CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9853|Reply: 84

Ab

Post time 31-5-2020 02:30 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Mayaisrae at 25-12-2020 02:09 PM

Jajajajajjjjaajjajaj

mcmni lah jadi kalau kita baik tak bertempat. adik adik saya pon bgini juga kalau dibiar tapi saya terus terang. dibiar makin menjadi jadi lak..ee geram lak akak baca.

semak betullah aorg yg suka amik kesempatan..pastu anak anak pulak jadi mangsa..kesian budak kena tuduh mintak macam2..mak kamu tu pun satu.

Allahuakbar..sedihnya..sy juga bujang dn kdg kala duduk di rumah adik atau kakak yg berkeluarga..tp sy tahulah bawa diri..i feel u ..dhlah kerja jauh..betul..bonding mak dgn ank2 lelaki ni lain mcm betul.tp t.t kena balik dn duduk hati ke hati bual dgn abg yg dh kawin tu.yg tu kena duduk sndiri dah..xkiralah kena bg duit pd siapa pun..kena usaha..sbb dh kawin kan.if xcukup bini sekali lah kena berusaha sama bantu.xpelah ..mula2 mak akan kecil hati..beritahu niat t.t ok.utk abg u berdikari.perjalanan hidup pjg lg.apa2 ttp keluarga.selebihnya t.t doa tau..sblm bersemuka doa dn solat hajat byk2 k.all the best

Dari segi syarie tanggung jawab chuol dahulukan anak dulu
Ada lebih baru bagi mak dan kaum kerabat

Bentikn dlu bg duit bnyk2..tu..ckp nk pakai duit. Bg mak yg cukup2 utk mak je..mak mmg akan kalah dgn anak lelaki..yg anak pompuan ni selamanya la mkn ht..jgn smpai satu hari nnt anak2 ko kne halau dr rumah yg mak dorg beli..

Ye TT kena bertegas.
Mak tt pun manjakan sgt anak laki.
Tak boleh ke tt bawak anak2 sekali pegi oversea? Carikan nanny kt sana. Then stop bayar duit rumah dulu.

Follow Us
u cuma boleh consider cadangan dibawah. Cadangan di bawah bersifat Revenge berunsur put them back in their place.

1. uols kena ubah diri u dulu sebelum buat apa2 tindakan. ubah diri jadi hati kering dan tegas. tanam dalam otak dan hati aku kerja demi anak aku ko sedap2 amik kesempatan siaplah kau....gituh.
2. charge sewa pada abang uols. no free loaders. kalau dorang banyak bunyik, cakap je aku bayar rumah ni kalau ko nak terus duduk sila bayar at least 20% dari harga bulanan. masa cakap tu tulis nama anak dekat tangan dan genggam kuat2. mak2 ni kalau masa tengah kecut takut nak bergaduh biasanya jadi berani bila tengok atau terpikir pasal anak.
3. akak ipar u kata barang mahal u tu barang dia? via mulut or social media? kalau social media u komen je eh ni bag aku bila masa bagi akak eh? shame her publicly sis. pedulikkan.
4. cakap pada mak uols zaman covid ni uols tak cukup duit. ni je yg uols mampu. take advantage of the wabak covid dan kegawatan ekonomi tau.
5. stand up and voice up. eh u tak mendidih ke orang buli dan kacau anak u? pastikan mereka sedar sapa own the house. dorang claim anak u nak makan mekdi selalu, main taktik pay and claim basis. beli dulu baru u bayar balik.

tapi paling penting kuatkan diri u dulu sebelum nak buat apa2 tindakan.

biawak hidup betul. dasar pemakan harta wanita. babi punya abang-abang TT ni.

Buat baik berpada2, terlebih baik tu adik beradik pijak kepala

Selagi tt x bukak mulut, dorang akan pikir yg tt redha dorang senang lenang duduk dlm umah tu.

Kenyataan tu mmg pahit. Cakap aje terus terang, bab kecik hati ke apa tolak tepi dulu, lg pun bukannya si abg tu x mampu, tp sejenis dah senang nak senang lagi

Ko suruh dorang berambus dr rumah tu. Kalau xnk jugak, ko ckp je nk jual rumah tu. Mak kau, kau sewakan flat utk dia duduk. Ank2 ko bwk pergi oversea duduk dgn ko., aku geram betul jenis adik beradik biawak perangai babi mcm ni.

Bawa la anak gi oversea.
Apa jenis mak ni tinggal anak2 berbulan2 tak jenguk?
Dah kalau bapaknya pun tak peduli, kesian anak2 tu. Patut la dibuli2...

Choi lah aku taip panjang pastu hilang.

Susah nak halau keluar sebab adik beradik.

Kalau tt ada byk duit, bila nak balik mesia  for good, better jual dan beli rumah baru. Start new kat tempat baru.Kalau nak, bawa mak tt sorang je gi rumah baru.

Kalau abg u suka sgt rumah tu suruh dia beli tu ikut market value. Bukan sambung bayar ye. Gi settle kat bank. Masa tu baru la kakak ipar u boleh claim semua toilet dlm rumah tu.

geram pulak baca

Gerammnyaaa aku baca!!!!

Edited by adila39 at 31-5-2020 11:12 PM

sakit hati pulak baca. TT  cut the allowance and hanya bayar kereta dan rumah je. Tell ur mum... abg abg pls duduk sendiri. Atau plan bawa anak duk sama  sekolah sana. Senang kata cut everything... ckp nak jual rumah tu and kereta... gertak je. Amboiii kakak ipar over pulak ya.

Geramnya baca!! Takut tt ni bergantung ngan mak je sbb jaga anak, last2 camtu jg masalahnya nanti. Harap tt bertegas ngan abg2 tu, sesia je keje jauh2 dr anak2 tp abg2 membiawak yg dapat.

ellejo replied at 31-5-2020 03:27 PM
u cuma boleh consider cadangan dibawah. Cadangan di bawah bersifat Revenge berunsur put them back in ...

bagus tips ko ni sis..

sakit hati aku baca luahan hati ko TT.. apa kata ko angkut je anak ko gi oversea duduk dgn ko.. tak yah dah bagi mak ko jaga.. baru la mak ko takde alasan dah nak mintak duit lebih guna anak ko.. pastu ko kawin je baru.. kalau ko nak lagi kejam, ko jual rumah yg ko beli tu.. kalau tak sampai ke sudah abg2 ko akan kekal je duduk situ membiawak anak beranak.. dah la mak ko macam lebih menangkan abg2 ko je..

tapi geramlah aku.. kenapa ada parents yg suka menangkan anak2 tak berguna ni..

terpaling replied at 1-6-2020 11:59 AM
tapi geramlah aku.. kenapa ada parents yg suka menangkan anak2 tak berguna ni..

Sebab anak2 lelaki selalunya anak2 kesayangan mak bapak..
kononnya anak2 harapan ke entah apa tak tau la..
tipikal mak bapak melayu yang merajakan anak2 lelaki mmg mcm ni.