CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: happysoul

Rindu nak ada kwn rapat

i used to keep only 2 or 3 so called best friend je.. susah nak trust and percaya org..
masa skolah , matriks and degree dah kena macam2..
but surprisingly  my previous workplace i berkawan dgn 1 geng ni (5 girls and 5 boys)..
i'm not expecting anything.. and even expect it will be the end once i tukar kerja..
tp until now we keep contact.. and in fact once a week akan ada vid call..
walaupun dah ada sorg yg kawin..
i feel appreciated.. bday i may aritu pon they all buat surprise kek.. padahal waktu pkp punya susah nak carik kek yg buat delivery.. i terharu okay..

Majoriti yang berkawan dengan kita sebab nak guna kelebihan yang kita ada di masa kesusahan mereka.

Btl .rindu nak ada kawan rapat..ada sorg dlu zaman sekolah..pas dia kawen..terus ktorg jauh sbb bini dia jenis cemburu gile..tp pastu bila ada masalah pandai plak bini dia cari aku yg kwn baik ni nak mntk pendapat. So now tgk je kwn tu dari fb bini dia..asalkan kawan dalam hati cukup la.. tau dia bahagia, kite pon turut bahagia

i ada kawan rapat. even mmg panggil dia bff pun. tp i tak pernah share my personal problem dgn dia.
i dgn dia, cuma akan cerita pasal makan, shopping & kerja

utk i relief my personal problem, i prefer talk to stranger. so no judgement coz mereka tak kenal i pun..

stay safe

kawan rapat ke, bestfren ke, sahabat ke..takde.
kawan2 dr zaman sekolah, masuk ke matriks, masuk ke uni,kawan2 sekerja, semuanya aku kawan gitu2 je.
aku dulu ada lah jugak kawan2 yg agak rapat.
tp sejak aku dah tak bekerja, mula la masing2 menjauh. kalau dulu meriah group whatsapp. skrg dah takde.
lps tu, balik2 aku je yg nak start tegur diorg dulu, tak kira lah whatsapp ke, or respon dkt med soc diorg ke, balik2 aku jugak yg nak kena start dulu. kalau aku tak start, mmg takde lah nak bertegur sapa. ada aku ajak dtg open house rumah aku, 2,3 kerat je yg muncul. aku ajak by phone or personal whatsapp ok. bukan aku jemput dkt group. lps tu, aku dah give up. malas dah nak mencuba. mencuba utk kekalkan silatur rahim. skrg aku amik jalan, kalau korg rasa nak kontek aku,silakan. aku terbuka hati akan reply korang. tp kalau masih senyap,takpelah. aku faham. korang tak nak dah berkawan dgn aku. yelah aku kan dah tak bekerja. terperuk je dlm rumah. bukan mcm korg ada aktiviti sosial yg best. awal2 dulu mmg akh fikir,diorg busy. nnt2 diorg akan reply. tp sudahnya mmg tak. so,aku kena faham lah.
skrg ni, husband dan anak2 adalah bestfren aku. dan juga wife kawan2 husband aku adalah kawan aku. yg mmg fhm mcm mana kerja suami aku, yg sama surirumah mcm aku. kawan2 lain yg dah bertahun2 kenal tu dah mcm org asing bg aku.
sebenarnya mmg aku sentap dgn kawan2 aku buat aku mcm ni.

ha sudah. tiba2 buat luahan hati pulak dkt sini.

Cucuq dlu ade geng dri skolah tpi bila masing2 dh kawen so biase2 je x mcm dorang bujang..slmat ade 3org lgi yg x kawen so kitorang je still keluar sesame n masih contact..yg dh kawen tu kdg2 je join kitorang

Follow Us
siputpepel replied at 25-7-2020 04:03 PM
Majoriti yang berkawan dengan kita sebab nak guna kelebihan yang kita ada di masa kesusahan mereka.

siyessss aaa kawan2 ko mcm ni? ke ko yg tak reti berkawan dgn orang

paralyzedMind replied at 21-7-2020 02:13 PM
i used to keep only 2 or 3 so called best friend je.. susah nak trust and percaya org..
masa skola ...

yang kita tak sangka tu yg terjadi..eloklah gitu seronok sebenarnya ada kawan.
kawan a takde, kawan bcdefgh yg lain kan ada
kalau hidup ada sorang dua je ,..nanti mudah sentap zaaaassss terus sorang pun tak kawan dah

Akak ada kawan rapat. 4 org dari sekolah menengah, dan seorang dari akak kahwin. Dia husband punya colleague’s wife. Yang 4 org tu memang dah kenal dari sekolah tp x berapa rapat sgt dari sekolah sebab akak ni aktiviti penuh kat sekolah while diaorg penuhkan aktiviti di luar selepas sekolah. Akak rapat dgn diaorg balik dlm 10 tahun lepas. Dulu lost contact sebab zaman xde hp dan akak merantau. Once a while bila akak balik kpg, ada je diaorg standby nak hang out. Sorang tu pantang akak sebut nak makan apa, mesti dia buatkan atau bawakan bila tahu akak nak balik kpg. Apa2 hal pasti share samada yg menggembirakan atau yg buat hati risau.. Dan hampir setiap hari berWA dan berbual mcmkan duduk semeja makan jemput2 dan minum kopi .
Yang isteri kpd bf husband tu, memang from day 1 akak nikah dia ada dgn akak. Kiranya kami sama2 dewasa selama 28 tahun ni. Time dia bergolak samada ttg rumahtangga atau ttg keluarga, time dia ditimpa duka pun akak hari2 call dia. Memang gelak nangis sama2.  Rahsia ke apa memang masih tersimpan kemas Sampai la ni walau dari suami2 kami
Alhamdulillah, walau akak x kongsi kebanyakan suka duka akak kat bffs dari zaman menengah tu akak tetap ada kat sini utk diaorg. Cuma yg akak paling rapat dgn yg akak kenal lepas kahwin tu aje. Kiranya kami mendewasa sama2 dan anak2 pun membesar sama2. Sekarang ni cucu2 kami pula.. Walau akak merantau dan suami x kerja dgn suami kawan tu pun, kami mesti  berkumpul bila ada cuti. Actually kami ada 4 couple yg selalu berkumpul tp dgn sorang ni la akak paling rapat. Dia happy, akak lagi happy. Bila dia sedih, kami nangis sama2 x kira waktu.. Infact malam tadi baru call dan borak sejam sedih dan gelak sama2 memikirkan cara nak selesaikan masalah.

skrg ko dah jadi geng aku,ape pendapat ko TT

Aku sedih sangat. Memang tak ada bff.
Bila aku kerja, lepas tiga empat tahun kena pindah.
Bila kerja sekali,berkawan macam bff tapi bila pindah ke tempat lain. Dia orang jarang2 sangat contact. Agaknya memang aku ni tak pandai berkawan kut
Sedih jugak bila tengok orang Selalu post, mengeteh dengan bff

aku pun takda kawan rapat.. mybe sbb aku ni introvert sikit, tak berapa pndai nk sembang dgn org..
org selalu pikir aku sombong.. haha

noqiz replied at 13-2-2021 07:10 PM
Bila ke ...

meh la join kitorg kat telegram hehehehe

Bila ke ...

Blh je nk bkwn.. nk join group telegram x?dlm tue semua open jer heheh

copy_paste replied at 2-2-2021 12:23 PM
skrg ko dah jadi geng aku,ape pendapat ko TT

Tggu bila da bjumpa n kupi2 bru komen hahahhaha

happysoul replied at 13-3-2021 11:15 PM
Tggu bila da bjumpa n kupi2 bru komen hahahhaha

dah kenal baru ko tau sape aku kan hehehee

Bila ke ...

Aku pun macam ni la.. Bayangkan la sampai aku google la mana nak cari bff hahaha, tu yg tersesat masuk forum ni..
Jeles weh tgk org lain ada bff

entahlaaku86 replied at 16-3-2021 01:15 PM
Aku pun macam ni la.. Bayangkan la sampai aku google la mana nak cari bff hahaha, tu yg tersesat m ...

nk join ke,jom la jd bff kitorg