CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bedakpowder

Korang masuk tak grup wasap belah keluarga mertua?

Arwah husband hampir setahun pergi tapi i masih ada dalam group family dia..walau kadang terasa macam orang luar tapi i sendiri tak tahu sama ada kena left ke tidak..biras2 dan kakak2 ipar baik2 semuanya dan topik dalam tu biasanya more kepada isu semasa,anak2 dan mak ayah mertua..i pon selalu jadi CCTV dan hanya mencelah bila perlu.kalau dulu rancak jugak sebab ada arwah suami/paksu dorang ada dalam tu tapi sekarang sunyi je.. sekarang pon i letak mute je,mungkin akan left bila tiba masanya..

Aku masuk.. dulu pernah left sbb bergaduh..
Lepas dah ok, diorg add aku balik.
Tugas aku update cerita dan pos gambar anak2 aku, sbb itu je lah cucu yg dia ada.

tagas replied at 9-6-2020 02:46 PM
tak pernah di invited

so dok dendiam

sama la kita

dok diam je la

Join je... Menyampuk bila perlu saje. Kalau berkaitan dengan perbincangan keluarga mentua, kita sr je. Kalau ada doa yang di kongsi, sis aminkan. Meriah kalau ada ucapan harjadi, tahniah bila result exam, tahniah bila ada anak saudara yang dapat upu, naik pangkat, dapat kerja....dan yang utama, warna tema raya setiap tahun. Hahaha, bab ni, akan ada undian... Baju paling tepat dengan tema dan paling out dari tema. Oklah setakat ni... Yang perbincangan serius, diorang ada group adik beradik saje... Tiada ipar duai dalam tu.

Asalnya semua anak menantu masuk dalam group whatsapp family mertua. Tapi i left group bila anak2 sedara pulak yang guna handphone mak bapak chat dalam tu (umur diorang 7 - 12). Serabut i tengok budak2 gaduh dalam tu pastu yang dewasa pulak jadi batu api n tukang sakat. I tak rasa budak2 gaduh openly depan orang dewasa is amusing, pada i benda tu rude. Dah le group mak bapak, tapi anak2 yang kecik2 ni suka2 hati je menyampuk

Dok dlm grup wasap IL pon aku xnk ...apatah lg dok dlm umah IL..tp mcm mana bole aku terkawen ngn ank diorg..

Follow Us
I tk masuk..n tk nk masuk..biras lain semua ada kt grup tu..sbb diorg semua llk..i sorang je mnntu pmpn(suami satu2nya ank llk) yg tk join..mlaslaaa..tkde geng..n tk minat pun nk join

arianakhalid replied at 9-6-2020 08:32 PM
Aku the one and only menantu perempuan. Aku tak join group wassap family in law. Biras2 lelaki semua ...

Yesss..samelaa kita

Kenapa tak masuk ye? Iols mmg dah dorang add dlm tu cuma dlm group yg sekali ngn pak sedara bagai tu je depa tak add iols
Tp menantu2 pak sedara mak sedara suami iols semua ada dlm group tu.
Takpelaa sbb kadang guna tepon suami iols je utk baca or reply apa2.

Edited by Suchi at 10-6-2020 08:10 AM
amyza82 replied at 9-6-2020 03:34 PM
tak masuk dan tak nak masuk and taknak ambik tau, kalu hubby rasa sis perlu tau dia inform sis

pe ...

Iols tak kasi suami iols nk masuk dlm wassap group family iols kang kakak iols sibuk la nk suh buat itu ini.
Sedangkan no kakak iols pun iols blok dr tepon suami hahaha
Sbb jenis kalau tak dapat call iols mesti nak call suami iols.
Dah ckp dah kt semua adik badik iols jgn sesekali call suami iols semua urusan call iols je.
Mentang2 suami iols jenis senang kira sbb  tu memasing bila nak mintak tolong itu ini nk ckp terus ngn  dia  je sbb kalau melalui iols susah skit hahahh sbb iols lebih kenal adik badik sendiri kikikiki.
Malah dlm wasap grup pemeli sendiri pun iols tak aktif biar nampak cam kita ni sibuk je huhu

Bedakpowder replied at 10-6-2020 07:50 AM
Dok dlm grup wasap IL pon aku xnk ...apatah lg dok dlm umah IL..tp mcm mana bole aku terkawen ngn an ...

Ada sorg forumer dulu ckp mungkin kawin sbb nafsu lol

zuriey replied at 9-6-2020 11:56 PM
Dah left..fb & ig mereka semua i block..bukan benci sgt cuma i tak nak jadi bahan umpatan mereka...b ...

Aku pun block mil dan ipat biras aku punya fb...sng gitu...

Bila baca kisah cuolss, iolss rasa bertuah sgt sbb IL baik2 belaka baik dlm dunia realiti mahupon dlm WA. Aku xde dlm WA grup IL pon. Dlm tu cuma MIL & adik beradik shuben je. Biras menantu semua xde.

Masuk, bertahan la dlm group dlm setahun dua pastu left. Legaaaa rasa. Dh cakap kt shuben jgn invite iols lg.

Tak sebab apa2 info husband bgtau. Then group whatsapp famili kami pun kami tak invite ipar duai... sebab ada kaki suka share2 & forward2 & iklan tah pape

Tak penah di ajak
Tapi dalam tu semua adik badik dia je hehe
Mertua tak pandai wats app segala ni dia tak sekolah katanya

Sama jugak side iolss takde ipar biras bagai, yg ada iolss dgn mak dgn adik adik je
So in laws takyahla sentap

wenza replied at 9-6-2020 04:38 PM
Adik beradik husband i semua i rasa toxic je. I suka je keadaan macam sekarang. I tak ambik tahu h ...

Sama la..tak ambik tahu n tak penah masuk pun dalam group family apatah lagi nak berADD dalam socmed. Dalam frenlist i memang tak de keluarga2 belah suami walau adik beradik dia. Kang kita share itu ini ada pulak terasa. Tak kuasa.

Lagipun tengok kawan2 mengadu stress sebab ipar duai nak terasa apa yg d kongsikan kat socmed.

Lagi yg membuatkan tawar hati sebab suami i penah buat operate tapi sorang pun takde yg tanya khabar, sorang pun takde yg nak ambik cuti datang hospital. 3hari kat hospital semua senyap sampai la discharge.
Adik beradik ngan mak bapak i pulak yg beria2 call, whatsapp i tanya keadaan suami sepanjang kat hospital n sepanjang pembedahan yg berlangsung selama 5jam tu. Sebab family i kat sarawak.

TAPI bila nak mintak tolong apa2 sampaikan cat rumah pun pandai pulak suruh kami tolong. Tu belum mintak duit.

aku join :

- group family sndiri (aku, mak & kakak)

- group mentua (group ni laki aku sndiri left group 2x, and aku dah left 1x.. lepas tu aku tak left dah sbb segan dgn ipar duai. bila ada isu dlm group, aku diam je la.. dah laki sndiri takde dlm tu so aku malas nak bercakap apa2. most of the time aku byk diam je. baca mesej pun jarang2)

I kena invite seminggu sblum nikah.. yg x tahannya I jnis sembang2 dlm group wasep.. tp husband I SR.. sudahnya I pon SR jgk..malu pulak lelama nk reply lebih2..klu ada pape nk sembang,I wasep personal mil n sil

tak..tak di invite dan tak siyorrr teman..bak kata org perak