...diam tu kadang2 menyelesaikan masalah ...dan diam tu juga mana tahu suami ko boleh berubah balik....zikir ya allah ya rahman ya rahim ya wadud( maha pencinta)  ya waliyy ( maha melindungi)..niat utk suami ko..baca kat dia fatihah byk2 selama 40 hari...fikir yg baik2 tentang dia...doa yg baik2 tentang dia....makin tt fikir negative ..aura negative pada suami tt makin kuat dan tebal...jadi sentiasalah positive ..good luck okey...

Rate

1

Edited by yuki812 at 31-5-2020 10:02 PM

tak yah lah sampai nak hire hacker..stalker sana sini nak cari kebenaran. kadang kita ni ada kala sstgh perkara tak tau lagi bagus. kang byk tau..lagi sakit hati. ntah2 mmg suami tu nak berubah..dah insaf..tapi bila kita ungkit..ungkit..serlah kan emosi negative..lama2 dia pun fedup..lagi akan menarik tertarik kearah ppuan tu. dah tak rasa kedamaian ngn tt lagi. benda dah lepas tu..cukup lah tt tau dia pernah mencurang.

dari sibuk ttg hal suami ngn ppuan tu..baik tt focus diri tt. kalau ada kelemahan tu..perbaiki lah.  ntah2 ppuan tu pun tak heran ngn suami tt lagi. dia pun dah hepi skandal baru ke. tapi sedihnya tt masih lagi nak cari salah suami..nak tau..tau. kalau suami dah insaf..dan tt sayang lagi..sama2 lah berubah. bersihkan mindset tu dulu.

kalau dah tak syg tu..pandai2 lah take action yg seterusnya..

Follow Us
Perk77 replied at 31-5-2020 09:22 PM
tt...aku ni tk pandai nk nasihat org....aku paham perasaan ko camne...tp aku cuma bg semangat iaitu  ...

Tq sis, sejuk hati tulis camni tp saya bkn malaikat nak baik sgt n pikir positif kat dia, saya wat cam dia x wujud tgk pon x ,saya byk berkurung dlm bilik je x de nak lepak tgk tv sama2

jongos replied at 31-5-2020 10:03 PM
Tq sis, sejuk hati tulis camni tp saya bkn malaikat nak baik sgt n pikir positif kat dia, saya wat ...

mmg..susah kita nk fikir baik2 kalau tgh masalah...yg penting tt jaga kesihatan diri...kalau dh okey sikit gi lah mana2 tenang kan hati...mkn aiskrim kat mcd pun okey...cium rumput pagi2 pun okey...janji ada rasa damai kat hati..

Perk77 replied at 31-5-2020 10:07 PM
mmg..susah kita nk fikir baik2 kalau tgh masalah...yg penting tt jaga kesihatan diri...kalau dh ok ...

Mmg saya makan hati skrg n badan susut walhal org lain badan naik time pkp, saya pon risau kalo jatuh sakit hrp2 allah permudahkan segala.at lis saya lega luahkan perasaan kat sini

yuki812 replied at 31-5-2020 09:58 PM
tak yah lah sampai nak hire hacker..stalker sana sini nak cari kebenaran. kadang kita ni ada kala ss ...

Tau sis, tp saya geram sbb x berterus terang b4 ni.kalo terus terang at lis saya hangin sekali je ni ble dpt tau satu satu tipu so yg mn ckp yg betul? Sampai ble nak tipu. Kan omputeh kata once a liar alwitz a liar tu saya x nak diperbodohkan lg

Edited by yuki812 at 31-5-2020 10:59 PM
jongos replied at 31-5-2020 10:40 PM
Tau sis, tp saya geram sbb x berterus terang b4 ni.kalo terus terang at lis saya hangin sekali je  ...

selalu bila kita rasa melibatkan org ke3 ni..kita akan doa..ya allah minta tunjukkan kebenaran kalau suami curang. nah..amik ko..satu2 allah tunjukkan. kita makin sakit hati..

cuba tukar doa tu..ya allah, sekiranya suami ku curang..mohon dia diberi petunjuk dan kembali ke pangkal jalan. maknanya..shortcut terus kepada penyelesaian. jadi nya..takde lah sakit hati sgt. fikir yg baik2..doa yg baik2..insyaallah..jadi lah baik semua nanti.

yuki812 replied at 31-5-2020 10:49 PM
selalu bila kita rasa melibatkan org ke3 ni..kita akan doa..ya allah minta tunjukkan kebenaran k ...

ya betul2...doa ni ade power sendiri...tt doa yg positive je...jgn masalah tt memakan diri ..tt sakit..suami tt esok lusa dia berjimba pulak dgn scandal mana entah...tt menanggung sakit ..msalah tk settle2...

jongos replied at 30-5-2020 07:50 PM
Tp sis perasaan saya on off jap sayang jap benci tambah2 ble tau birah tu naik keta iols jijiks sg ...

Tak payah la baca msg2 lama, for what? Lagi u stress, lagi sakit hati..Kata xjadi nak proceed cerai..nanti u baca Terus Rasa nak cerai balik. So let the bish go la..diaorg mmg perangai camtu, katanya tak heran tapi bila kena ignore dia Akan meroyan..so yes, Lepas ni cakapla ngn laki u the dos and don'ts. Jangan Jual kereta Tu, Kata sayangkan? Sundel Tu doesn't matter anymore ok..

becir replied at 1-6-2020 01:03 AM
Tak payah la baca msg2 lama, for what? Lagi u stress, lagi sakit hati..Kata xjadi nak proceed cera ...

Ooo camtu heh nanti saya pikirkan, nasihat yg bernas dan kata2 semangat dialu2kan. Tp camne hati saya kat dia skrg kosong, mcm mn tu nak pulih blk cam mmg x la

utk kali pertama ko bg peluang
tu pon klu ko syg laki ko lg laa..
bila dia buat lagi
baru ko cerai
jntn ni kekdg x leh bg peluang
naik kepala dia

Rate

1

fifie_olin replied at 1-6-2020 08:59 AM
utk kali pertama ko bg peluang
tu pon klu ko syg laki ko lg laa..
bila dia buat lagi

Ok sis nanti saya pikir ni sejak2 dah byk duit n senang, wat perangai

Cerai je la
Nti edah rujuk balik jika hati dah masin/manis
Kasik merasa pgg title duda
Biar rs rindu/hargai keluarga terbit

Ni citer org keliling
Xkenai pun
Makcik bwg kn

Muda2 tah ap yg dicari
Isteri memaafkan sbb xkerja kot

Ulang2 sampai abg jamil mampus
Curang melutut bbaik
Skali cerai betul
Suami tu serabai la dikatakan
Sakit2 sbb xde smgt

Si isteri mcm u la tawar
Tp tgk kn duda cmtu kesian
Maka bernikah la semula
Hapy ending weh
Tok laki xde mcurang dah

Moral: potensi utk mcari awek lg yg lain atau yg sama sgt tnggi smp satu thp tepu br nk insaf
Lazimnya, tepu bila dah tua gituh

Doa yg baik2 ye TT smg dpmudahkan

not worth it cerai sebab emotional cheating mcm tu. anak dah besar, TT dah berusia.. nak cari yg kebahagiaan yg sama payah nak dapat unless dah sampai ke physical cheating check in check out..
cuba discuss lagi.. reconcile is better.
good luck TT

Donutfilling replied at 1-6-2020 02:50 PM
Cerai je la

sis donat, tringat topik u arituh

so skang cmana sis?? masih bersama or sudah separated ngan hub

Donutfilling replied at 1-6-2020 02:50 PM
Cerai je la

Ha ha tq sis