CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Doktor kongsi pengalaman handle pesakit. Walaupun kahwin empat, hujung cerita is

mbhcsf replied at 2-6-2020 01:48 PM
bless her. Semoga istana buat mu di syurga atas keihlasan

mana mana pun wanita jugak yg tanggung  ...

Macam cerita aku jer

nenekglamer replied at 3-6-2020 03:39 PM
Btul tu. Klu ada anak perempuan ajarlah dia utk syg diri sndiri dulu baru syg org lain.  Suami buk ...

makcik i gini la jugak..dimadukan sampai macam tak berlaki hidup dia...sebab jarangggggggg sgt laki dia balik jenguk..sudahnya bila dah sakit, bini muda marah makcik i balik hokeh, disuruhnya jaga laki dia tu..tapi makcik i takdela ambik bela, sampai meninggal kat rumah bini muda gak...

And not so long time ago, ada someone up di medsos isteri kedua jaga isteri pertama sewaktu hujung hayat sebab sheols verangan nak jadi isteri kedua jua. So jangan pandang rendah pada perempuan yang bergelar isteri kedua ni..katanya.

nenekglamer replied at 3-6-2020 03:39 PM
Btul tu. Klu ada anak perempuan ajarlah dia utk syg diri sndiri dulu baru syg org lain.  Suami buk ...

Baca dengan nada nenek nasihat cucu, skali "kau sekolah tak?" Hahaha
Adehhh rindu lah arwah nenek.

nenekglamer replied at 3-6-2020 02:59 PM
See my point? Sbb tu perempuan jgn setia sgt. Masa blom kawin gi la kenal dgn ramai2 lelaki (bukan ...

Aku pernah tnye mak aku kenapa mak aku bertahan..die kate sbb anak2..dan mak aku x kerja...so income x de..masa tu mmg bapk aku rs die la raja..padahal bile ssh nk beli rumah siap keluar duit epf mak aku lg..lpstu adik aku lahir die mntk berhenti dgn janji boleh bg 900 sebulan..mak aku pun termakan la janji..tp aku x salahkan la jgk pemikiran mak aku tu sbb org dulu diasuh macam mana..nasib baik rumah yg mak aku duduk tu ad nama mak aku..kalau x mmg kena habis la...masa bapak aku baru meninggal tu pun duit urus jenazah semua pakai duit belah aku..then lps seminggu boleh tnye pasal rumah la duit pencen la duit khairat kematian la lptu tanah pusaka  la sebab die termakan  cakap kwn die yg jugak ahli kelab bini muda jugak..die lupe bapak aku tu meratip keliling pinggang hutang..naik turun aku dgn adek aku pegi semua bank,pegi settle dgn ceti tnye org ada x bapak aku utang org..pdhal hutang2 tu semua bapk aku buat dgn die..satu sen pun kami xde merasa..Bile kami mintak utk keperluan nak pg belajar ke ap ke asyik ckp xde duit..bil air letrik nak potong..bg mak aku 500 je sebulan utk byr  air letrik,hantar adik aku g sekolah nk beli brg dapur lagi..belum lagi kereta rosak..bile rosak anta kat mak aku suh repair dan pakai duit sendiri hokeh..bile elok pandai pulak ambik berbulan2 x pulang..nasib mak aku ni jenis masak tauge pun bole jadi lauk..

Sekian panjang lebar cerite..supaya perempuan sekarang bukak mata untuk  hargai diri sendiri..

Meiizu replied at 3-6-2020 05:04 PM
aku nk komen pasal anak2 lah...rata2 kawan yg bapak dioranga ada sskandal, kawin lebih - anak terluk ...

Tak jugak. Member i bapak kawen lain masa dia remaja. Dia lah tempat mak dia meluah perasaan sedih. Tapi sekarang dia pulak scandal dengan laki org, siap nak jadi no2. Konon nya jodoh dengan laki orang nak buat macam mana. Tu mak dia tak tau lagi, mak dia ingat kawan2 camtu jer sebab dia pun baik jugak dengan bakal madu. Cuma laki org tu lah, ntah berani ke tak nak bagitahu bini dia.

Follow Us

,.....tiba2

becir replied at 3-6-2020 07:04 PM
makcik i gini la jugak..dimadukan sampai macam tak berlaki hidup dia...sebab jarangggggggg sgt lak ...

Bnyk sgt dah kes cenggini. Mak mentua sorg adik aku dimadu gak. Laki kawin dgn indon mana ntah. Dpt anak 2 baya2 cucu sndiri. Dgn bini tua anak 9 (xmenghalang utk kawin lagi.   Gituhh). Bila sakit kena potong kaki.  Balik rumah bini tua. Nk bini tua juga jaga. Hangin la bini tua sbb dah sedap2 plan nk travel satu malaya lps pencen. Sblum ni minta cerai dah.  Tapi laki xmo lepas. Skrg xde kaki mula la buat muka kasehan. Bini muda si indon ntah ke mana. Haih ntah lah.

komkom_2 replied at 3-6-2020 07:44 PM
Aku pernah tnye mak aku kenapa mak aku bertahan..die kate sbb anak2..dan mak aku x kerja...so inco ...

Aduhai..moga jadi pengajaran utk kita semua. Korg ppuan yg nak kawen dgn laki org ni... Tolong lah consider semua ni. Kecuali korg mmg jenis hati hitam xpeduli asal boleh je. Ramai org teraniaya tau. Bukan sahaja isteri tua.  Bahkan anak2 juga.

Peringatan utk diri aku gak ni yg masih belum bersuami sbb aku rela xde suami or kawin pucuk muda daripada amik laki org. Insyaallah masih kuat imanku. Huhu

amyza replied at 3-6-2020 07:49 PM
Tak jugak. Member i bapak kawen lain masa dia remaja. Dia lah tempat mak dia meluah perasaan sedih ...

Ishh salahkan jodoh. Senangnye lah. Ye.. faham.. soal perasaan bukan mudah. Sbb tu jgn kita nk ngada2 mendekati laki@pakwe org. Takut terjebak.

Tak jugak. Member i bapak kawen lain masa dia remaja. Dia lah tempat mak dia meluah perasaan sedih ...

Dia sorang je kan..depan aku takde lagi pompuan camni ..tapi masa study dulu lebih 3org kawan prob family camtu jadi kacau bilau kerana nafsu pak.
Sedara jauh yg aku tau pun family jadi berantakan

Dia sorang je kan..depan aku takde lagi pompuan camni ..tapi masa study dulu lebih 3org kawan prob family camtu jado kacau bilau demi nafsu pak.
Sedara jauh yg aku tau pun anak2 menjauh dari pak.Ada 1kes  60+++ kawin baru,anak sendiri takmo ckp dgn ayah setahun

nenekglamer replied at 3-6-2020 08:33 PM
Ishh salahkan jodoh. Senangnye lah. Ye.. faham.. soal perasaan bukan mudah. Sbb tu jgn kita nk nga ...

jgn salahkan jodoh.. semua sebab cinta itu buta.

selain harta menyatukan cinta kita.. gitchewww

Akak cuma nak bagitahu yang apa yang dik pyro katakan itu tak boleh di gunakan kepada semua binitua...

underground replied at 3-6-2020 08:59 PM
jgn salahkan jodoh.. semua sebab cinta itu buta.

selain harta menyatukan cinta kita.. gitchewww ...

Hahaha

Apapun.. lelaki jua yg untung.... Huhu... Bole buat koleksi. Pompuan hadap satu tu je lah. Nasib xbaik kena kongsi@berebut.. haihh tacehann

tak kan la semua kes kahwin ni laki jadi problem
ada je kes aman damai
tapi tu la
bila madu sesama madu damai
ada yg pulak tak percaya
kata suami yg bomohkan la
realitinya ada keluarga bahagia
ada keluarga kucar kacir

komkom_2 replied at 3-6-2020 01:41 AM
Yes..point no 2 mmg setuju..mak aku kawen dgn bapak aku dari bapak aku ad motor je..sewa pun kat s ...

dlm kes awak dan kes pakcik ismail mmg tak adil lah kalo nk kecam anak2 tak dtg jenguk ayah kann..

kalo layan sama rata takde lah anak2 makan hati.. ataupun mungkin masa senang ayah lupa daratan..

bila dah susah akhirnya cari bini tua jgk..

rosa_canina replied at 4-6-2020 10:55 AM
dlm kes awak dan kes pakcik ismail mmg tak adil lah kalo nk kecam anak2 tak dtg jenguk ayah kann.. ...

Dah jenguk pun kena halau..lpstu siap mengadu kat doktor ckp anak2 sisihkan die time die mengamuk kt hospital  tu..naik tebal muke kena hina tiap kali dtg..smpi nurse ckp betul ke anak2 sisihkan die..die x tau bile keluar duit pencen bini mude die kol nangis2 mntk jaga dia sama..pdhl die g keluar duit pencen..masa sebelum keluar pencen tu bini mude order mcm2 kat kami yg anak2 suh beli pampers la beli air cooler la..die tau adik aku baru turun dr bas x balik rumah terus stay jaga bapak aku lpstu bile turn die jaga oandai x jawab kol..sbb tgh semua duit ad kat die..mak aku mntk duit nafkah mcm mak aku pulak bini kedua..die control habis duit bapak aku time tu..aku ni balik kje trus g jaga die balik pagi tido sejam terus g kje..tu pun kata aku mcm2..sabar je la.mng la irg kata hal dh berlalu..tp kesan trauma tu tetap ada..

Iols tak tau la apa yg depa pikirkan bila depa sanggup setia pada awalnya.

Pada pendapat saya hanya isteri pertama yg melalui susah senang bersama suami yg tahu kemampuan kewangan sebenar suami  dan kemampuannya utk berlaku adil atau tidak. Kalau rasa suami memang tidak layak dan mampu utk berlaku adil maka eloklah minta cerai saja daripada hidup makan hati dan berendam air mata seumur hidup. Anak2 pun akan terkesan dgn sikap tidak bertanggungjawab bapa dan trauma melihat ibu mereka sentiasa bersedih. Kepada kaum wanita jgn lah memusnahkan rumah tangga orang lain, ada kifarahnya nanti kalau bukan pada kamu, mungkin terjadi pada keturunan kamu pula seperti suatu kitaran. Kepada kaum adam, tepuk dada tanya iman atau nafsu?