CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SedihPedih

Selepas kes curang..adakah mungkin bahagia semula?

salam semua. Saya baru dpt tau suami curang sblm pkp bulan 3 hari tu. Lepas tu suami tunjuk perubahan. Lebih perhatian. Tapi sampai skrg sakit hati tak boleh hilang. Tiap2 masa teringat & kalau sakit hati sgt sampai menangis.
Tak tau sampai bila blh bertahan. Tak tau sampai bila perasaan sakit hati ni nak hilang.

serojasenja replied at 18-11-2020 04:05 PM
salam semua. Saya baru dpt tau suami curang sblm pkp bulan 3 hari tu. Lepas tu suami tunjuk perubaha ...

Orang kata sesuatu yang dah rosak tu, walau dah dibaiki nampak sempurna tetap jua ada parutnya...

Nak kata time will heal.... itu tipu aje la.
Kita mampu memaafkan tapi tak mampu melupakan kecuali dah hilang akal atau nyanyuk je..

Bertabah la ... jangan letak kebahagiaan kita pada manusia.

Saya masih lgi struggle with my own feeling, trust yang dah broken... even dah a year happened

Kadang ok.. kadang meroyan
kadang gembira.. kadang hangin satu badan yang tk tahu kenapa
Kadang rasa macam nak bina balik family ni.. kdang rasa mcm nak bercerai

Walau suami dah minta maaf.. tapi still susahnya saya nk pujuk hati ni.

sarahmirza replied at 18-11-2020 08:27 PM
Orang kata sesuatu yang dah rosak tu, walau dah dibaiki nampak sempurna tetap jua ada parutnya...
...

memaafkan pun saya tak boleh lg. Melupakan tu mmg tak akan la.
Apa yg saya baca bila kita dah memaafkan maksudnya hati kita tak sakit lagi bila teringat. Tapi skrg ni kuat lg rasa sakit hati & benci dgn perbuatan dia tu.

sayacantik replied at 19-11-2020 07:53 AM
Saya masih lgi struggle with my own feeling, trust yang dah broken... even dah a year happened

K ...

Sgt memahami perasaan tu. Saya terfikir jugak berapa lama perasaan ni nak pulih balik. Mampu ke nak bertahan kalau sampai bertahun2 rasa sakit hati. Buat masa ni mmg stress sgt sbb benda tu duduk dlm kepala ni.

Saya mmg tak nak melupakan sbb ia nya peringatan untuk saya. Cuma berdoa agar saya tak rasa sakit hati & sedih lg bila teringat.

serojasenja replied at 18-11-2020 04:05 PM
salam semua. Saya baru dpt tau suami curang sblm pkp bulan 3 hari tu. Lepas tu suami tunjuk perubaha ...

Tak akan hilang. If you choose to forgive, you need to be strong mentally because akan ada up and down. Akan ada masa you tak akan ok. Macam I few years ago..even sampai sekarang if husband silap sikit akan datang balik rasa sakit hati tu. But most of the time I akan diam and take over (buang perasaan tu cepat). Bila gaduh ke apa, husband tahu la why i walk off sebab I memang pernah cakap kat dia memang susah & struggle so dia akan faham and give me some space.
You need time. Solat, mengaji, berzikir..tu semua membantu.

Follow Us
CocoCily replied at 19-11-2020 06:16 PM
Tak akan hilang. If you choose to forgive, you need to be strong mentally because akan ada up and  ...

Sedihnya bila tau tak akan hilang. Awak berapa lama baru ok sikit. Maksudnya tak ada la hari2 teringat & sakit hati.
Kadang2 saya rasa mcm nak call je perempuan tu & marah bg lega sikit sakit hati ni.
Geramnya dpt suami mcm ni. Tapi cuba pujuk hati insyaallah ada hikmahnya nanti.  Skrg ni mmg doa sgt agar hati redho dgn ujian ni.

Edited by CocoCily at 20-11-2020 03:05 PM
serojasenja replied at 20-11-2020 11:02 AM
Sedihnya bila tau tak akan hilang. Awak berapa lama baru ok sikit. Maksudnya tak ada la hari2 teri ...

To be honest I pun tak sure how long beransur pergi. May be a year macamtu. I tak pergi kerja for months, menangis and can not focus. Memang bad shape betul. Team kat office memang terkejut ingatkan I kena cancer ke apa because someone yang so focus & disiplin kat office tiba2 tak datang kerja. HR siap keluarkan warning. Memang senang untuk orang cakap kena kuat & fikir diri sendiri. Stay strong la, let it go la..

my dad suruh I focus on diri sendiri, mengaji, solat. I ingat lagi dia cakap suami tu milik Allah, bukan milik saya. Tak kira apa saya buat to satisfy suami pun, if dah tertulis suami tu bukan untuk saya. Kena terima/redha. If i choose to forgive my husband, i kena ikhlas redha and take it as pengajaran but jangan pernah ungkit dah.

Lama lama sakit hati tu berkurang. Air mata pun dah x ada.

Pendapat I, jangan call/cari perempuan tu. It wont change anything and perempuan tu bukan ada rasa bersalah pun. In my case that lady was actually status isteri orang. Konon la nak jumpa I nak talk etc. Promise to end everything. But behind my back they both lied to me for months. Somehow macam orang cakap ada instinct yang benda tu far from over. I hired a private investigator and dapat evidence. I pergi pejabat agama, ask my friend (a lawyer) to help me then I confront my husband. I give him a week to decide.

Sebab tu now bila i ingat balik, I sepatutnya act differently. There are days yang i menyesal tapi I dah decide dulu & have to take la kesannya.

Only kita yang boleh jaga diri kita, hati kita. Jangan rely on orang lain even orang tu kita sayang. Even sampai sekarang I memang dah tak percaya even dia cakap "I love you" or be home on time. He even selalu hantar his schedule etc to me. I tak pernah kisah. Kalau dah nak menipu, macam macam cara boleh buat. I join forum ni pun to isi masa lapang lah

CocoCily replied at 20-11-2020 03:00 PM
To be honest I pun tak sure how long beransur pergi. May be a year macamtu. I tak pergi kerja for  ...

simpati apa yang berlaku...

ujian lelaki...adalah wanita...ujian wanita adalah lelaki.....

CocoCily replied at 20-11-2020 03:00 PM
To be honest I pun tak sure how long beransur pergi. May be a year macamtu. I tak pergi kerja for  ...

Sama la kes saya pun. Isteri org jugak. Saya dpt tau pun husband dia yg call bgtau. Selama ni saya tak pernah rasa curiga dekat suami. Tak sangka blh ada affair. Dengan bini org lagi. Keji betul. Mula2 tak mengaku kata jumpa pasal kerja. Last saya korek hp dia baru dpt bukti.

Hari tu saya stalk perempuan tu dekat fb & ig. Muka nmpk baik bukan main. Lg sakit hati saya tgk. Kadang saya rasa mcm nk post je gambar2 yg dia hantar kat suami saya tu kat fb dia biar family dia tau perangai yg sbnr. Gambar baring atas katil la, gambar tak brtudung. Kdg rasa nk call je hr tmpt kerja dia buat report. Mcm2 la rasa nk buat nk balas dendam.  

Saya tak pernah bgtau sesiapa pun pasal hal ni. Termasuk la famili. Semua pendam sendiri. Semua nmpak saya mcm ok tapi hakikatnya

Edited by CocoCily at 20-11-2020 05:54 PM

serojasenja replied at 20-11-2020 04:26 PM
Sama la kes saya pun. Isteri org jugak. Saya dpt tau pun husband dia yg call bgtau. Selama ni saya ...

I understand..case you macam I la. Same office, status as a wife, the husband yg call me. what make me sick, officemate semua tahu. Bila I tanya, semua jawab "owh,was about to tell me". wth..even husband resign and pindah tempat kerja pun dieorg tak putus juga. Sampai case I kumpul evidence tu la.

I bukan nak takut kan you. But still watchout. Mungkin tak ada apa kat phone sebab ada 2nd/3rd phone hiding somewhere.

And you need time. Banyakkan solat, zikir, mengaji..berserah pada Allah.
Bab forgive and move on tu you kena tanya diri you sendiri  - what you want.

pawie replied at 20-11-2020 03:05 PM
simpati apa yang berlaku...

ujian lelaki...adalah wanita...ujian wanita adalah lelaki.....

Dah 3-4 years. And still struggling

Semua kes curang ni mmg melibatkan husband org and wife org ke?

OMG... same as me! And the worst part was.. isteri org tu divorced dgn husband dia just to get married with my husband.
Kawin kat siam sorok2.

And you know how hancur remuk my heart?
My heart mati dah.. takde nyawa.. remuk hancur.
tp still i have to stand up mempertahan kan this marriage because my anak2 merayu utk i beri peluang again to their father

Oh tuhan... kalau lah i boleh pergi tinggalkan semua ni begitu je

Bila dah X pndai Jga diri cam indon Tu bau ikan masin,maka laki Cari lain ....Fakta .

sayacantik replied at 20-11-2020 11:31 PM

OMG... same as me! And the worst ...

Begitulah sis. Alasan tak bahagia la, lelaki boleh kahwin 4 la, kita tak sempurna la, tersilap kahwin dengan lelaki tak guna & nampak suami kita sempurna. Well well..ada dia pikir if semua tu boleh jadikan alasan, kenapa kita ni tak curang and mencari yang sempurna juga?

serojasenja replied at 20-11-2020 04:26 PM
Sama la kes saya pun. Isteri org jugak. Saya dpt tau pun husband dia yg call bgtau. Selama ni saya ...

Suami saya tak sama tempat kerja tapi pernah ada urusan kat tempat kerja perempuan tu.

Saya tak tau la kalau masih contact lg di blkg saya tapi saya dah prepare apa yang patut kalau ada bukti curang lg. Saya dh call mahkamah syariah tnya prosedur mohon cerai. Dh siap photostat sijil nikah semua. Kalau dpt tau curang lg saya ke mahkamah terus.

Skrg pun selalu ingat nak cerai tapi bnyk nya benda lain yg nak kena fikir.

sayacantik replied at 20-11-2020 11:31 PM

OMG... same as me! And the worst ...

Tak tau la suami isteri yang tak ingat dosa pahala ni. Saya rasa keji & tak ada maruah betul. Tak rasa malu betul dgn anak2.

Saya faham sgt perasaan hancur & remuk hati tu. Tu saya cakap kat suami hati saya ni bukan nya luka tapi dah hancur terus.

Mmg dugaan hidup berumahtangga ni. Mungkin godaan ni kt mana2 kot.

Kita pergi kerja hari2 takde fikir pun nk cari lain, sebab dh cukup dgn pasangan sedia ada walaupun x sempurna.

Memang kita tak kan faham perempuan lain yg sanggup buat perempuan lain menderita dek kerana nk mengejar cinta suami org..

Memang kita tak kan faham dengan suami yg sambut cinta perempuan lain sampai sanggup sakitkan isteri yang dia kata syg sgt tu..

Mungkin thread ni jadi tempat 'people like us' untuk share isi hati, pengalaman and help us to cope with moving forward..

Saya pun still struggling, last week serah diri untuk kaunseling, mujur ada tempat nk bersemuka juga dlm tempoh pkpb ni. few tempat buat kaunseling by email. ya ampun, lagi sakit jiwa kalau by email  rupanya

@serojasenja, @CocoCily and @sayacantik.. hugs to uols..

SedihPedih replied at 23-11-2020 08:34 AM

Kita pergi kerja hari2 takde f ...

saya rasa awak...meletakkan cinta dan sayang awak yang terlalu tinggi pada suami...
kebiasaannya....cinta kita terbahagi kepada beberapa bahagian
Allah, rasul, suami, anak, ibubapa...dll....so...bila suami buat hal....itu yang awak terduduk...
lagi lagi...tiada anak....yang awak boleh serahkan kasih sayang awak....

saya rasa...awak kena ubah..strategi...sayang awak...

SedihPedih replied at 23-11-2020 08:34 AM

Kita pergi kerja hari2 takde f ...

Boleh tau awak kaunseling kat mana. Saya rasa saya kena pergi kaunseling juga. Makin teruk rasa. Dah la saya tak cerita kat sapa pun. Pendam sorang je.
Sapa yang pernah kaunseling kat pejabat agama. Ok tak. Tapi kdg rasa segan pulak nak luah dekat org lain.