CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Tolong henti kecam bapa arwah

bnd da jadi nk slhkn sapa2 pun x akan ubah apa. Dlm hidup aku ni, bnyk kali jumpa org yg cuai, x peka.

ko bygkan ko duduk kat sblh org, pastu org sblh tu blh x perasan ko duduk situ.

Setiap apa yg berlaku sdh cntik disusun. Siapa lah kita nk mnidakkn qadak dan qadar. By keep blaming the father, would it be bring back the child alive?

Tak sanggup nk baca or nk kecam sapa2...
Just berdoa semoga kita dijauhkan dari musibah sebegini...
Allah lebih sayang padamu anak...

Tak berani nk kecam. Sedangkn aku nk masak nasi pun bole lupa nk switch on letrik. Apa lagi si bapa yg mgkn dlm kepala otak tengah fikir mcm2 benda.

anak ramai sangat ke sampai mak tak kisah nak call nenek tanya khabar dari pagi sampai ke petang..

janganla kecam ... kite xtau mcm mane nak pecah dada die lihat anak die dah x bernyawa dlm kereta tu.. semoga die tabah huhu .. iols pun kdg lupe baby kat blakang. tp betul semua kene main peranan, nenek ke neseri ke, mak ke kakak ke seziape saje la yg berkait...

Follow Us
otai_g replied at 14-8-2020 09:36 PM
bnd da jadi nk slhkn sapa2 pun x akan ubah apa. Dlm hidup aku ni, bnyk kali jumpa org yg cuai, x pek ...

aku bgtau lah kenapa semua ni jadi. Berpunca daripada handphone. Aku perasan sejak ada handphone ni, task yg mudah jd susah. Cuba ko tanya orang orang yg kerap lupa benda asas. pernah tak lupa handphone??

ko tengok kenapa anak2 skrg ramai yg kekurangan zat makanan sebab mak pak kata busy tak sempat nak masak. Bukan tak sempat nak masak, tp sibuk main handphone smp byk masa terbuang. Aku dah lama perati benda ni dan klu buat kajian, percayalah, jawaban yg sama korang akan dpt.

إنَّا ِللهِ وإنَّا إلَيْهِ رَاجِعُوْن

Anak ketinggalan dlm kereta kerana ibu/bapa terlupa anak di bhgn belakang (dlm) kereta sering terjadi dan lebih malang bila terjadi kematian.  Hal spt ini selalu terjadi kerana 'lupa'.  Saya suka nak sarankan kalau ada mak-ayah yg ambil inisiatif sendiri, atau  para pencetak pelekat kereta membuat  pelekat dgn perkataan berikut:  

'SILA PASTIKAN ANDA TIDAK  TINGGALKAN ANAK ATAU BARANG BERHARGA DI DLM KERETA '.  Pelekat trs dilekatkan dlm kereta  di tempat yg mudah pemandu baca bukan di cermin2 yg orang luar boleh baca. Pelekat peringatan trs adalah khas untuk ibu/bapa/pemandu, bukan untuk orang luar.  
Seperkara lagi,  sebelum reverse,  peringatkan diri dn cek apa yg ada di belakang (luar) kereta, semoga tak ada anak atau kucing yg boleh terlanggar. Mudah2an bermanfaat.

tula benda dah jadi dikira takdir & ajal la kan.. tapi untuk pengajaran yang masin hidup.. saya pon sedih tapi kesian dekat anak tu jugak..

sofyayra replied at 14-8-2020 08:55 PM
Innalillahiwainnailaihirojiuun. Nak kecam takut berbalik pada diri sendiri. Kun fayakun, kdg kita ra ...

Betul tu... Hrp keluarga arwah tabah ats kehilangan ank tersayang....

Nana_Man replied at 14-8-2020 09:54 PM
Tak berani nk kecam. Sedangkn aku nk masak nasi pun bole lupa nk switch on letrik. Apa lagi si bapa  ...

Hal2 yg sering kita terlupakan iaitu masak nasi tapi tak onkan rice cooker.  Bila nak makan, nak ceduk nasi rupanya nasi belum termasak.  Merebus apa2, pasang minit timer tapi tak onkan count down minitnya, sudahnya air rebusan kering, yg direbus dgn periuk2nya hangus. Tadah air dlm baldi gunakan salur getah, lupa nak tutup paip, air melimpah2 dgn senyapnya.  Hal2 begitu terjadi apabila fikiran kita hilang fokus disebabkan ada hal lain yg menyinggah dlm fikiran. Tu kadang2 boleh terjadi kebakaran.  

Peterpan17 replied at 14-8-2020 10:13 PM
aku bgtau lah kenapa semua ni jadi. Berpunca daripada handphone. Aku perasan sejak ada handphone n ...

Tak dpt dinafikanlah kalau hp pada zaman ini adalah satu kemperluan yg membawa berkah dn juga musibah. Berkahnya dpt berhubungan dgn mudah dn lancar ttpi musibahnya juga terpengaruh dgn hal2 yg tak diingini. Semua orang sedia maklum segala yg +ve dn yg -venya. Hp juga bagaikan nyawa kedua kerana kehilangan hp boleh menjejaskan rasa ketenteraman dn kebahagiaan seseorang. Segala maklumat, nak cari untung, nak rugi, nak ketawa, nak nangis, nak maki/cela/keji maupun puji semuanya gunakan hujung jari yg ditekan2kan pada simbol2 di hp. Tanpa hp hidup sunyi dn tak berseri.  Bahaga dan derita ada di hp, maka pandai2lah menggunakannya.

Ni lah yang saya paling takut sekali.. Semoga dijauhkan daripada terjadi. Tak dapat bayangkan perasaan bapanya. Tak da ibu bapa yang nak sanggup hadapi ujian mcm ni.

Tetibe teringat lagu aina muzik2.. Baju die penuh darah....sesal yg xdpt nak tafsirkan... Aku doakan ayah die iman kuat... Terima dgn lapang dada.. Anak kecil tu tunggu disyurga..

nolya replied at 14-8-2020 10:40 PM
Hal2 yg sering kita terlupakan iaitu masak nasi tapi tak onkan rice cooker.  Bila nak makan, nak c ...

ni experience sendiri ke ape. hahaha. ada lagi selalu lupa. kalo keluar bilik air lupa tutup lampu.

Kuasaberganda replied at 14-8-2020 11:28 PM
ni experience sendiri ke ape. hahaha. ada lagi selalu lupa. kalo keluar bilik air lupa tutup lampu ...

Mcm tulah nampaknya.  Tapi biasanya manusia ni satu je yg dia tak lupa, iaitu duit.

nolya replied at 14-8-2020 11:32 PM
Mcm tulah nampaknya.  Tapi biasanya manusia ni satu je yg dia tak lupa, iaitu duit.

siapa cakap. . manusia ada gak lupa duit. buat buat lupa berapa duit yang dia hutang kat kawan kawan

Kuasaberganda replied at 14-8-2020 11:38 PM
siapa cakap. . manusia ada gak lupa duit. buat buat lupa berapa duit yang dia hutang kat kawan kaw ...

Itu bukan lupa, tapi buat2 lupa. Yg dibahaskan soal lupa ni ialah lupa yg murni.

sofyayra replied at 14-8-2020 08:55 PM
Innalillahiwainnailaihirojiuun. Nak kecam takut berbalik pada diri sendiri. Kun fayakun, kdg kita ra ...

Good tips. Boleh praktis letak pas kerja kt seat blkg