CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kurex

Kenapa Benang MPS Dah Sendu?

ellejo replied at 9-7-2020 05:35 PM
dah tak nampak nick dia memana. sejak dari tu ramai jadi paranoid dan was was melainkan tukang cer ...

terima kasih hihihihi

jujurnya aku malas nak menulis. cerita tu banyak haishhh😅😅😅

80% cerita dalam bod ni pon citer rekaan,mabuk ketum semua..patut tukar nama bod novel fiksyen seram

Knp benang grand finale i tk blh buka.    Pagar tggi ke  

theflash replied at 29-10-2020 04:15 PM
terima kasih hihihihi

jujurnya aku malas nak menulis. cerita tu banyak haishhh😅&#128517 ...

betul theflash punya cerita best... bila masuk mps mesti ternanti2

ladyxez replied at 30-10-2020 11:52 PM
Knp benang grand finale i tk blh buka.    Pagar tggi ke

kredit awak tak cukup lagi kot untuk lepas pagar tu .. sila kumpul kredit ye ..

puteribaya replied at 16-7-2020 05:12 PM
i penah masuk sekali..2 hari je pas tu unfollow..takut wehh

Group apa tu.. nak try join.. agak2 tak berani, 2jam je kot bertahan

Follow Us
lo_la replied at 30-8-2020 04:00 AM
Suka SR kat MPS.
Dulu2 mmg byk citer best.

Kebanyakan thread kau mention tu aku suka. Ada satu lg pasal rumah sewa oleh andyscene.
Thread cik es tu aku sempat baca kejap je. Tak ingat sangat. Memang selalu kat atas la benang tu. Aku x masuk sangat sb aku kurang sikit perihal cerita bunian.

halimi78 replied at 29-7-2020 06:14 PM
ahahahaha.. long time no c eh..
ai is no cikgu..

aku ade jer...malas nulis..nanti aku up balik rumah aku tu. mgkn penulisan aku kali ni dah berbeza dgn dulu..once aku baca balik thread aku tu, mcm poyo je..hahahaha..tggu la bagi aku ms sikit..ko pun haram PM aku kan...

puteribaya replied at 17-7-2020 04:12 PM
i jadi SR dari tahun 2009 kot..ada sorang forumer tu citer dia best..tapi dah lupa nama dia..nak c ...

astaga iols pn dok layan thread double track tu..die keje buat rel berkembar smpi utara..xsilap nama beliau ijat ke ejart somthg (nick die)..huhu zaman2 tu mmg iols SR..thread tu sgt pemes dlm thun 2010 xsilap psl iols igt pasal lps jage arwah abah akan jenguk2 jap bace thread die kt forum MPS ni..biasela malam2 la lps settle semua..kenangan sungguh..

tp bila menjawab isu mengenai MPS la ni yg suam2 kuku, mmg tidak dinafikan antara penyumbang utamanya adalah meletusnya fenomena grup2 mistik kt FB..antara tidak lain tidak bukan adalah fiksyen shasha etc. mcm saya sendiri, skg ni br active kt sini semula setelah fb teman kne ban ngn mak jukebeg dlm thn lps gara2 kne hack ngn indon..brengsek..

juga dengan kemunculan geng2 pencari entiti kt youtube mcm faizal rozi, YMTT, solo ambush dan seangkatannya..sedikit sebanyak menenggelamkan MPS.. yela org skg (esp bdk2 zaman gen y z etc ni) mane suka berforum mcm kita..diorg banyak spend time ngn fb ig..set2 70an 80an je gemar berforum ni..hehe diorg ske medium yang interactive and real time..

so antara thread2 yg pemes adalah thread dr princebrunei..psl tmpt yg die citer tu ade yg sgt dekat diri sy.. jgk thread pglaman si ejat/ijat yg berkerja ngn projek double track..si unekspekted yg ske berdebat ngn fakta2 die yg bagi sy wow jgkla..n jgk skeezotone..sempat berkwn kt fb dengan beliau tp la ni fb sy pun dh lebur..

Kalau pengalaman mistik ni selalunya kalau yg ada pengalaman adakalanya nak share.. Tapi sampai satu thp xmo share hahah sebab bila kita share yg kawkaw ekstrem nanti korang kata iskkk org ni berdamping ngan jin.. Haizzz.. Taktaw kita berlwan macam nak rak nak elakkan kita drpd dihidu bole "berbicara dengan makhluk alam ghaib" sebab org macam ilah nak idup mcm org normal lain... Ada sampai cakap erk awak ada saka.. Adehhh jadi senang kita hilang drdp Radar jer.. Hehehhe... Tapi ilah bole share dn bg tip jika korang ada  nak tanya.. Tapi bukan tanya suruh scan ek.. Ilah x pandai.. Ilah bukan pengamal perubatan

ellejo replied at 9-7-2020 05:20 PM
sejak reader dan forumer terkena dgn kisah cik es dan dani beliau, merudum terus MPS.
forumer lama ...

Pernah baca rasanya dulu..

Edited by espri6006 at 27-11-2020 07:18 AM

kekurangan cerita cerita seram tu yang menyebabkan sendu. Lagipula ramai yg berecerita kat Facebook atau youtube demi menaiki rating masing2.

Note: Thread has been banned by manager

ellejo replied at 9-7-2020 06:03 PM
tu belum lagi cite berperang dengan bunian. pokoknya forumer sendiri menjahanamkan mps lolz

ok la aku sebagai senior gak yg suka sr kt mps ni nak kasi ulasan skit ngape lepas kejadian cik es tu bod mps terus merudum.

cik es tu mmg diakui dia seorang penulis yang baik, ramai peminat dlm porem, tapi malangnya lepas dia jadi fofuler tu, dia siap mendiva. nak pulak dengan support daripada mod2 mps yg dah lama aku tak nampak, tapi bkn babeysha atau santeira.  kirenye cik es ni bukak thread mmg ramai back up die kiri kanan depan belakang.

aku dulu pun penah kene gak. masa tu aku blum jd mod lg.  aku kasi cadangan kt cik es bleh tak kt first page tu letak la page brape kan citer-citer die tu. alah macam dammerung buat sekarang ni. pergh berdentum2 jugak la org reply aku.  cik es mula-mula reply aku tak ingat ape die reply mcm mane tp bunyinya mcm aku ni ganggu konsentrasi die nak menulis la (ke nak reka-reka citer).  pastu fans2 dia pun same gak reply mcm marah aku, jangan kacau cik es, ko ni bengap ke kan bleh tekan je kt show author post tu. ha ni memang aku ingat la sebab lepas tu aku dah takde mood dah baca citer2 cik es tu.

kalau ko ingat la, thread panggilan misteri tu kan bersiri-siri. kemuncaknya bila ada forumer yg reply kt thread cik es 'check in' je pun, terus kene potong tacang ngan momod tu. eh banyak gak la mod tu potong masa tu. mmg ramai la yg tak puas ati.  alasan mod tu la yg aku terbaca sebab nnt taknak semakkan thread tu ngan reply selain dr citer cik es.  cik es ni mcm ada klik die sendiri dlm porem ni.  ada fanclub la gitu. siap nak buat gathering la. pastu diorg ni jadi fren kt fb.  cik es tu ada fb ye, pastu fb tu fren dgn watak2 dalam citer nenek kamsia tu

kemuncaknye, bila cik es ni mintak derma, cik es claim yg abang dan adik, ke ayah dan abang die, aku lupa dah, accident meninggal jatuh motor kt jambatan pulau pinang. tapi bila salah sorg klik die yg fren die kt fb tu, kebetulan ada sedara gak kt penang, bila riki-riki takde pun kejadian kemalangan kt jmbtn tu. lgpun kalau accident confirm masuk berita, bile cek mmg takde.  so terkantoi la kat situ.  pastu selidik dan selidik lagi, rupa-rupanya cik es tipu diorg, fb tu fake, termasuk fb laki dan ipar duai cik es tu pun semua fake. siap curik gambar pinoy mane ntah pastu claim tu laki die. memang rasa tertipu la geng2 cik es dalam porem ni. tu yg boleh jadi meletop sebab semua org rasa tertipu ngan cik es. ujung-ujung cik es ngaku die ni ada masalah mental skit, in real life dia takde kawan jadi apa salahnya kalau dia menipu skit sbb nak cari kawan. ha gitula aku pun lupa lama sangat dh benda ni

aku rs la forumer ni bukannye bodoh sgt pun, kalau korang nk reka citer tu boleh, tapi janganlah sampai jadi mcm cik es ni, buat fake friendship sampai bawak ke luar, pastu siap nak mendiva dalam forem.  dan pada foremer pun, citer2 dlm mps ni anggapla macam bacaan santai je. takyah nak terbawak2 sgt nak tuduh oh ni citer fake mcm cik es tu.  biasa la tu, bacaan santai kan.  

Mps ni memang tempat lepak dulu2..last baca cerita yang ada sorang forumer tu bagitau tentang kehilangan budak2 laki kat kampung dia n pengalman dia lawan dgn makhluk dari alam lain.tp dah lupa nama forumer n tajuk benang tuuuu

Dah sendu ek mps ni .. dah lama tak joinn .. hope mps taksenduu laa lepas nii

Hahaha dulu suka gila lepak SR kat sini..best2 crita2 seram & sihir...nowadays mcn tkde siapa2 dh nk share...boring nya huhu

Adiya replied at 24-11-2020 12:36 PM
aku ade jer...malas nulis..nanti aku up balik rumah aku tu. mgkn penulisan aku kali ni dah berbeza ...

tgh lockdown xleh jln2 umah org.. abih semua lockdown

tgk ni dah dekay setahun br nk baca

Dah tak ramai yg kongsi cerita macam dulu2. Tak kisahlah hasanah ker tak.. dulu2 ramai yg pandai mengarang dan suka kongsi..