CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nahnukutu

[Tempatan] Kami bukan orang susah - isteri To'ki rasa dimalukan Pg.8 [Kehidupan daif To'ki

Tweety_Senrose replied at 2-7-2020 11:37 PM
Makin lama makin annoyed i dengan elbit lew ni. Tak tau nape. Ke hati i dah hitam?

Mmg dah hati dah hitam ler tu.  Klu elbit lew tak tolong uols ingat org kita nak bantu kah?

wirazam replied at 3-7-2020 09:04 AM
jgn ckp besar sis...nanti later sis pulak  yg kemaruk nak dengar semua lagu2 tu hahaha

Bluwerkkk, i hadap lagu justin bieber dgn asad mokhtar

LadyCarefree replied at 3-7-2020 04:44 PM
Dior pun beli. Anak umur berapa tu ha dpt iphone 11 max ke haper kan? Sungguh apanama term kalau b ...

Zuhud kah kak?
Zuhud ni luas maknanya, bukan semata mata meninggalkan nikmat dunia. asalkan tak melebihkan dunia berbanding akhirat.
Kita ni tak kaya pun tp masih ramai terlalu cintakan dunia. Kalau org kaya beli barang2 mahal bukanlah bermaksud dia tak zuhud, kita tengok pulak pada amal baik dia. Ni pada i la. I cakap in general tak rujuk kepada uataz ebit. I tak follow dia so taktau life dia.

anony-mous replied at 4-7-2020 07:47 PM
Yg video UEL soping LV tu ke?

Yap.. Ada kat IG..iols follow dia.. Kalau benda yg baik tu iols ambik tapi x melampau la.. Firdaus wong pun iols follow.. Dia ada buka hari tu utk join berniaga barang muslim.

TravellingBear replied at 4-7-2020 08:02 PM
video dgn bidadari?? bidadari apa woiiii

Isteri UEL.. Dia panggil isteri dia bidadari

Edited by jazaa100 at 4-7-2020 09:33 PM
cupu replied at 4-7-2020 08:47 PM
Aku ada bc satu komen akak ni..bcerai la..suami kawen lain.time nk jumpa bapak anak2 excited..tp l ...

Sekurang kurangnya bapak dia dtg gak ptg....

Ank aku tgu bapak dia nk bawak pegi beli baju raya, terus tak dtg dtg.....aku kerja masa tu, bila aku balik, baru nk parking, ank aku menjerit, bgtau bapak dia tak dtg......Tu le first & last aku suruh dia beli baju raya....memang tak pernah dia beli lah.....

Tapi ank aku ni pemaaf....dia ok je....baik je dgn bapak dia...aku je pulak yg rasa nk hempuk je....

Follow Us
Kerexxx replied at 4-7-2020 07:53 PM
Mmg dah hati dah hitam ler tu.  Klu elbit lew tak tolong uols ingat org kita nak bantu kah?

Apa maksud orang kita? Ebit Lew orang apa? Sama je melayu islam kot.

Tolong ampun dosa saya - To'ki

Oleh Fatin Farhana Ariffin
fatin.farhana@bh.com.my

KUALA LUMPUR: Tiba-tiba kisah hidup penyanyi era 1990-an, To'ki hangat diperkatakan netizen gara-gara foto pondok usang yang didiami bersama isteri di pinggir hutan di Batu 12, Gombak, tular, sejak beberapa hari lalu.

Tidak putus-putus To'ki dikunjungi teman dan insan prihatin termasuk Ketua Pegawai Eksekutif, Pusat Pungutan Zakat Majlis Agama Islam Wilayah Persekutuan (PPZ-MAIWP), Ahmad Shukri Yusoff dan penceramah popular, Ustaz Ebit Lew yang menghulurkan bantuan.

Namun, To'ki atau nama sebenarnya, Mohd Zaki Mansur, 53, memohon hanya kisah baik mengenai dirinya dikongsi, bukan cerita peribadi.

"Usahlah ditanya berapa anak saya dan sebagainya. Jujurnya, tiada apa yang indah mengenai kehidupan saya ini untuk dikongsi bersama orang ramai kecuali rasa terharu atas keprihatinan semua," katanya yang berteduh di pondok usang di pinggir hutan di Batu 12, Gombak, sejak setahun lalu.

Heboh diperkatakan sejak foto pondok yang didiami bersama isteri, Sharifah Fairuz Syed Yusof, 48, yang tidak mampu bergerak cergas, viral, To'ki tidak pernah menyesal dengan jalan hidup dipilih, jauh sekali mengeluh.

Malah, akui To'ki yang pernah mengungguli carta dengan lagu Biasan dan Seni Berzaman selain Naluri Cinta dendangan bersama Rohana Jalil, mengaku tenang dengan kehidupan sekarang.

"Apa yang saya mahu hanyalah hidup dalam ketenangan. Disebabkan itulah saya berada di sini.

- gambar menyuap -
Antara foto dikongsi Ustaz Ebit Lew ketika melawat To’ki menyentuh hati netizen terhadap nasib penyanyi era 1990-an itu. Foto FB Ustaz Ebit Lew

"Saya mahu minta ampun daripada semua yang mengenali saya. Jika ada yang terguris hati melalui lagu atau karya yang saya cipta sepanjang saya hidup, tolong ampunkan dosa saya dan halalkan makan minum," katanya kepada BH Online.

Bersyukur masih ada insan yang mengingati dan menyayangi dirinya, To'ki terharu menerima pelbagai sumbangan dalam pelbagai bentuk daripada banyak pihak.

"Andai kata ada sumbangan dan bantuan lebih diterima, saya akan kongsi bersama insan memerlukan. Seperti beras, daripada tidak termakan, ada yang saya kongsi bersama insan memerlukan," katanya.

To'ki tidak menyangka saban hari, semakin ramai yang tampil menghulurkan sumbangan.

"Lebih membuatkan saya terharu apabila mendapat tahu, Menteri Besar Selangor, Datuk Seri Amirudin Shari menyatakan hasrat untuk bertemu.

"Mungkin ini ganjaran Allah selepas setiap hari saya berdoa perkara positif. Alhamdulillah, Allah memakbulkan doa apabila ramai yang mula menghargai karya saya.

"Ini termasuk video perkongsian ilmu yang dimuat naik di Facebook meraih banyak tontonan," katanya.

Kunjungan Ustaz Ebit Lew ke pondok didiami To’ki yang dikongsi di FB pantas menarik perhatian netizen. Foto Ihsan FB Ustaz Ebit Lew

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

jazaa100 replied at 4-7-2020 09:32 PM
Sekurang kurangnya bapak dia dtg gak ptg....

Ank aku tgu bapak dia nk bawak pegi beli baju ra ...

Sakit kan hati ibu tgk anak diperlakukan mcm tu...gtula..1001 cerita dalam hidup .. Smg u ngan anak2 cekal tabah..terang dan gumbira....bak kata ct halija....its okay..mak yg hebat akan lahirkan anak yg hebat..

Edited by Madel at 4-7-2020 02:16 PM

Ingin nak tenguk muka bini ebit lew ni
Kalau tnguk muka anak2 depa, tak ada sorg pun ikut dna chinese bapak.
Oh on topic, sbb tu kalau ada kes mak/bapak terbiar merempat tular kat mana2 ..aku krik krik dulu, sbb mesti akan ada alasan kenapa mak bapak boleh terbiar gitu
Tok Ki antara bukti bapak derhaka.,derhaka pada anak2.

Amboi smpaikan menteru besar pon ambil tau siap nk jumpa. Just sbab dia retis?!

Madel replied at 4-7-2020 10:14 PM
Ingin nak tenguk muka bini ebit lew ni
Kalau tnguk muka anak2 depa, tak ada sorg pun ikut dna chine ...

Betul.  Tak boleh nak terima bulat2 bila ada berita pasal makpak tua terbiar.  Mesti ada cerita disebalik.

Nahnukutu replied at 4-7-2020 10:06 PM
Tolong ampun dosa saya - To'ki

Oleh Fatin Farhana Ariffin

Semoga To' Ki ni mintak ampun dgn anak2 sbb mengabaikan tanggungjawab dulu

Tak letih ke pergi situ sini menangis...?? Kesiti sini terduduk???like really that rapuh????,

anony-mous replied at 4-7-2020 07:09 PM
Aku dah agak dah. Zmn2 moden ni mana ada si tanggang dah. Kalau bapak or mak kena tinggal tepi jal ...

Itula. Mmg ade la cite disebaliknya. Anak dia siap ckp mak dia yg besar kan anak2 susah sampai rumah sewa tak mampu byr, kene halau lagi. Ade ke waktu tu toki kisah? Mmg tak la khens

TravellingBear replied at 4-7-2020 08:08 PM
Ayat “Allah sayang ustaz” tu macam tak sesuai je sendiri tulis kat wall sendiri. kekonon toki  ...

Contoh mcmni la, nk bagitau dia cantik. Pastu cite Kat kawan2, aku jumpe acik ni, dia puji aku lawa sgt. Ah gitew nk bagitau org rasa dia cantiks. Dlm case ustaz EL ni dia nk org tau org rasa dia disayangi Allah

Tokki ni nyanyi lagu apa? Takleh recall lah pulak.

Bkn toki ni dulu ada kes dadah ke? Mcm pernah baca kat porem ni jugak... Org jumpa dia area bt caves...

Edited by Naatasha at 5-7-2020 01:42 AM
ninja9 replied at 3-7-2020 08:30 AM
aku jalan-jalan melancong di shopee terjumpa pula kata-kata ini..

Jika rezeki datang kerana kerj ...

Too general kata-kata ni.

Bukan kuli bangunan je keje keras, doctor pun keje keras. Kena on call, keje ikut shift, kdg2 keluar pg balik tgh malam, nak makan pun terkejar2. Cuma nya doctor duk dalam aircond.

Yg warung kopi 24 jam vs Mc donald and kfc tu tak nampak sgt point dia. Ada meh warung kopi buka 24 jam?

Rezeki dtg sbb pintar tu betul. Tapi bukan pensyarah je yg pintar dalam donia ni. Haha. Yg bijak mengatur strategi berniaga pun tergolong dalam golongan pintar. Yg pilih berkahwin dgn org kaya pun pintar juga

Saje je buat ulasan ni, just for fun. Sebab belom ngantuk lagi