CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nahnukutu

[Tempatan] Kami bukan orang susah - isteri To'ki rasa dimalukan Pg.8 [Kehidupan daif To'ki

LadyCarefree replied at 3-7-2020 04:49 PM
Shopping LV, Dior, anak 12 tahun birthday hadiah iphone 11 max pun xde kena kecam menunjuk atau me ...

Kat mana nak tgk ni you

Bagus la kalau tak susah lebih baik peruntukan tu diberi kepada yang lebih memerlukan. Zaman sekarang ni banyak orang suka tagih simpati jual cerita kemiskinan sebab nak dapat duit dan rumah senang.

Baik raja shamri plak, atleast takde adegan suap menyuap. Siap bagitau lagi duit tu duit bantuan, yg tlg ade sukarelawan. Tapi yela kalau takde adegan suap menyuap, menangis keletihan, kurang pula popular khens

Aku nak menyimpang kejap... kerana ebit lew, aku benci perkataan budadari.. romantik laaa konon..

Ok aku balik ke pangkal  jalan - tak de ke cerita dari anak toki? Aku tak boleh nak husnuzon dgn mamat ni.. ko sihat kan? Pi laaa carik keje.. paling hauk pun, tanam laaa apa2 utk makanan.. sedap jugak kalau dibaca pasal dia ni..

emera replied at 4-7-2020 03:20 PM
Aku nak menyimpang kejap... kerana ebit lew, aku benci perkataan budadari.. romantik laaa konon..
...

Iols tlg copy paste ya- dari side anak toki

Kisah kehidupan penyanyi terkenal era 90an, To’ki atau nama sebenarnya Mohd Zaki bin Mansur yang hidup dipondok usang bersama isterinya telah tular di media sosial.

Oleh sebab itu, ada sebahagian netizen yang dengan mudah menunding jari menyalahkan anak-anak kepada To’ki.

Ini kerana mereka langsung mengedahkan perasaan anak-anak kepada penyanyi itu dengan bekas isterinya sebelum ini.

Netizen buat tuduhan

Terkesan dengan apa yang berlaku, salah seorang daripada anaknya dikenali sebagai Noor Hidayah, 27 telah bersuara.

Ini bagi membetulkan tanggapan salah masyarakat terhadap dirinya serta adik-beradik yang lain menerusi Instagram.

Anak jelaskan situasi sebenar

Sehubungan dengan itu, pihak Berita Harian telah mendapatkan sendiri Noor Hidayah bagi menjelaskan apa yang berlaku.

Menurut wanita itu, kali terakhir dia bertemu dengan bapa adalah kira-kira 4 tahun lalu kita mewalikannya semasa bernikah.

Dia dan adik-beradik lain sama sekali tidak mengetahui bapanya hidup melarat kerana sudah lama tidak bertemu.

Ini selepas ditinggalkan oleh penyanyi itu semasa masih kecil lagi tanpa sebarang khabar dan nafkah.

Mak Sakit, Ayah Susah, Tapi Anak Buat Tak Tau je - Dituduh tak ingat ayah, anak To’ki jawab tohmahan ‘pedas’ netizen

“Sejujurnya, saya dan adik-beradik yang lain baru dapat tahu keadaan ayah selepas berita disiarkan…

Barulah kami tahu ayah sudah berkahwin lain.

“Memang terkejut sebab tidak sangka ayah hidup dalam keadaan begitu.

Sebelum ini, saya ada tengok ayah buat lintas langsung di FB, tetapi tidak sangka begitu keadaan tempat tinggalnya.”

“Kami tak pernah lupa dia”

Menurut Noor Hidayah lagi, pada awalnya mereka hanya ingin mendiamkan diri sahaja.

Namun warganet mulai melemparkan tanggapan kurang enak kepada mereka adik-beradik yang didakwa sengaja mengabaikan penyanyi tersebut.

Jadi, luahan di Instagram itu adalah penjelasan bagi menjawab segala tohmahan yang tidak berasas kepadanya.

“Pada awalnya, kami mahu berdiam tetapi ramai yang membuat tanggapan negatif.

Disebabkan itu, adik beradik mewakilkan saya untuk bersuara.

“Orang cakap kami tidak ingat ayah dan lupa diri selepas hidup senang.

Tetapi mereka tidak tahu apa yang kami lalui sebelum ini.

Oleh hal yang demikian, Noor Hidayah berharap agar apa yang disampaikan ini memperbetulkan tanggapan negatif orang ramai buat dia dan adik beradik yang lain.

Ini kerana mereka sama sekali tidak pernah melupakan To’ki.

Terdahulu, kisah To’ki yang hidup dalam keadaan serba kekurangan telah mendapat perhatian umum sehinggakan Pengurusan Zakat Wilayah dan Ustaz Ebit Lew tampil memberikan bantuan.

“Anak-anak saya semuanya berjaya dalam bidang masing-masing dan berpelajaran tinggi.

Tuduhan mendakwa saya tidak menghiraukan mereka adalah tidak benar. Mereka hidup selesa dengan bekas isteri.

Saya memohon orang di luar janganlah menulis yang bukan-bukan dan menimbulkan cerita yang tidak benar,” katanya mengulas persoalan dibangkitkan netizen mengenai anak-anak.

To’ki akur tatkala diri mendapat perhatian ramai, isu seumpama itu datang menerjah.

Tidak keberatan berkongsi, To’ki berkata dia memiliki lima cahaya mata hasil daripada perkahwinan pertama.

To’ki berkata, anak sulungnya berusia 28 tahun iaitu Mohd Hafizi; diikuti Noor Hidayah, 27, Noor Husna, 22; Noor Aishah, 21 dan Mohd Hairi Hanis, 18.

Enggan mengambil endah tanggapan netizen, To’ki percaya ada hikmah di sebalik ujian dihadapi.

To’ki berkata, bakatnya mula dihargai apabila video yang dimuat di laman Facebook (FB) mencatatkan tontonan tinggi.

Tambahnya, ada hikmah di sebalik penguatkuasaan Perintah Kawalan Pergerakan (PKP) mulai 18 Mac lalu.

“Nama saya menjadi sebutan ramai sejak PKP. Dulu, apabila saya buat siaran langsung di FB, tontonan hanya tiga atau empat orang. Sekarang mencecah ribuan penonton.

To’ki berkata, dia tidak menyesal memilih untuk menetap di pondoknya itu.

“Sebelum ini, pondok ini hanyalah tempat persinggahan saya. Saya hanya di sini beberapa malam untuk mencari inspirasi.

“Tetapi, sejak lebih setahun lalu, saya memutuskan untuk menetap di sini kerana saya mahu menyediakan kandungan yang baik untuk pengikut laman sosial.

Seiring dengan perniagaan industri muzik sekarang, saya juga mahu mewujudkan saluran YouTube sendiri,” katanya ditemui di pondoknya di Gombak, dekat sini, semalam.

Selain aktif di laman sosial, To’ki banyak memenuhi undangan nyanyian di ibu negara.

“Sebelum PKP, saya banyak mendapat undangan nyanyian di Johor, Kedah dan Pulau Pinang. Saya ada dua persembahan tetap iaitu di I’Dahlia Corner, Persiaran Stonor dan Pak Tam Sri Corner, Batu Caves pada setiap hujung minggu,” katanya mengakhiri perbualan.

Dalam salah satu kenyataanya di akhbar, To’ki telah meminta maaf kepada semua pihak yang pernah terguris kerananya pada masa lampau.

Dia enggan memanjangkan lagi segala dakwaan-dakwaan yang dilakukan oleh orang ramai.

allshares replied at 4-7-2020 03:10 PM
Baik raja shamri plak, atleast takde adegan suap menyuap. Siap bagitau lagi duit tu duit bantuan, yg ...

Kan....aku xde masalah ngan ebit ni..tp drama bantian dia bg aku agak byk gak la....cepat je dia dtg jumpa to'ki ni sbb dia nmpak nilai komersial dlm part ni....to'ki org glamour...sah2 nama ebit naik lagi..
Lagi....lagi....dan lagi.....

Follow Us
Tweety_Senrose replied at 2-7-2020 11:37 PM
Makin lama makin annoyed i dengan elbit lew ni. Tak tau nape. Ke hati i dah hitam?

Banyak keledak sis

Lol

Dulu masa duit banyak joli katak ka tak buat saving? Ke salah DAP mengandung 22 bulan?

cupu replied at 4-7-2020 03:39 PM
Kan....aku xde masalah ngan ebit ni..tp drama bantian dia bg aku agak byk gak la....cepat je dia d ...

Khens. Kalau nk tlg tu, tlg lah up kt fb pun takde masalah, biar berpada2. Tak perlu la sampai nk bersuap2, bkn toki tu cacat tgn pun. Pastu boleh plak part letih tu ade org snap gmbr, part menangis fikir ummah pun ade org ambik kan gmbr. Mmg stage sgt lah.

allshares replied at 4-7-2020 04:05 PM
Khens. Kalau nk tlg tu, tlg lah up kt fb pun takde masalah, biar berpada2. Tak perlu la sampai nk  ...

style dia dah camtu ....

missus_meow replied at 4-7-2020 04:54 PM
style dia dah camtu ....

Sbb nk naik rating khens? Tapi kalau kene kecam, jgn la pentaksub2 ustaz ni sibuk nk marah org yg kecam, dah sendiri ambik gmbr yg mengundang kecaman.

allshares replied at 4-7-2020 05:06 PM
Sbb nk naik rating khens? Tapi kalau kene kecam, jgn la pentaksub2 ustaz ni sibuk nk marah org yg  ...

ntahle. tp tgk yg dulu2 style dia camtulah. buang masa je kecam coz penyokong2 nye ramai

missus_meow replied at 4-7-2020 05:07 PM
ntahle. tp tgk yg dulu2 style dia camtulah. buang masa je kecam coz penyokong2 nye ramai

Tula. Sbb tu tak ramai kecam kt fb kot. Silent reader sajork mls nk bertekak dgn pentaksub2.

emera replied at 4-7-2020 03:20 PM
...

Sama la.. Aku x kisah bab dia buat keje a Al.. Tp percaya la aku sendiri x mls nak dgr bab bidadari ke pe ke.. Mungkin x kene gan jiwa aku ni..

johnazizul replied at 3-7-2020 02:10 PM
Suara dia tak jantan. Mampu hit high note. Suara jantan macam rahim maarof. Dato shake. Ismail har ...

Suara dia bukan ke ala2 black ngn achey tu kan?

ina_na replied at 4-7-2020 05:15 PM
Sama la.. Aku x kisah bab dia buat keje a Al.. Tp percaya la aku sendiri x mls nak dgr bab bidadar ...

Aku pun dh meluat...biasa husband kan familiatr dgn yang aje....hr tu aku mrh dia panggil aku xlayan. Sekali dia laung oii bidadari..haha..tgelak aku..geli la tgk video2 dia ngan bidadari tu

allshares replied at 4-7-2020 03:35 PM
Iols tlg copy paste ya- dari side anak toki

Kisah kehidupan penyanyi terkenal era 90an, To’ki  ...

Aku dah agak dah. Zmn2 moden ni mana ada si tanggang dah. Kalau bapak or mak kena tinggal tepi jalan, tu sbb mak bapak tu kejam masa muda. Jgn sembang mak ayah dah lahirkan or besarkan. Sapa masa kecik kena dera mentally / physically je faham.

allshares replied at 4-7-2020 04:05 PM
Khens. Kalau nk tlg tu, tlg lah up kt fb pun takde masalah, biar berpada2. Tak perlu la sampai nk  ...

I suka heols tp i setju sgt komen uols. Part suap nmpak over sgt k

Nahnukutu replied at 4-7-2020 01:32 PM
Kehidupan To’ki menarik perhatian ramai selepas foto pondok yang didiami bersama isteri di Batu 1 ...

Pulak dah. So next time nak tlg2 org ni elok kita simpan sendiri je lah. Lg byk datangkan pergaduhan n fitnah

asamfish replied at 4-7-2020 02:42 PM
Hmmmm....mmg kisah yang dijangka....dan aku salahkan si setad Ebit tu
terlalu taksub nak popular
v ...

Kes pak ak i husnuzon lg tp kes ni hmm mmg i salahkan UEL.