CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3389|Reply: 31

[Tempatan] 1 juta dekoder MYTV tambahan untuk siaran televisyen percuma MyFreeview

1 juta dekoder MYTV tambahan

https://www.bharian.com.my/berita/nasional/2020/08/720365/1-juta-dekoder-mytv-tambahan

Rabu, 12 Ogos 2020 | 11:18am

Oleh Fahmy A Rosli
fahmy.azril@bh.com.my

KUALA LUMPUR: Kerajaan bercadang menambah satu juta lagi dekoder MYTV untuk siaran televisyen percuma MyFreeview, ekoran permintaan tinggi oleh rakyat.

Timbalan Menteri Komunikasi dan Multimedia, Datuk Zahidi Zainul Abidin, berkata perkhidmatan percuma itu mendapat permintaan tinggi penduduk terutama di kawasan luar bandar.

Justeru katanya, kementerian sedaya upaya memastikan perkhidmatan jalur lebih di semua kawasan berkualiti supaya siaran televisyen digital tidak terganggu.

"Sekarang ini permintaan MyFreeview cukup tinggi. Kerajaan telah memohon tambahan sebanyak satu juta lagi (dekoder) untuk kita beri perkhidmatan percuma kepada rakyat terutama di luar bandar untuk permintaan itu.

"Walaupun di sesetengah tempat, untuk mendapat siaran MyFreeview ini tidak ada perkhidmatan jalur lebar kerana capaiannya agak kurang atau kekuatannya tidak sampai, ia akan ada gangguan. Itu memang kita akui.

"Bagaimanapun apabila kita cadangkan untuk bagi jaluran 5G, termasuk 700 MHz iaitu spektrum yang dicadangkan... ia akan menjadi lebih baik. Buat masa sekarang untuk 5G, kementerian belum beri lagi kepada syarikat tertentu untuk jalankan spektrum 5G.

"Kita harap selepas kita mungkin ia dapat perkhidmatan yang lebih baik," katanya pada sesi jawab lisan di Dewan Rakyat, hari ini.

Beliau berkata demikian menjawab soalan Dr Nik Muhammad Zawawi Salleh (PAS- Pasir Puteh) yang meminta kerajaan menyatakan status perkembangan pelaksanaan bagi meningkatkan capaian jalur lebar supaya siaran televisyen digital tidak mengalami gangguan.

Rate

1

hari2 nak kena search balik channel kalau tak guna dekoder dengan piring dia
jenuh la nak tengok tv je kena search sume
pastu kadang2 tak elok gak

Pembohong kata nak bagi free 3 Kali iols kol cs utk rumah tok iols..sekali tok pun dah lama pasang njoi sendiri..tp still iols xreti guna..mcm lebih baik siaran yg duluuu..Kan senang nak tgk tekan jaaaa

tengok online je lah sis...masalahnya kau layan ke cenel rtm bagai tu?

aku terjebak dengan 7 hari mencintai ku 2 pasal aku baru pasang MyFree View ni la.. punyala mahal aku beli 150 siap setting padahal beli kat lazada tak sampai 50 hampeh... tapi yang syok nya leh tgk siaran Malaysia dalam HD dan semestinya Astro Pahit tu bagi GoShop jer.. bagi ler Ria ker..

buragazz replied at 12-8-2020 01:56 PM
aku terjebak dengan 7 hari mencintai ku 2 pasal aku baru pasang MyFree View ni la.. punyala mahal ak ...

kata free tapi kena beli?
i nak pasang untuk parents since njoy dekoder rosak..
entah apa-apa astro..
tak boleh tukar, suruh pasang baru..
otak dia la nak bayar lagi beratus untuk new dekoder..

Follow Us

Ye Memang 1 Shot

prettyuglybabe replied at 12-8-2020 01:59 PM
entah apa-apa as ...

Rosak memang takde ganti.  Cine yang pasang tu kabo kat aku buboh kipeh laptop bawah mesin NJOI tu.  Cucok lubang USB..

Nak mintak tuk kat rumah,  nak terminate astro.

ni channel utk rakyat marhaen jew.. org yg dah biase ade asterok & netflix x dipandang nye...

bole la.. at least ade entertainment kan... sume sume channel yg aku nak tgk je aku buh atas2.. yg go shop la.. tv9, ntv7, 8tv aku buh ujong2.. rasa nak tgk berita bukak bernama... motorspot pun ade.. lately ni dah ade tv baru.. awsome tv pulak.. belum sempat belek... xde masa duk lama2 depan tv buat masa ni.. tggu cuti panjang la kangg

tumpanglalu74 replied at 12-8-2020 02:29 PM
Rosak memang takde ganti.  Cine yang pasang tu kabo kat aku buboh kipeh laptop bawah mesin NJOI tu ...

ooo.. maknanya dekoder tu tak boleh panas ke?

It Helps

prettyuglybabe replied at 12-8-2020 02:49 PM
ooo.. maknanya dekoder tu tak boleh panas ke?

So nanti ko try ye..

Koserr nak beli deco.. yg guna smart tv tu setting kat kodi je... aku x tengok pun. Xda citer yg best

dekoder pun dah rosak..
tak kuasa nak tukar baru..
dah la bayar mahal..

renko replied at 12-8-2020 01:07 PM
hari2 nak kena search balik channel kalau tak guna dekoder dengan piring dia
jenuh la nak tengok tv ...

Mytv mana guna piring, dekoder je sisthur..tv aku elok je x yah buat apa2 search pun selama ni

buragazz replied at 12-8-2020 01:56 PM
aku terjebak dengan 7 hari mencintai ku 2 pasal aku baru pasang MyFree View ni la.. punyala mahal ak ...

Kalau ko beli tv yg dah siap ada digital channel, x payah dah beli dekoder ni..pasang je antenna yg kecik..aku beli  rm60 je

krustykrab replied at 12-8-2020 03:05 PM
Mytv mana guna piring, dekoder je sisthur..tv aku elok je x yah buat apa2 search pun selama ni

Itu kalau guna aerial uhf..kalau xguna aerial uhf tu..dia ada piringnye sekali..piring tu mcm astro tapi tulis mytv

Dekoder DVB-T2 bukan dari MYTV termasuk yang ada fungsi rakaman ok aje, tak rosak.. Kat Sandakan dah 4 tahun terima signal MYTV.. Analog selama siaran analog masih bersiaran dulu cuma RTM1, RTM2 dan TV3 aje yang dapat..

Channel Awesome TV ada tayang anime lama "Kickers!" hari Ahad jam 9.30 pagi

Bagaimana dekoder dapat membantu rakyat Dan kerajaan kalau content tv tu entah apa2. ..saja nak membuang duit rakyat.hujung2 rakyat kena kerja keras Tak sempat tengok tv

ada unifi tv pun dh jarang bukak

prettyuglybabe replied at 12-8-2020 01:59 PM
entah apa-apa as ...

Yang dekoder free tu utk yang layak.. B40.. siaran je free..

12Next
Return to list New