CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Penangan PKP. Penyewa lesap, rumah rosak

misuke replied at 5-6-2020 01:29 PM
cuba cek balik. suami chuolls sewakan kat manusia ka monyet

ketiga-tiga lelaki antertu mid 30’s.  Masuk rumah bau male punya la kuat. Mcm bau helmet tu. Mereka mungkin juga jelmaan monyet suka hidup selerak. Hahahaha

salmon-suki replied at 5-6-2020 10:58 AM
Eh ehhhh..boleh plak dia ckp cenggitu?y dia berhutang xmau bayar tu lagi teruk kot akibatnyaa dala ...

Bila minta hutang , bekas penyewa tu mesti guna ayat agama, guna alasan anak sakit. Ayat yang dia selalu guna "sekarang rezeki akak, mungkin esok rezeki saya".  Masalahnya, dia tak bayar. So saya pon confuse rezeki apa yang dia maksudkan dekat my mom.

Lepastu , dia akan bagi petikan ayat hadis dekat my mom pasal tolong menolong, mudahkan urusan orang. Tak tally dengan apa yang dia buat.  
Dah lah selalu bluetick kan mesej my mom. Mesej dekat fb pon dia tak balas.

My mom pulak hati tisu dan rapuh. My mom mesti "tak pe lah, bulan depan dia bayar lah kot", "kesian anak dia". Pernah banyak kali lah jugak my mom macam nak halalkan semua hutang2 bekas penyewa tu. Tapi saya halang sebab what theeeee hutang kena lah bayar kan.

Pernah suruh my mom report polis pasal hal ni. Sebab bank statement (bukti bayar sewa rumah), gambar dan video kerosakan, bukti mesej, surat agreement semua lengkap. Kalau nak report polis or saman memang boleh lah sebab semua dokumen lengkap. Tapi my mom tak bagi sebab kesiankan dengan anak2 bekas penyewa tu + hanya suami je yang kerja. My mom takut nnti lagi banyak bekas penyewa tu kena bayar nnti. Kalau saya, memang report polis + saman lah hahahah. Dia pedajal orang boleh, tang nak pedajal dia kenapa tak boleh pulak kan hihi.

Syukur, penyewa sekarang okay. Lepas bekas penyewa tu keluar, pasangan suami isteri anak 1 masuk. Sekarang, dah tiga anak. Ni saya yang tapiskan. Mana2 yang anak ramai dan guna agama masa nak menyewa terus saya reject.  
Penyewa sekarang elok dia jaga rumah, bersih je. My mom banyak kali bagi potongan sewa rumah 50% - 80% dekat dia masa hari perayaan/penting macam hari raya, raya haji, buka sekolah. Sewa rumah percuma pon my mom pernah bagi masa penyewa ni betulkan gate  porch kereta. Siap my mom bayarkan kos baiki semua tu. Gate tu kemek dan calar sikit sebab penyewa tu tertekan reverse kereta dan masa tu gate tak buka habis lagi (electric gate).

234126 replied at 4-6-2020 06:02 PM
Suami sebelum kawin dia sewakan rumah kat budak bujang kerja petronas habis dapur hancur :shakehead3 ...

bujang laki ke bujang pompuan ?

ater cemana berak klu tandas sumbat
bapak pengotor

tapi kat opis konfirm menjangok menyemart habis kannn ?

jazaa100 replied at 4-6-2020 06:43 PM
Kau meroyan knp Hannah.....

Ramai je yg dah bergasak dgn LadyCareFree tu...aku pun hari tu dia  ...

baru nak ckp bende yg sama ,
dah macam spam minyak kelapa dara ...

aku pon pernah jadi penyumbang spam minyak kelapa dara tu ... hahaha ;)

234126 replied at 4-6-2020 06:27 PM
Kan? Begaduh kot so hentam pintu dinding sink nak tunjuk garang? Hahaha

bahaya betul orang camni..dapat anak, kucing ke abis dibaling ke dinding jugak agaknya..

jazaa100 replied at 4-6-2020 06:43 PM
Kau meroyan knp Hannah.....

Ramai je yg dah bergasak dgn LadyCareFree tu...aku pun hari tu dia  ...

Kakak tak rindu spammer Maideen. ke?

Follow Us
mosti replied at 4-6-2020 08:38 PM
Macam saya bagi sewa rumah ..hari pertama minta sign agreement..dia kata taknak sign lagi nak baca ...

Aduh... Bangsatnya perangai...Kesian kakak. Halau saja la bewak tak guna tu.

Jenis perangai mcm ni aku x pelik pun, mcm biras aku dulu, aku pernah pi rumah yg baru aje dia sewa, tumpang masuk bilik belakang dia kejap utk tukarkan baju anak, nmpak pintu almari terkopak. Bila tanya cakap dia gaduh dgn lakinya. Yg almari tu aku lantakkan ajelah sebab almari depa. Tup2 bila ada pegi sana lagi lepas tu nmpak pintu bilik pulak pecah x masuk lagi bab dinding rumah comot2 anak depa conteng. Kang cakap lebih2 sentap.

redz85 replied at 4-6-2020 11:18 PM
tahun lepas ada sorang akak owner dah hilang sabar, dia post kat fb mengenai penyewa dia..

hancu ...

Orang jahat memang muka lagik tebal dari kulit + lemak babi uol...Kesal betul la baca cerita camni.

faraway1 replied at 5-6-2020 12:09 AM
me siap buat background check dan enquete creditlagi, sini dibenarkan..

so me tahu berapa duit  ...

Tak terfikir pula nak check background tu. Good move la kaka!

Edited by Bergosip at 5-6-2020 03:02 PM
Manjahati replied at 5-6-2020 01:17 PM
Ye mmg kadang yg tiap pagi tiap hari post ayat2 al quran, hadith tu yg buat perangai walaupn segel ...

Macam mana yang segelintir tu sanggup buat macam ni eh. Dorang tak rasa ke yang dorang hipokrit?  Dorang tak rasa berdosa ke?

Bekas penyewa my mom tu memang bagi ayat2 hadis. Tak tau lah hadis betul ke hadis tipu. Tapi dia akan bagi perengan ayat dan dekat akhir ayat tu mesti ada tulis "hadis bukhari" dan etc. Dah lah selalu bluetick kan my mom. Kalau tak bluetick, dia akan bagi ayat hadis atau bagitau yang anak dia sakit demam lah. Masuk hospital lah so kena pakai duit banyak sikit. My mom mengadu dekat saya, menyirap je saya baca ayat2 bekas penyewa tu.

Saya siap rangka installment plan untuk bekas penyewa tu. Tak ada bunga tak ada faedah . Memang berdasarkan kos hutang bekas penyewa tu. Dia hanya perlu bayar RM100 sebulan. Tapi 5 bulan pertama je dia bayar. Sampai sekarang dah 8 tahun, masih RM500 je yang dia bayar. Mula2 saya buat installment plan tu RM250 sebulan tapi dia suruh kurangkan ke RM100.

Setiap bulan my mom follow up dengan dia pasal hutang. Ada yang dia bluetick, ada yang dia bagitau tak cukup duit, anak sakit pakej dapat ayat hadis. Bila tanya RM50 sebulan okay ke? Dia tak jawab pulak. Eeeiii, my mom pulak hati tisu. Suruh report polis / saman tak nak.

Dia dah lah ada tunggakan sewa rumah dalam 7 bulan rasanya. Seingat saya dia asyik2 tunggak bayar sewa sebab bini dia mengandung masa tu. Macam selalu guna duit jugak lah. Masalahnya bukan tunggak sewa je, dengan bil air bil elektrik tak bayar. Pakej curi/hilang langsir dan air cond. Kunci pendua pon hilang. Rumah memang teruk. Ada tiga bilik air, semua bilik air naik lumut2 hijau tu. Dapur dengan berminyak, diding conteng, tombol pintu cabut, ada anai2. Saya temankan my mom pergi tengok keadaan rumah masa tu. Mood my mom down teruk dalam beberapa bulan jugak. Saya lah yang arrange kan dan bayarkan orang2 yang bersihkan rumah, buang anai2.

Paling saya sakit hati. Dia ada tinggalkan perabot almari + kerusi dekat ruang tamu + kabinet kecik yang letak spices semua tu. Punca anai2 dari perabot almari dia tu. Penuh anai2 , memang sarang dia. Bila tanya bekas penyewa pasal perabot2 semua tu. Dia siap bangga cakap yang perabot tu dah lama, tahan kan. Siap cakap patutlah rumah dulu pon ada anai2. Saya memang ingat secara terperinci kata2 bekas penyewa. Sampai harini saya still marah dengan dia pasal hal anai2 ni since saya yang uruskan hal anai2 tu dari A-Z. Nasib baik syiling rumah tak roboh, sempat treat sebelum jadi lagi teruk.

Edited by 234126 at 5-6-2020 03:02 PM

rumah iol tetap hancur disewa budak single bujang keja petronas (ni kena sebut sebab nak emphasize book smart tak semesti life smart )

Dah la umur 30an masing2. Yang bilik master tu almost 40 umurnya dulu. Hancur jugak dapurnya. Dgn hood2 dapur berdaki berminyak iol istighfar suruh contractor buang semua dgn cabinet all iol suruh humban. Geli

in the end, iol rasa kalau sewa rumah kat orang, kena rajin pantau sebulan sekali. Kadang2 bgtau nak dtg rumah ke, minum2 borak2 sesambil inspect dgn mata iol padankan je laki iol. Percaya sangat. Rasakanlah

adelea replied at 5-6-2020 02:28 PM
bujang laki ke bujang pompuan ?

ater cemana berak klu tandas sumbat

Lelaki semua. Laki iol sewakan rumah tu before kami kawin. Dia pun bujang terlajak. so iol tak sempat nak intervene dah hancur segala.

Bab toilet tu, yang 1 tu share tersumbat habis. Yang dlm master bedroom dah mcm rumah hantu berkulat tiles tak penah cuci sesambil mandi ke apa.

pergi kerja haruslah menyemart kalau dlm klcc tu kan. Tapi kalau bwk awek dtg rumah, awek  pun lari agaknya.

234126 replied at 5-6-2020 02:21 PM
ketiga-tiga lelaki antertu mid 30’s.  Masuk rumah bau male punya la kuat. Mcm bau helmet tu. Mer ...

sesuai la x berbinik. ada binik nnt lg la jd bewak

Edited by Bergosip at 5-6-2020 03:20 PM
Meiizu replied at 5-6-2020 01:25 PM
bergosip..aku memang nak bergosip dlm ni je.aku ni penyewa bukan owner..penah jugak lah mempersoal ...

Harap yang komen "anak2 saya takconteng dinding" tu memang betul2 disiplinkan anak dorang. Kalau perangai anak dia tak tally dengan apa yang dia komen. Harap satu hari nnti dia bangun dari tidur, muka penuh kena conteng dengan permanent marker hahahhahahaha.

Rasanya ada owner tak bagi sewa dekat orang bujang (sewa ramai2). Takut kalau2 ada internal conflict di antara penyewa atau ketua penyewa keluar rumah sebab kahwin ke (nnti kena ubah suai agreement sikit). Kalau yang dah kahwin senang sikit sebab penyewa hanyalah si suami. Nak deal pon dengan suami. Kalau sewa rumah ramai2 nnti kena deal dengan ketua penyewa. Ketua penyewa mesti kena tanya dengan housemate dia dulu. Kalau owner nak baikikan barang2 dalam rumah (pintu, tombol pintu dan etc) macam payah sikit nak berurusan dengan yang bujang dari yang dah berkahwin. Lagi satu mungkin ada owner yang berpendapat orang yang dah kahwin susah nak buat hal macam keluar rumah senyap2 since ada anak kecil. Mungkinlah hihi

Kak-Leen replied at 5-6-2020 02:14 PM
Tu sebab akak tahan kosongkan rumah dan bagi jiran tetangga guna kalau ada kenduri ke apa dari sew ...

natikan sesekali sggh rumah tu berhantu pulak.ekekeke. kami ni dah la dok utara, rumah kat kajang, husband plak keje 2/3 bulan br blk. kalau ada masa jenuh nak kene planning nak blk kg, nak tgk rumah sewa, nak holiday. agaknye owner kene buat spotcheck selalu kot.bila percaya sgt kat penyewa gini la jdnye tgk2 rumah leburrrrr

Edited by pasa at 5-6-2020 03:32 PM

undang-undang malaysia kalau rumah bagi sewa Penyewa tu lagi ada hak atas kediaman tersebut.

Jgn berkeras dgn penyewa next time pilih la sikit back ground penyewa. landlord tak blh pecah masuk, kunci solex dari luar rumah. kalau penyewa report polis, landlord yg kene tangkap.

apa yg ada dalam kontrak antara penyewa dan landloard benda tu sahaja blh digunapakai kalau tak ada dalam kontrak sewa rumah tak blh nak dikuatkuasakan.

sy pernah baca tenancy satu rumah area seremban 2. landlord ni agak terdesak sbb nak bagi sewa rumah secepat mungkin . Ada satu penyewa dah berminat nak sewa. akibat kebizian nya bekerja, penyewa yg sediakan tenancy landlord setuju tanpa baca tenacy tu betul2.

satu clause dalam ayat tenant tu yg tak blh tahan bayaran sewa akan dibuat selepas 25 hb kikiki akibatnya setiap 26 hari bulan landlord jadi mcm ceti.

Ada rumah sewa ni orang ingat seronok, hujung bulan je dapat duit sewa
Orang tak tau macam mana pening nak layan penyewa itu ini
Tak bayar sewa, itu rosak, complain itu ini
Eh entahlah, ada duit susah takde duit pun susah

Edited by Meiizu at 5-6-2020 03:52 PM
Bergosip replied at 5-6-2020 03:16 PM
Harap yang komen "anak2 saya takconteng dinding" tu memang betul2 disiplinkan anak dorang. Kalau ...

.mungkin aku jelah asal baca je family hahahah. yg aku duk baca kat fb lari mlm2 tu family.

thn lepas, ckp2 kosong dgn cainis sebelah ni dia buat rumah sewa fully furnished 1bilik sorang dlm masa yg sama hanya ada 3org shj.senang pantau.

kes aku lain sikit jaaa..cari rumah sebijik, duk sorang few mth lepas tu cari lagi 2org ..smua dpt 1bilik sorang, aku takde amik untung -hosmate keluar/masuk aku tetap bayar full kat tuan rumah.
alhamdulillah 7thn dah menyewa.sorang hosmate yg sama selama 7thn..cuma ada satu bilik tu je kluar masuk orang sethn-dua thn.pusing kona baring memang 3org je dlm rumah

ehh boleh paham kot aku explain ni.

insyallah 1.5yrs lagi rumah aku beli siap

Kak-Leen replied at 5-6-2020 02:11 PM
Kami dulu menyewa rumah dgn lawyer. Siap ada agreement bagai. Tp sampai ke sudah kitorng x dpt agg ...

saya pun penah nak beli rumah yg saya sewa 7thn... sudahnya adik ipar dia nak beli.hurmmm takpelah saya beli rumah lain