CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mosti

Penat masak, sekali suami tak makan.

kadang pelik . lelaki selalu cakap perempuan complicated . to me , both sama je .

Bila suruh masak, tiber tak nak makan . so apa yg dia nak actually ? hahaha .

shanew3stga1z replied at 21-12-2020 03:32 PM
kadang pelik . lelaki selalu cakap perempuan complicated . to me , both sama je .

Bila suruh mas ...

It cannot be all the time kan????

so please dont generalise...

seperti yg disebut anak buah manak yg masih dlm bentan khatan
..SHIT HAPPENS

faraway1 replied at 12-7-2020 10:57 PM
My husband punya perangai ni, tapi sebab dia makan tengah hari so malam tak sangat.

So banyak tah ...

Tak makan sangat makanan melayu boleh lagi give and take...tapi solat, posa, haji...tak ada tapi tapu tau terutama kalau mampoo.?????

xmakan,simpan la perangat balik nt...
ke laki ko jenis xmakan makanan yg dipanaskan balik....
mmg penat la tapi dia pun penat cari duit beli barang makanan utk dibuang....
aku pun pernah je bini masak pastu xnk makan tapi aku akan makan bila rasa lapa nt

aku ni bini masak ape aku makan,x abis makan simpan esok boleh makan...
laksa sampai 3 hari boleh tahan aku makan bg habis sbb xnk membazir

Masa awal PKP, semua ahli keluarga work from home, saya ambil tugas bahagian dapur, sepanjang 3 bulan ada makanan yang licin, ada makanan yang separuh habis, ada makanan yang ahli keluarga langsung tak sentuh, ada yang nak meals asing2, saya rasa benda tu biasa, perut & selera orang kita tak boleh kawal. Ada time mood mentekedarah, ada time mood nak makan macam model.

Pernah tanya family saya kenapa dorang pilih saya kat bahagian dapur, dorang jawab because, I NEVER TAKE ANYTHING PERSONAL, dorang tau kalau letak orang lain, time makanan tak bersentuh atau tak habis, meals kena complain, masing2 memang akan start gaduh & masam muka.

Alhamdullilah bulan 11 ni, saya masih dipercayai parent utk ambil tugasan bahagian dapur, perlakuan family masih sama, ada meals yg habis ada yang tak, perlakuan saya yang don't take anything personal pun masih sama. Dua2 tak berubah

TT..awak mempunyai suami yg tidak bertimbang rasa dan kurang beriman...

Follow Us
masak kena ada sentuhan kasih sayang..menjiwai dan fokus. masak simpel dan sikit sudahla. asalkan sedap dan tak membazir. hati tak sakit sebab usaha dan tenaga dibuang bgitu saja.

skrg pun kalu saya masak..awal pagi. jarang dh masak bfast sebab nti diorg skip lunch. terus masak lunch ke dinner. lauk dua jenis lauk heavy (mcm gulai/masak lemak cili api yg feveret diorg dan pastikan ia sedap) 2nd dish ayam goreng/daging goreng kunyit. jenis yg tahan dan tak susah. sambal mesti adlah yg dah siap buat tinggal scoop je dari petiais. (smbal hijau minang / sambal penyet (keluaran terbaru sya ) confirm hbis licin..tak hbis panaskan utk harini. malam kang baru masak balik utk esok sekali. yihaaa