CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bedakpowder

Korang masuk tak grup wasap belah keluarga mertua?

wenza replied at 9-6-2020 03:44 PM
I tak masuk dan laki i pun x join jugak group wa family dia sendiri. Dulu adik husb i dgn bini dia p ...

Adik beradik husband i semua x sekufu..susah nk masuk ngn i..ade yg t40...ade yg b40 dan iols m40..hahaha..umah mertua plak b40..panas sempit..anak2 ramai..sgt x condusive nk beramas mesra dgn bertudungnya..hangat nk marah je.

Lelaputra replied at 9-6-2020 03:28 PM
asben tak kasi - daku found out ada ex wife dia dlm tu..lantaklah daku x sangap pun nak masuk group  ...

Nape ex masih beramas mesra dlm grup tu?? Ade perasaan lg ker

Masaalah ngan grup whatsaap ni.. dia automatik invite... bila admin add.. pastu ko nak keluar x leh left gitu.. ada notification gitau.. nanti mengata pulak... haruuuu... lagi2 sibuk post itu ini bagai.. koserrrr..

cha-cha replied at 9-6-2020 03:23 PM
Iols selalu dipaksa masuk. Sedar2 dah dalam group entah apa2. Either iols quit or mute til jannah.
...

Iolss pon x suka org main masukkn kite tanpa tanye dulu..sbb ini psl privacy..privacy jiwa dan emosi

X join.. malassssss

umbut replied at 9-6-2020 04:07 PM
Masaalah ngan grup whatsaap ni.. dia automatik invite... bila admin add.. pastu ko nak keluar x leh  ...

Grup fmili mmg susah nk left..berbanding grup kwn2..

Follow Us
iols nak pecah telur, iols join group family husband.
FIL iols ok semua Alhamdulillah la, walau ada gak tersenget,  perangai x semenggah yada yada iols ok jer..Lagi 1 iols mmg jenis tembok, konkrit jiwa kental hati batu, so siapa yang sound, sindir maki, mmg iols akan tepek jer sekali dalam tu.. Ingat aku kesah kalau dorang nak mengata, gua dah kawin ngan anak, abang lu orang orang semua, so no turning back until your brother divorce me.. Ahahahaha

akk msk jer tp takde bunyi2.apa2 kalau tanya akk,akk srh tanya abg diaorg sendiri,akk no komen.ipar2 semua layan gitu2lah ..tp bila tanya bab2 blk kg ke apa2 akk srh tanya sendiri dgn abg diaorg,mak mentua dah takde ,pak mentua jer ada so takde lah aktif mana pun,ipar2 jer lah pung pang akk dok diam2

malutapimahu replied at 9-6-2020 04:19 PM
FIL iols ok semua Alhamdulillah la, walau ada ...

Gengsternye uolss..hahaha

ikanmasin replied at 9-6-2020 04:24 PM
akk msk jer tp takde bunyi2.apa2 kalau tanya akk,akk srh tanya abg diaorg sendiri,akk no komen.ipar2 ...

Ape2 yg berlaku dlm famili mertua iols mmg x tau..dpt ank sedara baru ke ape i x tau..bile blik raye tgk2 ade baby..laki iols mmg x bgtau ape2 kat i..dia tau i x suka nk tau famili die tunggang terbalik sekali pon..i dont want to know..
Tp i selalu kantoi dgn famili i sndiri bila mereka tnya info2 famili sane i mmg susah nk jwb..jd nmpk kat situ xde komunikasi yg baik antara i dgn suami dn famili suami..tp hade aku kesah..idup i..

kena jaga diri jangan sampai kena pijak. Tp PIL i mmg ok, depa mmg xder nak kutuk2 marah, sindir2 iols, sebab iols jer yang beranak kan keturunan dorang buat masa ni. Yang lain masih tiada rezeki so aku laaa mak hayam yang disayangi ahahaha

malutapimahu replied at 9-6-2020 04:19 PM
FIL iols ok semua Alhamdulillah la, walau ada ...

Dulu aku tak reti balas balik. Positive vibes je. Orang mengata perli ke tuduhan tak tepat simpan je dalam hati
Itu dulu la. Sekarang aku gulaikan

malutapimahu replied at 9-6-2020 04:32 PM
kena jaga diri jangan sampai kena pijak. Tp PIL i mmg ok, depa mmg xder nak kutuk2 marah, sindir2  ...

Amek kesempatan uolss no..mentang2 jd mak hayam..ape2 pon mmg kite kena hati batu..dulu iols muda ..iols anggukkan je..tp skrg byk terasa hati..so...biskut raya kerepek raya semakin berkurang la i nk bg kat mil..hahah..padan muka

Bedakpowder replied at 9-6-2020 04:03 PM
Adik beradik husband i semua x sekufu..susah nk masuk ngn i..ade yg t40...ade yg b40 dan iols m40. ...

Adik beradik husband i semua i rasa toxic je. I suka je keadaan macam sekarang. I tak ambik tahu hal dorang dorang pun bt hal dorang sendiri. Dorang pun xde datang raya rumah i. I pun x ajak. Bahahah.

I lebih dgn my family je. I ada 4beradik ppuan. So kita semua memang rapat. So i xde perasaan pun dgn ipar duai i. I macam whatever la. I penah je sembang dgn mil i kadang2 bergayut telefon mahu sampai sejam. Dia la meluahkan perasaan itu ini psl anak2 dia. I mcm dgr jela.

Dan dlm group watsapp family in law i semua ada anak2 dia menantu dia semua kecuali i dgn husband je kami memang tiada dalam tu. Bahahaha. I rasa better macam tu kot sebab biras i pun bermuka2. So i mcm lantak korang la.

Bedakpowder replied at 9-6-2020 04:31 PM
Ape2 yg berlaku dlm famili mertua iols mmg x tau..dpt ank sedara baru ke ape i x tau..bile blik ra ...

akk ok jer cuma bab2 nak jawap bagai2 tu akk serah kat laki akk jer,so yg lain2 tu sendiri fhm sesama lah..kita bila dah jd keluarga sebelah suami puluh2 thn ni masak sgt perangai memasing nak2 lg akk yg menantu pertama.so nampak lah mcm2 kejadian dlm tempoh tu,akk bersyukur arwah mak mentua akk sgt baik takde masalah tp biasalah kan bila dah ramai ahli baru msk dlm keluarga suami ni so byk lah drama2 percuma tak gituuu.sbb tu apa2 akk srh suami akk yg jawap.akk tak mau campur....hehehee

Dulu2 selalu bagi kain, tudung kat mil..lame2 hati makin terasa..mmg balik tgn kosong je  la...ank dia tnye nk beli ape kat mak..iols ckp sukati awk l nk beli ape

KIM.K replied at 9-6-2020 04:34 PM
Dulu aku tak reti balas balik. Positive vibes je. Orang mengata perli ke tuduhan tak tepat simpan  ...

kan silap besar la kalau kata jadi menantu kena tunduk ja..
kau sabar jap aku siapkan peluru aku ahahaha

I cuma ada mertua tiri iaitu mak mertua tiri yg dikahwini arwah FIL 5 tahun yg lalu... Tak pernah berangan rasa macam itu ibu mertua ku sangat, lagi2 bila FIL meninggal 2 tahun lepas... so plus minus cuma 3 tahun aje la jadi mertua.... Ada join wassap group family husband tapi yg selalu riuh dlm tu cuma abang & kakak husband je....I mute aje group tu sampai kdg2 berpuluh2 text tak baca.. MIL pun sama, agaknya mcm I juga kot malas layan, baik layan group wassap anak beranak sendiri....

Dulu2 husband pernah tanya family I takde wassap group ke? I jawab ada tapi dlm tu cuma kita org adik beradik & mak je.... lepas tu I perasan  dia & adik beradik dia buat group baru tanpa pasangan masing2 & MIL..... I cakap kat husband, tiru kita org eh? Hahahaha...

ade masuk.. tapi krik krik krik nyehhh..
bosan pun ye..

Aku the one and only menantu perempuan. Aku tak join group wassap family in law. Biras2 lelaki semua join.
Kenapa aku tak join ye?? Hahahahha entah la aku pun tak terpikir nak join. Tak ada isu apa pun. Gaduh pun tak. Dgn mak mertua pak mertua pun aku ok je.
Tapi biarla kot. Duduk je la diam2.