CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: laliboo

klu orang tu ada mmbela mcm mana nk tau?

NurAlia14 replied at 10-7-2020 09:55 PM
U jd mcmane bila ade bnde tu?

So far alhamdulillah xpnh kena rasuk walaupun die pilih I among my siblings n cousins... Yg I ingt dari kecik I kena kacau, tapi since about 8 years back die mula nk tnjuk kat I die ada dengan I, since that day I mula berubat

Gam.Gajah replied at 10-7-2020 08:34 PM
Tula i ni pon dah dkt 10 tahun dah, degil betul dia. I pon fikir mcm tu jugak kesian anak cucu i ...

U pegi darul syifa ea? Selama I berubat xde sakit2, mental effect je... It's ok lain org lain ilmunya, yg penting u jgn approve die, susah nk leraikan ikatan tu nnt

papepipah replied at 10-7-2020 10:18 PM
So far alhamdulillah xpnh kena rasuk walaupun die pilih I among my siblings n cousins... Yg I ingt ...

Ade org yg i knl ni xsihat..pakcik yg merawat die kate sakit sbb saka die tgh lawan sihir yg org hntr..pOssible x mcm tu? Sbb jin kn suke menipu tuduh2 org tu org ni kate hntr sihir

NurAlia14 replied at 10-7-2020 10:30 PM
Ade org yg i knl ni xsihat..pakcik yg merawat die kate sakit sbb saka die tgh lawan sihir yg org h ...

Mcm pelik la, dah saka yg lawan dgn sihir nape tuan yg sakit pulak?.. Cuba bawa org tu jmpa dua tiga org ustaz, xpun bidan atau org yg pndi urut.....

Sorry tuan tanah, terot pulak

zulka replied at 8-7-2020 02:52 PM
ada dua kemungkinan...membela ataupun ada pendamping tanpa disedari oleh tuan badan

Pendamping tu kalau kita kutuk2 org tu pendamping tu boleh buat kita sakit tak?
Mil meols shuben kata ada pendamping
Mmg semua kena dgr cakap dia jek
Kalau dia ok semua kena ok tak leh bantah
Tt... Mil meols pun depan cakap lain belakang cakap lain
Rumah meols selalu dikunjungi moth ngan dragon fly
Pendamping ni hantu gak ke,?

Aku tak pasti mcmana caranya. Tapi dlm sesetengah keadaan, aku boleh 'rasa' kalau kat org tu ada something. Aku tiba-tiba je terlintas "eh, macam ada benda je kat dia ni". Tak kira la dia tu ada saka, mangsa sihir atau gangguan rumah/singgah. Tp aku diamkan je, tak cakap la pd org yg berkenaan.

Setakat ni semua 'rasa' aku tu mmg betul. Mungkin sebab aku dah biasa kena gangguan, aku jadi boleh cam karakter org2 yg ada gangguan kot.. Wallahualam.

Follow Us
Dahlia.Julia replied at 11-7-2020 01:28 PM
Aku tak pasti mcmana caranya. Tapi dlm sesetengah keadaan, aku boleh 'rasa' kalau kat org tu ada som ...

Sblm ada yg salah faham, aku tak rasa pun ni satu kelebihan ke apa.. Benda tu just jadi and aku tak ambik pusing pun.

Sehingga la org2 tu sendiri yg buka cerita pasal diri diorg ada gangguan, baru la aku cakap kat diri sendiri "ooo betul la apa yg aku rasa sblm ni".

papepipah replied at 10-7-2020 10:18 PM
So far alhamdulillah xpnh kena rasuk walaupun die pilih I among my siblings n cousins... Yg I ingt ...

Mcmana cara dia memperkenalkan diri tu?

Gam.Gajah replied at 10-7-2020 10:27 PM
Merata2 u, ckp je ustad mana2 boleh ubat semua i pegi. Till now pon ada parut kat badan i effect b ...

Kenapa sampai ada parut? Ko berubat dgn orang yg pakai kayu nona tu ke?

Ada sorang kawan aku ni. Puluh2 tahun jadi mangsa sihir. Pernah sekali dia gi berubat sampai berdarah bawah pelipat lutut dia. Benda tu bersarang kat situ and perawat tu cengkam paksa benda tu mengalah. Lbh kurang gitu la..

papepipah replied at 10-7-2020 10:41 PM
Mcm pelik la, dah saka yg lawan dgn sihir nape tuan yg sakit pulak?.. Cuba bawa org tu jmpa dua ti ...

Iols tkut akak tu kne tipu je dgn pakcik perawat tu..sbnrnye xde pn org yg sihirkan die..ntah2 saka die yg buat die sakit tp tuduh kne sihir..blh jd x?

Gam.Gajah replied at 11-7-2020 03:13 PM
Ada sorng yg i berubat tu, die guna tongkat. Hujung tongkat tu kan mcm tajam, then die tekan pus ...

Dasatnya 'perawat2' yg ko jumpa.

Aku pernah sekali je jumpa perawat guna kayu. Kecik je kayu tu. Dia letak celah jari kaki, pastu dia tekan/kepit kayu tu kuat2 dgn jari. Kuang hajar..punya la sakit. Style dera mcm tu, org yg takde hantu pun boleh naik hantu.

Akibatnya, malam tu dia kena 'attack' semula dgn jin tu sampai ke pagi. Punya la marah, dia siap mesej aku suruh dtg jumpa dia semula. Dia nak 'ajar' benda tu katanya.

VespaSilbe replied at 11-7-2020 12:02 PM
Pendamping tu kalau kita kutuk2 org tu pendamping tu boleh buat kita sakit tak?
Mil meols shuben  ...

Pendamping ni jin kafir, hantu pun jin kafir

Dahlia.Julia replied at 11-7-2020 01:28 PM
Aku tak pasti mcmana caranya. Tapi dlm sesetengah keadaan, aku boleh 'rasa' kalau kat org tu ada som ...

Bole juga, kawan I ada kelebihan tu, n disebabkan isu benda alah ni kami jdi rapat sbb x semua org percaya bnda2 ni

Dahlia.Julia replied at 11-7-2020 01:38 PM
Mcmana cara dia memperkenalkan diri tu?

I selalu terjaga dlm keadaan terkejut time tido malam, sedar je rasa tilam ditekan kt sebelah I dan terus meremang, pastu I mmg susah nk tido balik, then parent I  ckp bilik  I seram gila, padahal  I biasa jer... Then I selalu mimpi yg pelik2, yg itu bole google, sama jer

NurAlia14 replied at 11-7-2020 06:28 PM
Iols tkut akak tu kne tipu je dgn pakcik perawat tu..sbnrnye xde pn org yg sihirkan die..ntah2 sak ...

Bole jadi, nenek I penah kena sbb benda tu marah I pegi berubat... Klau org tu lemah physically or mentally lgi la mudah disakitkan

Dasat korang berubat

papepipah replied at 11-7-2020 09:39 PM
I selalu terjaga dlm keadaan terkejut time tido malam, sedar je rasa tilam ditekan kt sebelah I da ...

Ini sama. Mula2 dulu mmg selalu aku rasa ada benda melompat naik atas katil. Katil aku size queen n aku tido sorang.
Kadang2 waktu tak tido pun dia dtg. Contohnya aku tgh main phone or baca buku atas katil, tiba2 je rasa ada benda melompat naik. Bila tgk, takde apa pun. Kadang sampai ke bawah katil aku intai cari.

papepipah replied at 11-7-2020 09:29 PM
Pendamping ni jin kafir, hantu pun jin kafir

Pendamping ni dia jaga tuan ke camna?
Dia dalam badan tuan ke atau dia merayap je dalam rumah
Interaksi antara dia ngan tuan camna?
Mil makan kerap giler... Every hour makan
Tapi dia ngaji hari2
Yg iols perasan baik suami ngan anak2 mmg tak berani bantah

Dahlia.Julia replied at 11-7-2020 10:06 PM
Ini sama. Mula2 dulu mmg selalu aku rasa ada benda melompat naik atas katil. Katil aku size queen  ...

Kalau nenek ui nak bagi kena bagi kat perempuan gak ke?

Edited by green~tea at 12-7-2020 06:59 PM

Iols dulu pernah ada pendamping (saka) nak cuba berdamping ngn i,  both sides tp tak kuat sbb nenek2 i bukan menerima saka2 tu... its jusg mcm tempias.. tp i managed to buang terus saka tu dari hidup i...

1. Saka  keturunan nenek belah ayah : mende tu dtg melalui mimpi, umur dah 100+ tp rupa girl muda... sheols ckp sheols islam and she likes me, tp nenek i tak ambil dia, adik nenek i ambil... dia ckp dia nak gi kat i.. but then i jawab kat dia, we're two different worlds, tak perlu berkawan... lepas i rejek tu, mmg dia takde muncul da dalam mimpi...

2. Saka dari keturunan nenek belah mak... kakak nenek i ambil saka tu.. tp dia tempias nak datang belah keturunan nenek i jugak... so ustaz suruh datang berubat 3 keturunan utk buang and putuskan.. so i, mak and nenek gi berubat buang saka... mmg putus camtu je.. takde benda pelik2 pun just ustaz baca ayat2 quran ruqyah etc