CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Rumah terbalik di Tamparuli. Masuk FREE pun masih gagal tarik pengunjung. #57 te

Simunggu replied at 4-6-2020 03:48 PM
saya tak pernah pg & tak minat nak pg....padahal 30km dari rumah

kalau ko pergi
share gambar dalaman tu dlm thread

R2D2 replied at 4-6-2020 11:49 PM
kalau ko pergi
share gambar dalaman tu dlm thread

tak minatlah...apa yg hebat sangat rumah terbalik?? mcm org pakai baju terbalik bah...

x blh amik gambar dlm rmh patut lah melingkup

vespa_oren replied at 4-6-2020 08:06 PM
bukan ko kt sandakan k, xsampai 500km

Ha a sandakan..eh ke 300km++ ye.

Rasakan.

Sebelum ni, kitorg pergi. Nak masuk punya la mahal, AMIK GBR TIDAK DIBENARKAN.

Apa kejadahnya tak bagi amik gambar......then what is the point? Baik la duit entry fee tu buat beli lobster.

Terus kitorg tawar hati - blah. Takde manusia lain pun masa tu kat situ.

sana sini ada rumah terbalik macam ni. walaupun demikian aku xpnh masuk mana2 pun
mcm boring je

Follow Us
bukan kata apa la. aku masa nak masuk excited la, sbb mungkin aku dah imagine exhibition dalam tu sesuatu yang hebat. ni cerita 2014 lah, aku masuk dgn few tourist lain. Masuk dgn tour guide dia, tour guide dia bercerita, mata aku sibuk tgk sana sini. Otak aku mcm banyak benda nak bekerja. Tour guide plak bercakap tak putus nafas.

Aku tak ingat kenapa aku takde gamba dalam rumah tu, rsanya dalam tu tak boleh bergamba kot aku tak ingat? Dalam banyak2 benda yang depa dah tukang dalam rumah tu, dia ada sediakn dua port kat luar untuk ko bergamba. Satu mcm setting mini kebun bunga terbalik, satu lagi toilet terbalik. Aku keluar dari tempat ni, aku macam kebingungan. Aku tak tau apa input baru, aku dapat, bahaha. Literally dia hanya lah terbalik. Masuk skali tu, cukup la sekadar kata, ok aku dah pegi.

Aku rasa elok dia buat dalam rumah tu boleh diexplore dan ambik gamba,ke dah boleh dah skarang? Kalau takut benda jatuh, pepandai kau la pikir mcmmana. Masuk pun bukan murah. RM 10 juga tu.

Leo_Tigris replied at 5-6-2020 10:57 AM
Rasakan.

Sebelum ni, kitorg pergi. Nak masuk punya la mahal, AMIK GBR TIDAK DIBENARKAN.

ah, baru perasan post ni.

ada manusia lain merasakan feeling yang sama. time aku lagi la, tour guide jalan laju gila. macam tak sabar nak halau keluar pun ada.

penah masuk 1x. dah la nak masuk kena tunggu geng2 lain utk masuk ramai2 skali. org tu sibuk nak bergambar tempat lain, aku kena tunggu sampai dorg smua tu beratur skali. bodo btul!

dah la tak boleh amik gambar kat dalam tu. mmg aku rasa pembaziran betul. aku takkan masuk lagi dah tempat ni.

Iols pernah pergi rumah terbalik yang di Melaka....tak ingat masuk kena bayar ke tak....sebab iols masuk je....ikut anak-anak....boleh je snap-snap pic dalam tu....dalan rumah tu pun ok bersih kemas....macam rumah biasa cuma terbalik je...

Mengikut cerita orang,  berlaku gempa bumi hingga mengakibatkan rumah ni terbalik.

Bila ai masuk... was like ok ok.. bayar byk tu.. dpt gini je ke..  nyesal bayar.

Tp oklah, sumber pendapatan org tu... at least dia usaha promote tourism situ.

Kalau dah tak boleh ambik gambar siapa nak masuk sana lagi.  Berbanding ditempat lain yang ada benda yang sama dan boleh bergambar, siap ada staff yang ajar macam mana nak pose agar nampak real

penah pegi masa visit Sabah 5 tahun lepas.
tapi rasa nya site yang lain, tak sama dalam gambar ni.
boleh la.
kagum gak tengok kegigihan nak bagi barang2 tu melekat terbalik
bab safety tu bukan senang.

btw aku lagi suka pegi muzium, can learn something.

Mungkin kalau buat hebahan lebih hebat ramai yang datang

Buat la Ghibli house...mesti ramai orang Jepun datang.

ak pnh g, biasa je. waktu dlm rombongan aritu, tour leader tu citer nk g rumah terbalik, xtau nape mind ak terfikir mcm nk g gua/batu besar (nature) sumpahan jd bentuk umah terbalik ke, mcm si tanggang kt laut medan tu. sekali g la, umah buatan manusia rupanya. dhla rm10.

membosankan je pergi sini. Tp xpelh. At least sekali dh masuk. Xkn suggest kt sesiapa. Baik pergi hbskan duit kt pantai2 sabah. Ituu berbaloi2. Rumah terbalik tu, xpergi pun xde effect kt hidup kau

Bg aku tiket yg selayaknya rm2 jah. Bukan ada haiwan nak dibagi makan pun. Untung atas angin tu lebih sgt.
Dahla masuk strict tak bagi tangkap gambar, beratur ramai2 nak masuk, hampir 20 org. Rumah tu kecik ja. .
Masa kat dlm rumah tu tak boleh pusing ke belakang, ko bayangkan kita nak tgk brg2 lama kat rumah tu walaupun tak banyak . tapi dah suruh kita ke depan sbb kejar masa utk bg group lain pula nak masuk. Padahal bukan ade ramai org pun masa tu. rumah tu pun sekangkang kera jah.
Aku sempat jenguk kejap bilik tidur ada dua and dah dihalau ke luar. Explaination tour guide org depan je lah yg dengar. Org belakang tak dengar apa pun.
Bg aku kalau rm2 tiket dia kira oklah. Bila rm10 tu totally bazir je lah weyy.

sambaldurian replied at 6-6-2020 12:08 AM
ak pnh g, biasa je. waktu dlm rombongan aritu, tour leader tu citer nk g rumah terbalik, xtau nape m ...

Kannn.. ramai suka tema jungle....buat la rumah Ghibli. Mesti ramai yang suka.