CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PEKELILING. Guru akan kembali ke sekolah MINGGU DEPAN

eizarz replied at 4-6-2020 11:21 PM
suruh dia pegi ma****...hahaha,gaji nak...

kan,nak smpai raya haji,kite nie raya puasa pun tak boleh balik
tapi diaorg kan profesion yg paling banyak keje,plg kurang cuti...yg semua paling la..

Buritan replied at 5-6-2020 05:56 AM
Cam kakak ipar aku laa.. cuti sekolah terus angkut anak anak blk kg .. kalo cuti tuu sebulan... se ...

macam adik jantan aku yg sorang ni la ..
suka kutuk aku macam2 ...

dah kawen , baru tau bini double gemok dr aku, double pemalas , double tak tau masak ... masak la , tapi ... ermmmm boleh la .... x berjeniss ...
rumah x sapu, rambut merata2... habuk merata2 ... nak tahu rumah tu habuk ke tak, klu allaergy aku xde tu maknanya bersih la .. ni tidak ... lepas p rumah dia , seminggu aku kena vege ... kena cucuk siap , habis satu badan berbintat2.. mak aku pon naik heran.... sbb aku x pernah kena steruk tu

Maunya tak meroyan geng2 balik sabah sarawak... Tiket klia kuch semuanya 1349 ke atas...

meteorspeed replied at 5-6-2020 06:41 AM
Kan. Pas tue ckp cikgu pemalas. Aku bagi homework drpd 28 orang murid 2 sahaja yg hantar so...

Kdg2 aku x salahkan pljar yg memang xda kemudhan internet atau hp.. Tp sbb aku ngajar sek men nipu jer xda smua tu. Sbb bila riki dgn kwan2 cikgu elok jer pljar klas yg sma bg respons. Mentang2 lah aku cikgu yg xpernah marah.
Gigih aku record vdeo aku ngajar, resize n upload dlm utube sbb kesian klau plajar nk dwload vdeo data abis plak sbb size file besar.
Bila tgok yg view 20/80..

hanasensei replied at 5-6-2020 07:48 AM
Kdg2 aku x salahkan pljar yg memang xda kemudhan internet atau hp.. Tp sbb aku ngajar sek men nipu ...

Sama saja rupanya serata negara. Yang ngaja kat MRSM/SBP, huntong la. Takda kot kes gini. Takpa la sis. Yang penting Tuhan nampak usaha sis.

Tergelak pulak bila baca Kata orang 2 Malaysia ni dengki kat cikgu..like biar betul? Orang lain dah lama masuk keje, elok je tak beraya kampung..meroyan la tu dah kena balik ke kawasan keje, standby je baru belum start sekolah pun...grandeur illusion betul

Follow Us
adelea replied at 5-6-2020 07:42 AM
macam adik jantan aku yg sorang ni la ..
suka kutuk aku macam2 ...

Tuu laa yg aku perasanlaa sape yg rasa perfect dan suka kutuk org ni dpt pasangann yg hadooo.. hahaha.. betulla mak aku ckp.. jgn nak dok hina org.. Tuhan bayar cash..

Aaaa satu lg abg aku dpt ipar duai belah minik dia yg suke hina hina dia.. aku sukeeeeee.. smpai la ni wpun dia dag jd pensyarah usm biras dia yg jawa tak respek dgn dia.. hahahaha.. adan uke

vespa_oren replied at 5-6-2020 05:04 AM
ko patut tengok fb rasmi kpm, cikgu meroyan kat situ, dah public semua baca

post yg mana ? aku tgk ada 100 lebih je komen

Aku as cikgu pun nyampah gak dgn Cikgu2 yg bnyak bgi alasan xnak pulang ngajar. Tp stakat ni ckgu2 skolah aku ok jer. Masing2 akur arahan kpm n pentadbir.
Geram bila yg dok bgi alasan masalh rentas negeri la, takut covid la.. Dh MKN bagi kebenaran kot, KKM, KPM pun mesti dh teliti sblum nk reopen balik sekolh ni.. Tp aku sbnarnya kesian gak dkat plajar yg bukan f5, f6.. Mcm pljar sek rendah memang nature dorg bermain, nk develop skill msa fasa ni lah.. Klau ada siblings ok lah.. Yg anak tunggal kesiannya

adelea replied at 5-6-2020 07:57 AM
post yg mana ? aku tgk ada 100 lebih je komen

ada post kpm kata surat siaran tu sahih sbb ada org ckp surat siaran tu palsu lgi, aku bca pun sbb org share

vespa_oren replied at 5-6-2020 08:12 AM
ada post kpm kata surat siaran tu sahih sbb ada org ckp surat siaran tu palsu lgi, aku bca pun sbb ...

ohhh yg tu , haah ada aku baca kebodohan cikgu cikgu yg menegakkan benang yg basah , alasan balik kampung sblm pkp 14/3 .. and then melekat kat kamoung sbb pkp...

klu depa awal2 dah balik sana , xde la isu ni
isu lain sbb nak beraya dgn makpak

ingat depa je kot ada mak pak..

vespa_oren replied at 5-6-2020 08:12 AM
ada post kpm kata surat siaran tu sahih sbb ada org ckp surat siaran tu palsu lgi, aku bca pun sbb ...

paling x leh brain mintak nak privilege cam budak ipt ... dowhhh apa sengkek sgt cikgu cikgu ni ..

hanasensei replied at 5-6-2020 08:02 AM
Aku as cikgu pun nyampah gak dgn Cikgu2 yg bnyak bgi alasan xnak pulang ngajar. Tp stakat ni ckgu2 s ...

Alhamdulillah.. slmt kembali berbakti cikgu2 semua... moga dpt ganjaran pahala melimpah ruah krn mengajar ank2 kami..

Masa puasa ruhr dah tau ,cikgu akan.naik sekolah 9 Jun gitu..tapi mau be ramai buat tak endah..tunggu surat ..Masa kena dok rumah tak yah dtg kerja tu ada tunggu surat baru tak dtg ke?

hanasensei replied at 5-6-2020 08:02 AM
Aku as cikgu pun nyampah gak dgn Cikgu2 yg bnyak bgi alasan xnak pulang ngajar. Tp stakat ni ckgu2 s ...

Anak ai anak tunggal
Umur 8 thn
Selama pkp ni bahagia je dgn ai

Tp minggu ni kazen2 a.k.a anak2 sibling ai blk kg, dh tepu gamaknya masing3
Up pula kat group
Meroyan la anak ai nk blk jg
Nasib x boleh merentas negeri

Buritan replied at 5-6-2020 07:56 AM
Tuu laa yg aku perasanlaa sape yg rasa perfect dan suka kutuk org ni dpt pasangann yg hadooo.. hah ...

apa yg abg u buat sampai biras x reapect dia ?

vespa_oren replied at 5-6-2020 05:04 AM
ko patut tengok fb rasmi kpm, cikgu meroyan kat situ, dah public semua baca

Yg tak menahan tu masih lg ade cikgu yg in denial, tu surat kebenaran balik ke stesen masing2, bkn surat bukak sekolah.
Ye technically mmg btul tp tu maksudnye dah boleh la ye balik. Masih ade lg cikgu yg merempan taknak balik sebab tak boleh mengajar lg

surat tu sahih
dh keluar berita pun

annehuda replied at 5-6-2020 08:55 AM
Yg tak menahan tu masih lg ade cikgu yg in denial, tu surat kebenaran balik ke stesen masing2, bkn ...

kata tugas guru bukan setakat mengajar, diaorg doktor lah, polis lah, tukang kebun lah, etc tu maksudnya kerajaan suro kuarantin kot kt stesen sblm buka sekolah

Bila la nak bukak skolah ni...x sabar nak makan gaji celik..dah lama dah ni makan gaji buta