CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mayaisrae

Ab

sarahmirza replied at 1-6-2020 06:11 AM
Sebab anak2 lelaki selalunya anak2 kesayangan mak bapak..
kononnya anak2 harapan ke entah apa tak ...

betul lah apa akak cakapkan tu.. memang ramai lagi mak bapak melayu tipikal camni.. apa2 pun anak lelaki lah segalanya bagi mereka.. walaupun anak lelaki tu hampeh tak berguna.. ramai juga mak bapak yg kecewa bila anak yg lahir tu perempuan.. pernah tgk sendiri depan mata..

Meiizu replied at 31-5-2020 10:38 PM
Gerammnyaaa aku baca!!!!

kannnn.. sakit pulak hati aku..

biasa kes-kes gini, cerita kat orang pun buat orang benci je..
tapi ujung-ujung tuan punya diri takde buat tindakan apa pun..
u kawin je la baru..
pedulikan family u tu..
kalau belum jodoh, bawa je la anak-anak pindah..
migrate terus ke..
jual je segala harta benda kat sini..
if rasa balik one day, u beli rumah tapi lantik agen atau lawyer untuk uruskan..
cuma minta sorang saudara untuk pantau atau jadi pemegang amanah..
but i guess forumer bagi pendapat gini tt takkan buatkan..
alasan kesian kat mak or susah bawak anak pindah..
selagi tt sendiri tak keringkan hati, selagi tu la tt dipijak..

cadangan yg plg tepat bwk anak2 tu ke ovesea
rumah tu jual
settle
ok dak?

Kesian anak-anak. Dah la mak ayah tak ada untuk besarkan diorang. Dituduh macam-macam pulak. Memang perlu sangat ke kerja oversea tu sampai sanggup tinggalkan anak-anak? Kalau nasib anak terbela tak ape lagi. Ni pakat kena buli dengan pakcik makcik nenek. Sanggup ye tengok anak kena sampai tahap macam tu?

Dah la. Balik je sini ambik anak start hidup baru. Pegi lantak la kalau keluarga nak cakap ape pun. Sori la kalau pendapat aku ni kasar sikit. Tapi aku kesian sangat-sangat dengan anak ko

sakitnya hati baca. problem you bkn kewangan pun sis, baik you gunakan duit you tu sepenuhnya utk diri sendiri. anak2 bela sendiri dkt overseas upah babysitter kan uols mampu. bg mak duit belanja rm1k jelah utk dia sorang kan.  rumah tu jual and buat modal kawen baru and build your new life dkt overseas k.

you accept job offer keje jauh2 ni mesti atas dasar faktor gaji, so gunakan kewangan you tu sebaiknya utk diri sendiri. jgn bodohkan diri sendiri lagi.

Follow Us
first , you sgt  baik dik. Tapi bila baca perangai abg2 you, diaorg tak anggap itu kebaikan tapi diorg anggap tu tanggungjawab you.

Paling kesian dekat your ank2. bawalah ank2 you migrate sekali. diaorg amat perlukn kasih sayang you.

kalau dah jumpa lelaki yg betul2 baik, kahwin ajelah, you boleh berkahwin even tanpa restu ibu .
reason your mother tak kasi  you kahwin amatlah selfish.

dalam life kita, even kita single or married, as long kita ingat tanggunjawab, kita takkan lupakan parent kn.

you have to berubah, kalau you nak your brother berubah dan lebih bertanggungjawab.

good luck dik,  sebelum kesiankn org lain, kesiankn yourself  n ank2. sayangi diri sendiri.

Edited by per706 at 2-6-2020 04:40 PM

Bley bayo online,bayo sndrik. Duit belanja bgi cukup.ckp ngan mak,kalau habis,habis.xde.kena tegas! Bukn kena pijak ni.kena tanam terus..amboi abg2 pon,muka tebal smpai x luka sagat kan jalan ek.mkn hasil adik.then nt amek cuti pjg.blik sini.settle kat semua.halau lintah2 tu.btau bila nk balik kt mak tu nanti. Then soh ckp kt parasite dlm uma.by time u smpai.make sure dorang da kuar dri umah tu! Or u buat report polis kata depa dok tnpa kebenaran.amboi! Kemain menghisap darah smpi ke tulang.xde baik2 dah.smpi nk kawen pon x bgi.da nk tnggung depa smpi akhir hayat ke camno??!!

adila39 replied at 31-5-2020 11:11 PM
sakit hati pulak baca. TT  cut the allowance and hanya bayar kereta dan rumah je. Tell ur mum... abg ...

Sakit hti kannn..dah darah aku lak yg mendidih.hahahahhaa

kahwin baru.. angkot anak keluar rumah.. rumah tu jual! settle sis..

me nak tunggu TT reply dulu, baru me nak komen..

fifie_olin replied at 2-6-2020 09:34 AM
cadangan yg plg tepat bwk anak2 tu ke ovesea
rumah tu jual
settle

Mmg plan macm tu kak. Tq saya tak terpikir pun macam tu..

MissLana replied at 2-6-2020 01:28 PM
sakitnya hati baca. problem you bkn kewangan pun sis, baik you gunakan duit you tu sepenuhnya utk di ...

Betul kak, saya terpaksa. Sebab gaji... tempat kerja ada company bayarkan rumah. Tapi company provided mmg tak boleh ada budak.

LostStar replied at 2-6-2020 04:45 PM
kahwin baru.. angkot anak keluar rumah.. rumah tu jual! settle sis..

Betul kak itu je jalan terbaik. Kesian kat mak. Tapi tu lah mak sndr tak kesian kat saya.

per706 replied at 2-6-2020 04:37 PM
Bley bayo online,bayo sndrik. Duit belanja bgi cukup.ckp ngan mak,kalau habis,habis.xde.kena tegas!  ...

Saya dah apply cuti panjang. Thanks kak. Saya beli umah kecik takde bilik studio. Plan macam tu

rospinki replied at 31-5-2020 02:37 PM
mcmni lah jadi kalau kita baik tak bertempat. adik adik saya pon bgini juga kalau dibiar tapi saya t ...

Betul, tapi tulah saya jadi kecik hati. Alasan abg nak stay dengan mak sebab nak tengok2 mak. Tapi semua tu dusta

MisXoXo replied at 31-5-2020 02:40 PM
Allahuakbar..sedihnya..sy juga bujang dn kdg kala duduk di rumah adik atau kakak yg berkeluarga..tp  ...

Dah bincang. Katanya nnt saya dah kahwin baru nak keluar cari rumah lain, saya cakap lagi 3 bulan nak kahwin, takde pun sibuk2 nak cari rumah lain. Dia cakap saya memain.

ellejo replied at 31-5-2020 03:27 PM
u cuma boleh consider cadangan dibawah. Cadangan di bawah bersifat Revenge berunsur put them back in ...

Kakak ipar dia tak approve saya kat fb, mungkin dia risau sbb saya komen or tahu lah yang dia selalu claim barang dia. Saya tahu sebab dia sndr cakap kat saya dia amik gambar tunjuk kat org kampung. Saya pernah mintak sorang rm500 untuk duit sewa bilik. Dia angguk tapi tak pernah bagi pun. Penat dah kena buli. Sebab tu bengang dah. Mmg saya mintak cuti panjang lepas ni, nak tgk dia pindah tak.

Themilo replied at 31-5-2020 03:38 PM
biawak hidup betul. dasar pemakan harta wanita. babi punya abang-abang TT ni.

Betul, dulu dia duduk rumah bapak saya dengan kakak saya, kakak saya pernah cakap baik2 dengan buaya hidup. Saya tak paham masa tu

kuzaime replied at 31-5-2020 03:52 PM
Buat baik berpada2, terlebih baik tu adik beradik pijak kepala

Selagi tt x bukak mulu ...

Betul kak, lebih dari mampu... cuma nak hidup senang supaya orang nampak gah. Yang kerja nak mampus saya lah. Bila cakap dgn abang mak backup cakap kesian kat abang2. Tapi diri saya sndr tak kesian. Saya janda abg saya ada bini. Gaji nak dekat 4k. Tapi mak cakap hidup susah. Ape yang susah. Saya banyak kali ternampak resit hantar duit kat makbapak mertua dia. Tak tau ape agenda dia