CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Tolong henti kecam bapa arwah

ronin replied at 14-8-2020 08:10 PM
Tak ada cara lain, letak sticker peringatan kat steering kereta " Child on Board" atau seumpamanya ...

Mahal tak sensor tu? Dlm my car dh ada sensor tu tp nak recommend others utk psg jugak..

sofyayra replied at 14-8-2020 08:55 PM
Innalillahiwainnailaihirojiuun. Nak kecam takut berbalik pada diri sendiri. Kun fayakun, kdg kita ra ...

Masa anak2 sy kecik dulu saya letak handbag kat blkg childseat dia duduk..so bila kita kuar kita nk amik handbag kena bukak pintu blkg...itu je sy mampu buat..

teringat kate plus 8 ...masa diaborg masih laki bini...memang strict gle bab bab routine manage anak anak dia kembar 6 n kembar 2 ...anak kut..
biar lah apa org nak kata ...apa apa yang jadik bukan org lain nak tanggung...

i bila tgk kete engin hidup ada plak budak i jengah aje...bukan nak kepochi ....kita kene lah jadik rakyat prihatin.....

RatuDunia94 replied at 15-8-2020 10:52 AM
Lagi satu tips.. jgn ajar anak lelap bila naik kereta. Ajak lah berbual2.. masa ni lah nk bonding..  ...

arwah bapa saya kalau naik kereta berdua dengan dia je, dia tak bagi saya duduk belakang. saya kena duduk sebelah driver. dulu fikir dia taknak rasa jadi driver lah kot, tapi hikmah dia mungkin dia risau dia lupa saya ada dekat belakang.

yelah, banyak benda nak fikir kan.

alangkan masak nasi pun boleh lupa ON suis.

Allahuakbar..mesti trauma bapanya lps ni

royaldanish replied at 15-8-2020 12:08 PM
Yes sangat setuju.. mak kena call kenapa tak sampai2 lagi hantar cucu?

Benda dh terjadi.. kesi ...

Kesian memang kesian. Jadikan pengajaran untuk kita. Sentiasa beringat

Follow Us
Adik I, anak kecik memang dia letak depan, wife dengan baby dan anak2 yang besar dok belakang. Katanya senang nak letak baby seat. Wallahu'alam. Sentiasa baca ayatul kursi supaya Allah hindari Kita dari perkara yang takndiingin, tapi kalau sudah tertulis, redho dan insya'allah, pasti ada hikmah disebalik nya. Wallahu'alam.

rosevelvet replied at 14-8-2020 11:45 PM
Betul jugak tu. Jarang org lupa bwk henpon. 5minit jer lps dr rumah mesti teringat henpon. Bwk ke  ...

tu yg kita kena check balik apa priority kita? anak atau handphone. Klu handphone tak pernah renggang dr tangan & selalu ingat utk kutip balik klu lupa, kenapa anak blh lupa tertinggal smp mati?

Suchi replied at 15-8-2020 12:12 AM
Betul juga tu, cakap tentang diri sendiri gakla.
Tapi nak buat cemana ye zaman ni byk menda kita  ...

Bg aku kita kena seimbangkan kedua duanya klu betul handphone tu penting. Takkan handphone lg penting dr anak smp blh lupa anak? ini yg aku tak blh faham smp bila bila. Klu handphone tertinggal gelisah smp tak senang duduk selagi tak dpt handphone. Tp kenapa anak lupa langsung tak ingat?? Dimana priority kita? aku tak kisah pun klu tak terfollow berita terkini. mlm blh tengok berita lg kat tv. Masalah bila semua org nak jd yg the first utk tau berita terkini & jd tukang forward info

Innalillah. ...salam takziah. .....boleh bakar kereta tu sb memori duka sangat kalau guna. ...

Kena kecam, peringatan kepada yang lain, kalau takut kena kecam, jangan tinggalkan anak dalam kereta, selepas ko lock kereta, round dulu pusing kereta, mana tau ada kondom terselit kat wiper belakang

cuai, itu je.

Saya tak pernah lalui musibah ini, dan sama2lah kita berdoa kita tidak diuji dengan ujian begini.

Berdasarkan berita2 begini, selalunya lupa yang tinggal di belakang sekali. Benda ini menyebabkan saya berjanji dgn diri sendiri di masa depan, kalau ada keperluan drop anak2 ini, kena susun diaorang punya tempat duduk. Yang paling laaast sekali kena dudukkan di sebelah driver.

Cuai, padanlaj kena kecam

mejaputih replied at 15-8-2020 12:13 PM
Mahal tak sensor tu? Dlm my car dh ada sensor tu tp nak recommend others utk psg jugak..

Tentang harga I tak tahu sebab anak2 pun semua dah besar dan tak perlu pasang.
Actually I pun tak tahu yg sensor jenis tu wujud. Just terlintas dlm fikiran alangkah baik jika ada sensor jenis mcm tu. Kalau ada sesapa nak design dan develop sensor tu pasti boleh jual dlm pasaran. Kes2 kematian budak mati kelemasan dlm kereta sudah pasti buat parents ingin pasang sensor jenis tu.

Innalillahiwainnailaihirajiun
Takziah pada family arwah.
Mmg byk sgt dah kes tertinggal anak dalam kereta ni tapi tu lah nak marah kan mak bapak pun tak guna sebab kita tak berada di tempat diaorang. Semoga dijauhkan lah perkara yg sama berlaku pada kita.

Bila jadi mcm ni rasa berguna jugak group family yg sentiasa hingaq di whatsapp. Tiap hari mak tanya cucu dia mana, pegi skolah tak. Mintak gambar etc. Kalau x mak, adik beradik mmg setiap masa update anak dah sampai sekolah, anak mkn apa kat skolah, anak balik skolah, anak p ngaji. Walopun kekadang cam annoyed jugak sbb sehari beratus mesej tp sekurang2nya ada benda yg trigger untuk kita igt anak2.

Kelalaian, akak tak lehat sebagai ujian.

kelapaparut replied at 15-8-2020 10:15 AM
i rs i tetap nak kecam, boleh x..

Kecam aje.

Neneknya lagik akak heran, apesal tak call ka pelik lansung bila cucunya tak sampai2. Satu keluarga jenis ambil mudah/sambil lewa barangkali.

KIM.K replied at 14-8-2020 07:32 PM
Alfatihah buat mangsa dan keluarga. Macamana nak halang perkara ni berlaku

Saya tidak pasti kalau kereta lain, tp kalau kereta dmax, bila kunci kereta dicabut dan tekan lock kereta, alarm kereta akan bunyi bila detect ada yg duduk dekat kerusi kereta. Mngkin ada alat pengesan pemberat dll.