CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: taji2906

Tips Untuk Duda Nak Kawin?

taji2906 replied at 5-6-2020 10:31 AM
aku setuju bila tackle bapak dulu. so far plan aku nk jmp abg n adik dia. kebetulan abg dia junior ...

Wahh! Lagi senang ko knl dh Abg dia.. moga dipermudahkan urusan ko.. InshaaAllah

lalalisa replied at 5-6-2020 12:32 AM
Tahu ke siapa yg hbtr sihir pemisah tu? Kot ade yg kenen ngn kau? Kang dh kahwin mcm mana? Hish aku  ...

masa berubat dulu dah tau sapa. sihir tu byk tuju ke ex aku. sbb org tu gilakan ex aku. byk la pancaroba kami lalui. abis berubat je sama benda tu dtg balik. sampai 1 tahap aku dah tak rasa apa2 bila berdepan dan nampak mahluk2 tu.

tp sebelum ni ada contact jgk dgn ex dan tanyakan kesihatan dia. dia kata makin pulih lepas berpisah. gangguan berkurangan banding masa kami kawin dulu.

Pertama U kena yakin bahawasanya jodoh ditentukan oleh Allah swt.  Jodoh akan diawali dgn pertemuan ttpi setiap pertemuan tak semesti berakhir dgn pernikahan.  Itu yg U kena  percayai qada' dn qadr Allah swt hatta apa pun yg akan berlaku seterusnya, samada berakhir bahagia atau kecewa.

Kedua,  bersifat jujur dn berterus terang. Ini supaya tidak tertempelak di belakang hari.  Ceritakan yg sebetulnya dn harapan U mengatur perancangan berumahtangga.   Setiap orang berhak  muhasabah diri  dgn kesilapan masa lalu dn tak  salah jika ada niat untuk  meniti masa depan sebaik2nya.  Pun begitu, kejujuran harus lahir drp niat  hati U sendiri yg paling dalam, bukan satu kepura2an  semata2  untuk meraih satu 'keuntungan'.  Ingat! manusia boleh menipu manusia tetapi  Allah maha tau.  

Rate

1

taji2906 replied at 5-6-2020 10:34 AM
masa berubat dulu dah tau sapa. sihir tu byk tuju ke ex aku. sbb org tu gilakan ex aku. byk la pan ...

Ok. Lega dengor nye. Aku nasihatkan kau, jd diri sendiri je. Ikhlas dengan setiap apa yg kau buat. Macam mana kau dgn mak ayah kau, camtu lah kau depan in law baru tu. Org tua boleh nampak kita ni ikhlas ke x dgn anak perempuan dia. Kalau tak dpt restu, either kau redho x de jodoh ataupun kau usaha lagi. Belum cuba belum tahu kan.. so make some effort. N takyah lah pura2 dlm mengambil hati org tua ni. Sbb aku pernah nampak, sebelum kahwin kemain bodek amik hati. Pdhl dia bukan baik ringan tulang macam tu pun, dah kahwin pemalas cam babi. Hahahha

nampak niat uols baik...
nak ambil gf jadikan isteri dgn cara baik..
maka...cakaplah baik2 dgn parents
stay low n humble...kalau diorg x setuju pon..sabarrr
ambil hati sikit demi sikit...sampai terbuka hati diorg

moga Allah permudahkan usaha yang baik ni..insyaAllah

salam forumers semua. saja nak update la. aku da pun selamat kahwin 2 bulan lepas. tapi dengan org lain. hahaha.. dgn crush aku yg lama dulu. gf aku yg dalam awal2 citer ni da jadi bekas je la.

sebabnya aku dpt rasa dia tak sedia langsung utk kahwin. tak sedia nak hadap masalah sama2 dgn aku. n last2 b4 nak putus tu, memang berubah sgt2 la. dia tak peduli, tak kisah apa pun kat hubungan kami. sentiasa ada alasan untuk tak nak jmp aku. but kat ig story update keluar dgn kwn2 dia. hahaha

masa tu kecewa la. aku dpt tau dari kwn2 baik dia sendiri, family dia memang tentang la hubungan ni. terutama abang n mak dia. yang aku kecewa sgt tu sebab dia pilih utk takde nak bantu atau sokong aku. dia terus ignore n marah2 aku. antara last ayat dia aku ingat, aku ni umpama bawak sakit kepala je kat dia. well, thats it la. aku pun faham n blah terus dari mereka yg mcmni. aku takde la dendam ke apa. kecewa tu ada. cuma ada terasa jgk la. haha

cuma lepas tu aku jmp balik crushed aku yg dulu. sangat2 baik, memahami aku. menerima aku seadanya. dari keluarga yg amat senang, even dia pun ada karier yg sangat bagus.  tp dorang semua amat humble dan tak pernah soal bab status aku yg dulu. bercinta kejap terus tunang after 2 bulan. nak kawin je lambat sikit sbb ikut turn kat jais. pkpb punya hal.

jadi, aku bersyukur sangat sebab Allah telah merancang hidup aku lebih baik dari apa aku harapkan. pada aku, pada yg ada masalah mcm aku dulu, jgn putus asa, sentiasa berdoa. Allah tu lebih  Maha Mengetahui apa dan siapa yg terbaik utk diri kita.

terima kasih pada forummers semua yang bg nasihat dalam ni. semoga Allah membalas dgn kebaikan semua.

Follow Us
Tahniah tt.. jd la suami yg baik & btgjwb.. org dah caye kt u jaga anak depa kn. u pn taw kn famili ex gf punya penerimaan thdp status u. Ad mslh masa dah kawen ni sila selesai lek lok naaa.. till jannah!!

Tahniah tt..

Tahniah TT....tak sempat nak komen kat thread ni dulu....
Malam ni buka thread TT sebab saja nak post tanya TT dah kahwin ke belum??? Mujur baca dulu post atas...

thanks semua..
perjalanan hidup aku, yg pahit akan manis juga. kena byk sabar. dan ganjaran org yg sabar tu berbaloi.

12
Return to list New