CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missunguviolet

Oh ibu mertua ku :(

terima kasih semua yg komen and bagi pandangan..tak lupa yg mendoakan..semoga semua doa yg baik2 tu berbalik kepada anda semua juga ye..amin...ni tunggu hari nak menetas ni..seram sgt tak sempat dah nk fikir perangai mil ke apa..fokus dekat kelahiran baby ni je nanti..ikut kan lagi 10 hari..hopefully semua okay..amin...
btw, hari tu dah redha dah mil and family nak datang stay rumah..tapii kes covid meningkat..buat masa ni hold dulu..ada hikmahnya covid tahun ni..jarang jumpa mil and kurang sikit isu berbangkit..
buat masa ni dah buang jauh2 perasaan terasa atau apa2 yg jadi sebelum ni..lepas fikir2 balik, sy pun ada salah juga..terlalu cpt terasa dgn semua benda..i need more focus on my baby..dia nyawa sy..dan of course sy perlu minta maaf dekat mil and suami and semua yg sy dah sakit kan hati secara sengaja atau tak..
untuk yg menyakitkan hati pun saya dah maafkan..

missunguviolet replied at 10-8-2020 10:00 AM
terima kasih semua yg komen and bagi pandangan..tak lupa yg mendoakan..semoga semua doa yg baik2 tu  ...

Dah boleh tutup tred ler kan????

A non isu pun dari mula sebenarnya...

No worries..not your fault..just pembawakan kandungan....

missunguviolet replied at 17-7-2020 11:09 AM
hopefully kepada sesiapa yg nak kawin tu, kalau dah tau lelaki tu anak mak sgt2, better cabut lari ...

Jgn nak samakan laki hang dgn suami suami org diluar sana ler...ramai juga jantan2 yg jenis anak mak bila berkahwin , berjangkit jadi menantu tersayang ler.....

Hang yg gagal kepit suami hang sendirik atas katil sehingga aura hang keatasnya level sendu dihariraya, sebab itu cengkaman ibunya keatasnya mengatasi hang...

itu pun takkan manak nak ajar????

missunguviolet replied at 17-7-2020 11:12 AM
dia tak faham hati waniteee..haha

Harlowwwwww...ramai pasangan yg bercerai atas alasan irreconcilable differences ler...what you waiting for???.kalau kehidupan kelamin hang is determinant of faham tak fahamnya laki hang tentang jiwa hati hang???

Mcm manalah kau boleh yerkawen ngan laki kau. Serius ke kau x selidik latar belakang dia dulu. Dapat pulak mil utagha mari mmg semua masakan org lain xsedap di mata dia lah.

I faham sgt perasaan TT. Husband iols antara salah sorg anak mak. Sbb he is the only son in the family and sulung.

Apa yg iols boleh nasihat, TT kena raise your concern. Voice out. Luahkan apa yang you rasa dkt shuben you. Biasalah lelaki ni kadang2 blur. Bukannya faham kias2 ni.

Dulu iols pendam je. Pastu iols rasa tak boleh jadi ni. Pendam2 sendiri. Sakit hati. Iols luahkan je dkt husband. Tapi TT jangan la bagi dia memilih antara uols dgn mak dia. Tak baik mcm tu. Just luahkan je secara baik. Insyaallah dia faham. Skrg ni husband iols pun dah ok. Dia dah tau mcm mana nak handle mak dia bila iols rengsa dgn MIL

Have a smooth delivery ye TT. Jaga diri.

Follow Us
soursop_juice99 replied at 15-8-2020 08:59 PM
I faham sgt perasaan TT. Husband iols antara salah sorg anak mak. Sbb he is the only son in the fami ...

Nak have smooth delivery tapi dgn suami masih berdendam macam babi lemak...camno????

Kan????

maybe u patut talk to ur husband
try to discuss
mana tau laki u faham n ubah mana yg patut
kalau dah kawin kena la hormat n jg perasaan bini jgk
kalau rasa tak boleh, tak yah la kawin
ddk bawah ketiak mak dia je senang

La knp x kawin yatim.piatu xda mak ayah xda adkberadok ..Aman hidup .

hg try buat kt dia mcm dia buat tu.. compare dgn ayah hg.. hehehe
tgk dia rimas tak...

klu bab ipar duai ni, kita bergaduh tak bertegur takpe.
tapi bab mak/ayah mertua ni, tak boleh nak buat apa. sbb taraf dah sama mcm mak ayah sendiri.
REDHA jer.
aku pun kdg terasa jgk kt mil aku tu, jenis bmuka - bkn aku saja cakap ya, aku penah dgr sendiri dia kutuk aku dpn anak dia, belakang aku. aku tercuri dengar.

tp apa boleh aku buat pun- sabar jer lah.
mak aku pesan masa aku awal2 kahwin, dgn mertua ni kita SABAR jer. dia hidup pun bukan lama.

m.a.n.a.kautau replied at 10-8-2020 05:20 PM
Jgn nak samakan laki hang dgn suami suami org diluar sana ler...ramai juga jantan2 yg jenis anak m ...

Manak ce ajar acane nak educate somi Yang suka menyampai hal family dkt maknya.. Semua nk diceritakn pd maknya.. cth..nafkah bg berapa, nak p mana, beli apa dkt binik ,bg hadiah apa kt binik semua nak cerita.. masak ler..buat org tua tu membawang ngan anak2 lain pasal menantu.. Kemarin mil siap tanya dpt isinar bg berapa dkt bini? Sebaik loud speaker masa Hb on the phone ngn maknya...iols cantas cpt2 ckp x dpt apa2. Padahal ada ja..Kalo Hb jawab mau dia bgtahu. Dah byk Kali ingatkn jangan mudah2 nak cerita hal x patut pd maknya.