CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Amandaminaj96

Permulaan Baru

miftahuljamilah replied at 13-7-2020 01:19 PM
dulu sihir yg kena kat famili tu diletakkan kat keliling rumah kalau pasang  kaset rukyah lagi men ...

Btw perawat ada explain ke knp psg rukyah makin rmi?

Amandaminaj96 replied at 13-7-2020 07:25 PM
Btw perawat ada explain ke knp psg rukyah makin rmi?

Kdg2 ayat2 ruqyah ini membanyakkan jin2 islam terutama klu niat kita ada bercampur2....nak lari dr sihir dan saka ni mmg niat kita mmg btl2 kn ikhlas kerana Tuhan sbb itu janji iblis...dia x blh ganggu org yg btl2 ikhlas pada Tuhan cuma tu lah nak ikhlas bkn mudah sbb kita ni hanyalah insan biasa tapi wak yg sister jamilah bg tahu tu pernah pesan..nak ikhlas baca surah al ikhlas byk2..klu dpt baca 1000x sekali lg baik cuma mmg akan ambil masa

kekuatan pada diri sendiri... kuatkan semangat utk berusaha... yg penting sentiasa ingat Allah... Allah berkuasa segalanya, makhluk takde kuasa....

jas7512 replied at 14-7-2020 07:58 AM
Kdg2 ayat2 ruqyah ini membanyakkan jin2 islam terutama klu niat kita ada bercampur2....nak lari dr ...

Oh baru lah iols tau, keyword nya kena ikhlas semata kerana Allah. Thank you for the information, sedikit sebanyak dpt jgk ilmu baru.

viper_2803 replied at 14-7-2020 09:39 AM
kekuatan pada diri sendiri... kuatkan semangat utk berusaha... yg penting sentiasa ingat Allah... Al ...

Betul tu viper mmg kena kuatkan semangat dan jgn mengalah...tp itu la disaat kita terleka time tu ler depa mai..

Mungkin kena ada renjatan eletrik baru sedar sentiasa..

RE: Permulaan Baru

Amandaminaj96 replied at 11-7-2020 10:08 PM
Astaga, lebih kurang jelah kita. Takpe dahlia, I doakan you selalu bebas dari anasir2 gangguan, se ...

jadi insan yg lebih baik dari dulu,,dalam segala segi..bermula dengan ..jgn sebut astaga..(x ada makna)..tapi sebut astaghfirullahhal'azim

Follow Us
Kdg2 ayat2 ruqyah ini membanyakkan jin2 islam terutama klu niat kita ada bercampur2....nak lari dr ...

perumpamaan ikhlas ni adalah bagai semut hitam, diatas batu hitam,dimalam yg gelap gelita..sukar dilihat sbb itu ikhlas hanya boleh diadili oleh Allah sebab para malaikat pun x nampak apa tah lagi kita

puteribaya replied at 14-7-2020 11:52 AM
perumpamaan ikhlas ni adalah bagai semut hitam, diatas batu hitam,dimalam yg gelap gelita..sukar d ...

Hmm deep sangat ayat you puteri..tu la kan ikhlas ni sbnrnya bermula dari diri sendiri...btw tq for your advice

dah banyak org nasihat atas tu..takpela

palmolive replied at 14-7-2020 12:09 PM
dah banyak org nasihat atas tu..takpela

Hahaha kenapa? You nak bagi nasihat pun boleh..bukan utk I sorang, org luar pun baca you...mana tau dgn nasihat you tu berkesan..dpt pulak pahala berganda..hehehe

Amandaminaj96 replied at 14-7-2020 12:12 PM
Hahaha kenapa? You nak bagi nasihat pun boleh..bukan utk I sorang, org luar pun baca you...mana ta ...

ok, baiklah..baca dan renungi hadis sahih ini..

“Allah Ta’ala berfirman, ‘Aku tergantung persangkaan hamba kepadaKu. Aku bersamanya kalau dia mengingat-Ku. Kalau dia mengingatku pada dirinya, maka Aku mengingatnya pada diriKu. Kalau dia mengingatKu di keramaian, maka Aku akan mengingatnya di keramaian yang lebih baik dari mereka. Kalau dia mendekat sejengkal, maka Aku akan mendekat kepadanya sehasta. Kalau dia mendekat kepada diri-Ku sehasta, maka Aku akan mendekatinya sedepa. Kalau dia mendatangi-Ku dengan berjalan, maka Aku akan mendatanginya dengan berlari.” (HR bukhari, no. 7405 dan Muslim, no. 2675)

serta Surah Al-Quran ini
Pada Qur’an Surat Al-Baqarah ayat 186,
“Dan apabila hamba-hamba-Ku bertanya kepadamu tentang Aku, maka (jawablah), bahwasanya Aku adalah dekat. Aku mengabulkan permohonan orang yang berdoa apabila ia memohon kepada-Ku, maka hendaklah mereka itu memenuhi (segala perintah-Ku) dan hendaklah mereka beriman kepada-Ku, agar mereka selalu berada dalam kebenaran.”

palmolive replied at 14-7-2020 12:18 PM
ok, baiklah..baca dan renungi hadis sahih ini..

“Allah Ta’ala berfirman, ‘Aku tergantung p ...

Thank you for sharing, insha Allah kita semua berada dalam rahmat dan lindungan Nya.

Dahlia.Julia replied at 11-7-2020 06:59 PM
Aku pun tak tau nak ringkaskan mcmana. Mcm2 jenis gangguan. Nampak, dengar, mimpi2 ngeri & pelik,  ...

serius arr 2 bln x tdo
masa tgh2 mlm tu ko buat apa je

fifie_olin replied at 15-7-2020 08:50 AM
serius arr 2 bln x tdo
masa tgh2 mlm tu ko buat apa je

Ye 2 bulan lbh kurang, mungkin lebih.
Dulu masa zaman belajar, pernah sampai amik ubat tido (prescribed). Tp aku stop sendiri, takut jadi terlalu bergantung.

Bila tak tido mcm tu, jadi mcm mayat hidup. Muka pucat, mata kuyu n bengkak, badan lemah, fikiran tak fokus.

Malam2 biasanya baring2 cuba juga nk tido. Tak boleh nk buat aktiviti lain sebab penat physically n mentally. Yang buat aku tak boleh tido tu ialah lintasan2 tiap kali aku pejam mata. Kadang2 tiba2 rasa takut yg x tau punca. Kalau dapat lelap sikit, cepat je terjaga semula.

Amandaminaj96 replied at 12-7-2020 07:33 AM
Okay dahlia, nanti i singgah thread you..

Actually sepanjang aku kena gangguan & sepanjang dapatkan rawatan, semua aku catat dalam buku. Ala2 diari tp bukan diari. Lbh kpd catat perkembangan berubat, and catat semua kejadian2 pelik yg jadi kat aku. Then aku cerita semula pada perawat tiap2 kali kami jumpa. Dah masuk buku ke-8 rasanya.

Yg aku tulis kat thread tu baru sikit je. Tak pandai sangat nk cerita.

Dahlia.Julia replied at 15-7-2020 01:38 PM
Actually sepanjang aku kena gangguan & sepanjang dapatkan rawatan, semua aku catat dalam buku. Ala ...

Bagus jugak you catat dahlia..jgn putus asa utk bersihkan diri you dari semua tu..I doakan you cepat sembuh ya..

Amandaminaj96 replied at 14-7-2020 12:07 PM
Hmm deep sangat ayat you puteri..tu la kan ikhlas ni sbnrnya bermula dari diri sendiri...btw tq fo ...

bukan deep tapi hakikat,,anyway buat saja..ikhlas atau tidak Allah yg hakimi..ganjaran pasti ada sbb Dia Maha pemurah

Dahlia.Julia replied at 15-7-2020 01:38 PM
Actually sepanjang aku kena gangguan & sepanjang dapatkan rawatan, semua aku catat dalam buku. Ala ...

kalau x keberatan citer laa..walau pun point form..x yah cam novel cinta ayat2 tu,,kita paham

puteribaya replied at 15-7-2020 04:50 PM
kalau x keberatan citer laa..walau pun point form..x yah cam novel cinta ayat2 tu,,kita paham

Ada jugak tulis sikit2 sis. Kat thread 'Catatan-catatan Gangguan'. Kadang2 aku menyibuk kat thread orang
Tak reti la nak bercerita wpun banyak juga kejadian2 misteri, paranormal & sakti yg berlaku dlm hidup aku.

waktom kan? sayang sgt dia dah tak merawat skrg