CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Bunuh diri: Mereka yang ada kerja, tidak tahu perasaan orang hilang kerja

laa ni aku byr zakat pendapatan yg potong gaji bulan2 je.. boleh la tolak tax.. zakat2 lain aku derma je pd org susah. dulukan yg di sekeliling kita dulu.. sbb pusat zakat pun ketat betul nk turun bantuan..
terutama ibu tinggal dgn anak kecik2..
mana nk kerja.. mana nk tggu anak. dah ler kna tinggal dgn laki.
nasib ler sjk muda mmg hidup sederhana. jd bila dh tua ni..bila gaji dh up skit. ingat2 masa susah dulu.
dulu gaji cgu dlm 3ribu je.. sepupu aku kerja remiser.. 80ribu pun pnah dpt.. duduk kondo. keta mewah.. acik2 aku semua kot cuti gi rumah dia.. ajak mandi kolam laa..
kita org kampung.. keta pun local je.. nk bertandang kenduri kawin.. tkde org nk naik keta kita hehehe.. mkn asap je.
tp mmg keadaan berubah skrg.. bila sama2 dah kertu hahaha.. dia hidup tersepit..
tk sampai hati plak tgk.
tu ler kita kluarkn savings kita 30ribu bg dia pinjam. tp dia byr separuh je
asalkn ko jgn kna macau scam dah ler sepupu... duit boleh dicari.  
hidup dia pun dh byk berubah.. sewa bilik je skrg.

sarah82 replied at 6-8-2020 01:53 AM
Aku dah pernah berada ditempat tu.

Sebab tu aku middle finger kan sapa saja yg hina pekerjaan ak ...

saya sokong kata2 akak 100%...

susukambingbest replied at 6-8-2020 08:12 AM
Maaf ckp, xsemua mcm yg iol ckp ni. Tp ramai la jg. Org yg depress bila khilangan krje ni sllunya jn ...

pakcik ni salah paham isu depression ni...depression yang suicidal ni pakcik die macam 'blocker' bagi pesakit tu dari boleh buat pertimbangan rasional...tak kira dari miskin ke kaya ke...kes bunuh diri sebab depression ni pelbagai, depression pun banyak kategori...

bukan pasal sebab hidup suka menunjuk ka apa ka...tu circle pakcik jual susu kambing la kot...

ramai je pesakit depression yang suicidal orang baik2 pakcik oih...tu statistik pekerja veterinar selamatkan binatang antara pekerjaan paling tinggi kes bunuh diri, tang mana plak diorang hidup mendongak?

pi kaji lebih sket, suicidal among pilot ni tinggi pakcik oih...

pakcik kenal ka pilot ni sampai buh dia kategori orang hilang kerja yang tak low profile?

buat nye bapak die yang lawyer tu dulu besarkan die dengan mental torture bayar kos pilot ratus ribu last2 anak kena buang kerja? contoh saja

haiyooo

kalau gomen, syukur la dorang selamat, pastikan korang rajin belanja ke peniaga2 kecilan yang hargai duit2 korang tu, tu antara cara saling membantu..

yang swasta, kalau masih bekerja, tu pun belum tentu selamat tak kisah la level mana korang..

dalam keadaan majoriti hilang kerja, tak patut malu,
sebab ni masalah global, bukan kita sorang terkena..

kalau kena hambat sangat dengan bank, pergi ke insolvensi, bukan akpk..
kalau kena hambat dengan along, hentah la..
kalau kena hambat dengan ego/bongkak yang lalu, belajar la telan balik sikit2 bina hidup baru dengan cara yang pada dia nampak hina tapi tak pada orang lain..

bloodyamuk replied at 6-8-2020 08:16 AM
saya sokong kata2 akak 100%...

Hahahaa.. Mulut dan jari org mengata tak boleh bagi duit bagi perut kita kenyang.. Tu prinsip kak sarah.

Lagipun skrg depa seronok la menghina.. Allah nak tarik rezeki depa dan keturunan depa kejap ja.. Sama ada la atau kemudian.. Relax2 sudah...ada rezeki.. Masanya sampai penghinaan depa diberikan balik kepada depa dan keturunan depa.. ..

Kak sarah makan popcorn kat forum baca depa meroyan.. Hahaha..

saya amat faham nasib mereka..dulu2 rajin baca ada sorg poremer suka citer duit dia hari2 simpan 2k 3k dalam tangan ada 20k.memang dia sngaja bgi org jaki katanya. apadaa apalah nasib dia skrg ek

Follow Us
sarah82 replied at 6-8-2020 08:35 AM
Hahahaa.. Mulut dan jari org mengata tak boleh bagi duit bagi perut kita kenyang.. Tu prinsip kak  ...

bagus Sarah..kaka sokong. cuma tu la...bak kata pepatah, rezeki dia bgitu rezeki kita bgini..esok belum tntu lagi. bab org tu sb nrnya..takyah amik pot patut tkyah ckp apa2..sbab kita fokus dgn usaha kita saja. diam diam berisi lagi bagus gitu.

zehra2 replied at 6-8-2020 08:15 AM
laa ni aku byr zakat pendapatan yg potong gaji bulan2 je.. boleh la tolak tax.. zakat2 lain aku derm ...

first time dengar remisier hidup susah... kenapa, dia dah tak wat keje tu ke?

Siapa penah rasa kehilangan keje, kena terminate ke ape ke mmg akan down.
Tak salah kalau kita turunkan ego cari pekerjaan lain wlpn ada kelulusan tinggi.
Moga yang terlibat akan terus tabah.
Yang lain, kita ambil pengajaran dari sekeliling.
Iols skrg ni dh stop belanja benda tk perlu.
Jimat cermat

i feel u maan

bloodyamuk replied at 6-8-2020 08:25 AM
pakcik ni salah paham isu depression ni...depression yang suicidal ni pakcik die macam 'blocker' b ...

Uish. ..X baik tulis mcm.tu....ada betul juga apa yg cik susu kambing tulis. ...

green~tea replied at 6-8-2020 08:48 AM
first time dengar remisier hidup susah... kenapa, dia dah tak wat keje tu ke?

dulu laa senang.. laa ni tkde job.. tkde income laa.. harap2 meka2 yg pnah dpt manfaat dari kesenangan dia dulu.. bantu dia bangkit semula.
aku pun bantu utk dia capai umur 55thn utk dia kluarkn epf .. skrg mmg dia sesak laa

I pun pernah merasai kehilangan kerja. Pastu xdpt kerja lain pulak.
Mmg timbul low self esteem dgn kawan2 yg ada kerja lg..
Kwn2 boleh gi melancong. Kita terperuk berjimat cermat dan cuba cari duit. Pehtu ada penyakit pulak.
Mmg rasa xlayak betul berdamping dgn kwn2 yg ada perfect life ni.
Mula2 dulu asal buka socmed je stress. Tgk lifestyle kwn2 yg best2. Skang dah hide kwn2 mcm tu dr fb. Xnk tgk post dia nnt asyik rasa kenapa aku loser sgt.

rospinki replied at 6-8-2020 08:43 AM
bagus Sarah..kaka sokong. cuma tu la...bak kata pepatah, rezeki dia bgitu rezeki kita bgini..esok  ...

Betul kak ros.. Sy melantakkan apa saja org ckp.. Ckp2 org tak boleh bagi kita kenyang. Janji sy tak pi minta beras kat org.

kes aku pulak..keje kemepeni melayu tengah sarat nak bersalin kena buang. tapi dia byr 3 bulan gaji. dpt plak keluar epf tak keja setahun jgak kot..berniaga kejap. time tu dua dua aku dgn ex kena buang keja..kena muhasabahdiri. memang sedih, ex plak tak abis2 menyalahkan anak bwk nasib tak baik. ahh malas nk ingat

susukambingbest replied at 6-8-2020 08:12 AM
Maaf ckp, xsemua mcm yg iol ckp ni. Tp ramai la jg. Org yg depress bila khilangan krje ni sllunya jn ...

Dia tak semestinya kuat menunjuk. Kalau high flying portfolio jatuh contoh doktor lesen kena tarik pun boleh depress
Hanya orang yang pernah mengalami saja tau mengapa dia tak buat FoodPanda. Komitmen RM10k/bulan apa nak foodpandanya

sama jah, org yg hilang kerja  tak tahu perasaan penganggur yg tak ada kerja / tak pernah ada kerja.

PerKasa replied at 6-8-2020 07:45 AM
bila kita berduit
si cukai cari kita sampai segala lubang

bila kita takde duit Si cu ...

Tapi syarikat kroni ni ahli politik buat macam hak sendiri

pearl.silver replied at 6-8-2020 09:02 AM
I pun pernah merasai kehilangan kerja. Pastu xdpt kerja lain pulak.
Mmg timbul low self esteem dgn  ...

i feel you. lepas grad jobless for few years, rasa tak berguna gila hidup, rasa dok dalam deep dark abyss.. jadi malas nk jumpa orang, introvert for life. jumpa orang pon mostly akan menyakitkan hati dan buat bagi kita rasa teruk sambil cakap mudah awat tak apply tu awat tak apply nie...depa dh lepas dh mudah laa ckp.. kalau tolong bagi duit tkpa la jgak.

mmg tertekan klu ada kerja tetiba takde kerja...
lagi tertekan klu hutang bnyk...saving kurang....

kita tak tahu apa masalah dia....ni semua membabitkan wang....