CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3688|Reply: 23

Youtuber mom rehome anak angkat macam pet

Post time 4-6-2020 12:26 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by FanTasyCreaTioN at 13-10-2020 09:12 AM

Kisahnya..aku layan channel InformOverload minggu lepas... Tengah layan kisah suzy Lu kena bash sebab copyright anime tak salah aku.. Ada suggestion tentang rehome adopt kid.. Aku pun biasa la.. Gedik pi click...

Bila tengok video tu.. Aku tak ada kata2..blur jap.. Minah omputeh ni nama Myka Stauffer.. 3 tahun lepas.. Dia ada update nak ambik kanak2 Asian utk jadikan anak angkat. Dan dia juga specifically nak kanak2 yg kelainan upaya. Jadi ramai la pengikutnya derma kat psgn suami isteri ni

Depa buat video dari A sampai la tamat proses ambik anak angkat.. Sejak dari tu.. Depa ni banyak dapat sponsor dari sykt gergasi.

Tiba2 akhir tahun lepas/awal tahun ni, anak angkat cina depa yg bernama Huxley hilang dari radar video yg Minah ni upload.. Opkos la bawang rangers omputeh tertanya2 tentang huxley..mula2 Minah ni delete komen.. Dan skrg lps kena serangan dari bawang rangers sana..

Maka depa suami isteri mengaku depa dah REHOME anak angkat depa tu pada keluarga lebih baik. Aku mcm wowwwwww.. Dah berjuta depa buat duit dari Huxley.. Skrg lepas 3 tahun depa buang budak tu mcm anak kucing.

Ni video depa dua buat alasan kenapa REHOME HUXLEY ke keluarga baru.

Depa berdua tau tentang keadaan Huxley.. Tapi meroyan kata x tau..

Kisah Huxley bukan baru.. Ada banyak kisah anak2 angkat yg di rehome dgn keluarga angkat dgn pelbagai alasan. Kebanyakan yg aku layan kat youtube adalah dari negara Afrika.

Aku x jumpa video penuh yg aku pernah layan bulan lepas. Nanti jumpa aku update.

Note : nasihat aku.. Kalau nak ambik anak angkat kaji dulu habis2..supaya budak2 tu tak rasa dibuang mcm kucing/anjing.

Rate

2

Ni link artikel bg kes stauffer couples kena siasat.
https://nypost.com/2020/06/03/authorities-investigating-myka-stauffers-rehomed-son/

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Xkan x tau susah senang nk jg anak oku
Alasan x munasabah langsung

Revolver replied at 4-6-2020 08:09 PM
Xkan x tau susah senang nk jg anak oku
Alasan x munasabah langsung

Apa yg aku baca.. Diaorg tau tentang keadaan budak cina tu.. Dan mmg diaorg sendiri minta budak yg keadaan mcm budak cina tu masa nak ambik anak angkat.

iol ingatkan diorang taktahu condition huxley. Tapi memang sendiri cari a kid with special needs siap confident ckp kat youtube her comfort level to handle such kid is high, dia ada byk ‘pengamalan’

Pastu ujung2 kau rehome budak tu pastu kau nangis? Kejam betul. Siap blame pulak adoption agency tak being transparent.

Awal2 dah tahu huxley tu special apa yg tak transparentnya. Bukan condition semua ikut cookie cutter sepesen sama. Masing2  ada trigger masing2

234126 replied at 5-6-2020 07:31 PM
iol ingatkan diorang taktahu condition huxley. Tapi memang sendiri cari a kid with special needs sia ...

Crocodile tears...siap jata huxley mmg pilih nak duduk dgn keluarga baru.

Follow Us
sarah82 replied at 5-6-2020 07:40 PM
Crocodile tears...siap jata huxley mmg pilih nak duduk dgn keluarga baru.

selagi tak keluar dari mulut huxley iol tak percaya. Dah milk money from him pastu penat dah nak layan terus pulangkan kat kedai dia ambik mcm beli broken gift. Jahat.

234126 replied at 5-6-2020 07:42 PM
selagi tak keluar dari mulut huxley iol tak percaya. Dah milk money from him pastu penat dah nak l ...

Budak tu umur 3 tahun.. Mana tau apa.. Tu semua bash dia..

banyak sebenar nya kes2 seperti ini terjadi ...

target Negara miskin dan mundur ... seperti Afrika ... Thailand ...

FanTasyCreaTioN replied at 13-10-2020 09:14 AM
banyak sebenar nya kes2 seperti ini terjadi ...

target Negara miskin dan mundur ... seperti Afrik ...

Byk FC.. Kak sarah tengok kes yg Afrika.. Kesian.. Mujur yg 2nd famiky yg ambik tu betul2, jaga budak2 tu

Mungkin mmg niat awal nak special kid pun sbb they know orang akan simpati dan akan donate money...dan boleh jadi sumber income terbesar mereka sbb mereka tahu orang akan rasa simpati for the kid n know special kid expenses agak mahal... so people keep donating... Lama2 diorang rehome huxley sbb dah malas jaga but x announced sbb nak donation tu berterusan. Done spekuan jahat iol...

groundfloor replied at 13-10-2020 11:37 AM
Mungkin mmg niat awal nak special kid pun sbb they know orang akan simpati dan akan donate money...d ...

Depa ambik sbb nak content saja.. Depa sendiri yg request utk special needy child.. Tu yg ramai utuber dan netizen marah..

sarah82 replied at 13-10-2020 11:39 AM
Depa ambik sbb nak content saja.. Depa sendiri yg request utk special needy child.. Tu yg ramai ut ...

serious marah gila ni baca cerita camni...  aku benci orang yang amek anak angkat pastu buang je for whatever bloody reason! sebab tu memana kengkawan aku yang tanya proses nak amek anak angkat kat aku, aku suruh diorang fikir masak2...  jangan aniaya anak yang tak berdosa tu...  ada yang kes rehome sebab tak mampu jaga, ada yang pulang sebab dah dapat anak sendiri...  haish...  memang aku sakit hati kalau nak sebut satu2...

anak sulung aku tu, walau aku sedayaupaya jaga hati dia...  explain kenapa dia bukan dari perut aku...  apa kelebihan yang dia dapat berbanding anak2 lain...  tetap dia selalu tanya: tapi kenapa dia bukan datang dari perut aku macam adik dia

ko bayangkan perasaan anak2 yang terbuang dah dibuang macam ni...  lagi terkesan ok pada diorang

eyansss replied at 13-10-2020 05:11 PM
serious marah gila ni baca cerita camni...  aku benci orang yang amek anak angkat pastu buang je f ...

Aku faham perasaan tu.. Sebab tu aku geram sangat bila kes ni terbongkar.. Ramai org melahar keluarga ni puas2..ada bbrp utube yg mmg jaga anak angkat yg special ni betul2 marah dgn keluarga ni

sarah82 replied at 13-10-2020 05:13 PM
Aku faham perasaan tu.. Sebab tu aku geram sangat bila kes ni terbongkar.. Ramai org melahar kelua ...

aku harap ada lawyer sanggup represent anak tu dan tuntut balik setiap sen yang dia dapat daripada anak tu...  haish...   emosi terus aku...

eyansss replied at 13-10-2020 05:19 PM
aku harap ada lawyer sanggup represent anak tu dan tuntut balik setiap sen yang dia dapat daripada ...

Nanti aku cari update tentang kes ni.

Ooo pernah tertengok video dia ni kat YouTube dulu. Dia pegi China ke Korea nak amik budak ni. Tengok beberapa episod jugak la. Hantar budak tu pegi sekolah la, celebrate birthday la. Lepas tu tak minat tengok dah. Masa tu terfikir juga suami dia kerja apa sampai boleh amik anak angkat dari negara lain ni. Kurang upaya pulak tu. Rupanya...

Knowlee replied at 15-11-2020 12:08 AM
Ooo pernah tertengok video dia ni kat YouTube dulu. Dia pegi China ke Korea nak amik budak ni. Tengo ...

Rupanya jadikan budak tu sebagai cash cow.

sarah82 replied at 15-11-2020 12:11 AM
Rupanya jadikan budak tu sebagai cash cow.

Kuangsam... Masa I tengok video diorg tu rasa kagum la. Siap ada part menangis sikit la sebab kagum. Sekali menipu ja. Kuangsam.

Knowlee replied at 15-11-2020 10:19 AM
Kuangsam... Masa I tengok video diorg tu rasa kagum la. Siap ada part menangis sikit la sebab kagu ...

dari komen2 kat utube...depa ni banyak dapat tajaan sejak huxley diambik sebagai anak angkat...tajaan dari company besar tau..berjuta juga dpa kaut.

12Next
Return to list New