CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Order makanan secara ONLINE. Baca DULU review pengalaman pelanggan sebelum nak o

ellez replied at 10-8-2020 06:25 AM
Aha..geli kan ina membayangkan Apatah lagi npk dgn mata kepala sendiri..
Bg kita yg mengutamakan  ...

Ye trauma seumur hidup..

jazaa100 replied at 10-8-2020 07:37 AM
Ina....

Kwn aku pun ada cite, kwn dia meniaga n.lemak...satu hari tu, beriya iya ajak kwn aku d ...

Tu la nye..

Aritu tapau nasi dengan salted egg chicken ni kemain byk ayam tu org tu  letak.
Dada/isi ayam tu dia potong kecik digaul tepung perapan dan goreng dulu.
Dia asingkan ayam dgn kuah tu. so nnt balik umah nak makan baru tuang kuah tu atas ayam.
Kuah pun byk dia bagi.

Btw haritu ank buah tey wat butter chicken ni. Tp dia buh susu pekat. Jd manis lorr..
Sampai skang laki i trauma nk mkn butter chicken. I ckp nk wat versi sedap pun dia xnk..

I suka Indian style butter chicken, I selalu faham yang butter chicken is yang berempah tu makan dengan roti atau nasi. Sebab selalu rasa butter chicken yang biasa ni banyak perasa tambahan, tu tak campur ada yang pakai susu segar, ada pakai susu cair, ada letak cheese, ada letak susu pekat. Setakat ni weol kalau beli makanan dari foodpanda atau grabfood atau morefun, kami akan beli dari kedai yang memang kami dah pernah pergi. So tahu la tahap rasa dia macam mana.

ina_na replied at 10-8-2020 06:23 AM
Ade penjual air jus mangga dekat simpang rumah aku ajak aku berniaga kuih kuih.. Bl aku ckp aku x  ...

Sis duk kat mana..
Yg i perasan org kt bandar besar ni mcm tu
Diorg xkisah pd harga dan rasa..
I pergi mkn nasi yg super viral.. Nasi yg ada aym kicap kering ngn sambal cili tu. Org kata sedap sgt.. Pd tekak i org kg ni.. Sedih sangat rasa.
Pergi tempat viral.. Ramai gila org kt situ. Tp pilihan mknn semua sedih2.
Tgk air suib tu je la.. Xsedap lgsg. Tp org bandor ni beratur panjanggggg nk beli..

Follow Us
Kalau nak order foodpanda, aku order fast food je. Xpernah oder nasik2 bagai ni. Sbb xpercaya dgn gambarajah.  Lapar sgt2 pun aku pulun masak megi telur. Settle.

pyropura replied at 10-8-2020 05:20 AM
Yg jual tu mesti depa masak pakai piok/kuali aluminium atau Teflon. Bahaya tu. Elok masak sendiri  ...

Iols ada tmpt grill cast iron..
Jarang guna sebab berat benor..

sarah82 replied at 10-8-2020 07:36 AM
Ang ni. Memandai ja tuduh depa.. pernh tengok depan masak kat rumah ka?

Huhu

Satu lagi kan iols kurang gemar bila ade orang post kat fb dia jual makanan itu ini then ade yg komen nk beli bagai pehtu bleh plak ade yg komen wat per beli baik masak sendiri kat rumah blablablaa..
Keji sangat pangai, tanak beli sudahla takyah nak komen gitu kat post orang meniaga.
Dah banyak kali jumpa, biar lantaklah orang lain tu nak beli pun makanan tu.

Sama juga bila ade orang post dalam group kt fb cari sapa2 yang ada jual nasi itu ini dan2 la ade yg komen suh masak sendiri je jgn beli blablablaa..
Biarlah kalau dia nak beli pun takat makan sorang baik beli lagi jimat kot dari masak semua bahan nk kena beli bagai.

Screen shot nampak macam order dari FoodPanda...Kalau betul, FoodPanda pun jangan main ambil lah mana-mana seller. Asal jual makanan, terus approved jadi merchant.

sad

mcmni baik bagi makan kucing kau tu ada hati nak jual

semalam aku acah2 je market jualanku dlm grp..sekejap je habis stok sehari. penatla hantar sana sini

Suchi replied at 10-8-2020 08:36 AM
Huhu

Satu lagi kan iols kurang gemar bila ade orang post kat fb dia jual makanan itu ini then a ...

Tu la.. Mcm aku.. Makan seorg.. Aku masak nasi sikit pun x habis..sayang wei.. Nasi tu rezeki aku.. Asyik buang ja.. Karang jadi kes Mahsuri versi jitra mcm mana.. Hahahaha..

Nak masak.. Nak kena potong yg tu yg ni.. Sediakan yg tu yg ni.. Aku seorg ja makan..baik aku order ja makanan luar..

Aku hanya masak bila ramai org.. Aku suka tengok org makan masakan aku

Tahniah la ye. Bila baca komen msg2 mcm perfect 10

penah kena order sup daging
belakang dlm sup ade lipas
mmg jemm aku nk order lg
mmg tekak org malaysia kebal2
apa jua mereka telan bagai lapar abadi

regards

mengikut kpd pemahaman aku dia dan lakinya mmg suka order mknn dari luar... yelah bukan nk kecam tp mmg sibuk sgt xde masa nk masak langsung ke.. butter chicken so senang nk masak...........

btw utk tak off topic, mmg x baik peniaga buat mcm ni. ape yg korang fikir dgn memasak yg tak serupa menu asal? aku ni malu tau kalau masak rasa x sedap apetah lagi nk bagi org makan malah siap jual lagi???

pyropura replied at 10-8-2020 05:16 AM
Aku geli jenis sellers yg prepare makanan dirumah ni. Rumah sendiri boleh buat sesuka hati je kan. S ...

Aku pernah pergi umah org jual sambal omline. Tak tau nak describe camne perasaan aku bila nmpk cara & tpt penyediaan. Dah lah bela kucing & berkeliaran.
Tu blm bab cucuk tifoid & kursus lagi.

org yg meniaga ayam percik pun sama
tgk org berniaga ayam
kita pun terhegeh nak meniaga ayam
zero bab proses ayam
ayam kalau dh bersih
3-4 jam dibiar kat luar
memang akan berbau

itu sebab byk kes daging ayam berbau

Dulu adik aku kerja servis penapis air dekat rumah.. dia cerita ade dia pergi salah satu rumah penjual rojak dan cendol yang ramai gila customer dekat sini.. aku pun ari2 lalu depan gerai dia lepas balik keje. Adik aku cite rumah dia kotor gilaaaa.. dengan lantai dia berhabuk, melekit.. bekas kuah rojak tumpah.. adik aku cite sambil die bersih2 kan penapis air orang tu bukan main tebal habuk.. adik aku cakap kalau aku tau kompem aku panggil mmber aku suh buat health inspection.. penjual tu adik aku cakap muka jenis muka kesian.. sampai sekarang aku tak teringin dah nak beli cendol dia..

pearl.silver replied at 10-8-2020 08:25 AM
Btw haritu ank buah tey wat butter chicken ni. Tp dia buh susu pekat. Jd manis lorr..
Sampai skang  ...

setau i ni resepi sebenar. mcm gold chili punya. mmg manis pedas2 sikit. i pon guna susu pekat tp 1-2 sudu

shernazz replied at 10-8-2020 08:35 AM
Iols ada tmpt grill cast iron..
Jarang guna sebab berat benor..

i suke pkai cast iron cepat masak dan panas dia sekata. kalo grill or goreng2 cepat msk isi dlm tu api pun takyah besar2, rendang pun cepat empuk. i pkai induction pun kejap je msk.
cuma cast iron ni jenuh sket nak menjaga dah kaler pun hitam kalo tak basuh betul2 nati bila kering ade nmpk lg bekas2 mskan tu lagi2 masak sambal. unless pkai cast iron yg enamel coating mcm lc tu.

pucat sgt butter ciken adik ni nak mkn pun tak selera..baik mkn ayam grg kunyit je.